Jesteś tutaj:
 

Szanowni Państwo!

Seniorzy.pngWitamy na stronie internetowej przygotowanej dla seniorów, ich rodzin, organizacji pozarządowych, gminnych rad seniorów i samorządów terytorialnych. Jej celem jest przekazywanie informacji i promocja działań, aktywności, dobrych praktyk, doświadczeń, dorobku i integracji międzypokoleniowej w województwie świętokrzyskim.

Aktualności Aktualności

Seniorzy-fotograficy nagrodzeni

Świętokrzyskie w obiektywie aparatu fotoraficznego (13).JPGPonad 50 fotografii wpłynęło na ogłoszony przez  Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego konkurs „Świętokrzyskie w obiektywie aparatu fotograficznego". We wtorek, 10 kwietnia w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach  laureatom konkursu nagrody oraz dyplomy wręczyli: Dariusz Detka, dyrektor Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego, Jerzy Pyrek, pełnomocnik marszałka ds. seniorów oraz  Krzysztof Zając, prezes Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Świętokrzyskiego. Spotkaniu towarzyszył wernisaż prac konkursowych. Przedsięwzięcie odbywało się w ramach obchodów jubileuszu 20-lecia województwa świętokrzyskiego.

Suchedniowscy seniorzy poznali zasady funkcjonowania administracji samorządowej

Lekcja o samorządzie w Suchedniowie (07).JPGPonad dwadzieścia osób zaangażowanych w działanie suchedniowskiej Rady Seniorów oraz zainteresowani mieszkańcy wzięli udział w lekcji o samorządzie, która odbyła się dziś w Urzędzie  Miasta i Gminy w Suchedniowie. W spotkaniu pod hasłem „Seniorem być to znaczy..." organizowanym przez Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego uczestniczył burmistrz Suchedniowa Cezary Błach.

Gaudeamus w gminie Zagnańsk

Gaudemus Zagnańsk 2018Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczyna swoją działalność w gminie Zagnańsk. Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 kwietnia. Projekt realizowany i finansowany jest w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku".

Podnieś swoje kwalifikacje - skorzystaj z bezpłatnych szkoleń

nauka komputer językiMieszkańcy 26 świętokrzyskich gmin będą mogli skorzystać z bezpłatnych szkoleń podnoszących kompetencje językowe i komputerowe. Kursy prowadzone będą w ramach projektu "Kluczowe możliwości" realizowanego przy udziale środków unijnych, pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Nabór chętnych już się rozpoczął.

Edukacja bez barier w Miedzianej Górze

gimnastyka dla seniorówW Miedzianej Górze powstanie Uniwersytet Trzeciego Wieku. Seniorzy będą mogli uczestniczyć w różnych zajęciach – od kursu języka angielskiego, przez wykłady edukacyjne po gimnastykę rehabilitacyjną. Projekt  „Edukacja bez barier" realizowany jest w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Wsparcie Uniwersytetu Trzeciego Wieku".
 

Konsultacje społeczne w sprawie skarżyskiej Rady Seniorów

Konsultacje społeczne w sprawie skarżyskiej Rady SeniorówKonsultacje społeczne w sprawie zaopiniowania projektu uchwały Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej w sprawie powołania Rady Seniorów oraz nadania jej statutu ogłosił prezydent miasta. Opinie zbierane będą do 10 kwietnia br.

Pasja jest w nas

herb RakowaW gminie Raków dzieci, młodzież i osoby dorosłe a także seniorzy mogą rozwinąć swoje talenty i umiejętności, biorąc udział w warsztatach artystycznych, realizowanych w ramach projektu ph. "Pasja jest w nas". Do udziału zachęca organizator - Gminne Towarzystwo Sportowe w Rakowie.

"Z wdzięczności do Niepodległości" - koncert w Ożarowie

Koncert 27 lutego w OżarowieWe wtorek 27 lutego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ożarowie odbędzie się kolejny koncert i spotkanie z cyklu "Z wdzięczności do Niepodległości", organizowany przez Świętokrzyski Ogród Inspiracji u Przybyszów i Ożarowską Akademię Seniora.

Ruszyła Latająca Akademia Edukacji Cyfrowej na terenie gminy Łagów

Latająca Akademia w Łagowie (3).JPGNa początku lutego  br. rozpoczęły się szkolenia w ramach projektu „Latająca Akademia Edukacji Cyfrowej" na terenie Miasta i Gminy Łagów. Uczestnikami spotkań, które pozwalają zdobyć praktyczne umiejętności posługiwania się komputerem oraz poruszania w Internecie są seniorzy z grupy wiekowej 65+.

Mieszkańcy Sitkówki-Nowiny mogą już korzystać z Karty Seniora Gminy

Mieszkańcy Sitkówki-Nowiny mogą już korzystać z Karty Seniora GminyBasen za symboliczną złotówkę, zabiegi rehabilitacyjne i zniżki podczas zakupów - z początkiem roku gmina Sitkówka-Nowiny wprowadziła Program „Karta Seniora Gminy Sitkówka-Nowiny". Program skierowany jest do osób, które ukończyły 60 rok życia i mieszkają na terenie gminy. Jego głównym celem jest wzmocnienie aktywności społecznej i poprawa jakości życia seniorów. 8 lutego odbyła się uroczysta inauguracja projektu.

"Ponad czasem"

teatr żeromskiego budynekŚwiętokrzyski Uniwersytet III Wieku wspólnie z Muzeum Historii Kielc zapraszają 6 lutego na spacer z cyklu "Ponad czasem" poświęcony dziejom kieleckiego teatru.

Jubileusz Zespołu Śpiewaczego Makoszanki

Jubileusz Zespołu Śpiewaczego Makoszanki (1).jpgW Hucie Szklanej odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu X-lecia działalności zespołu śpiewaczego „Makoszanki".  W spotkaniu, które było okazją do wspomnień, refleksji na temat kultywowania pięknych tradycji ludowych naszego regionu, uczestniczyli członek Zarządu Województwa Piotr Żołądek oraz Jerzy Pyrek, pełnomocnik marszałka do spraw seniorów.

Spotkanie w Jędrzejowie z seniorami

Spotkanie w Jędrzejowie z senioramiZ przedstawicielami Sekcji Związku Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Jędrzejowie spotkała się Bogusława Wypych, przewodnicząca Wojewódzkiej Społecznej Rady Seniorów, radna Sejmiku.

Karta Seniora Gminy Sitkówka-Nowiny

Karta Seniora Gminy Sitkówka-NowinyW Sitkówce-Nowiny ruszył program „Karta Seniora Gminy Sitkówka-Nowiny" skierowany do osób, które ukończyły 60. rok życia i zamieszkują gminę. - Głównym celem programu jest wzmocnienie aktywności społecznej i poprawa jakości życia seniorów – informuje Sebastian Nowaczkiewicz, wójt gminy.

Ogólnopolska Karta Seniora

seniorzyUpoważnia do zniżek w wybranych sklepach, kawiarniach, kinach czy teatrach, ale także niepublicznych placówkach ochrony zdrowia. Takich firm i instytucji jest ponad  tysiąc w całej Polsce. Ogólnopolska Karta Seniora jest wydawana bezpłatnie, może mieć ją każdy, kto skończył 60 lat i ma polskie obywatelstwo.

Super frekwencja na zajęciach tanecznych dla ostrowieckich seniorów

zajęcia taneczne dla ostrowieckich seniorówPonad dwustu seniorów odpowiedziało na zaproszenie prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego i w środowe popołudnie, 10 stycznia, przybyło do hali sportowo-widowiskowej KSZO, gdzie odbyły się pierwsze z czterech zaplanowanych na styczeń zajęć tanecznych. Za organizację akcji „Aktywny Senior" odpowiada Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Nowi Partnerzy Świętokrzyskiej Karty Seniora

Nowi partnerzy w Świętokrzyskiej Karcie Seniora (05).JPGOśmiu nowych partnerów przystąpiło do Świętokrzyskiej Karty Seniora. W uroczystości podpisania porozumień z nimi wziął udział marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas.

Aktywni w Każdym Wieku

Fizjoterapeuta w bibliotece plakat spotkaniaWojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza seniorów we wtorek 9 stycznia o godz. 12.00 na kolejne spotkanie w ramach Biblioteki Dojrzałego Człowieka, poświęcone aktywności fizycznej i fizjoterapii.

Szkolenia komputerowe dla seniorów

Seniorka - 2Latająca Akademia Edukacji Cyfrowej dla seniorów z Włoszczowy - to projekt, który przewiduje cykl szkoleń dla osób starszych, które nie radzą sobie z komputerem i nie potrafią korzystać z Internetu.  Właśnie rozpoczął się nabór chętnych

Aktywny Senior – nieodpłatne zajęcia rekreacyjne w Ostrowcu Świętokrzyskim

Aktywny Senior w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimJuż 10 stycznia rusza akcja „Aktywny Senior" skierowana do ostrowieckich seniorów. Na dwugodzinne, nieodpłatne zajęcia rekreacyjne zaprasza prezydent miasta Jarosław Górczyński. Ćwiczenia odbywać się będą w obiektach ostrowieckiej hali sportowo – widowiskowej  w każdą środę w godzinach od  16 do 18.

Wyświetlanie 1 - 20 z 136 rezultatów.
Pozycji na stronę 20
z 7
 
 
 
 

Polecamy:

         

 
 • JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
  JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
 • Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
  Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
 • Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
  Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
  Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
  Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
 • ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
  ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
  Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
  Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
 • Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
  Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
 • Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
  Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
 • Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
  Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
 • Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
  Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
 • Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
  Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
 • Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
  Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
 • Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
  Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
  Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
 • Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
  Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
  Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
 • Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
  Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 
 
Imieniny:
Czesława i Hieronima
Wszystkiego najlepszego!