Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Rusza Program Działaj Lokalnie

logo Programu Działaj LokalnieW najbliższą sobotę, 1 lipca odbędzie się inauguracja X edycji Programu Działaj Lokalnie w siedzibie Fundacji FARMa w Staszowie. Wydarzeniu towarzyszyć będzie uroczyste podpisanie umów w ramach projektów dofinansowanych przez staszowski Ośrodek Działaj Lokalnie.

Nowy Dom Pomocy Społecznej powstanie w Skarżysku-Kamiennej

Przekazanie placu pod budowę DPS w Skarżysku-KamiennejW Skarżysku-Kamiennej, z udziałem marszałka Adama Jarubasa w piątek, 23 czerwca odbyło się uroczyste przekazanie placu pod budowę Domu Pomocy Społecznej. Powstanie on w budynku przy ulicy Ekonomii 7, w którym do czerwca ub. roku mieściło się III Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica. Powiat Skarżyski na realizację tego projektu otrzymał ponad 4 miliony złotych dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego (Działanie 7.3. Infrastruktura społeczna i zdrowotna).

Tata jest potrzebny...

tata z córkąPonad sto lat temu w Stanach Zjednoczonych Ameryki Sonora Louise Smart Dodd postanowiła uhonorować swojego tatę i zorganizowała festyn na jego cześć. Ta inicjatywa szybko zyskała społeczną aprobatę i w 1942 roku Dzień Ojca wpisano do kalendarza. W Polsce ojcowie obchodzą swoje święto 23 czerwca. W podziękowaniu za miłość, troskę, radosne chwile przygotujmy tatom fantastyczne niespodzianki.

Środki na rozwój wysokiej jakości usług społecznych

fot10 umów o łącznej wartości prawie 10 mln zł podpisał dziś, 19 czerwca w Starostwie Powiatowym w Kielcach Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego z wnioskodawcami ubiegającymi się o przyznanie pomocy finansowej na realizację działań, które ułatwią dostęp i podniosą jakość usług społecznych w ramach Poddziałania 9.2.1 „Rozwój wysokiej jakości usług społecznych" RPOWŚ 2014-2020.

Sprawdź dowód osobisty przed urlopem

dowód osobistyPlanując wyjazd wakacyjny trzeba pamiętać o wielu ważnych sprawach. Jedną z nich, dość często pomijaną, jest posiadanie ważnego dowodu osobistego. Dotyczy to zarówno dzieci jak i osób dorosłych.

Szkoły wyższe i organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o środki z PFRON

studenciDo końca czerwca trwa nabór wniosków w aktualnym konkursie do programu "Absolwent", wspierającego osoby niepełnosprawne w wejściu na rynek pracy. Dofinansowane na ten cel z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymać mogą szkoły wyższe, organizacje pozarządowe bądź partnerstwa szkół wyższych z organizacjami pozarządowymi.

Bariery są w naszej głowie - spotkanie w ramach Świętokrzyskiej Ekonomii Społecznej

Bez Barier z Ekonomią Społeczną spotkanie200 uczniów szkół integracyjnych z województwa świętokrzyskiego uczestniczyło w spotkaniu o charakterze równościowym „Bez Barier z Ekonomią Społeczną – Niepełnosprawność jest barierą" zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Goście wydarzenia: Adam Nyk, Marta Słomka oraz Michał Szafrański opowiadali o swoim codziennym życiu, zmaganiach z niepełnosprawnością, pokonywaniu przeszkód oraz zdradzili co im daje siły by się motywować. W spotkaniu uczestniczyli m. in: marszałek Adam Jarubas, Barbara Jakacka – Green, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej oraz Karolina Jarosz, zastępca dyrektora ROPS.

Wielkie świętowanie sukcesów podopiecznych Akademii Przyszłości

akademia przyszłosci.pngW najbliższą niedzielę, 11 czerwca w Kielcach odbędzie się Gala Sukcesów, organizowana przez wolontariuszy Akademii Przyszłości. Po roku intensywnej pracy z tutorami, dzieci biorące udział w programie zostaną docenione – najmłodsi otrzymają indywidualne Dyplomy Sukcesów na którym będą umieszczone ich największe osiągnięcia. Uroczystość połączona będzie z Galą Wojewódzkiej Szlachetnej Paczki. Uczestnicy wraz z rodzinami spotkają się o godzinie 11.00 na ul. Zakładowej w Targach Kielce.

Drzewo na urodziny

sadzonka drzewaTradycję sadzenia drzew z okazji narodzin potomka postanowiły przypomnieć władze Sandomierza. W wyznaczonych punktach miasta rodzice nowo narodzonych sandomierzan mogą zasadzić wybrane drzewko. Na potwierdzenie tego faktu otrzymają specjalny certyfikat z danymi dziecka, numerem i nazwą gatunku sadzonki.

Wsparcie dla niewidomych i niedowidzących na rynku pracy

logo szansa dla niewidomych"Trampolina do kariery" - to projekt realizowany przez Fundację Szansa dla Niewidomych Tyflopunkt w Kielcach, którego celem jest integracja społeczna i aktywizacja zawodowa osób z dysfunkcją wzroku. Adresatami działania są niedowidzący i niewidomi mieszkańcy województwa świętokrzyskiego w wieku od 18 do 65 lat, chcący podjąć zatrudnienie, a także członkowie ich rodzin.

Młodzi działają, urząd pomaga

konferencja w Regionalnym Centrum Wolontariatu– Chodzi nam o to, by stworzyć pewną kulturę świadomości tego, że aktywność społeczna młodych jest czynnikiem rozwojowym i należy ją wspierać – mówił marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas podczas konferencji prasowej z udziałem przedstawicieli beneficjentów tegorocznej edycji konkursu „Świętokrzyskie dla młodych" na wsparcie realizacji zadań publicznych Województwa Świętokrzyskiego o charakterze edukacyjnym i wychowawczym, wzmacniających postawy społeczne i obywatelskie młodzieży z regionu świętokrzyskiego. Do 16 organizacji pozarządowych działających na rzecz młodzieży trafi w br. w sumie 80 tysięcy złotych. W spotkaniu dotyczącym konkursu, które odbyło się w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach, uczestniczyli również Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz Barbara Zamożniewicz, rzecznik młodzieży przy Urzędzie Marszałkowskim.

Zajęcia dla seniorów

para seniorów na rowerach Od czerwca do października na suchedniowskich seniorów czekają specjaliści z dziedziny komunikacji interpersonalnej, medycyny, informatyki, grafiki, rzeźby, matematyki, którzy będą zachęcać do aktywnego spędzania wolnego czasu. Zapisy na zajęcia edukacyjne, artystyczne i ruchowe dla osób starszych, realizowane w ramach projektu "Milowy krok - rada 60+", przyjmowane są w Urzędzie Miasta i Gminy w Suchedniowie.

Czerwcowe dyżury specjalistów w Jędrzejowie

porady prawne.jpgBezpłatne dyżury specjalistów: psychologa i adwokata prowadzi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie. Z czerwcowych porad skorzystać będą mogli mieszkańcy powiatu doznający przemocy, pokrzywdzeni lub zagrożeni przestępstwem.

XV Festiwal Działań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych

XV Festiwal Działań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych w StaszowieJuż po raz XV Staszowski Ośrodek Kultury zaprasza na Festiwal Działań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych. Od środy 31 maja, do piątku 2 czerwca, na terenie Parku Rekreacyjno-Sportowego „Zalew nad Czarną", umiejętności sceniczne, wokalne i taneczne prezentować będą podopieczni Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Ośrodków Rehabilitacyjno-Edukacyjno–Wychowawczych. Organizatorem festiwalu jest Staszowski Ośrodek Kultury.

Poradnictwo i konsultacje prawne prowadzone są w Stąporkowie

Poradnictwo i konsultacje prawne prowadzone są w StąporkowiePoradnictwo specjalistyczne w dziedzinie uzależnień, współuzależnień oraz poradnictwo w zakresie przeciwdziałania przemocy i konsultacje prawne zapewnia lokalnej społeczności Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stąporkowie.

Kup prezent dla mamy

mama i córka robiące serduszko z dłoniOsobom zapracowanym i tym, którym z kalendarzem nie zawsze jest po drodze przypominamy o zakupie drobiazgu, kwiatów lub czekoladek dla ukochanych mam. Dziś bowiem przypada ich święto, obchodzone już od czasów starożytnych. Dzień Matki to także okazja do różnego rodzaju podsumowań i konkluzji, czy nasz świat przetrwa. Raport o dzietności w województwie świętokrzyskim opublikował Urząd Statystyczny w Kielcach.

"Paragedon" zaktywizuje osoby niepełnosprawne

konferencja prasowa dotycząca Festiwalu ParagedonW połowie września bieżącego roku w Kielcach odbędzie się festiwal aktywności ruchowej dla osób niepełnosprawnych „Paragedon". Pomysłodawcami przedsięwzięcia, które ma na celu m.in. zaktywizowanie środowiska osób z różnymi dysfunkcjami, zachęcenie ich do podejmowania wyzwań sportowo-rekreacyjnych, są Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie oraz europoseł Bogdan Wenta. Partnerami akcji są samorząd województwa świętokrzyskiego oraz redakcja „Echa Dnia". Szczegóły „Paragedonu" zostały omówione na konferencji prasowej, która odbyła się dziś, 26 maja, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach.

Na modernizację obiektów służacych rehabilitacji osób niepełnosprawnych

Podpisanie umów z zakresu polityki społecznejCzłonek Zarządu Województwa Piotr Żołądek podpisał pierwsze umowy na dofinansowanie modernizacji obiektów służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Łączna kwota wsparcia 6 zadań budowlanych wynosi blisko 1,5 mln zł.

Specjaliści poradzą mieszkańcom Łopuszna, Chęcin, Morawicy i Daleszyc

pomocOsoby i rodziny będące w trudnej sytuacji życiowej z gmin: Łopuszno, Chęciny, Morawica, Daleszyce będą mogły korzystać z bezpłatnych porad specjalistów: mediatora, psychologa, pedagoga, radcy prawnego. Punkty konsultacyjne w powiecie kieleckim uruchomiło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Nowe mieszkania mają pensjonariusze w Łagiewnikach

Nowe mieszkania w DPS w Łagiewnikach 5.jpgPawilon mieszkalny oddano do użytku mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Łagiewnikach. W wyremontowanym budynku zamieszka 18 pensjonariuszy placówki. Uroczystego otwarcia dokonał starosta kielecki Michał Godowski wraz z członkami Zarządu Powiatu w Kielcach Bogdanem Gieradą i Markiem Kwietniem. Na uroczystości obecny był także członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek oraz dyrektor DPS w Łagiewnikach Jerzy Kulpiński.

Wyświetlanie 1 - 20 z 520 rezultatów.
Pozycji na stronę 20
z 26