Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Będą przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu

pieniądze (5).jpgPonad 1 milion 800 tysięcy złotych trafi do czterech instytucji na projekty związane z wyłączeniem społecznym i walką z ubóstwem. Zarząd Województwa, obradujący pod przewodnictwem marszałka Adama Jarubasa zwiększył pulę pieniędzy na konkurs z działania „Rozwój wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych - ZIT", tak by wszystkie pozytywnie ocenione projekty otrzymały dofinansowanie.

Na rehabilitację zawodową i społeczną

logo Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób NiepełnosprawnychZarząd Województwa Świętokrzyskiego rozstrzygnął drugi już w tym roku konkurs dla organizacji pozarządowych zajmujących się rehabilitacją zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych. Do 9 organizacji trafi 173 tysiące złotych.

Tornister pełen uśmiechów

tornisterCaritas kielecka prowadzi zbiórkę wyprawek szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin. Kampania ph. "Tornister pełen uśmiechów" realizowana jest w diecezjach całego kraju. Dary rzeczowe w postaci plecaków, piórników, zeszytów, długopisów, flamastrów, bloków rysunkowych i innych przyborów należy przekazywać do Biura Caritas w Kielcach.

Kolejne umowy na rehabilitację osób niepełnosprawnych

Podpisanie umów pomoc społeczna 16.08Marszałek Adam Jarubas oraz Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego podpisali kolejne już umowy z organizacjami pozarządowymi na wsparcie realizacji zadań z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych w ramach ogłoszonego otwartego konkursu ofert. Przekazane środki finansowe umożliwią osobom z niepełnosprawnościami udział w różnych aktywnościach, a tym samym wpłyną na poprawę jakości funkcjonowania.

Pragnę zwyciężać

Wystawa. Pragnę zwyciężać (04).JPG32 plansze z fotografiami pokazującymi polskich sportowców - uczestników Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Austrii - składają się na wystawę pt. "Pragnę zwyciężać". Autorem zdjęć jest Adam Nurkiewicz, fotograf-artysta, członek Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej.  Od 15 lat fotograf zawodów Olimpiad Specjalnych, towarzyszył z obiektywem sportowcom m.in. podczas igrzysk światowych w Irlandii, Japonii, Chinach, Grecji, Korei Płd., USA i Austrii.
 

Szkolenie komputerowe dla niewidomych i niedowidzących

szansaFundacja "Szansa dla Niewidomych"  organizuje specjalistyczne szkolenie komputerowe, skierowane dla osób niewidomych, pragnących zdobyć lub pogłębić wiedzę na temat obsługi komputera z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania powiększającego i udźwiekającego system.

Lodołamacze 2017 – poszukiwani

Lodołamacze 2017.jpgTrwa 12. edycja "Lodołamaczy". Konkurs jest kampanią społeczną, skierowaną do pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne. Jego ideą jest nagradzanie firm, przedsiębiorców i osób prywatnych, którzy czynnie angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych, poprzez swoje działania przełamują bariery i stereotypy, tworzą nowe i coraz lepsze miejsca pracy, ale również zauważają sens i konieczność aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 sierpnia br.

Sztuka Osób Niepełnosprawnych

sztukaPaństwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaprasza świętokrzyskie instytucje i organizacje działające w tym obszarze, do zgłaszania prac swoich podopiecznych do 15. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Sztuka Osób Niepełnosprawnych". Propozycje przyjmowane są do 8 września 2017 roku.

Wsparcie dla usług asystenckich i opiekuńczych w Połańcu

Podpisanie umowy z gminą Połaniec (1).JPGCzłonek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek podpisał z burmistrzem Połańca Jackiem Tarnowskim umowę na realizację projektu pn. „Rozwój wysokiej jakości usług społecznych w Gminie Połaniec – wsparcie dla usług asystenckich i opiekuńczych" w ramach Poddziałania 9.2.1 Rozwój jakości usług społecznych (projekty konkursowe) Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego RPOWŚ 2014-2020. Wartość całkowita projektu wynosi 3 144 146,00 zł w tym dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego  2 906 146,00 zł.

Młodzi i różnorodność kulturowa

centrumRegionalne Centrum Wolontariatu jest w trakcie realizacji międzynarodowego projektu spotkań młodzieży w ramach programu Erasmus+ pt. "Młodzi i różnorodność kulturowa".  30 młodych osób z Grecji, Włoch, Hiszpanii, Słowenii, Węgier i Polski bierze udział  w  tygodniowych warsztatach w Brodach niedaleko Kielc, podczas których poznają metody przeciwdziałania dyskryminacji.

Pomoc dla osób niepełnosprawnych

Umowy wsparcie zadań rehabilitacja osób niepełnosprawnych- Przekazane środki finansowe umożliwiają osobom z niepełnosprawnościami udział w różnych aktywnościach. Trzeba takie działania wspierać i promować – mówił Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa podczas podpisywania umów z organizacjami pozarządowymi na wsparcie zadań z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych w ramach ogłoszonego konkursu ofert. W spotkaniu uczestniczyła Barbara Jakacka-Green, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego.

Na wsparcie niepełnosprawnych w miejscu pracy

niepełnosprawna osoba na wózkuMinisterstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs o dofinansowanie projektu dotyczącego opracowania i upowszechnienia modelu wsparcia osób niepełnosprawnych w środowisku pracy. Propozycje można składać od 31 lipca do 18 sierpnia br. Konkurs jest realizowany w ramach Działania 2.6 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Złóż wniosek o 500+

Złóż wniosek o 500+Już od 1 sierpnia będzie można składać wnioski o 500+ na nowy okres świadczeniowy 2017/2018, w ramach Programu „Rodzina 500 plus". Dotyczy to rodzin zainteresowanych dalszym korzystaniem  z tej formy wsparcia, jak i tych, które chcą dołączyć do rządowego programu. Formularze przyjmowane będą bezpośrednio w gminach, w których mieszkamy, listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez Internet.

Ruszył projekt "Asystent aktywności" w starachowickim MOPS

logo projektu Asystent AktywnościTrwa rekrutacja do projektu „Asystent aktywności", który realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Starachowicach. Przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Formularze zgłoszeniowe przyjmowanie będą do 11 sierpnia br.

"Białe Ługi" przenoszą się do Staszowa

Białe Ługi przenoszą się do StaszowaLokalna Grupa Działania Białe Ługi będzie miała swoją siedzibę w Staszowie. Rozpoczęła się już budowa nowego obiektu na działce, leżącej u zbiegu ulic Langiewicza i Opatowskiej w sąsiedztwie ronda z ulicą Rakowską.

Pomoc dla osób niepełnosprawnych

umowyKolejne już umowy z organizacjami pozarządowymi na wsparcie realizacji zadań z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych w ramach ogłoszonego otwartego konkursu ofert zostały podpisane w czwartek 13 lipca przez Adama Jarubasa marszałka województwa świętokrzyskiego oraz Piotra Żołądka członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Przekazane środki finansowe umożliwią osobom z niepełnosprawnościami udział w różnych aktywnościach.

Otwarte drzwi

pDo 7 sierpnia 2017 r. można nadsyłać prace dyplomowe, które swoją tematyką obejmują zagadnienia związane z rehabilitacją lub niepełnosprawnością w wymiarze zdrowotnym, zawodowym czy społecznym. Konkurs „Otwarte Drzwi" odbywa się już po raz czternasty, jego organizatorem jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Teleopieka wsparciem dla seniorów

Konferencja na temat teleopieki nad osobami starszymi (05).JPGO potrzebie i możliwościach wsparcia seniorów systemem teleopieki dyskutowano w środę 5 lipca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. W rozmowach uczestniczyli Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Jerzy Pyrek, doradca marszałka ds. seniorów, Waldemar Grzyb, przewodniczący Wojewódzkiej Społecznej Rady Seniorów oraz Marek Materek, prezydent Starachowic.

Wręczenie świadectw rodzinom zastępczym

Wręczenie świadectw rodzinom zastępczym (04).JPGWe wtorek 4 lipca w Świętokrzyskim Ośrodku Adopcyjnym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego odbyło się wręczenie świadectw ukończenia szkolenia dla kandydatów do pełnienia funkcji niezawodowej rodziny zastępczej skierowane na prośbę Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z powiatu sandomierskiego, skarżyskiego i kieleckiego.

"Decydujesz, pomagamy" - przedłużono termin składania wniosków

program Decydujesz pomagamy logoDo 10 lipca można składać wnioski w grantowym programie pn. 'Decydujesz, pomagamy" firmy Tesco oraz Fundacji Tesco Dzieciom. Promuje on inicjatywy mające służyć lokalnym społecznościom. Z pomocy może skorzystać aż 125 organizacji pozarządowych, którym organizatorzy przyznają po 5 000 zł wsparcia. Marszałek Adam Jarubas objął program patronatem honorowym.

Wyświetlanie 1 - 20 z 520 rezultatów.
Pozycji na stronę 20
z 26