Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Nowe udogodnienia dla kazimierskich niepełnosprawnych

Nowe udogodnienia dla kazimierskich niepełnosprawnychNowy samochód dla podopiecznych Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Kazimierzy Wielkiej i pochylnia przy Szkole Podstawowej w Opatowcu dla osób niepełnosprawnych to udogodnienia, jakie realizuje Powiat Kazimierski. Inwestycje przyczynią się do ułatwienia osobom niepełnosprawnym pełnego uczestnictwa w życiu zawodowym i społecznym.

Rusza Ożarowska Akademia Seniora

W najbliższą środę 18 października odbędzie się spotkanie organizacyjno-informacyjne ph. „Ożarowska Akademia Seniora". Organizatorem spotkania w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Aleksandra Patkowskiego w Ożarowie jest burmistrz Ożarowa.

Świętokrzyskie Anioły Dobroci wręczone po raz trzynasty

Plebiscyt Świętokrzyski Anioł Dobroci (09).JPGMałgorzata Żugaj oraz Warsztat Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Wspierania Rozwoju Powiatu „Wszechnica Konecka" w Końskich - to laureaci tegorocznej edycji Plebiscytu "Świętokrzyski Anioł Dobroci", organizowanego przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego. Nagroda ta jest symbolem miłości, troski i wytrwałości, a przyznawana jest osobom, które część swojego życia bezinteresownie poświęcają innym. Nagrody wyróżnionym wręczył członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek, a uroczystość odbyła się w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Jak pokazywać dziecku świat, aby było wrażliwe i twórcze wyjaśnią w Staszowie

projekt SmykoŚwiatyCykl warsztatów i konferencja dla rodziców, pedagogów oraz osób zainteresowanych rozwijaniem umiejętności pracy artystycznej z dziećmi oraz tematyką wpływu sztuki na rozwój dziecka odbędzie się w dniach od 17 do 20 października w Staszowie. Spotkania organizowane są w ramach projektu „SmykoŚwiaty" przez Gminne Centrum Kultury w Szydłowie, we współpracy ze Staszowskim Ośrodkiem Kultury, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Staszowie, Powiatowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Konkurs i targi dla podmiotów ekonomii społecznej

liderRegionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach ogłasza konkurs „Lider Ekonomii Społecznej". Przedsięwzięcie skierowane jest do: jednostek samorządu terytorialnego, instytucji biznesu, przedsiębiorstw społecznych z terenu woj. świętokrzyskiego, które aktywnie działają w obszarze ekonomii społecznej. Nabór wniosków upływa 15 listopada 2017 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na Targach Ekonomii Społecznej 1 grudnia 2017 r. Podmioty zainteresowane udziałem w targach (stoisko wystawiennicze), proszone są o przesłanie karty zgłoszeniowej do 10 listopada 2017 r.

W Łopusznie rozmawiali jak pozyskać środki na działania z młodzieżą

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych SKAŁAPrawie pięćdziesiąt osób z 3 powiatów: kieleckiego, koneckiego i włoszczowskiego, rozmawiało jak pozyskać środki na działania z młodzieżą z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Szkolenie odbyło się w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym „Markiz" w Łopusznie.

Zdobądź środki na pomoc osobom z niepełnosprawnościami

logo pfronOrganizacje pozarządowe, osoby prawne, spółdzielnie socjalne oraz stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, działające na rzecz osób niepełnosprawnych, mają możliwość pozyskania funduszy na realizację programów z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej dla swoich podopiecznych. Nabór wniosków w ramach projektu pn. "Samodzielni i skuteczni" prowadzi do 8 listopada Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na przeprowadzenie zadania inicjator przeznaczył 90 mln zł.

Mieszkańcy gminy Obrazów mogą już korzystać z bezpłatnego systemu powiadamiania

Aplikacja BLISKOW gminie Obrazów uruchomiony został bezpłatny system informacji dla mieszkańców. Każdy może otrzymywać darmowe sms-y wysyłane przez aplikację BLISKO z ważnymi informacjami dotyczącymi m.in.: aktualnych wydarzeń na terenie gminy, zagrożeń i niebezpieczeństw.

Skarżyszczanie mogą się cieszyć kolejnymi zniżkami

Skarżyska Karta Dużej RodzinyO kolejnego partnera, oferującego zniżki na swoje produkty i usługi wzbogacił się skarżyski Program Seniora i Skarżyska Karta Dużej Rodziny. Nowy partner - Firma Amodeus Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach proponuje 11% zniżki przy zamówieniu złożonym na posiłki i napoje w lokalu gastronomicznym „MAD BOX" w Skarżysku-Kamiennej.

Pierzchniczanie mogą korzystać z porad prawnych

porady prawne.jpgMieszkańcy gminy Pierzchnica mają przez najbliższe trzy miesiące – październik, listopad i grudzień br. możliwość uzyskania bezpłatnych porad prawnych. Osoby chcące skonsultować swój problem natury prawnej z mecenasem zapraszamy do Punktu Wsparcia Rodziny w Skrzelczycach.

Uruchomiono już Daleszycki Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży

Uruchomiono już Daleszycki Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieżyMłode pokolenie, które potrzebuje pomocy w rozwiązaniu problemów rodzinnych, rówieśniczych lub osobistych, może już dzwonić pod Daleszycki Telefon Zaufania. Specjalną infolinię dla najmłodszych w potrzebie oraz ośrodek mediacji rówieśniczych uruchomił Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Rodzinie w Daleszycach.

Wyróżnią Złotymi Gryfami w Jędrzejowie

Wyróżnią Złotymi Gryfami w JędrzejowieJuż po raz trzynasty osoby i instytucje, które w szczególny sposób zasłużyły się dla samorządowej wspólnoty powiatu jędrzejowskiego, wyróżnione zostaną statuetkami „Złotych Gryfów". Do 31 października można zgłaszać kandydatów do nagrody przyznawanej przez Powiat Jędrzejowski.

Koperty życia dostępne są już dla jędrzejowskich seniorów

Koperty życia dostępne są już dla jędrzejowskich seniorówSzybszą i skuteczniejszą pomoc medyczną będą mogli otrzymać seniorzy gminy Jędrzejów, dzięki inicjatywie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Jędrzejowie. Gmina wspierając przedsięwzięcie sfinansowała wykonanie tzw. „koperty życia". Zestawy dostępne są w siedzibach inicjatorów akcji i Urzędu Miejskiego w Jędrzejowie.

W Skarżysku powstaje klub dla seniorów

W Skarżysku powstaje klub dla seniorówW Skarżysku-Kamiennej powstaje Klub Senior+, w którym osoby po 60. roku życia, samotne, nieaktywne zawodowo, będą mogły integrować się, ciekawie spędzać czas i rozwijać swoje pasje. Klub będzie się mieścił przy ulicy Norwida 17. Trwają tam ostatnie prace adaptacyjne, a już niebawem ruszy rekrutacja uczestników. Zajęcia rozpoczną się w listopadzie.

Równać Szanse

Równać Szansę.jpgPolska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła Regionalny Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2017" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Do 25 października br. domy kultury, biblioteki, organizacje pozarządowe oraz nieformalne grupy z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców mogą składać wnioski o dotacje projektów.

Zmiany w przepisach emerytalnych

seniorZ początkiem października zostały znowelizowane przepisy dotyczące najniższego wieku, w jakim kobiety i męźczyźni mogą zacząć pobierać świadczenie emerytalne. W tym roku zmieniła się także kwota najniższej emerytury.

"Dzwonek na obiad"

dzwonekDo piątku, 6 października rodzice i opiekunowie, a także nauczyciele mogą składać wnioski o dofinansowanie szkolnych obiadów dla uczniów. Trwa czwarta edycja ogólnopolskiego projektu społecznego „Dzwonek na obiad". Przedsięwzięcie po raz kolejny prowadzi Fundacja "Być Bardziej".

Razem na rzecz rozwoju ekonomii społecznej w powiecie jędrzejowskim

Podpisanie trójsektorowego porozumienia o partnerskiej współpracy na rzecz rozwoju ekonomii społecznej (10).JPGPrawie 30 podmiotów z trzech sektorów – samorządowego, pozarządowego i biznesowego – podpisało porozumienie o partnerskiej współpracy na rzecz rozwoju ekonomii społecznej w powiecie jędrzejowskim. Sygnatariuszem porozumienia ze strony samorządu województwa świętokrzyskiego była członek Zarządu Województwa Agata Binkowska. Wydarzenie miało miejsce podczas konferencji pn. „Lokalny Kiermasz Ekonomii Społecznej", zorganizowanej 27 września 2017 r. w jędrzejowskim Centrum Kultury przez Świętokrzyski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w  ramach projektu pod taką samą nazwą (ŚOWES).

Festiwal "Paragedon" już 30 września

paragedon plakat

W sobotę, 30 września, na Stadionie Lekkoatletycznym w Kielcach, odbędzie się festiwal aktywności ruchowej dla osób niepełnosprawnych pt. "Paragedon". Pomysłodawcami przedsięwzięcia, które ma na celu m.in. zaktywizowanie środowiska osób z różnymi dysfunkcjami, zachęcenie ich do podejmowania wyzwań sportowo-rekreacyjnych, są Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie oraz euro poseł Bogdan Wenta. Partnerami akcji są samorząd województwa świętokrzyskiego oraz redakcja „Echa Dnia". Początek o godzinie 10.

Już jutro odbędzie się Papieski Przełajowy Bieg Integracyjny

logo sprawni razemPo raz piąty dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną ze świętokrzyskich szkół oraz ośrodków specjalnych, a także z placówek oświatowych ogólnodostępnych, będą uczestniczyć w Papieskim Przełajowym Biegu Integracyjnym lub w Rajdzie Górniczym Szlakiem. Wydarzenie, popularyzujące integrację młodych ludzi poprzez aktywność fizyczną oraz upowszechnienie ruchu jako formy spędzania wolnego czasu, odbędzie się 27 września na terenie wzgórza Karczówka w Kielcach.

Wyświetlanie 1 - 20 z 520 rezultatów.
Pozycji na stronę 20
z 26