Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Podsumowano projekt Cyberbank

Podsumowanie projektu Cyberbank (13).jpgProjekt „Cyberbank" realizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim i Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego podsumowano dziś w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach. W spotkaniu uczestniczyli: wicemarszałek Jan Maćkowiak i Jerzy Pyrek, pełnomocnik marszałka ds. seniorów, Grzegorz Kłaczkiewicz, dyrektor Oddziału Okręgowego NBP w Kielcach oraz insp. Marzena Piórkowska, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Wyróżnienia dla świętokrzyskich liderów i inspiracje dla modzieży

Konferencja dotycząca organizacji pozarządowych 11 grudnia19 osób, uczestników programu „Liderzy dla Młodzieży" podczas konferencji „Idea, inspiracja, inicjatywa" otrzymało wyróżnienia za realizację określonych celów w programie, kreatywne pomysły, inspiracje i chęć pracowania z młodzieżą z województwa świętokrzyskiego. Marszałek Adam Jarubas pogratulował uczestnikom zdobywania nowych kompetencji. Podczas spotkania zaprezentowano ideę działalności organizacji pozarządowych działających na rzecz młodzieży w naszym regionie, a ciekawi prelegenci inspirowali młodych do aktywności.

Świętokrzyska Gala Wolontariatu

Świętokrzyska Gala Wolontariatu (06).JPGOrganizacja Narodów Zjednoczonych, 28 lat temu ustanowiła piąty grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariuszy. Właśnie tego dnia w Kielcach odbyła się Świętokrzyska Gala Wolontariatu.

Szlachetna Paczka dla rodziny z okolic Ożarowa

Szlachetna Paczka (3).JPGUrząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego po raz siódmy włączył się do akcji Szlachetna Paczka. 30 listopada dziesięciu wolontariuszy UMWŚ wśród pracowników zbierało pieniądze do oznaczonych puszek. Zebrali kwotę 4550 złotych 86 groszy, za którą zakupili potrzebne i niezbędne rzeczy dla pięcioosobowej rodziny z okolic Ożarowa. Paczka, którą przekazali: marszałek Adam Jarubas, wicemarszałek Jan Maćkowiak, członkowie Zarządu Województwa Świętokrzyskiego: Marek Szczepanik i Piotr Żołądek oraz pracownicy urzędu do rodziny trafi przed świętami.

Przedświąteczna zbiórka żywności

plakat Caritas zbiórka żywnościRusza ogólnopolska zbiórka żywności „Tak pomagam" organizowana przez Caritas Polska już po raz trzynasty. Każdy może podzielić się z najbardziej potrzebującymi, wrzucając do koszy produkty spożywcze. Zbiórka organizowana jest w około 70 sklepach na terenie województwa świętokrzyskiego.

Ostrowieccy seniorzy nauczą się asertywności

Ostrowieccy seniorzy nauczą się asertywnościW najbliższy weekend, w dniach 8 i 9 grudnia w ostrowieckim Centrum Kształcenia Ustawicznego, odbędą się cztery szkolenia dedykowane bezpieczeństwu ostrowieckich seniorów. Inicjatorami akcji są Jarosław Górczyński, prezydent Miasta oraz Ostrowiecka Straż Miejska.

Pomoc dla potrzebujących

GOPS Nowa Słupia logoPaczki żywnościowe dla osób w najtrudniejszej sytuacji materialnej przygotował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Słupi. Będą wydawane 12  i 13 grudnia w siedzibie GOPS. To wsparcie organizowane w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Podróż życia

Legitymacja PKP dla czterolatki (15).JPGWyjątkowy prezent mikołajkowy otrzymała 4-letnia Kinga ze Skarżyska-Kamiennej. Do 26 roku życia może bezpłatnie jeździć wszystkimi pociągami Przewozów Regionalnych POLREGIO. 6 grudnia w siedzibie Oddziału Świętokrzyskiego Przewozów Regionalnych w Skarżysku-Kamiennej wraz z mamą dziewczynka odebrała legitymację, która upoważnia ją do darmowych przejazdów koleją.

W Kurozwękach ruszyła budowa ośrodka dla osób niepełnosprawnych intelektualnie

W Kurozwękach ruszyła budowa ośrodka dla osób niepełnosprawnych intelektualnieNowy kompleks obiektów będą mieli podopieczni Staszowskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Osoby niepełnosprawne będą miały tam szansę poprawić swoją aktywność i włączyć się do lokalnej społeczności. Inwestycja ma powstać do marca 2019 roku.

Chcą spełnić świąteczne marzenia

Fundacja Mam Marzenie logoZespół Państwowych Szkół Plastycznych im J. Szermentowskiego w Kielcach, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach oraz Fundacja Mam Marzenie organizują wspólnie w najbliższy weekend, 9 i 10 grudnia w godzinach 12.00 - 18.00 w Galerii Echo w Kielcach Akcję Charytatywną "Spełniamy Świąteczne Marzenia". Będą aukcje prac uczniów i nauczycieli kieleckiego "Plastyka", koncerty, pokazy i konkursy. Celem jest zebranie pieniędzy, które pozwolą na spełnienie świątecznych marzeń chorych dzieci.

Wieczór z Anną Dymną w chmielnickiej synagodze

Spotkanie z Anną Dymną w Chmielniku plakatArtystka rozpoznawalna dzięki swej pracy w teatrze i obecności na ekranie kinowym, społecznik, zaangażowany w w pomoc dla osób chorych, doświadczonych biedą czy niepełnosprawnością, prezes Fundacji „Mimo wszystko" i kreatorka lepszego życia dla wielu środowisk dotkniętych wykluczeniem – Anna Dymna będzie gościem Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego „Świętokrzyski Sztetl" w dawnej synagodze w Chmielniku.

Uhonorowano Liderów Ekonomii Społecznej

Gala Ekonomii Społecznej (18).JPGW piątek, 1 grudnia w Kielcach odbyła się Gala Ekonomii Społecznej, podczas której rozstrzygnięto konkurs Lider Ekonomii Społecznej oraz wręczono certyfikat - Zakup prospołeczny. Statuetki oraz dyplomy laureatom i wyróżnionym wręczyli członek Zarządu Województwa Piotr Żołądek oraz Karolina Jarosz, zastępca dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego. W uroczystości, która odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury, wzięli udział także Agnieszka Piwnik-Piecyk, pełnomocnik marszałka do spraw organizacji pozarządowych oraz Dorota Szymkiewicz, dyrektor Biura Certyfikacji Urzędu Marszałkowskiego. Wydarzenie odbyło się w ramach II Świętokrzyskich Targów Ekonomii Społecznej.

Powiat jędrzejowski przeciwko przemocy

plakat biała wstążka JędrzejówPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie po raz czwarty włącza się  w obchody kampanii ONZ „16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć" i ogólnopolskiej Kampanii „Biała Wstążka". W dniach 12–18 grudnia psycholog i prawnik będą udzielać bezpłatnych porad ofiarom przemocy domowej. 12 grudnia w godzinach 16-18 w budynku Ogniska Wychowawczego „Caritas" dyżur będzie pełnić adwokat, 14 grudnia w tym samym miejscu, w tych samych godzinach – psycholog. 18 grudnia od godziny 8 do 10 w siedzibie PCPR zaplanowano dyżur psychologa, a od godziny 10 do 12 – adwokata.
 

Utraciłeś dokumenty?Działaj!

dowód osobisty zastrzeżonyZwiązek Banków Polskich, w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej, zachęca do zgłaszania do Systemu Dokumentów Zastrzeżonych zgubionych lub skradzionych druków potwierdzających tożsamość lub kart bankomatowych. Zgłoszenie utraty takiego druku chroni nas przed wykorzystaniem przez osoby trzecie danych osobowych do wyłudzenia kredytu, zaciągnięcia zobowiązania finansowego, założenia fikcyjnej firmy lub podjęcia pieniędzy.

Ostrowieccy seniorzy nauczą się asertywności

Ostrowieccy seniorzy nauczą się asertywnościW przyszły weekend, w dniach 8 i 9 grudnia w ostrowieckim Centrum Kształcenia Ustawicznego odbędą się cztery szkolenia dedykowane bezpieczeństwu ostrowieckich seniorów. Inicjatorami akcji są Jarosław Górczyński, prezydent Miasta oraz Ostrowiecka Straż Miejska.

Pomoc dla potrzebujących

żywnośćW poniedziałek, 4 grudnia osoby znajdujące się w trudniej sytuacji materialnej z gminy Masłów będą mogły odebrać paczki żywnościowe. Akcję organizuje Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Mąchocice Scholasteria i Ciekoty pn. „Żeromszczyzna" oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Masłowie w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.

Krok w stronę samodzielności

herb Powiatu Kieleckiego„Centrum Asystentury Społecznej – krok w stronę samodzielności" to nowy projekt, który ma pomóc osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom. Jest realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach, bierze w nim udział 8 gmin z terenu powiatu: Chęciny, Górno, Łopuszno, Morawica, Nowa Słupia, Sitkówka-Nowiny oraz Zagnańsk. 

Samoobrona kobiet - weź udział w 2 edycji

Samoobrona kobiet 2 edycja plakatOd 2 grudnia br. do kwietnia 2018 r. w 39 miastach w Polsce, w tym w Kielcach trwać będą cykliczne zajęcia w ramach projektu Ministerstwa Obrony Narodowej pt. "Samoobrona kobiet". To okazja, by dowiedzieć się, jak poradzić sobie w przypadku niespodziewanego ataku, jak przygotować się do obrony, ale też oswoić z lękiem i samą sytuacją fizycznej agresji. Zajęcia w Kielcach prowadzone będą w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na Bukówce.

Inauguracja Białej wstążki

Inauguracja kampanii Biała wstążka  (4).jpgOd jedenastu lat kampania społeczna „Biała wstążka" służy zwróceniu uwagi całego społeczeństwa na przemoc, jaka mimo podjętych, skoordynowanych działań wciąż ma miejsce. Kampania, która zwykle trwa od 25 listopada do 10 grudnia, w tym roku nietypowo rozpoczęła się już 1 listopada. Jest bowiem  skoordynowana z międzynarodową akcją  „16 dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet" i Dniem Praw Człowieka.
 

Złóż ofertę i zyskaj grant

herb województwa świętokrzyskiego Departament Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu województwa świętokrzyskiego na spotkanie, dotyczące możliwości uzyskiwania dofinansowania na realizację zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania narkomanii oraz ochrony i promocji zdrowia. Odbędzie się ono 6 grudnia br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Karty zgłoszeniowe uczestnictwa w spotkaniu należy przesyłać do 30 listopada br.

Wyświetlanie 1 - 20 z 520 rezultatów.
Pozycji na stronę 20
z 26