Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Powiat kielecki przyjazny osobom niepełnosprawnym

wózek dla niepełnosprawnych „Powiat kielecki przyjazny dla mieszkańców w ograniczaniu skutków niepełnosprawności", to projekt, który realizowany jest od 2007 roku. Dzięki niemu wiele osób niepełnosprawnych może korzystać z zabiegów i porad rehabilitacyjnych, fizjoterapii i badań gęstości kości.

O dofinansowaniu etatów dla osób niepełnosprawnych

wózek inwalidzkiMiędzy innymi o tworzeniu etatów dla osób niepełnosprawnych i nowych zasadach zatrudniania cudzoziemców będzie mowa w trakcie konferencji ph. "Korzyści z zatrudnienia niepełnosprawnych - dofinansowanie do ich wynagrodzeń", która 27 lutego odbędzie się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Badanie spójności społecznej

GUSGłówny Urząd Statystyczny rozpoczął "Badanie spójności społecznej". W całym kraju anonimowe ankiety wypełni 28 tysięcy osób, w województwie świętokrzyskim – prawie 1 300. Informacje zebrane podczas wywiadów pozwolą na dokonanie wszechstronnej oceny poziomu życia Polaków.

Starszy brat, starsza siostra

starszy brat starsza siostra logoDzieciom w wieku szkolnym pomagają odrabiać lekcje, z młodszymi się bawią, służą wsparciem i radą – wolontariusze zaangażowani w program „Starszy brat, starsza siostra". Od kilku lat Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach współpracuje z Regionalnym Centrum  Wolontariatu w Kielcach. Dzięki temu dzieci z rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka mogą liczyć na pomoc.

W Ostrowcu podsumowano działalność Rad Osiedlowych

W Ostrowcu podsumowano działalność Rad OsiedlowychCzłonkowie wszystkich działających w Ostrowcu Świętokrzyskim rad osiedlowych spotkali się na uroczystym podsumowaniu roku 2017. Teraz czeka ich cykl zebrań sprawozdawczych na osiedlach.

Podsumowano IV Powiatową Kampanię "Białej Wstążki" w powiecie jędrzejowskim

Podsumowano IV Powiatową Kampanię Białej Wstążki w powiecie jędrzejowskimPowiat jędrzejowski po raz czwarty włączył się w obchody ogólnopolskiej Kampanii „Białej Wstążki" organizowane w grudniu 2017 r. Kampania „Białej wstążki" to największa na świecie, międzynarodowa akcja prowadzona w ponad 60 krajach świata, skierowana do mężczyzn, mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet.

Dzień numeru 112 w niedzielę w kieleckiej Galerii Echo

Dzień numeru 112 w niedzielę w kieleckiej Galerii EchoTegoroczne obchody Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 w regionie odbędą się w niedzielę, 11 lutego, w kieleckiej Galerii Echo. W programie wydarzenia zaplanowano interaktywne spektakle teatralne, konkursy i zabawy dla dzieci, a także pokazy sprzętu ratowniczego i gaśniczego. Początek wydarzenia o godz. 14 na „czerwonej scenie", (poziom -1 galerii).

Ponad 5 milionów złotych przeznaczono na opiekę społeczną w powiecie jędrzejowskim

Starostwo Powiatowe w JędrzejowiePowiat Jędrzejowski jest partnerem projektu pod nazwą „Powiat Jędrzejowski realizatorem innowacyjnych i wysokospecjalistycznych usług społecznych", który będzie realizowany od czerwca br. do maja 2020 roku. Całkowita wartość projektu to ponad 5 milionów 200 tysięcy złotych.

Punkt Edukacyjno-Konsultacyjny Polskiego Czerwonego Krzyża uruchomiono w Sandomierzu

Punkt Edukacyjno-Konsultacyjny Polskiego Czerwonego Krzyża uruchomiono w SandomierzuPedagog, prawnik, terapeuta ds. uzależnień i psycholog, to specjaliści, którzy pomogą osobom będącym w kryzysie w ramach działającego w Sandomierzu Punktu Edukacyjno-Konsultacyjnego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Lutowe dyżury specjalistów w Jędrzejowie

porady prawne.jpgBezpłatne dyżury specjalistów: psychologa i adwokata prowadzi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie. Z lutowych porad skorzystać będą mogli mieszkańcy powiatu doznający przemocy, pokrzywdzeni lub zagrożeni przestępstwem.

Kolejny krok w stronę samodzielności

Malinowy Zdrój masaż klasycznyKieleckie Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane SM poprowadzi zajęcia rehabilitacyjne z niepełnosprawnymi uczestnikami projektu „Centrum Asystentury Społecznej – krok w stronę samodzielności". W poniedziałek, 5 lutego rozstrzygnięto konkurs na te usługi. Program jest realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach, bierze w nim udział 8 gmin z terenu powiatu: Chęciny, Górno, Łopuszno, Morawica, Nowa Słupia, Sitkówka-Nowiny oraz Zagnańsk.

Pomoc żywnościowa dla mieszkańców gminy Nowy Korczyn

Produkty. Żywność 1.jpg1100 mieszkańców gminy Nowy Korczyn będzie mogło odebrać paczki z produktami spożywczymi z Banku Żywności z Ostrowca Świętokrzyskiego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.  To już czwarta transza tej pomocy.

Infolinia informacji prawnej

telefonW ramach nieodpłatnej pomocy prawnej w powiatach kieleckim i skarżyskim działa bezpłatna infolinia. Uruchomiło ją Stowarzyszenie „Bezpieczny Dom", które udziela darmowych porad prawnych w Suchedniowie i czterech punktach w powiecie kieleckim.

Wsparcie dla rodzin zastępczych ze Skarżyska-Kamiennej

PCPR Skarżysko logoZajęcia dla dzieci i rodziców, poradnictwo specjalistyczne i usługi społeczne – to propozycja dla rodzin zastępczych ze Skarżyska-Kamiennej. Blisko 407 tys. zł pozyskał powiat na realizację projektu pn. "Wsparcie rodzin zastępczych ze Skarżyska-Kamiennej". Chętni już mogą się zgłaszać.

Zgłoś działanie do Programu "Równać Szanse 2018"

logo programu równać szanseOrganizacje pozarządowe oraz domy kultury i biblioteki, które działają w miejscowościach do 20 tysięcy mieszkańców i tworzą projekty związane z rozwijaniem u młodych ludzi przydatnych w życiu umiejętności społecznych, mogą wziąć udział w konkursie grantowym realizowanym w ramach Programu "Równać Szanse 2018" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Termin przesyłania zgłoszeń do pierwszego etapu przedsięwzięcia upływa 14 marca 2018 roku.

Równe szanse dla wszystkich

logo PCPR KońskiePowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich zachęca mieszkańców do tworzenia rodzin zastępczych. Właśnie rozpoczął się nabór chętnych do udziału w szkoleniach, które mają przygotować do rodzicielstwa zastępczego. Osoby, które się na to zdecydują, powinny zgłosić się do PCPR w Końskich. Nabór potrwa do końca lutego.

Podsumowano II Powiatową Kampanię Pomarańczowej Wstążki w Powiecie Jędrzejowskim

Podsumowano II Powiatową Kampanię Pomarańczowej Wstążki  w Powiecie JędrzejowskimW listopadzie 2017 r. Powiat Jędrzejowski po raz drugi włączył się w obchody ogólnoświatowej  i ogólnopolskiej Kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży". Celem Kampanii było uwrażliwienie społeczności lokalnej na problem przemocy i krzywdzenia dzieci i młodzieży, zwiększenie społecznego zaangażowania w sprawy przeciwdziałania przemocy wobec najmłodszych oraz edukacja społeczna dostarczająca wiedzy o zjawisku krzywdzenia dzieci i sposobach radzenia sobie z tym problemem.

Siostra Małgorzata od ubogich

Siostra Małgorzata Chmielewska Wyciąga rękę do tych, od których inni odwracają głowę. Ludzie starzy, chorzy, niepełnosprawni, bezdomni, ofiary przemocy domowej, u niej znajdą schronienie. Siostra Małgorzata Chmielewska podkreśla – pomóc trzeba każdemu, ale całego świata zbawić się nie da i czasami trzeba pogodzić się z porażką. Bo nie każdy z tej pomocy potrafi korzystać. Człowiek instytucja. Zakonnica, matka przybranych dzieci, menadżer w habicie, kobieta z charyzmą – konsekwentnie realizuje swoje cele. Ewangelia jest jej drogowskazem.

Rzecznik Praw Obywatelskich w Ostrowcu Świętokrzyskim

Rzecznik Praw Obywatelskich w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimW miniony wtorek mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego mieli okazję do spotkania z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem, który odbywa cykl spotkań w regionie. Do południa Rzecznik odwiedził Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie spotkał się z prezydentem miasta Jarosławem Górczyńskim, a następnie spotkał się w Centrum Aktywności Obywatelskiej z przedstawicielami ostrowieckich organizacji pożytku publicznego. Natomiast po godz. 17 okazję do rozmowy o swoim spojrzeniu na sprawy lokalne, wyzwania i sukcesy mieli wszyscy chętni ostrowczanie. Otwarte spotkanie odbyło się w Galerii Fotografii MCK.

Pokonać bezdomność

Człowiek bezdomny - zimaOrganizacje pozarządowe, udzielające pomocy osobom bezdomnym, mogą przystąpić do konkursu ofert ogłoszonego w ramach ministerialnego programu „Pokonać bezdomność". Minimalna kwota dotacji na projekty dotyczące m.in.: działań profilaktycznych, rozwiązań aktywizujących osoby bezdomne, dostosowania placówek świadczących usługi bezdomnym, to 50 tysięcy złotych. Oferty można składać do 7 lutego 2018 roku.

Wyświetlanie 1 - 20 z 520 rezultatów.
Pozycji na stronę 20
z 26