Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

W niedzielę wyruszy pociąg do zdrowia

pociągJutro, 24 czerwca Samorząd Województwa Świętokrzyskiego ponownie uruchamia wakacyjne połączenie kolejowe na linii Kielce - Sandomierz. W każdy weekend do 27 sierpnia, jak również 15 sierpnia pociągiem odjeżdżającym z Kielc o godzinie 7.34 będzie można wyruszyć do Sandomierza. Dodatkowo w niedzielę 25 czerwca w godzinach 7.34 – 10.00 podczas podróży pociągiem będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach akcji profilaktycznej „Pociąg do zdrowia", organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Rusza wakacyjny pociąg do Sandomierza

plakat Pociąg do zdrowiaJuż w najbliższy weekend 24 – 25 czerwca Samorząd Województwa Świętokrzyskiego ponownie uruchamia wakacyjne połączenie kolejowe na linii Kielce - Sandomierz. W każdy weekend do 27 sierpnia, jak również 15 sierpnia pociągiem odjeżdżającym z Kielc o godzinie 7.34 będzie można wyruszyć do Sandomierza. Dodatkowo 25 czerwca w godzinach 7.34 – 10.00 podczas podróży pociągiem będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach akcji profilaktycznej „Pociąg do zdrowia", organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Powstanie obwodnica Chmielnika

Podpisanie umowy na budowę  obwodnicy Chmielnika (08).JPGUmowa na realizację inwestycji pn.: „Budowa północnej obwodnicy Chmielnika w ciągu DW 765 od skrzyżowania z DK 73" została podpisana dziś, 20 czerwca w Urzędzie Gminy w Chmielniku przez dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach Damiana Urbanowskiego oraz wykonawcę inwestycji  Mirosława Szczukiewicza – prezesa firmy FART Kielce. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim przeniesienie ruchu pojazdów samochodowych z centrum Chmielnika na nowo zmodernizowany odcinek drogi DW 765 po stronie północnej o dł. ok 2,7 km, co znacznie usprawni komunikację w tym obszarze a przede wszystkim przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa mieszańców. Pierwsze prace rozpoczną się w ciągu najbliższego miesiąca. W uroczystym wydarzeniu uczestniczyli marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas wraz z wicemarszałkiem Janem Maćkowiakiem, Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz burmistrz Miasta i Gminy Chmielnik Paweł Wójcik.

Podpisanie umowy na rozbudowę drogi wojewódzkiej 762

Umowa na rozbudowe drogi 762 (1).jpgW Urzędzie Miasta i Gminy Chęciny w środę 14 czerwca została podpisana umowa pomiędzy Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich a firmą STRABAG Sp. z o. o. z Pruszkowa - wykonawcą robót - na "Rozbudowę drogi wojewódzkiej 762 na odcinku węzeł Kielce Południe (S7) – granica gminy Chęciny". Inwestycja ma zostać zakończona do końca listopada przyszłego roku. Kosztować będzie 51 649 620,20 zł brutto. W spotkaniu uczestniczyli marszałek Adam Jarubas i wicemarszałek Jan Maćkowiak.

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie Stadionu Miejskiego

logoW najbliższy piątek 16, oraz 19 i 22 czerwca 2017 r. zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu w rejonie Stadionu Miejskiego przy ul. Ściegiennego. Utrudnienia powstaną w związku z ogrywającymi się w tym czasie, na Kolporter Arenie meczami turnieju EURO U21. Dodatkowo w tych dniach zostaną uruchomione linie autobusowe:  E1, E2, E3, E4.

Z bookcrossingiem przez miasto

ksiązki13 czerwca obchodzimy Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. By podkreślić 14. już edycję wydarzenia, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach zapraszają do udziału w akcji „Z bookcrossingiem przez miasto". Dziś, w autobusie linii nr 13 od godziny 11.00 podróżuje regał pełen atrakcyjnych książek – każdy z podróżujących może wybrać lekturę dla siebie.

Podpisanie umowy na rozbudowę drogi wojewódzkiej 762

drogagminnaW Urzędzie Miasta i Gminy Chęciny w środę 14 czerwca, w obecności władz województwa, zostanie podpisana umowa pomiędzy Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich a firmą STRABAG Sp. z o. o. z Pruszkowa - wykonawcą robót - na "Rozbudowę drogi wojewódzkiej 762 na odcinku węzeł Kielce Południe (S7) – granica gminy Chęciny". Inwestycja ma zostać zakończona do końca listopada przyszłego roku. Kosztować będzie 51 649 620,20 zł brutto.

Wybudują rondo w Starachowicach

Jeszcze w tym roku, jak deklaruje wicemarszałek Jan Maćkowiak, powstanie rondo przy jednej z najruchliwszych tras w Starachowicach, a mianowicie u zbiegu ulic Radomskiej i Batalionów Chłopskich. Koszt tego zadania to 1,2 mln zł. Takie rozwiązanie komunikacyjne, jak podkreśla prezydent miasta Marek Materek, z pewnością ułatwi i usprawni ruch w tej części miasta.

Zawyją syreny alarmowe

alarmW dniach 6-8 czerwca 2017 r. na terenie województwa świętokrzyskiego odbędzie się ćwiczenie "Renegade" z wykorzystaniem systemów ostrzegania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy dotyczący zagrożenia z powietrza. W związku z włączeniem syren nie należy podejmować żadnych działań.

Umowa na współfinansowanie rozbudowy drogi wojewódzkiej 973 podpisana

podpisanie umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej 973W Starostwie Powiatowym w Busku-Zdroju marszałek Adam Jarubas podpisał umowy o dofinansowaniu zadania pod nazwą "Przebudowa DW 973 Busko-Zdrój – Nowy Korczyn na odcinku od km 4+478 do km 5+524 wraz z budową chodnika" z przedstawicielami samorządów miasta i gminy Busko-Zdrój oraz Powiatu Buskiego. W spotkaniu uczestniczyli gospodarze powiatu buskiego: starosta Jerzy Kolarz i  wicestarosta Stanisław Klimczak oraz burmistrz Buska Waldemar Sikora.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51