Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Uczczą imieniny Żeromskiego

stare listyPo raz szósty na rajd śladami Stefana Żeromskiego zaprasza 2 września Muzeum Narodowe w Kielcach. Wyprawa, przygotowana z okazji przypadających w tym dniu imienin twórcy "Ludzi bezdomnych", tym razem zaprowadzi zainteresowanych do miejsc związanych z krewnymi i przyjaciółmi rodziny Żeromskich.
 

Powędruj z "Przygodą"

wąchock opactwo cystersówDobrego przygotowania kondycyjnego uczestników wymagać będą wycieczki zaplanowane na nadchodzący weekend przez Klub Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" z Kielc. W sobotę, 19 sierpnia, krajoznawcy zapraszają na ponaddwudziestokilometrowy rajd o zabarwieniu historycznym, a w niedzielę, 20 sierpnia, proponują podróż po miejscach związanych ze św. Jackiem Odrowążem.

Dla miłośników motoryzacji

zabytkowe autoZbliżający się weekend obfituje w imprezy dla pasjonatów motorów i zabytkowych pojazdów. Dziś, 18 sierpnia, samochodowo-motocyklowe zmagania na Torze Kielce rozpoczną uczestnicy VII Międzynarodowego Świętokrzyskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Natomiast jutro, 19 sierpnia, miedzianogórska pętla będzie areną wyścigów dla ekip biorących udział w XI Świętokrzyskim Zlocie Motocykli SHL i Pojazdów Zabytkowych. W niedzielę, 20 sierpnia, fani motoryzacji powinni zawitać do skansenu w Tokarni, gdzie po raz szósty odbędzie się MOTOPIKNIK.

Rowerem po Kielecczyźnie

koło roweroweOkoło 70 km pokonają uczestnicy kolejnej odsłony cyklu przejażdżek "Świętokrzyskie na rowerach!", która odbędzie się w niedzielę, 20 sierpnia. Tym razem organizatorzy - Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach i kielecki magistrat - jako cel wyprawy, propagującej krajoznawstwo i zdrowy styl życia, wyznaczyli urokliwe okolice Bodzentyna, św. Katarzyny i Cedzyny.

Przez góry i doliny

Checiny.jpgŻółtym szlakiem turystycznym z Wiernej Rzeki do Chęcin podążać będą uczestnicy rajdu organizowanego przez Koło Grodzkie PTTK w Staszowie. Pieszą wyprawę, podczas której piechurzy zdobędą trzy szczyty zaliczane do Odznaki Korona Gór Świętokrzyskich, zaplanowano w niedzielę, 20 sierpnia.

Sandomierz czeka

sandomierz ucho igielneNa smaczny posiłek w gronie znajomych i nieznajomych zaprasza w niedzielę, 20 sierpnia, samorząd Sandomierza, organizując drugą edycję Sandomierskiego Śniadania. Natomiast sandomierscy przewodnicy zachęcają do wyruszenia szlakiem najpiękniejszych zabytków "małego Rzymu". Zainteresowani mogą dotrzeć do malowniczego miasta nad Wisłą wakacyjnym pociągiem, który wyjeżdża z Kielc o godzinie 7.34.

Połanieckie Koło PTTK na szlaku

zamek w ojcowieNiezwykłe wytwory skalne - ostańce, z których najsłynniejszym jest Maczuga Herkulesa, pasma wzniesień poprzecinane w większości suchymi dolinami, osobliwości świata fauny i flory oraz obronne budowle będą podziwiać uczestnicy wycieczki przygotowanej przez połanieckie Koło PTTK. Wyprawa na Jurę Krakowsko-Częstochowską odbędzie się 26 sierpnia br., a termin zgłoszeń mija jutro, 18 sierpnia.

Zagłosuj na świętokrzyskie "nowe cuda Polski"

logo konkursuTrwa siódma edycja plebiscytu miesięcznika National Geographic Traveler, w którym internauci głosują na jedno z trzydziestu dwóch miejsc wytypowanych przez redaktorów czasopisma jako najatrakcyjniejsze w Polsce. W gronie nominowanych do „7 nowych cudów Polskich" z województwa świętokrzyskiego znalazły się Muzeum Wsi Kieleckiej oraz Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. Swój głos na wybraną atrakcję można oddać do 31 sierpnia.
 

Wycieczka do Wieliczki

kopalnia grafikaDo zwiedzenia jednej z krakowskich żup solnych zachęca mieszkańców Rytwian lokalny ośrodek kultury. Wycieczka do kopalni soli w Wieliczce odbędzie się 21 sierpnia.

Rowerem przez Ponidzie z AKTK "Sabat"

rowerDo 20 sierpnia wielbiciele jednośladów napędzanych siłą mięśni i malowniczych krajobrazów mogą zapisywać się na wycieczkę przygotowaną przez Akademicki Klub Turystyki Kwalifikowanej PTTK "Sabat" Politechniki Świętokrzyskiej. Celem, organizowanego już po raz trzynasty, Rajdu Rowerowego, który odbędzie się 2 i 3 września, będzie Ponidzie.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51
 

Baner GreenVelo