Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Świętokrzyskie na rowerach

plakat świętokrzyskie na rowerachKolejną, ciekawą propozycję dla fanów dwóch kółek przygotował Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach. Krajoznawcy wspólnie z kieleckim magistratem zaplanowali cykl bezpłatnych wycieczek rowerowych ph. "Świętokrzyskie na rowerach". Pierwsza z nich odbędzie się już w niedzielę, 2 lipca, a liczyć będzie około 60 km.

Poznają okolice Strawczyna

plakat rajd rowerowy strawczynOsoby lubiące aktywne poznawanie ciekawych miejsc Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie zaprasza na Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się w niedzielę, 2 lipca. Cykliści przemierzą żółty szlak rowerowy, aby poznać walory krajoznawcze gminy Strawczyn. Zapisy trwają do 29 czerwca.

Z nurtem Lubrzanki i Czarnej Nidy

kajakiPo raz jedenasty Akademicki Klub Turystyki Kwalifikowanej PTTK "Sabat" zaprasza lubiących wyzwania do udziału w spływie kajakowym, który w tym roku przybliży uroki rzek Lubrzanki i Czarnej Nidy. Wodniacka eskapada odbędzie się 15 i 16 lipca, a zgłoszenia organizator przyjmuje do 30 czerwca.

Wskocz do wody dla ochłody

relaks w wodzieZ radością patrzą za okno nie tylko dzieci i młodzież, rozkoszujące się wakacjami, ale także osoby rozpoczynające urlopy. Słoneczna i gorąca aura sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni i w bliskości czystych akwenów wodnych. Tych ostatnich, które dopuszczono do kąpieli, będzie w tym sezonie w regionie świętokrzyskim blisko czterdzieści. Część z nich już zaprasza na relaks.

Autokarowy wypad do Kozłówki i Czarnolasu

kozłówkaDo rezydencji rodu Zamoyskich w Kozłówce oraz do muzeum mistrza z Czarnolasu zaprasza wszystkich lubiących wycieczki Oddział PTTK w Końskich. Autokarową wyprawę zaplanowano w sobotę, 8 lipca. Zainteresowani powinni się zarejestrować do 30 czerwca.

Letnie wędrowanie z LGD "Dorzecze Bobrzy"

postać na mapieNa letnią odsłonę wędrowania i podziwiania ciekawych miejsc zaprasza Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Bobrzy". Turystyczna impreza odbędzie się w sobotę, 1 lipca, a przybliży atrakcje gmin Piekoszów i Chęciny. Zapisy prowadzone są do 28 czerwca.

Sobótkowy weekend w regionie

wianek z koniczynyTarłów, Morawica, Chmielnik, Nowy Korczyn, Chęciny - to tylko przykładowe miejscowości, które na nadchodzący weekend zaplanowały obchody nocy świętojańskiej. Nie zabraknie przypominających sobótkowy obrzęd spektakli, konkursów na najpiękniejszy wianek, dobrej muzyki i lokalnych przysmaków. Według organizatorów przygotowane programy powinny zadowolić najbardziej wybredne gusta.

Gdzie ćwiczyli nasi dziadkowie?

obrazekOdpowiedź na zawarte w tytule pytanie będzie można otrzymać wyruszając w sobotę, 24 czerwca, na sentymantalny spacer po dawnych obiektach sportowych w Kielcach. Organizatorem wędrówki jest pracownia Własnoręczni z Instytutu Dizajnu w Kielcach. Zainteresowani powinni pojawić się w sobotnie południe na pętli autobusowej przy Stadionie Leśnym w Kielcach.

Odkryj tajemnice świętokrzyskich zamków

okładka przewodnika zamki świętokrzyskieWojewództwo świętokrzyskie obfituje nie tylko w piękne krajobrazy, miejsca relaksu, rozrywki dla osób w każdym wieku, ale także w cenne zabytki architektoniczne, świadczące o bogatej przeszłości regionu. Nieocenioną pomocą w dziejowej wędrówce po Świętokrzyskiem, zarówno dla turystów jak i mieszkańców, będzie seria przewodników pn. „Świętokrzyskie wędrówki historyczne" autorstwa Rafała Jurkowskiego.  Do księgarń trafił pierwszy tom cyklu zatytułowany „Zamki świętokrzyskie. Skarby - legendy – tajemnice".

Weekendowe wyprawy piesze i rowerowe

odcisk butów na asfalcieNiezapomniane wrażenia i delikatne zmęczenie organizmu gwarantują wszystkim uczestnikom organizatorzy weekendowych wypraw. Na tradycyjne sobotnio-niedzielne piesze wędrówki po regionie zaprasza Klub Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" z Kielc, natomiast staszowskie Koło Grodzkie PTTK proponuje ponadsiedemdziesięciokilometrowy rajd rowerowy.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51
 

Baner GreenVelo