Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Wsparcie projektu turystyczno-rekreacyjnego w powiecie opatowskim

Podpisanie preumowy projekt turystyczny Powiat OpatowskiW Starostwie Powiatowym w Opatowie Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa oraz starosta opatowski Bogusław Włodarczyk podpisali pre-umowę na dofinansowanie projektu pn. „Budowa infrastruktury do wykonywania zadań z zakresu kultury, turystyki i rekreacji w powiecie opatowskim" w ramach działania 7.2 „Rozwój potencjału endogenicznego jako element strategii terytorialnej dla określonych obszarów" RPOWŚ na lata 2014 – 2020. Inwestycja ma zostać zrealizowana w bieżącym roku. W uroczystości wzięła udział także Ewelina Bień radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Sac Actun - portal do przeszłości

plakat spotkania podróżniczego w sandomierzu System jaskiń Sac Actun, które są cennym stanowiskiem archeologicznym, będzie tematem kolejnego wieczoru podróżniczego z cyklu „Sandomierskie Spotkania z Kulturą". Spotkanie, którego gościem będzie archeolog podwodny Przemysław Trześniowski, odbędzie się 22 lutego w Lapidarium pod Ratuszem w Sandomierzu.

Poznaj skarby ziemi łowickiej

muzeum ludowe w sromowieInteresującą propozycję dla włóczykijów-amatorów ma Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach, który organizuje wycieczkę autokarową do Łowicza, Nieborowa i Sromowa. Te atrakcyjne miejscowości województwa łódzkiego będzie można poznać bliżej w sobotę, 3 marca. Zapisy trwają do 26 lutego.

Głównym Szlakiem Beskidzkim na Turbacz

gorce zimąTrzydniową wyprawę Głównym Szlakiem Beskidzkim przygotował na koniec lutego Sandomierski Klub Górski TRAWERS wraz z Oddziałem PTTK w Sandomierzu. Od 23 do 25 lutego turyści przemierzą przebiegający m.in. przez Gorce fragment tego najdłuższego szlaku w polskich górach.

Niedzielna eskapada w Pieniny

pieniny durbaszkaKlub Górski, działający przy Oddziale PTTK w Busku-Zdroju, zachęca wszystkich lubiących wędrówki po ośnieżonych szczytach do udziału w niedzielnej wyprawie w Pieniny. Celem eskapady zaplanowanej na 25 lutego, będzie Wysoka (Wysokie Skałki) - najwyższy szczyt Pienin. Zgłoszenia do środy, 21 lutego.

Umowa na dokumentację projektową budowy Ośrodka Edukacji Przyrodniczej na Ponidziu

umowa Ośrodek Edukacji Przyrodniczej na PonidziuW czwartek, 15 lutego w siedzibie Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach podpisano umowę z Pracownią Architektoniczną TERA GROUP Sp. z o.o. z Kielc, reprezentowaną przez prezesa Konrada Śmierzyńskiego i viceprezes Paulinę Bogdał-Śmierzyńską, na opracowanie pełnobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.: „Budowa Ośrodka Edukacji Przyrodniczej na Ponidziu w m. Umianowice gm. Kije".

Marszruta "Przygody" i zimowe wejście na Łysicę

znak wysokościowy na ŁysicyPrzedostatni weekend lutego można aktywnie spędzić maszerując po świętokrzyskich szlakach. W sobotę, 17 lutego, trzynastokilometrowy spacer proponuje Klub Turystów Pieszych PTTK "Przygoda". Natomiast w niedzielę, 18 lutego, Klub Górski PTTK Kielce wspólnie z "Przygodą" zachęcają do zimowego zdobycia najwyższego szczytu Gór Świętokrzyskich - Łysicy.

Szkocja w pigułce

szkocjaPrastare siedziby szkockich klanów, malownicze krajobrazy, spowite mgłą wrzosowiska oraz jeziora, skrywające niezgłębione tajemnice - o tych i wielu innych ciekawostkach usłyszą  kielczanie, którzy 15 lutego przybędą do Domu Środowisk Twórczych na kolejną odsłonę "Klubu Podróżnika". Gościem spotkania pt. "Szkocja – Nie tylko potwór z Loch Ness. Zamki, ogrody, dzikie krajobrazy… i krowy" będzie pasjonatka dalekich wypraw Danuta Rasała.
 

Kielecki Oddział PTTK zaprasza na narty

narciarzPoczątkujący, "średniacy" i zaawansowani narciarze oraz snowboardziści, którzy chcą wykorzystać dobre warunki pogodowe w południowej części Polski, mogą udać się na wyprawę z Oddziałem Świętokrzyskim PTTK Kielce. Na trasy Jaworzyny Krynickiej kieleccy krajoznawcy zapraszają 17 lutego.

A czy znasz ty... iłżeckie lasy?

gałązka pod śniegiemNa kolejną z cyklu weekendowych wędrówek "A czy znasz ty..." zaprasza w sobotę, 17 lutego, ostrowiecki Oddział Świętokrzyski PTTK im. St. Jeżewskiego. Tym razem wielbiciele pieszych eskapad zagłębią się w iłżeckie lasy. 

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51
 

Baner GreenVelo