Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Pieszo przez Mały Tybet

klasztor LadakhLadakh - dawne buddyjskie królestwo, położone w zachodniej części Himalajów, będzie między innymi tematem podróżniczej opowieści snutej przez Tomasza Tułaka w trakcie kolejnego spotkania Klubu Podróżnika. Spotkanie ph. "Pieszo przez Mały Tybet" odbędzie się 19 października w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach o godzinie 18.

Jesienny spacer pamięci

droga przez jesienny lasNieco nostalgiczny charakter będzie miał jesienny spacer zaplanowany na sobotę, 21 października, przez Oddział PTTK w Końskich. Uczestnicy wyprawy udadzą się do miejsc pamięci narodowej w okolicach Końskich.

Święto myśliwych, leśników i jeźdźców w Kurozwękach

plakat hubertus kurozwękiNadchodzący weekend warto spędzić w Kurozwękach. Przez dwa dni, 21 i 22 października, świętować tam będą myśliwi, leśnicy i jeźdźcy. Kurozwęcki Hubertus 2017 obfitować będzie w konkursy, w których będzie można zaprezentować nie tylko jeździecki kunszt, modę, ale także szybkość i spryt. Początek 21 października o godzinie 9.

Wspierają lokalną przedsiębiorczość oraz turystykę

Umowy z LGD w ramach PROW (16).JPGDotacje na rozpoczęcie działalności, jej rozwijanie oraz budowę, lub przebudowę ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej – 12 umów na kwotę 1 754 322 złotych podpisał 17 października z wnioskodawcami członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek.

Aktywnie z "Przygodą"

turyściDwie trasy do wyboru będą miały osoby, które zdecydują się w weekend, 21 i 22 października, wyruszyć wraz z Klubem Turystów Pieszych PTTK "Przygoda", na świętokrzyskie szlaki turystyczne. W trakcie sobotniego rajdu piechurzy poznają uroki ziemi suchedniowskiej, natomast w niedzielę zwiedzą miejscowości położone w gminie Morawica.

Kurs na przewodnika świętokrzyskiego

znaczek przewodnika świętokrzyskiegoJeśli interesujesz się regionem świętokrzyskim, wolny czas spędzasz poznając jego atrakcje, chciałbyś spożytkować posiadaną wiedzę prezentując miejsca znane i nieznane, zapisz się na kurs przewodnika po województwie. Szkolenie organizuje Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach, a spotkanie organizacyjne odbędzie się już dziś, 17 października.

Z Koprzywnicy do Zawichostu

Kościół św. Jakuba w SandomierzuOstrowiecki Oddział PTTK im. Stanisława Jeżewskiego zaprasza wszystkich lubiących poznawanie atrakcji regionu na jednodniową wycieczkę, która odbędzie się 25 listopada br. Tym razem uczestnicy wyruszą szlakiem romańskich i gotyckich zabytków położonych nad Wisłą. Rejestracja chętnych prowadzona będzie do 13 listopada.

Słychać w kniei trąbki ton...

jeźdźcy w gonitwieMalownicze okolice Oblęgorka oraz włoszczowskiego Podzamcza staną się areną wydarzeń związanych z obchodami święta myśliwych, leśników i jeźdźców - hubertusem, którego tradycja sięga w Polsce XVIII wieku. Kulminacyjnym punktem obu wydarzeń, które odbędą się w niedzielę, 15 października, będzie efektowna pogoń za lisem.

Bezpieczni na szlaku

drzewo ze znakiem żółtego szlakuPrzed wyruszeniem na jakąkolwiek wycieczkę, warto zapoznać się z zasadami bezpiecznego uprawiania różnych form turystyki. Zachęca do tego Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, które realizuje kampanię informacyjno-edukacyjną ph. "ABC bezpiecznego wędrowania". W ramach akcji Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach przeprowadzi w październiku i listopadzie br. w zainteresowanych placówkach oświatowych z powiatu starachowickiego zajęcia o właściwym zachowaniu się na szlakach pieszych, rowerowych, kajakowych.
 

Muzycznie o przygodach na morzu

plakat szantyskarWielbiciele szant, pieśni kubryków i mes, powinni w sobotę, 14 października, zawitać do Skarżyska-Kamiennej. Tam, po raz siódmy, odbędą się Skarżyskie Spotkania z Piosenką Żeglarską "SzantySkar". Wydarzenie, które rozpocznie się o godzinie 18.30 w Klubie Muzycznym „SEMAFOR", organizuje Towarzystwo Żeglarskie „Sterna".

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51
 

Baner GreenVelo