Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Agrotravel w nowej formule

050.jpgW tym roku, znane i cieszące się ogromną popularnością, Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej AGROTRAVEL, wzbogaciły swoją formułę. Podczas dziesiątej edycji wydarzenia, które odbędzie się między 20 a 22 kwietnia w Targach Kielce, zaprezentują się nie tylko gospodarstwa i stowarzyszenia agroturystyczne, producenci regionalnych produktów, ale także ośrodki specjalizujące się w aktywnym wypoczynku. Imprezie towarzyszyć będą: międzynarodowa konferencja pn. „Turystyczna marka terytorialna", warsztaty tematyczne i spotkania w formule B2B.
 

Rowerem po gminie Włoszczowa

plakat rowerowy rajd włoszczowaKondycję i wiedzę o atrakcjach gminy Włoszczowa będzie można sprawdzić już wkrótce, 28 kwietnia, podczas „Rodzinnego Rajdu Rowerowego", organizowanego przez Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie i miejscowy samorząd. Zainteresowani udziałem w tym bezpłatnym wydarzeniu, które odbędzie się w ramach obchodów 20-lecia województwa świętokrzyskiego i 20-lecia powiatu włoszczowskiego, powinni się zarejestrować do 25 kwietnia.

Święte góry naszych przodków

widok na Lysice_ Psary.jpgW Górach Świętokrzyskich nie brakuje miejsc, które od tysiącleci uważane są za wyjątkowe - pełne niezwykłej mocy, gromadzące kosmiczną energię. Nasi przodkowie, którzy żyli w głębokiej symbiozie z przyrodą doskonale to wyczuwali i wykorzystywali tworząc miejsca kultu. O takich "miejscach mocy" opowie w czwartek, 19 kwietnia, dr Cezary Jastrzębski, pracownik UJK, regionalista, przewodnik, w ramach kolejnej odsłony kieleckich "geoczwartków".

Wiosenny spływ kajakowy

kajakiSandomierski Oddział PTTK zaprasza wszystkich na kajakową podróż po Małopolskim Przełomie Wisły. Wyprawę zaplanowano 28 i 29 kwietnia 2018 roku. Zainteresowani spływem mogą się zgłaszać do 20 kwietnia.

Huczna inauguracja sezonu turystycznego w Sandomierzu

baner rozpoczęcie sezonu turystycznego sandomierzMiędzy innymi: powitanie księcia Mieszka I i księżniczki Dobrawy, pokazy dawnych wojsk pieszych, łuczników, zainaugurują sezon turystyczny 2018 w Sandomierzu. Sympatycy podróżowania i wszystkie osoby związane z branżą turystyczną powinny się pojawić w niedzielę, 22 kwietnia, na sandomierskiej Starówce o godzinie 14.

Rekordowy początek sezonu w Chęcinach

zamek_checiny_rekordowy_kwiecien_01.jpgOgromnym zainteresowaniem osób z różnych regionów Polski cieszyła się w słoneczne weekendy kwietnia chęcińska warownia. Na Zamek Królewski w Chęcinach dotarło prawie 5,5 tysięca turystów. - To 4 owocne dni prognozujące świetny sezon - komentuje Grzegorz Pierzak, dyrektor Zamku Królewskiego w Chęcinach.

Śpiewająca wycieczka z "Przygodą"

drzewo wiosenneNiezwykle ciekawie zapowiada się wycieczka Klubu Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" z Kielc, zaplanowana na 28 kwietnia. W tę ostatnią sobotę miesiąca krajoznawcy wraz z chętnymi, ze śpiewem na ustach, wyruszą na ośmiokilometrową trasę. Obowiązują zapisy.

Poznaj region z PTTK

końskieTym, którzy jeszcze nie zaplanowali weekendu, polecamy poznawanie urokliwych zakątków województwa świętokrzyskiego wspólnie z przewodnikami PTTK. Na krajoznawcze wycieczki zapraszają: Oddział Świętokrzyski PTTK im. St. Jeżewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim, Oddział PTTK w Końskich i Oddział Miejski PTTK w Skarżysku-Kamiennej.

Weekendowe eskapady z "Przygodą"

klasztor cystersów wąchockW ten weekend Klub Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" z Kielc przygotował dwie ciekawe imprezy dla lubiących przemierzać kilometry. W sobotę, 14 kwietnia, turyści poznają m.in. tajemnicę Góry Kapturowej, zaś dzień później, 15 kwietnia, przemierzą dolinę rzeki Kamiennej.

Wiosenny rajd rowerowy w Sitkówce-Nowinach

plakat rajdu rowerowegoPopularyzacja atrakcji turystycznych i propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu - to główne cele Gminnego Rajdu Rowerowego, organizowanego przez samorząd Sitkówki-Nowiny. Pierwsza w tym roku rowerowa eskapada odbędzie się w niedzielę, 15 kwietnia.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51
 

Baner GreenVelo