Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

"Malarze Zakładowi" w sandomierskim Biurze Wystaw Artystycznych

BWA Sandomierz (1).jpgArtyści - pedagodzy, pracownicy Zakładu Malarstwa I Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zaprezentują swoje prace już w piątek 30 czerwca w Sandomierzu. Na wystawę zbiorową, noszącą nieco przewrotny tytuł "Malarze Zakładowi" zaprasza Biuro Wystaw Artystycznych. Wernisaż i spotkanie rozpoczną się o godz. 17.00.

Projekt: prawda muzycznie

Instytut Kultury Spotkania i DialoguInstytut Kultury Spotkania i Dialogu przy ul. Planty 7 w Kielcach zaprasza, w ramach Małej Sceny, na wieczór z Mariuszem Szczygłem oraz Zespołem Res Factum. "Projekt: prawda muzycznie". Koncert odbędzie się w środę, 28 czerwca, w Instytucie przy ul. Planty 7. Początek o godz. 18.00.

Teatr Żeromskiego podsumował sezon artystyczny i zapowiada plany na kolejny

Teatr im. S. Żeromskiego Sezon 2016/2017 był bardzo pracowity dla Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach, obfity w premiery i wydarzenia okołoteatralne. Zespół zaistniał na antenie TVP Kultura, zebrał pęk nagród na festiwalach, uruchomił scenę klubową, a do zespołu dołączyli nowi aktorzy. Trwają przygotowania do generalnego remontu siedziby.

Letnie warsztaty teatralne

wakacje z teatrem pegaz.jpgKieleckie Centrum Kultury zaprasza młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną na warsztaty teatralne, organizowane przez teatr „Pegaz" 4, 6, 11 oraz 13 lipca 2017 (wtorki i czwartki) w godzinach 11:00–13:00. Uczestnicy zajęć nie ponoszą żadnych opłat. Dodatkowo w każdą niedzielę wakacji na scenie plenerowej KCK będą koncerty w ramach Tarasów Sztuki.

Wakacyjne spotkanie z historią

osrodekOśrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach przygotował masę atrakcji na wakacyjne spędzenie czasu. Od 1 lipca dzieci i młodzież mogą wziąć udział w m.in. ciekawych spotkaniach oraz spacerach po Kielcach.

Święto Kielc pełne atrakcji

Święto Kielc plakatRozpoczynający się w Kielcach weekend zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie, a to za sprawą Święta Kielc. Od kilku dni na ulicy Sienkiewicza w stolicy regionu trwa Jarmark Kielecki, podczas którego 60 wystawców oferuje smakołyki, m.in. sery, wędliny, miody. Dziś (piątek 23 czerwca) rusza Jarmark Artystów, Rzemieślników i Zawodów Ginących. Przed nami Biała Noc w instytucjach kultury, koncerty, spotkania teatralne, sportowe.

Obchody 71. rocznicy pogromu żydowskiego

Kielce, kamienica Planty 7Stowarzyszenie im. Jana Karskiego w Kielcach przygotowuje, jak co roku, obchody rocznicy pogromu żydowskiego. Główne uroczystości odbędą się 4 lipca. Poprzedzi je przegląd filmów o tragedii z 1946 roku oraz prezentacja książki.

Wypleciemy wiklinowe kokony

wiklinowe kokony plakatInstytut Dizajnu w Kielcach w ramach Święta Kielc zaprasza do parku, gdzie odbędzie się Wiklinowy trening funkcjonalny czyli otwarte warsztaty wyplatania wiklinowych kokonów. Formy kokonów inspirowane będą postacią leniwca -  zwierzęcia, którego ciało podczas wypoczynku przybiera najlepiej służące wygodzie kształty. Warsztaty rozpoczną się już w piątek 23 czerwca.
 

Dofinansowanie dla Muzeum Techniki w Maleńcu

podpisanie umowy MaleniecZarząd Województwa Świętokrzyskiego wsparł finansowo Muzeum Techniki w Maleńcu. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, działania „Zachowanie dziedzictwa kulturowego i naturalnego", w instytucji realizowany będzie projekt pod nazwą "Utworzenie Centrum Starych Technologii Metalurgicznych i Hydroenergetycznych przy Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu poprzez rewaloryzację, udostępnienie i wykorzystanie zasobów kulturowych zabytkowego zespołu zakładu przemysłowego w działalności edukacyjnej, kulturalnej i turystycznej". Instytucja otrzymała dofinansowanie w kwocie 533 328 zł.

"Komendant GRYF i jego żołnierze"

Komendant Gryf plakat książkiW najbliższy piątek 23 czerwca o godz. 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się uroczysta premiera książki "Komendant GRYF i jego żołnierze" autorstwa kieleckiego regionalisty Ireneusza Pietraszka.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51