Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Kraina pomysłowości w WDK

krainaZajęcia plastyczne inspirowane twórczością znanych artystów oraz elementami historii malarstwa, grafiki, rzeźby i wzornictwa przemysłowego - to propozycja Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach dla dzieci, chcących poznać niezwykły świat plastyki. Warsztaty rozpoczną się w październiku.

Wyjątkowy koncert w ramach letniej sceny PSCK

koncertBędzie jazz, rock and roll, piosenki lwowskie i greckie, a także utwory własnej kompozycji w wykonaniu krakowskiego artysty Jerzego Bożyka. Zapraszamy w sobotę, 19 sierpnia, o godzinie 19 na wirydarz Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. Wstęp wolny.

Huura! Przed nami kolejne spotkanie w ramach wakacyjnego festiwalu sztuki dla dzieci i młodzieży

plakatKielecki Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza na kolejny, szalony weekend (19-20 sierpnia) warsztatów oraz ciekawych spektakli, w ramach III edycji Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra!ART!

Brazylijska bossa nova w filharmonii

filharmonia.jpg"Bossa nova & samba" -  tak zatytułowany jest piątkowy (18 sierpnia) koncert w Filharmonii Świętokrzyskiej. Wystąpią utalentowani kielczanie z grupy Nova Bossa, którzy przypomną kompozycje Antonio Carlosa Jobima, Dorivala Caymmi, Ary'ego Barroso oraz zaprezentują własne kompozycje. Na dziedziniec filharmonii zapraszamy o godz. 19.00.

Wieczór pod znakiem "trzy"

trzyDziś, 17 sierpnia  o godz. 17.33 w Domu Środowisk Twórczych odbędzie się wernisaż jednodniowej wystawy pt. "Trzy. Czas dla niej". Liczba trzy nie jest przypadkowa. Ekspozycje tworzą trzy artystki i trzy odrębne cykle prac: Klaudyny Kozieł z Kielc "Percepcja kobiecości", Pauliny Krzysztofek z Gdyni "Foto-ona" oraz Mariki Śliwy z Krakowa "Sztuka jednego dnia". Po wernisażu zaplanowano koncert Megitza Trio, zespołu z Zakopanego i z Chicago. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Muzyka zabrzmi w Sandomierzu

Muzyka w Sandomierzu plakatW czwartek 17 sierpnia rozpoczyna się, organizowany po raz 27., festiwal "Muzyka w Sandomierzu". Usłyszymy współczesną muzykę w wykonaniu np. Edyty Geppert, folk polski i irlandzki, muzykę dawną, obejrzymy balet w wykonaniu tancerzy rosyjskich oraz przypomnimy sobie szlagiery znane z filmów, zaprezentowane przez kieleckich filharmoników. Festiwal potrwa do 27 sierpnia.

Plener malarski w Stąporkowie

plenerPonad 20 artystów z całego kraju, zarówno profesjonalistów jak i amatorów weźmie udział w kolejnej już edycji pleneru malarskiego, który odbędzie się w dniach 19-26 sierpnia w Stąporkowie. Organizatorem wydarzenia jest Akademia Sztuk Pięknych – Agart.

Muzyczna podróż po barokowej Europie

klasztor w Jędrzejowie W jędrzejowskim klasztorze cysterskim twają muzyczne spotkania w ramach XXIII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Na koncert wypełniony barokowymi utworami, wykonywanymi na instrumentach z epoki, zapraszamy o godz. 19.00.

Brazylijska bossa nova w filharmonii

Siedziba Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach"Bossa nova & samba" -  tak zatytułowany jest piątkowy (18 sierpnia) koncert w Filharmonii Świętokrzyskiej. Wystąpią utalentowani kielczanie z grupy Nova Bossa, którzy przypomną kompozycje Antonio Carlosa Jobima, Dorivala Caymmi, Ary'ego Barroso oraz zaprezentują własne kompozycje. Na dziedziniec filharmonii zapraszamy o godz. 19.00.

Jubileusz Elżbiety Adamiak w Kielcach

KCK"Jesienna zaduma", "Nuta z Ponidzia" czy "W górach jest wszystko co kocham" - te piosenki już po pierwszych dźwiękach rozpoznają młośnicy poezji śpiewanej i ballad turystycznych. Elżbieta Adamiak, z której repertuaru pochodzą te utwory, wystąpi w Kielcach w ramach Tarasów Sztuki. Koncert w niedzielę 20 sierpnia przed siedzibą KCK rozpocznie się o godz. 20.00.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51