Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Rozpoczyna się III Akademia Off Fashion

Lalki rodziny Sosenków fot. Off FashionOd 20 do 27 października w Kielcach trwać będzie Akademia Off Fashion - jesienne spotkania z modą, w tym roku poświęcone lalce. Będzie wystawa lalek ze zbiorów rodziny Sosenków z Krakowa, czytanie powieści, pokazy prac projektantów m.in. Deni Cler czy duetu Paprocki & Brzozowski.

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do udziału w grze miejskiej

Dworek Laszczyków w Kielcach Muzeum Wsi Kieleckiej oraz Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Jodła" zapraszają  do udziału w grze miejskiej pt. „Konspiracja Armii Krajowej w Kielcach" w najbliższą sobotę, 21 października. Gra rozpocznie się w Dworku Laszczyków w Kielcach, start grup zorganizowanych przewidziano na godz. 10.00, start rodzin i graczy indywidualnych - 11.00.

Prace Wacława Jagielskiego w sandomierskim BWA

Wystawa Wacława Jagielskiego (04).JPGMalarstwo Wacława Jagielskiego można będzie oglądać w Sandomierzu, w galerii Biura Wystaw Artystycznych. Prace dostępne będą od 21 października do 12 listopada br.

Konserwacja ołtarza zabytkowego kościoła w Parku Etnograficznym w Tokarni zakończona

prace ołtarz kościoła z Rogowa fot Muzeum Wsi KieleckiejZakończyły się prace konserwatorskie w kościele z Rogowa - zabytkowym obiekcie Muzeum Wsi Kieleckiej, usytuowanym w Parku Etnograficznym w Tokarni. Ołtarz kościoła został poddany konserwacji, przywróconoa zostałą również funkcja zasuwy ołtarzowej z obrazem Św. Mikołaja. Od najbliższej soboty 21 października w obiekcie udostępniona zostanie dla zwiedzających wystawa, prezentująca przebieg prac konserwatorskich.

Konwent Domów Kultury w Sandomierzu

plakat konwentuO potrzebach kulturalnych mieszkańców, wyzwaniach stojących przed mniejszymi i większymi centrami kultury rozmawiać będą uczestnicy Konwentu Domów Kultury, który jutro, 19 października, odbędzie się w Sandomierzu. Wezmą w nim udział przedstawiciele domów kultury, realizujących Narodowy Program "Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne".

Muzeum Historii Kielc przybliży język i kulturę niemiecką

Dni Kultury Niemieckiej plakatOd 19 do 21 października w Muzeum Historii Kielc trwać będą Dni Kultury Niemieckiej. To kontynuacja projektu, dzięki któremu mieszkańcy stolicy regionu w 2016 r. mieli okazję poznać kuchnię, muzykę i zwyczaje mniejszości żydowskiej i rosyjskiej. 

Austria Meets Poland - po raz trzeci

Filharmonia ŚwiętokrzyskaW Filharmonii Świętokrzyskiej we wtorek 17 października o godz. 18.30 rozpocznie się koncert kameralny w ramach projektu "Austria Meets Poland". Usłyszymy autriackich muzyków': Cordulę Bosze, Duo Apassionata, a także polskich wykonawców: akordeoistę Jarosława Gałuszkę i One More Time Duo.

Projekcja filmu "Samuel"

Instytut Kultury Spotkania i Dialogu W Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu w Kielcach w środę 18 października zaprezentowany zostanie film pt. "Samuel". Początek projekcji o godz. 18.00.

Nabór do chóru filharmoniii

Siedziba Filharmonii Świętokrzyskiej w KielcachOd 17 do 19 października (wtorek - czwartek) trwać będą przesłuchania osób chętnych do  działania w chórze, który planuje utworzyć Filharmonia Świętokrzyska.

Porozmawiają o Żeromskim

Dworek - 2W Centrum Edukacyjnym "Szkalny Dom" w Ciekotach w niedzielę, 15 października, spotkają się miłośnicy twórczości Stefana Żeromskiego. Podczas, organizowanej już po raz piętnasty w ramach cyklu "O Żeromskim od A do Ż" prelekcji, goście wysłuchają m.in. opowieści prof. Zdzisława Jerzego Adamczyka o tajemnicach kryjących się w biografii twórcy "Syzyfowych prac". Początek o godzinie 15.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51