Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Terminal gazowy powstanie w gminie Sędziszów

wizualizacja terminal gazowy w PawłowicachPonad 200 tysięcy ton gazu płynnego będzie przeładowywane w terminalu gazowym firmy GASPOL, który powstanie w Pawłowicach koło Sędziszowa w województwie świętokrzyskim. Wmurowanie kamienia węgielnego pod tę inwestycję odbędzie się 20 września, a całkowity koszt budowy wyniesie około 50 mln złotych. Na miejscu będzie się odbywał przeładunek, magazynowanie i dystrybucja gazu płynnego.

Dni otwarte Narodowego Banku Polskiego

nbpNarodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Kielcach zaprasza 16 i 17 września 2017 r. w godz. 10:00-16:00 na Dni Otwarte. Dla zwiedzających przygotowano szereg wystaw, ciekawostek i cennych eksponatów.

Warto zadbać o komin przed sezonem grzewczym

dym kominW związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2017/2018 prezes Krajowej Izby Kominiarzy przypomina właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.

"Wzór na konkurencję"– dofinansowanie na firmowy design

PARPPolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w naborze projektów na wsparcie w zakresie wykorzystywania procesów wzorniczych w ramach działania „Wzór na konkurencję". Nabór organizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, a uprawnione do udziału w nim są mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z terenu 5 województw Polski Wschodniej, w tym województwa świętokrzyskiego. Nabór wniosków trwa do 15 listopada 2017 r.

DS Smith rozwija swoją działalność

otwarcieNowa hala produkcyjno-magazynowa zastąpiła starą, ponad czterdziestopięcioletnią, w której jeszcze do niedawna trwała produkcja. Na terenie fabryki DS Smith w Kielcach powstał obiekt o łącznej powierzchni 5200 metrów kwadratowych. Dwa razy większa hala to wymóg rynku, a także nowe możliwości, jakie stoją przed firmą w rozwoju rynku opakowań specjalistycznych, które właśnie w tej części są produkowane. 14 września hala została oddana oficjalnie do użytku. Koszt tej inwestycji to 7 milionów złotych.

Wyjazdowa misja gospodarcza do Zagrzebia, Belgradu i Budapesztu

misja gospo. spozywcza.jpgDo 15 września br. trwa nabór wniosków dla przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego, z sektora MŚP, działających w branżach spożywczo-przetwórczej oraz turystyki uzdrowiskowej na uczestnictwo w wyjazdowej misji gospodarczej do Zagrzebia, Belgradu i Budapesztu w terminie 20-24 listopada 2017 r. Koszty misji pokrywa organizator.

W Kielcach powstanie najnowocześniejszy w kraju inkubator technologiczny

koncepcjaBędzie mieć ponad 14 tys. mkw. powierzchni, 6 kondygnacji, przestrzeń coworkingową oraz strefę sportowo-rekreacyjną. Kielecki Park Technologiczny przygotowuje się do kolejnej ważnej inwestycji, budowy najnowocześniejszego w kraju inkubatora.

Ruszyła kolejna edycja konkursu Świętokrzyski Racjonalizator

logoDo 3 listopada br. do Centrum Obsługi Inwestora i Przedsiębiorczości Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego można składać dokumenty w ramach kolejnej edycji konkursu Świętokrzyski Racjonalizator. Konkurs, którego głównym celem jest wyłanianie szczególnie wartościowych inicjatyw w najważniejszych obszarach aktywności gospodarczej, o dużym znaczeniu dla innowacyjnego rozwoju województwa świętokrzyskiego, organizowany jest corocznie przez Samorząd Województwa, począwszy od 2009 roku.

Poprawią efektywność energetyczną budynków

Podpisanie pre-umów w Filharmonii Świętokrzyskiej (10).JPG58 projektów otrzymało dofinansowanie w kwocie 151 837 557,23 złotych na poprawę efektywności energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w sektorze publicznym i mieszkaniowym. Działanie to cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Pre-umowy z wnioskodawcami podpisali marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Marek Szczepanik.

Zaprojektuj przydomową oczyszczalnię

logo eko modelOsoby, grupy, zainteresowane modelarstwem oraz tematami ekologii, mają szansę wykazać się kreatywnością przy tworzeniu projektu instalacji dla domu jedno- lub wielorodzinnego w ramach konkursu EKO MODEL. W drugiej edycji przedsięwzięcia, organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, należy stworzyć model funkcjonalnej i estetycznej przydomowej oczyszczalni ścieków.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51