Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Wsparcie dla Obszaru Strategicznej Interwencji

Edukacja formalna i pozaformalna osób dorosłych podpisanie umówUmowy na prawie 3 miliony złotych podpisał w piątek, 16 marca Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego z przedstawicielami pięciu firm i instytucji, które chcą inwestować w edukację osób dorosłych. Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Wsparcie otrzymały: Agencja Rozwoju Regionalnego w Ostrowcu Świętokrzyskim, GD Consulting Grzegorz Durak z Mielca, Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców ze Staszowa, J&C Group Karolina Chadzypanagjotis-Jurkiewicz z Gdyni oraz BSMART Sp. z O. O. ze Szczecina. Konkurs dedykowany był OSI – obszarom funkcjonalnym miast tracących funkcje społeczno-gospodarcze (Ostrowiec, Starachowice, Skarżysko).

Wszystko o odnawialnych źródłach energii

kolektoryJak zapobiegać powstawaniu smogu, jakie są nowoczesne technologie ogrzewania i które instytucje mogą pomóc w dofinansowaniu ekologicznych źródeł energii - miedzy innymi o tym będzie mowa podczas spotkania mieszkańców Oksy z przedstawicielami Fundacji Ekologicznych Rozwiązań z Krakowa. Spotkanie odbędzie się 16 marca o godzinie 16 w Szkle Podstawowej w Oksie.

Łysogórki Tytan dla przedsiębiorców

Starostwo Powiatowe w Kielcach.jpgPo raz pierwszy z inicjatywy samorządu powiatu kieleckiego wręczone zostaną nagrody gospodarcze „Łysogórski Tytan". Będzie to wyróżnienie przyznawane raz w roku dla najlepszych firm z powiatu. Galę wręczenia nagród zaplanowano na 6 kwietnia.

Mikroprzedsiębiorca Roku 2017

logo mikrpMałe firmy, zatrudniające do 10 pracowników mogą starać się o tytuł „Mikroprzedsiębiorcy Roku 2017". Organizatorem konkursu jest stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych. Jego ideą jest docenienie i wyróżnienie najmniejszych przedsiębiorców, którzy z sukcesami prowadzą swoje firmy, działające na rynku polskim oraz sięgające rynków globalnych.

Ostrowiec w gronie liderów

Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.jpgOstrowiec Świętokrzyski znalazł się w gronie 319 samorządów, które uzyskały wysoką ocenę w pre – ratingu wykonanym przez agencję ratingową INC Rating Sp. z o.o. z Poznania, która swoim badaniem objęła blisko 3 tysiące jednostek samorządu terytorialnego. Wysoka ocena nie tylko promuje gospodarczo miasto, ale również kształtuje pozytywny image ostrowieckiego samorządu.

Świętokrzyska Rybacka LGD zaprasza na spotkania

rybacka lgdŚwiętokrzyska Rybacka Lokalna Grupa Działania zaprasza na spotkania informacyjno-konsultacyjne we wszystkich gminach objętych działaniem ŚRLGD.  Spotkania odbędą się od 13 do 16 marca.

Nowe radiowozy świętokrzyskiej Służby Celno-Skarbowej

samochody służby celno-skarbowejNowe samochody służbowe marki Opel Astra trafiły do funkcjonariuszy Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach. Sześć ciemnozielonych pojazdów służbowych z oznaczeniem SŁUŻBA CELNO-SKARBOWA pojawiły się już 6 marca br. na drogach naszego regionu.

Ważna wizyta przedstawiciela Komisji Europejskiej w regionie

Marc Lemaitre Dyrektor Generalny DG REGIO Unit ds. polityki miejskiej i regionalnej Komisji Europejskiej z wizytą w regionie (02).JPG- W tej chwili mamy czas, który służy przede wszystkim dialogowi. To czas, by wysłuchać opinii, wymienić się uwagami i pomysłami, które pomogą nam w rozwoju w przyszłości – mówił w Kielcach Marc Lemaître, Dyrektor Generalny DG REGIO Unit ds. polityki miejskiej i regionalnej Komisji Europejskiej. Jego wizyta odbywa się w ważnym momencie, bowiem Komisja Europejska kończy obecnie prace nad założeniami do nowej perspektywy finansowej. W spotkaniu uczestniczyli marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, wicemarszałek Jan Maćkowiak oraz członek Zarządu Województwa Marek Szczepanik.

Sąsiedzkie spotkanie, czyli Śniadanie Kubka Biznesu

kubekFundacja Kubek Biznesu po raz pierwszy w swej historii zawita do Połańca. 9 marca odbędzie się tu Śniadanie Kubka Biznesu. Początek o godzinie 8.00 w Centrum Kultury i Sztuki.  W biznesowym spotkaniu mogą wziąć udział lokalni przedsiębiorcy. 

II Konferencja dla liderów środowisk lokalnych regionu świętokrzyskiego

ikonka kfsW piątek, 9 marca, świętokrzyscy przedsiębiorcy będą mieli okazję dowiedzieć się wszystkiego o Krajowym Funduszu Szkoleniowym i jego priorytetach na 2018 rok. Konferencję poświęconą temu zagadnieniu organizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51