Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Wspólnie o większą dostępność komunikacyjną

Przedstawienie koncepcji połączenia sieci kolejowej z CPK (14).JPGWładze samorządu województwa, przedstawiciele rządu w województwie, samorządowcy oraz władze lokalnych spółek kolejowych będą zabiegać o to, by zrealizowana została inwestycja modernizacji linii kolejowej Skarżysko-Kamienna - Opoczno oraz budowa trasy kolejowej Tumlin - Wąsosz Konecki. Dzięki temu w godzinę możliwy byłby dojazd z Kielc do Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz w 75 minut do Warszawy.

Prawo jazdy na nowych zasadach

nauka jazdyBędą zmiany w kodeksie drogowym. Nowe przepisy dla przyszłych kierowców zaczną obowiązywać od 4 czerwca. Osoby, które po tym terminie odbiorą prawo jazdy kategorii „B", czyli prawo do prowadzenia samochodów do 3,5 tony, muszą liczyć się ze sporymi zmianami. Pojawi się dwuletni okres próbny, w tym czasie „świeżo upieczony" kierowca będzie musiał jeździć wolniej, odbyć kurs doszkalający, a za poważne wykroczenia zostanie skierowany na powtórny kurs.

Nowości w kieleckiej komunikacji publicznej

autobus.bok.jpgWkrótce mieszkańcy Kielc, korzystający z komunikacji publicznej, będą podróżować nowymi autobusami hybrydowymi. Zakład Transportu Miejskiego w Kielcach zapowiada, że dwadzieścia pięć przyjaznych dla środowiska pojazdów będzie obsługiwać linie nr 34, 46, 50, 51 i 54. Kielecki przewoźnik wprowadził również zmiany do rozkładów jazdy linii nr 25, 41 i 47.

Pińczów będzie miał obwodnicę, Kielce – ścieżki rowerowe

dorgaPonad 4,5 kilometra będzie miała obwodnica Pińczowa, która ominie miasto od strony wschodniej. Jednocześnie z budową obwodnicy zmodernizowane zostaną 4 kilometry dwóch dróg wojewódzkich - nr 766 oraz 768. Zarząd Województwa pozytywnie zaopiniował wniosek Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich o wydanie decyzji zezwalającej na realizację tej inwestycji. Pozytywną opinię Zarządu Województwa uzyskał także wniosek Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach dotyczący budowy ścieżek rowerowych w stolicy województwa.

Przypominamy o obowiązku odśnieżania chodników

Przypominamy o obowiązku odśnieżaniu chodnikówO obowiązku odśnieżania chodników przypominamy właścicielom nieruchomości. Zobowiązanie to dotyczy właścicieli wszystkich nieruchomości, niezależnie od ich przeznaczenia i sposobu użytkowania. Nie ma znaczenia czy działka granicząca z chodnikiem jest zabudowana ani czy właściciel zamieszkuje posesję.

Rusza wielka inwestycja - budowa 22 km drogi i 2 obwodnic

Podpisanie umowy na obwodnicę Daleszyc (09).JPG22-kilometrowy odcinek nowej, dwupasmowej drogi od granic Kielc do granic gminy Daleszyce z gminą Raków o wartości prawie 115 milionów złotych – 19 stycznia na Rynku w Daleszycach podpisano umowę z wykonawcami zadania „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 764 Kielce – Staszów wraz z budową obwodnic miejscowości Suków, Daleszyce". - To jedna z największych inwestycji drogowych w historii naszego regionu – mówił marszałek Adam Jarubas, który razem z mieszkańcami Daleszyc, wicemarszałkiem Janem Maćkowiakiem, członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotrem Żołądkiem, dyrektorem Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach Damianem Urbanowskim, dyrektorem Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach Wojciechem Siporskim uczestniczyli w tym wydarzeniu.

Z Kielc do głównego krajowego lotniska w godzinę

Spotkanie poświęcone inwestycjom kolejowym w województwie świętokrzyskimKoncepcję połączenia regionu świętokrzyskiego z Centralnym Portem Komunikacyjnym poprzez modernizację ważnych odcinków sieci kolejowej w regionie przedstawili podczas konferencji prasowej marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas i wicemarszałek Jan Maćkowiak. Samorząd województwa świętokrzyskiego w porozumieniu z samorządem łódzkim chce sfinansować dokumentację i przekonywać władze centralne o znaczeniu tego zadania dla dalszego rozwoju regionu. Dojazd pociągiem z Kielc do głównego krajowego lotniska zajmowałby wówczas tylko godzinę, a dojazd do Warszawy – 1 godz. 15 min.

Mieszkańcy Kuczowa doczekali się bezpiecznego chodnika

Mieszkańcy  Kuczowa  doczekali się bezpiecznego chodnikaUroczyste otwarcie chodnika przy drodze krajowej, odbyło się 17 stycznia w Kuczowie. Koszt robót wyniósł około 2 mln. zł. i w całości sfinansowany został przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Modernizacja dróg powiatu kieleckiego

roboty drogowe w powiecie ostrowieckim.jpgPonad 2 miliony 200 tysięcy złotych otrzymał powiat kielecki na przebudowę dróg powiatowych w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Zmodernizowane zostaną odcinku dróg powiatowych w Niestachowie, Radlinie  i Brzechowie. Prace powinny się rozpocząć w drugim kwartale tego roku.

Zakończono I etap najdroższej inwestycji drogowej w Ostrowcu Świętokrzyskim

ul. Rzeczki w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimZakończono prace związane z realizacją pierwszego etapu inwestycji drogowej,  polegającej na rozbudowie ulicy Rzeczki w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest to najdroższa inwestycja drogowa w mieście, gdyż realizacja tego odcinka to wartość ponad 7 mln 400 tys. zł. Przedsięwzięcie podsumował prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Wyświetlanie 21 - 30 z 530 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 53