Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Aktywny Samorząd - pomoc dla osób niepełnosprawnych

znak osoba niepełnosprawnaOd 12 marca młodzi ludzie z powiatu kieleckiego z orzeczeniem o niepełnosprawności mogą starać się o pomoc finansową w ramach programu „Aktywny Samorząd" - Moduł II - pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. Pieniądze pochodzą ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.  Wnioski można składać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Przedświąteczna zbiórka żywności

zbiorka2018Pod hasłem „Tak pomagam" rozpoczyna się dwudniowa zbiórka żywności organizowana przez Caritas Diecezji Kieleckiej. 1200 wolontariuszy czekać będzie w wybranych sklepach w regionie w piątek, 9 marca od godziny 14 i przez całą sobotę. Dary zebrane podczas akcji przed świętami wielkanocnymi trafią do najbardziej potrzebujących – ubogich, samotnych i bezdomnych

Program przeciwdziałania przemocy w rodzinie

kobietaRadni Powiatu Kieleckiego uchwalili Powiatowy Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2018-2022. Program skupia się wokół czterech obszarów: profilaktyka i edukacja społeczna, ochrona i pomoc osobom dotkniętym przemocą w rodzinie, oddziaływanie na osoby stosujące przemoc w rodzinie oraz podnoszenie kompetencji służb i przedstawicieli podmiotów realizujących działania z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Pomagali osobom pokrzywdzonym przestępstwem

plakat akcji Ponad trzydzieści osób z powiatu jędrzejowskiego skorzystało z porad terapeutów, psychologów i adwokatów, pełniących dyżur w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Prowadzona we wszystkich województwach akcja promuje ideę organizowania interdyscyplinarnej pomocy osobom pokrzywdzonym oraz wskazuje miejsca, gdzie można ją uzyskać.
 

Marzec - miesiącem zdrowia i urody dla włoszczowianek

plakat akcji marzec miesiącem kobietBezpłatne porady specjalistów z dziedziny kosmetologii, wizażu, aktywności fizycznej, medycyny, psychologii, prelekcje i zajęcia praktyczne - takie bezpłatne propozycje na kilka marcowych popołudni ma dla wszystkich mieszkanek Włoszczowy Fundacja "Jesteśmy Blisko". Akcję ph. „Marzec miesiącem Kobiet" zainauguruje dzisiejsze spotkanie w kawiarni "Wolna kawka" dotyczące pielęgnowania urody. Początek o godzinie 17.

Nie bądźmy obojętni

pomoc społeczna bezdomnośćMinionej doby z wychłodzenia zmarło w Polsce pięć osób. To najtragiczniejsze żniwo tegorocznej zimy.  Jak podaje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa od 1 listopada z wychłodzenia zmarły już 53 osoby. Pierwszą w Świętokrzyskiem  śmiertelną ofiarą tej zimy jest 64-letni mężczyzna, którego znaleziono w poniedziałek w Sichowie Małym.

Artykuły szkolne, książki i maskotki przekazane

Dary dla świetlic środowiskowychDo podopiecznych dziewięciu świetlic środowiskowych trafiły artykuły szkolne, książki i maskotki zebrane podczas II Koncertu Charytatywnego „Marszałkowskie Kolędowanie - Nie ma zimy w nas!". Uroczyste przekazanie darów odbyło się w poniedziałek, 26 lutego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach z udziałem Piotra Żołądka, członka Zarządu Województwa i Karoliny Jarosz, wicedyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.

Spółdzielnia socjalna - sposób na biznes

swietokrzyskieŚwiętokrzyski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej zaprasza osoby bezrobotne i poszukujące swojego miejsca na rynku pracy na spotkanie w Kijach. Tu będą mogły dowiedzieć się, z jakiego wsparcia mogą skorzystać, by postawić pierwsze kroki w samodzielnym biznesie.  Do tej pory w ramach tego projektu utworzono 25 miejsc pracy.

Grant na innowacyjne rozwiązania w sferze zawodowo-prywatnej

logo komisja europejskaDo 18 kwietnia grupy, składające się z trzech podmiotów - publicznego, organizacji pozarządowej i partnera społecznego, mogą starać się o fundusze na przedsięwzięcia związane z nowymi rozwiązaniami w sferze godzenia życia zawodowego z prywatnym. Konkurs, którego budżet wynosi 10 mln euro, organizowany jest w ramach Programu na rzecz Zatrudnienia i Innowacji Społecznych (EaSI).

Udowadniają, że gotować każdy może

Warsztaty TyflokuchniaObranie ziemniaka, wypełnienie szklanki gorącą wodą lub napojem, pokrojenie warzyw - wykonanie tych czynności dla większości społeczeństwa jest rzeczą prozaiczną, ale dla osób niewidomych lub niedowidzących to prawdziwe wyzwanie. Aby przekonać osoby mające problemy wzrokowe do podejmowania kulinarnych wyzwań, Fundacja Szansa dla Niewidomych Tyflopunkt w Kielcach organizuje co czwartek warsztaty ph."Tyflokuchnia".

Porozmawiają o niehumanitarnym traktowaniu

osoba ze związanymi rękamiSytuacji osób pozbawionych wolności poświęcone będzie spotkanie, które jutro, 23 lutego, organizują w Kielcach przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich. Udział w debacie, która toczyć się będzie w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach wezmą m.in.: przedstawiciele policji, służby więziennej, zakładów poprawczych, pacjenci szpitali psychiatrycznych. Początek o godzinie 12.

Powiat kielecki przyjazny osobom niepełnosprawnym

wózek dla niepełnosprawnych „Powiat kielecki przyjazny dla mieszkańców w ograniczaniu skutków niepełnosprawności", to projekt, który realizowany jest od 2007 roku. Dzięki niemu wiele osób niepełnosprawnych może korzystać z zabiegów i porad rehabilitacyjnych, fizjoterapii i badań gęstości kości.

O dofinansowaniu etatów dla osób niepełnosprawnych

wózek inwalidzkiMiędzy innymi o tworzeniu etatów dla osób niepełnosprawnych i nowych zasadach zatrudniania cudzoziemców będzie mowa w trakcie konferencji ph. "Korzyści z zatrudnienia niepełnosprawnych - dofinansowanie do ich wynagrodzeń", która 27 lutego odbędzie się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Badanie spójności społecznej

GUSGłówny Urząd Statystyczny rozpoczął "Badanie spójności społecznej". W całym kraju anonimowe ankiety wypełni 28 tysięcy osób, w województwie świętokrzyskim – prawie 1 300. Informacje zebrane podczas wywiadów pozwolą na dokonanie wszechstronnej oceny poziomu życia Polaków.

Starszy brat, starsza siostra

starszy brat starsza siostra logoDzieciom w wieku szkolnym pomagają odrabiać lekcje, z młodszymi się bawią, służą wsparciem i radą – wolontariusze zaangażowani w program „Starszy brat, starsza siostra". Od kilku lat Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach współpracuje z Regionalnym Centrum  Wolontariatu w Kielcach. Dzięki temu dzieci z rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka mogą liczyć na pomoc.

W Ostrowcu podsumowano działalność Rad Osiedlowych

W Ostrowcu podsumowano działalność Rad OsiedlowychCzłonkowie wszystkich działających w Ostrowcu Świętokrzyskim rad osiedlowych spotkali się na uroczystym podsumowaniu roku 2017. Teraz czeka ich cykl zebrań sprawozdawczych na osiedlach.

Podsumowano IV Powiatową Kampanię "Białej Wstążki" w powiecie jędrzejowskim

Podsumowano IV Powiatową Kampanię Białej Wstążki w powiecie jędrzejowskimPowiat jędrzejowski po raz czwarty włączył się w obchody ogólnopolskiej Kampanii „Białej Wstążki" organizowane w grudniu 2017 r. Kampania „Białej wstążki" to największa na świecie, międzynarodowa akcja prowadzona w ponad 60 krajach świata, skierowana do mężczyzn, mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet.

Dzień numeru 112 w niedzielę w kieleckiej Galerii Echo

Dzień numeru 112 w niedzielę w kieleckiej Galerii EchoTegoroczne obchody Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 w regionie odbędą się w niedzielę, 11 lutego, w kieleckiej Galerii Echo. W programie wydarzenia zaplanowano interaktywne spektakle teatralne, konkursy i zabawy dla dzieci, a także pokazy sprzętu ratowniczego i gaśniczego. Początek wydarzenia o godz. 14 na „czerwonej scenie", (poziom -1 galerii).

Ponad 5 milionów złotych przeznaczono na opiekę społeczną w powiecie jędrzejowskim

Starostwo Powiatowe w JędrzejowiePowiat Jędrzejowski jest partnerem projektu pod nazwą „Powiat Jędrzejowski realizatorem innowacyjnych i wysokospecjalistycznych usług społecznych", który będzie realizowany od czerwca br. do maja 2020 roku. Całkowita wartość projektu to ponad 5 milionów 200 tysięcy złotych.

Punkt Edukacyjno-Konsultacyjny Polskiego Czerwonego Krzyża uruchomiono w Sandomierzu

Punkt Edukacyjno-Konsultacyjny Polskiego Czerwonego Krzyża uruchomiono w SandomierzuPedagog, prawnik, terapeuta ds. uzależnień i psycholog, to specjaliści, którzy pomogą osobom będącym w kryzysie w ramach działającego w Sandomierzu Punktu Edukacyjno-Konsultacyjnego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Wyświetlanie 21 - 40 z 540 rezultatów.
Pozycji na stronę 20
z 27