Jesteś tutaj:
 

Widowiskowe święto motoryzacji w Targach Kielce

sportJuż w najbliższy weekend, 1 i 2 lipca fanów motoryzacji i mocnych wrażeń zapraszamy na DUB IT Tuning Festiwal 2017, który odbędzie się w Targach Kielce. Na odwiedzających czekają ekscytujące pokazy driftu, kilkaset tuningowanych modeli aut z całego świata, kaskaderskie popisy motocyklowe i luksusowe samochody. W tym roku zostanie zaprezentowanych 250 projektów tuningowanych samochodów. Dodatkowo zwiedzający zobaczą kilkadziesiąt zabytkowych modeli, tak zwanych youngtimerów. Na DUB IT zawitają goście między innymi z Austrii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Węgier czy Czech.

Wskocz do wody dla ochłody

relaks w wodzieZ radością patrzą za okno nie tylko dzieci i młodzież, rozkoszujące się wakacjami, ale także osoby rozpoczynające urlopy. Słoneczna i gorąca aura sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni i w bliskości czystych akwenów wodnych. Tych ostatnich, które dopuszczono do kąpieli, będzie w tym sezonie w regionie świętokrzyskim blisko czterdzieści. Część z nich już zaprasza na relaks.

Zapisz się na Bieg o Puchar Kruka

logo biegu o puchar krukaWszystkich, dla których aktywność fizyczna to podstawa zdrowego trybu życia, suchedniowski Miejski Klub Sportowy "Orlicz" zachęca do udziału w piątej edycji Biegu o Puchar Kruka. Tegoroczna odsłona biegowego święta odbędzie się 27 sierpnia. Zainteresowani rywalizacją i dobrą zabawą mogą się rejestrować za pośrednictwem strony internetowej Biegu o Puchar Kruka.

Wakacje na pływalniach MOSiR

basenOd soboty, 24 czerwca ochłody można szukać przy otwartym basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Szczecińskiej 1 w Kielcach, który jest jedynym takim obiektem w mieście. Dodatkowo MOSiR Kielce zaprasza dzieci i młodzież szkolną do 18 roku zycia do bezpłatnego korzystania z basenów krytych w ustalonych godzinach. Dla chętnych przygotowano również zajęcia z nauki pływania.

Handbalove Busko zaprasza

turniej piłki ręcznej plażowej plakatW najbliższą niedzielę 25 czerwca w Busku-Zdroju, na terenach rekreacyjnych przy ul. Kusocińskiego, rozegrany zostanie I Turniej piłki ręcznej plażowej, organizowany przez Stowarzyszenie Handbalove Busko. Portal "Wrota Świętokrzyskie" objął rozgrywki patronatem medialnym.

W piątek pierwszy mecz UEFA EURO U-21 w Kielcach

logoMistrzostwa Europy UEFA EURO U-21 w piłce nożnej rozpoczną się w Kielcach, w najbliższy piątek 16 czerwca. Na stadionie Kolporter Arena przy ul. Ściegiennego o godzinie 18.00 turniej grupy A rozpocznie drużyna Szwecji i Anglii. Rozgrywki tej grupy odbędą się także w Lublinie, gdzie tego samego dnia reprezentacja Polski rozegra mecz z piłkarzami ze Słowacji. Rywalizacja składu potrwa do czwartku 22 czerwca, zakończy ją mecz w Kielcach: Polska-Anglia.

Finał III Świętokrzyskiej Miniolimpiady

Świętokrzyska Miniolimpiada (03).JPGZ udziałem 450 zawodników w Chęcinach odbył się Finał Wojewódzki III Świętokrzyskiej Miniolimpiady w Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych klas I-III. Zwycięzcami mistrzostw została Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim. W uroczystym zakończeniu imprezy uczestniczyli: Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Leszek Wnętrzak,  kierownik Oddziału Kultury Fizycznej i Turystyki Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki UMWŚ,  Robert Jaworski, burmistrz Miasta i Gminy Chęciny oraz Alicja Stradomska, prezes Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Kielcach.

W Kurozwękach zmierzą się w Sportowych Rajdach Konnych

końSprawdzenie teoretycznej wiedzy i praktycznych umiejętności niezbędnych do zdobycia specjalistycznej odznaki jeździeckiej będzie pierwszym punktem dwudniowych I Zawodów Regionalnych i Towarzyskich w Sportowych Rajdach Konnych, które dzisiejszego popołudnia (9 czerwca) rozpoczną się w Kurozwękach. Natomiast w sobotni poranek dżokeje przystąpią do konkursowej rywalizacji na czterech dystansach: 83, 42, 31 oraz 20 km. Organizatorem turnieju jest Stadnina Koni Kurozwęki.

Już jutro festyn Dziecięcej Piłki Ręcznej

festynUczniowie której świętokrzyskiej szkoły grają najlepiej w piłkę ręczną? – to pytanie zostanie rozstrzygnięte 10 czerwca 2017 roku podczas festynu pn.: „Dziecięca piłka ręczna", który odbędzie się w Hali Legionów przy ul. Leszka Drogosza w Kielcach, w godzinach 10.00-16.00.

Weekend z motocyklami

motocykl na drodzeNawiązując do pełnych magii i zabawy zlotów czarownic oraz demonów, motocyklowa grupa Prospect Steel Roses MC Kielce organizuje od 9 do 11 czerwca na terenie Centrum Kulturowo-Archeologicznego w Nowej Słupi, IV Międzynarodowy Steelowy Sabat Motocyklowy. "Warczące" jednoślady pojawią się też dziś w Szydłowie i Staszowie, gdzie nastąpi zakończenie VII Rajdu Motocyklowego ORMot "Kręci mnie bezpieczeństwo".

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51