Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Finisz Świętokrzyskich Dni Muzyki

filharmonia świętokrzyskaPrzed kielecką publicznością dwa ostatnie koncerty, przygotowane w ramach Świętokrzyskich Dni Muzyki. Dziś wieczorem (19 kwietnia) wnętrza Filharmonii Świętokrzyskiej rozbrzmią nie tylko ptasimi trelami w instrumentalnej interpretacji, ale również głosami Anny Mikołajczyk-Niewiedział i Roberta Gierlacha. Natomiast jutrzejszy finał (20 kwietnia) obfitować będzie w premierowe w Kielcach wykonania dzieł polskich kompozytorów.

Slow Art Day w Muzeum Narodowym

plakat dzień wolnej sztukiSlow Art Day - Dzień Wolnej Sztuki to prospołeczna akcja, odbywająca się raz w roku w muzeach, galeriach, której celem jest zachęcenie do zwiedzania bez pośpiechu. W sobotę, 21 kwietnia, możliwość obejrzenia zbiorów zgromadzonych w dwóch oddziałach Muzeum Narodowego w Kielcach i podyskutowania o nich będą mieli mieszkańcy stolicy regionu świętokrzyskiego i turyści. Początek o godzinie 12.

Wokalny dialog kultur w Samsonowie

Wokalny dialog kultur w SamsonowieŚpiew biały? Śpiewokrzyk? Tak! Już 21 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej Samsonowie odbędzie się niezwykły koncert ukraińskiej wokalistki Anny Lotysh. Wydarzenie uświetni występ zagnańskich artystów.

Fredro inaczej

sztuka prędko, prędko"... w nich prawda, życie, świeżość i jakiś niezrównany urok nieśmiertelności" - tak o sztukach Aleksandra Fredry wypowiadał się, współczesny komediopisarzowi, dyrektor krakowskiego teatru, Stanisław Koźmian. Prawdziwość tych słów będą mogli sprawdzić kielczanie już w sobotę, 21 kwietnia, podczas premierowego pokazu "Prędko, prędko..." Aleksandra Fredry na deskach kieleckiej sceny dramatycznej.

W gościnie w Skarżysku Kościelnym

Koło Gospodyń Wiejskich Skarżysko Kościelne (5).jpgW cyklu Poznaj Koła Gospodyń Wiejskich ze świętokrzyskiego zapraszamy na spotkanie z gościnnymi mieszkańcami Skarżyska Kościelnego.

Całe województwo zazdrości

koło gospodyń donosy 1.jpgPrzewodnicząca, Bożena Malara wspomina, że KGW  „Donoskie Gosposie" powstało na skutek pewnego szantażu. Otóż, trzeba było wyremontować świetlicę wiejską w Donosach. Znalazł się program, z którego można było otrzymać na ten cel dotacje. Ale należało spełnić pewne warunki. Między innymi dodatkowe punkty przyznawano, gdy w świetlicy działały koła zainteresowań, na przykład KGW. Sprawę jasno postawił poprzedni burmistrz Tadeusz Knopek: będzie koło, będzie świetlica. Powstało więc koło „Donoskie Gosposie", które od początku z całym impetem zabrało się do pracy, a teraz jest chlubą wioski. Tak mówi między innymi sołtys Kazimierz Nocoń, którego żona także działa w KGW.

Tydzień z muzyką klasyczną

plakat dni muzykiJeszcze przez pięć dni Filharmonia Świętokrzyska gościć będzie światowej sławy artystów, koncertujących w ramach Świętokrzyskich Dni Muzyki. Dziś wieczorem, 16 kwietnia, melomani wysłuchają utworów z XX i XXI wieku na skrzypce i fortepian prezentowanych przez Aleksandrę Szwejkowską-Belicę i Cezarego Saneckiego.

Konkurs dla młodych literatów

dzieci ECB.jpg20 kwietnia mija termin nadsyłania prac na konkurs na stworzenie książki oraz napisanie autorskiej bajki lub baśni organizowany przez Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. Jest on adresowany do dzieci i młodzieży. Laureatów poznamy 3 maja podczas Literackiej Majówki

Podsumowali Roku Kultury Ormiańskiej

Podsumowali Roku Kultury Ormiańskiej 4.jpgUczniowie Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. J. Szermentowskiego w Kielcach przez ostatnie miesiące poznawali historię, tradycję, sztukę i rzemiosło Ormian w ramach Roku Kultury Ormiańskiej, który zainaugurowała szkoła w 2017 roku. Efektem są piękne prace plastyczne oraz wykonane na warsztatach w pracowniach ceramicznych, które można było obejrzeć 13 kwietnia w kieleckim Plastyku, gdzie podsumowano działania szkoły w ramach Roku Kultury Ormiańskiej. W spotkaniu uczestniczyli m.in. marszałek Adam Jarubas, wicemarszałek Jan Maćkowiak, uczniowie i nauczyciele ze szkoły plastycznej w Erywaniu.

Muzyczne sacrum i profanum

nuty i pianinoMuzyczne światy sacrum i profanum będą mieli okazję "zwiedzić" podczas nadchodzącego weekendu kieleccy melomani. Dziś, 13 kwietnia, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na kolejne wydarzenia w ramach 26. Świętokrzyskich Dni Muzyki - koncert "Góry" połączony z wernisażem "Portrety kompozytorów" Daniela Delatoura i wystawą prac absolwentów kieleckiego "Plastyka". Kilka przecznic dalej, w kieleckiej bazylice katedralnej, solowy koncert organowy da jedna z największych specjalistek od instrumentów historycznych - Carolyn Shuster Fournier.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51