Jesteś tutaj:
 

U partnerów

logo Portal Wrota Świętokrzyskie„U Partnerów" to miejsce stworzone z myślą o samorządach, instytucjach kulturalnych, oświatowych, organizacjach pozarządowych, które na stronie „Wrót Świętokrzyskich" chcą pochwalić się swoimi inicjatywami, promować osiągnięcia gospodarcze, przyciągnąć potencjalnych inwestorów lub zainspirować innych do prospołecznych działań. Grono tych, którzy zdecydowali się z nami współpracować, stale się powiększa.

Oprócz szeregu zapowiedzi lokalnych przedsięwzięć, właśnie tutaj publikujemy bieżące wiadomości o wydarzeniach z dziedziny przedsiębiorczości, kultury, turystyki, polityki społecznej i zdrowotnej, ekologii, itp., mających miejsce na terenie świętokrzyskich gmin i powiatów. Nie brakuje również newsów dotyczących ogólnopolskich osiągnięć przedstawicieli naszego regionu. Szeroko promowane są inwestycje i projekty realizowane przy współudziale środków z Unii Europejskiej.

Szczegóły w aktualnościach poniżej.

«Powrót

Uczczą 155. rocznicę bitwy pod Małogoszczem

Uczczą 155. rocznicę bitwy pod Małogoszczem

plakat rocznica małogoszczWernisaż malarstwa Zbigniewa Kasprzaka w piatek, 23 lutego, zainauguruje tegoroczne obchody 155. rocznicy bitwy pod Małogoszczem. Podsumowaniem trzydniowego święta będzie, cieszący się estymą wśród piechurów, XI Małogoski Złaz Turystyczny.

Rocznicowe uroczystości rozpocznie plastyczny akcent - piątkowa wystawa prac jędrzejowskiego artysty Zbigniewa Kasprzaka. Ukazujące piękno meandrującej Wiernej Rzeki (Łososiny) i leżących w jej pobliżu terenów, prace będzie można oglądać w Klubie Emeryta "Senior", mieszczącym się w Domu Kultury w Małogoszczu. Początek wernisażu o godzinie 18. Ekspozycja będzie udostępniona zwiedzającym do 27 lutego.

W sobotę, 24 lutego, o godzinie 17 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Małogoszczu zaplanowano wykład dr Adama Buławy, dyrektora Muzeum Wojska Polskiego, poświęcony dowódcom, którzy kierowali powstańcami podczas małogoskiego starcia w lutym 1863 roku. Zaprezentowany zostanie też Małogoski Oddział Powstańczy 1863 roku utworzony przez Klub Historyczny DK Małogoszcz, który kultywuje pamięć o walczących za niepodległość Polski. Wieczór zwieńczy koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Uroczystości główne będą miały miejsce w niedzielne przedpołudnie (godzina 11.20) na placu Tadeusza Kościuszki w Małogoszczu. Po eucharystii odprawionej w intencji powstańców o godzinie 12, poczty sztandarowe przejdą na cmentarz, gdzie odbędzie się apel poległych, a na powstańczych mogiłach złożone zostaną kwiaty. O godz. 14.20 uczestnicy wyruszą na XI Małogoski Złaz Turystyczny, który zakończy się w "Ostoi Dworskiej" w Leśnicy. Uczestnicy złazu obejrzą inscenizację potyczki oddziału powstańczego z Moskalami w wykonaniu Grup Rekonstrukcji Historycznej z komentarzem Przemysława Bednarczyka. Będzie można także wysłuchać opowieści historycznej zatytułowanej "Bohaterowie naszej małej ojczyzny", którą przedstawi Anna Błachucka, oraz koncertu Starachowickiego Zespołu Estradowego "Wiarusy".
Zainteresowani udziałem w małogoskim rajdzie mają do wyboru cztery trasy:

  • zieloną - prowadzącą ze stacji PKP Małogoszcz przez Leśnicę, Górę Kościółek do "Ostoi Dworskiej" (ok. 4 km),
  • czerwoną - start z małogoskiego rynku, a następnie szlakiem czarnym w kierunku cmentarza grzebalnego w Małogoszczu, później przez Górę Sabianów do kapliczki św. Jana i stamtąd do "Ostoi Dworskiej" w Leśnicy (ok. 8 km),
  • harcerską - początek na stacji PKP Bukowa, przez Pasmo Przedborsko-Małogoskie do "Ostoi Dworskiej" w Leśnicy (ok. 6 km),
  • Konarskiego - chętni z Żarczyc pomaszerują szlakiem niebieskim w kierunku Małogoszcza, a następnie szlakiem czarnym do Leśnicy (ok. 12 km).

Na mecie na piechurów czekać będą smakołyki kuchni powstańczej oraz okolicznościowy znaczek.

Złaz odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne. Szczegółowe informacje o wyprawie pod numerem telefonu tel. 663 530 787 oraz na stronie www.malogoszcz.pl.

Natomiast 26 i 27 lutego w sali widowiskowej Domu Kultury odbędą się spotkania z młodzieżą gimnazjalną i licealną. Młodzi ludzie zwiedzą wystawę i porozmawiają z artystą Zbigniewem Kasprzakiem, a na zakończenie obejrzą film "Szwadron" w reżyserii Juliusza Machulskiego.

Organizatorami wydarzenia są: samorząd Małogoszcza, miejscowy Dom Kultury, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Małogoszczu, Parafia WNMP w Małogoszczu przy udziale: Zagrody Edukacyjnej "Ostoja Dworska" w Leśnicy, Szkolnej Grupy Przysposobienia Obronnego "Orlęta Poland Commando", Małogoskiego Oddziału Powstańczy 1863 roku, OSP Małogoszcz i OSM Opatów.

Aktualności u partnerów Aktualności u partnerów

Budynek przedszkola w Stopnicy nabiera barw

Budynek przedszkola w Stopnicy nabiera barwBudowa budynku przedszkola w Stopnicy wkracza w decydującą fazę. Inwestycja jest możliwa dzięki uzyskaniu przez Gminę Stopnica dofinansowania w wysokości 2,5 mln złotych ze Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Co wiem o Ziemi Świętokrzyskiej?

mapa województwa świętokrzyskiegoKonkurs wiedzy pt. „Co wiem o Ziemi Świętokrzyskiej" odbędzie się w najbliższy wtorek, 25 kwietnia, w Internacie przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie. Rywalizację organizowaną przez włoszczowską filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej patronatem honorowym objął marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

W Pacanowie powstają palce zabaw i rekreacji

W Pacanowie powstają palce zabaw i rekreacjiGmina Pacanów działająca w porozumieniu z lokalnymi stowarzyszeniami  realizuje oczekiwany przez młodych rodziców projekt montażu placów zabaw dla dzieci oraz placów, tzw. rekreacji dla starszej młodzieży i dorosłych.

Obradować będą w Michałowie i Miedzianej Górze

Urząd Gminy Michałów.jpgUrząd Gminy w Miedzianej Górze.jpgW najbliższy wtorek, 24 kwietnia obradować będą regionalne parlamenty w Michałowie i Miedzianej Górze. Sesja Rady Gminy Michałów odbędzie się w świetlicy przy Urzędzie Gminy w Michałowie. Dzień później, 25 kwietnia odbędzie się sesja Rady Gminy Miedziana Góra w miejscowym Urzędzie.

Miliony dla gmin na inwestycje proekologiczne

/image/image_gallery?i_id=4153998&t=1524474750468Starachowice, Suchedniów, Raków i Bodzentyn podpisały umowy na dofinansowanie inwestycji związanych z termomodernizacją budynków, gospodarką niskoemisyjną i wodno-ściekową. Umowy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 podpisali z samorządowcami Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego i Marek Szczepanik – członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.  - To problem bardzo istotny dla samorządu województwa i konsekwentnie staramy się go załatwić podpisując  umowy na dofinansowanie kolejnych projektów z tego zakresu – mówił Marek Szczepanik.

Zbliża się Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory w Podzamczu

Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory w PodzamczuUkryta prawda i właściwości herbaty, hydrauliczne ramię robota oraz komu ewolucja dała skrzydła – to główne atrakcje nadchodzącego Festiwalu Naukowego E(x)plory w Podzamczu koło Kielc. Oprócz wydarzeń towarzyszących młodzi naukowcy, autorzy najlepszych projektów ze świata nauki i technologii, będą walczyć o miejsca w finale Konkursu Naukowego E(x)plory. Wydarzenie odbędzie się 27 kwietnia w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym.

Posiedzenie Rady Powiatu w Kielcach

Starostwo Powiatowe w Kielcach.jpgNa 23 kwietnia zaplanowano posiedzenie Rady Powiatu w Kielcach. Radni obradować będą o godz. 16 w sali audytoryjnej Starostwa Powiatowego w Kielcach. 

Gmina Łagów przyjazna pszczołom

Gmina Łagów przyjazna pszczołomGmina Łagów kolejny już rok zadbała o pszczoły i inne owady zapylające pozyskując dofinansowanie w kwocie dwóch tysięcy złotych na zakup sadzonek drzew miododajnych. Pieniądze przekazało Starostwo Powiatowe w Kielcach.

Dofinansowano sanitację gminy Miedziana Góra

pieniądze (5).jpgPonad 11, 6 mln złotych dofinasowania otrzyma gmina Miedziana Góra na dofinansowanie projektu pn. „Rozbudowa systemu kanalizacji sanitarnej – Etap V oraz rozbudowa i przebudowa sieci wodociągowej w Gminie Miedziana Góra" w ramach Działania 4.3 „Gospodarka wodno - ściekowa" RPO WŚ na lata 2014 – 2020. Umowę w tej sprawie podpisali dzisiaj marszałek Adam Jarubas i wójt gminy Miedziana Góra Zdzisław Wrzałka.

Uroczystości katyńskie w Hucie Szklanej

Uroczystości katyńskie w Hucie SzklanejZ okazji 78. rocznicy zbrodni katyńskiej, 20 kwietnia w Hucie Szklanej przy pomniku Trzech Krzyży, zwanym Świętokrzyską Golgotą Wschodu odbędą się uroczystości upamiętniające polskich oficerów zamordowanych w Katyniu, Charkowie i Miednoje przez NKWD.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51
 
 
 
 

Polecamy:

       

 
  • JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
    JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
  • Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
    Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
  • Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
    Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
  • Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
    Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
  • Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
    Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
  • Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
    Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
  • ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
    ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
  • Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
    Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
  • Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
    Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
  • Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
    Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  • Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
    Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
  • Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
    Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  • Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
    Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
  • Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
    Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
  • Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
    Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
  • Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
    Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
  • Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
    Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
  • Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
    Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
  • Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
    Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  • Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
    Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
  • Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
    Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
  • Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
    Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
  • Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
    Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
  • Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
    Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
  • Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
    Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
  • Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
    Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
  • Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
    Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
  • Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
    Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
  • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
    Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
  • Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
    Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  • Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
    Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
  • Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
    Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  • Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
    Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 
 
Imieniny:
Grzegorza i Aleksandra
Wszystkiego najlepszego!