Jesteś tutaj:
 

U partnerów

logo Portal Wrota Świętokrzyskie„U Partnerów" to miejsce stworzone z myślą o samorządach, instytucjach kulturalnych, oświatowych, organizacjach pozarządowych, które na stronie „Wrót Świętokrzyskich" chcą pochwalić się swoimi inicjatywami, promować osiągnięcia gospodarcze, przyciągnąć potencjalnych inwestorów lub zainspirować innych do prospołecznych działań. Grono tych, którzy zdecydowali się z nami współpracować, stale się powiększa.

Oprócz szeregu zapowiedzi lokalnych przedsięwzięć, właśnie tutaj publikujemy bieżące wiadomości o wydarzeniach z dziedziny przedsiębiorczości, kultury, turystyki, polityki społecznej i zdrowotnej, ekologii, itp., mających miejsce na terenie świętokrzyskich gmin i powiatów. Nie brakuje również newsów dotyczących ogólnopolskich osiągnięć przedstawicieli naszego regionu. Szeroko promowane są inwestycje i projekty realizowane przy współudziale środków z Unii Europejskiej.

Szczegóły w aktualnościach poniżej.

«Powrót

Szkoła w Brodach ma patrona

Szkoła w Brodach ma patrona

Szkoła w Brodach ma patronaSzkoła Podstawowa w Brodach otrzymała imię Janusza Korczaka. Niecodzienną uroczystość zainaugurowała msza święta, część oficjalna i podziękowania. Całość dopełnił występy dzieci oraz wpisy do księgi pamiątkowej, oraz wernisaż wystawy zdjęć obrazujących historię szkoły oraz albumów poświęconych patronowi, które wykonali uczniowie.

Niecodzienną uroczystość zainaugurowała msza święta w intencji  społeczności szkolnej w kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego w Brodach. Część oficjalną na sali gimnastycznej rozpoczęło wprowadzenie flagi państwowej oraz odśpiewanie hymnu narodowego.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Nina Milanowska,  dyrektor szkoły oraz przedstawiciele lokalnego samorządu:  Marzena Bernat, wójt Gminy Brody; Jan Kosiela, sekretarz Gminy oraz Stanisław Wrona,  przewodniczący Rady Gminy. Gośćmi uroczystości byli także  Jacek Staromłyńskiego przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Kielcach; Mariola Gałka, prezesa Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Starachowicach, radni gminy Brody, sołtysi oraz członkowie rady sołeckiej, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. Ważnymi gośćmi byli emerytowani dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Brodach.

Nina Milanowska, dyrektor szkoły podkreśliła jak istotnym dla placówki jest ten dzień i krótko przybliżyła postać patrona Janusza Korczaka. Goście otrzymali pamiątkowe plakietki i foldery zawierające historię szkoły w Brodach. Aktu nadania imienia dokonał Stanisław Wrona, Przewodniczący Rady Gminy oraz Ewa Fogiel, radna a zarazem absolwentka szkoły.

- Wydarzeniu towarzyszyło odsłonięcie na szkolnym korytarzu pamiątkowej tablicy z wizerunkiem Janusza Korczaka. Symboliczny bukiet kwiatów złożyła reprezentacja samorządu uczniowskiego wraz z opiekunem. Podczas przecinania wstęgi wszyscy obecni na sali mogli obejrzeć prezentację multimedialną obrazującą życie szkoły. Tę część programu zakończyło premierowe odśpiewanie hymnu szkoły i wyprowadzenie flagi. Następnie głos zabrało kilku gości, a radny  Tadeusz Bernaciak wyrecytował napisany przez siebie na tę okoliczność wiersz – relacjonuje Mariusz Zawłocki z Urzędu Gminy Brody.

Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Jego kanwą stało się spotkanie grupy uczniów, spośród których nie wszyscy byli przekonani o właściwym wyborze patrona szkoły. Jednak prezentowane  scenki teatralne, rozgrywające się zarówno w realiach sierocińca jak i baśniowym świecie króla Maciusia Pierwszego, poezja i  wzruszające piosenki przybliżające sylwetkę Janusza Korczaka, rozwiały najmniejszy cień wątpliwości co do słuszności tej decyzji.  Nad głowami młodych artystów dominował piękny cytat Patrona:  „Dzieci! Dumne miejcie zamiary, górne miejcie marzenia i dążcie do sławy. Coś z tego zawsze się stanie".

Na zakończenie przybyli mogli wpisać się do księgi pamiątkowej, obejrzeć galerię zdjęć obrazujących historię szkoły oraz albumy poświęcone patronowi, które wykonali uczniowie.

 

Aktualności u partnerów Aktualności u partnerów

Czas na adwentowe kiermasze

Kiermasz 2013r fot. ZM (12).JPGAdwentowe kiermasze kuszą rozmaitościami – ręcznie wykonywanymi i zdobionymi bombkami, lukrowanymi piernikami, specjałami lokalnej kuchni, tradycyjnymi wyrobami rękodzielniczymi i przedmiotami, które można podarować bliskim, gdy zabłyśnie pierwsza gwiazdka. W nadchodzący weekend mieszkańcy województwa świętokrzyskiego również będą mieli okazję zapoznać się z szeroką ofertą produktów regionalnych podczas licznych jarmarków bożonarodzeniowych.
 

LI sesja Rady Powiatu w Staszowie

herb Starostwa Powiatowego w StaszowieNa temat nadania Statutu Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie dyskutować będzie podczas najbliższego posiedzenia staszowski parlament. LI Sesja Rady Powiatu w Staszowie odbędzie się 13 grudnia, o godzinie 9, w sali konferencyjnej miejscowego Starostwa Powiatowego.

Chmielnik wyróżniony certyfikatem "Samorządowy Lider Edukacji 2017"

Chmielnik wyróżniony certyfikatem 1.jpgWielka Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji" odbyła się 9 grudnia, w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Bezpłatna mammografia dla mieszkanek Sędziszowa

mammografia O tym, że badania profilaktyczne są bardzo ważne, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak często panie, tłumacząc się różnego rodzaju obowiązkami, oddaleniem od miejsca badań czy dobrym zdrowiem, lekceważą tę podstawową zasadę. Doskonałą okazją do wykonania, często ratujących życie, bezpłatnych badań mammograficznych jest wizyta 15 grudnia mammobusu w Sędziszowie.

Laur za działania na rzecz ostrowieckiego samorządu

Laur za działania na rzecz ostrowieckiego samorząduPrezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, został okrzyknięty Najlepszym Samorządowcem Roku Województwa Świętokrzyskiego oraz Najlepszym Samorządowcem Roku Powiatu Ostrowieckiego. Prezydent  podkreślił, że oba wyróżnienia, to efekt ciężkiej pracy. Wyróżnienia wręczone zostały  podczas Gali zorganizowanej na terenie Targów Kielce,

Sektor finansowy edukuje razem z samorządami

Bankowcy dla EdukacjiGmina Szydłów dołączyła do projektu sektorowego pt. „Bankowcy dla Edukacji". Porozumienie o współpracy w zakresie edukacji ekonomicznej i cyberbezpieczeństwa pomiędzy sektorem finansowym a samorządem lokalnym zostało podpisane przez Jana Klamczyńskiego, wójta gminy Szydłów oraz Związek Banków Polskich i Warszawski Instytut Bankowości.

Żyj zdrowo – przyjdź na spotkanie

Żyj zdrowo – przyjdź na spotkanieNa temat profilaktyki raka piersi rozmawiać będą staszowianie na spotkaniu edukacyjnym, w najbliższy czwartek, 14 grudnia br. Przedsięwzięcie adresowane nie tylko dla pań, ale także panów odbędzie się  sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Staszów.

Niższe podatki w gminie Stopnica

herb StopnicyCałkowite zniesienie podatku od budynków mieszkalnych, a opłaty od gruntów, na których stoją obniżone o 80 procent. Do tego o połowę niższe podatki od budynków gospodarczych. Rada Miejska w Stopnicy na wniosek burmistrza obniżyła obciążenia fiskalne dla mieszkańców, które będą obowiązywać od nowego roku Jak twierdzi Ryszard Zych, burmistrz Stopnicy, choć do kasy gminy wpłynie mniej pieniędzy, to i tak się opłaca.

Opracuj jubileuszowe logo dla Pińczowa

herb pińczówSamorząd Pińczowa ogłosił konkurs na zaprojektowanie logo związanego z obchodami 590-lecia lokacji Pińczowa, przypadającymi w 2018 roku. Osoby kreatywne i uzdolnione artystycznie mogą zgłaszać swoje propozycje znaku jubileuszowego do 15 stycznia 2018 roku. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę rzeczową.

Świąteczne inspiracje w Sandomierzu

kartki świąteczneBłyszczące od światełek i bombek witryny sklepowe oraz pojawiający się w różnych punktach sprzedawcy choinek oznaczają jedno - święta Bożego Narodzenia. Przed nami czas gotowania, pieczenia, szukania prezentów i wysyłania życzeń. A może powrócić do tradycji i samemu wykonać kartki wysyłane bliskim? Gorąco zachęca do tego Sandomierskie Centrum Kultury organizując 12 grudnia świąteczne warsztaty.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51
 
 
 
 

Polecamy:

         

 
 • JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
  JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
 • Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
  Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
 • Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
  Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
  Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
  Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
 • ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
  ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
  Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
  Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
 • Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
  Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
 • Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
  Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
 • Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
  Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
 • Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
  Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
 • Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
  Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
 • Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
  Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
 • Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
  Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
  Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
 • Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
  Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
  Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
 • Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
  Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 
 
Imieniny:
Łucji i Otylii
Wszystkiego najlepszego!