Jesteś tutaj:
 
«Powrót

21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny

21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny

21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Busku-Zdroju (21WSzU-R) jest Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej. Kompleks Szpitala położony jest w pięknej, południowej części miasta, tj. części zdrojowej pomiędzy ulicą F. Rzewuskiego i Sz. Starkiewicza. W ciszy, spokoju z dala od miejskiego zgiełku, otoczony własnym parkiem.

21. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehasbilitacyjny w Busku-Zdroju.JPG 21. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehasbilitacyjny w Busku-Zdroju (2).JPG 21. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehasbilitacyjny w Busku-Zdroju (3).JPG

Szpital prowadzi działalność profilaktyczną, leczniczą i rehabilitacyjną w zakresie schorzeń narządu ruchu, reumatologii, układu nerwowego, chorób skóry, a także układu krążenia ze szczególnym uwzględnieniem chorób naczyń obwodowych. Szpital uprawniony jest do udzielania świadczeń zdrowotnych osobom nieuprawnionym z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego, z całego obszaru jego działania. Organizuje również turnusy profilaktyczno-lecznicze z treningiem antystresowym dla żołnierzy powracających z misji poza granicami kraju.

21. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehasbilitacyjny w Busku-Zdroju (4).jpg 21. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehasbilitacyjny w Busku-Zdroju (5).JPG 21. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehasbilitacyjny w Busku-Zdroju (6).JPG

21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny SP ZOZ w Busku-Zdroju świadczy usługi w zakresie kompleksowej rehabilitacji i leczenia uzdrowiskowego. Zasada kompleksowej rehabilitacji opiera się na stosowaniu w jednym miejscu i czasie zabiegów balneologicznych, leczenia ruchem oraz bogatej gamy zabiegów fizykoterapeutycznych. Takie skojarzenie zabiegów oraz specyficzne właściwości mikroklimatu Buska-Zdroju, zapewniają szybki powrót do sprawności ruchowej leczonych pacjentów. Z rehabilitacji korzystają m.in.: pacjenci po przebytych operacjach stawów biodrowych, kręgosłupa, po urazach i wypadkach komunikacyjnych, po udarach mózgu. Leczenie w Szpitalu powoduje poprawę ogólnej kondycji pacjentów, sprzyja uzyskaniu równowagi psychofizycznej, pobudza naturalne mechanizmy obronne co zapewnia szybki powrót do zdrowia i pełnej aktywności zawodowej.

21. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehasbilitacyjny w Busku-Zdroju (7).JPG 21. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehasbilitacyjny w Busku-Zdroju (8).JPG 21. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehasbilitacyjny w Busku-Zdroju (9).JPG

Naturalnym tworzywem leczniczym stosowanym w Szpitalu są słynne buskie wody siarczkowo–siarkowodorowe słone. Korzystne działanie kąpieli w wodach potwierdzają obiektywne badania naukowe oraz opinie kuracjuszy korzystających z leczenia w Busku-Zdroju. W indywidualnej pracy z pacjentem stosowane są uznane metody terapeutyczne McKenzie'go, PNF, S-E-T oraz nowatorskie BMS, Tergumed System, a także własne zestawy ćwiczeń wypracowane na bazie doświadczeń zdobytych w trakcie ponad 80 lat istnienia Szpitala.

21. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehasbilitacyjny w Busku-Zdroju (10).jpg 21. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehasbilitacyjny w Busku-Zdroju (11).JPG 21. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehasbilitacyjny w Busku-Zdroju (12).JPG

Głównym wskazaniem osób do rehabilitacji w Szpitalu są choroby narządu ruchu pochodzenia:

  •  reumatoidalnego (choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów i inne)
  • neurologicznego (zespoły bólowe kręgosłupa w przebiegu dyskopatii i choroby zwyrodnieniowej, stany po udarach mózgu z zachowaną zdolnością samoobsługi i inne)
  • ortopedycznego (zespoły pourazowe narządu ruchu, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa stawów i inne)
  • choroby skórne (łuszczyca i inne)
  • choroby naczyń obwodowych i układu krążenia (niedokrwienie kończyn dolnych w przebiegu miażdżycy, łagodne nadciśnienie tętnicze i inne)
  • choroby metaboliczne (dna moczowa).

Dużym atutem Szpitala jest znakomity personel, zespół lekarzy i doświadczonych rehabilitantów oraz fizjoterapeutów.

21. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehasbilitacyjny w Busku-Zdroju (13).JPG 21. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehasbilitacyjny w Busku-Zdroju (14).JPG 21. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehasbilitacyjny w Busku-Zdroju (15).JPG

Szpital posiada dużą bazę zabiegową, wśród której wyróżnia się nowoczesny i ogólno dostępny Kompleks Zabiegowy „Opal" z dużym basenem, zespołem saun (Infrared IR, fińska, parowa) i pomieszczeniem do haloterapii. Najnowszy obiekt Szpitala to Pawilon „Agat" z salami do kinezyterapii miejscowej, które wyposażono w najnowocześniejszą aparaturę i sprzęt. Znajduje się tam również zespół gabinetów do fizykoterapii, krioterapii i balneologii.

21. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehasbilitacyjny w Busku-Zdroju (16).JPG 21. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehasbilitacyjny w Busku-Zdroju (17).JPG 21. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehasbilitacyjny w Busku-Zdroju (18).JPG

Do dyspozycji gości przygotowana jest dobrze urządzona i komfortowo wyposażona baza pokoi jedno i dwuosobowych oraz apartamentów z dostępem do Internetu (Wi-Fi). Pokoje wyposażone są m.in.: w telefon, telewizor, czajnik bezprzewodowy i chłodziarkę. Dla pełnej wygody kuracjuszy, wszystkie budynki Szpitala posiadają windy i połączone są łącznikiem umożliwiającym pacjentom i kuracjuszom poruszanie się po wszystkich obiektach bez konieczności wychodzenia na zewnątrz budynków. Infrastruktura Szpitala dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obiekty Szpitala są monitorowane.

21. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehasbilitacyjny w Busku-Zdroju (19).JPG 21. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehasbilitacyjny w Busku-Zdroju (20).JPG 21. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehasbilitacyjny w Busku-Zdroju (21).JPG

Pacjentom oferowane jest całodobowe wyżywienie w postaci domowych posiłków przygotowanych przez doskonały zespół kucharzy. Każda osoba korzystająca ze stołówki ma też możliwość dokonania wyboru diety, m.in.: lekkostrawnej, niskokalorycznej, cukrzycowej lub ogólnej.

Szpital posiada duży parking, własny park ze ścieżką zdrowia i wypożyczalnię rowerów do dyspozycji pacjentów. Na terenie Szpitala znajduje się kaplica pw. Miłosierdzia Bożego, a także biblioteka, kawiarnia, galeria art. i gabinet kosmetyczno-fryzjerski.

21. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehasbilitacyjny w Busku-Zdroju (22).JPG 21. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehasbilitacyjny w Busku-Zdroju (23).JPG 21. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehasbilitacyjny w Busku-Zdroju (24).JPG

W celu spełnienia oczekiwań i potrzeb leczonych pacjentów i kuracjuszy Szpital kładzie szczególny nacisk na jakość wszystkich świadczonych usług. W tym celu 21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny wdrożył System Zarządzania Jakością zgodny z wymaganiami Normy ISO 9001 w zakresie świadczenia usługi leczenia uzdrowiskowego, rehabilitacji pacjentów i żywienia.

Szpital współpracuje z Wydziałem Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi czego efektem jest utworzenie na bazie 21 WSzU-R Oddziału Klinicznego Balneologii, Medycyny Fizykalnej i Fizjoterapii UM w Łodzi.

21. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehasbilitacyjny w Busku-Zdroju (25).JPG

 

Podstawowym celem i misją Szpitala jest to:
aby pacjent, który odbył rehabilitację i leczenie w placówce
wyjeżdżał zdrowszy, sprawniejszy, zadowolony i w pełni sił.

logo 1936 - 2016. 21WSzU-R.jpg

21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny

SP ZOZ w Busku-Zdroju

ul. F. Rzewuskiego 8

28-100 Busko-Zdrój

woj. świętokrzyskie

 

Informacja i rezerwacja - tel. +48 41 378 03 85

Recepcja - tel.: +48 41 378 24 17

e-mail: rezerwacja@szpitalwojskowy.pl

Więcej informacji na:

www.szpitalwojskowy.pl

www.facebook.com/21wszur

 
 
 
 

Polecamy:

       

 
  • JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
    JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
  • Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
    Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
  • Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
    Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
  • Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
    Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
  • Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
    Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
  • Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
    Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
  • ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
    ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
  • Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
    Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
  • Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
    Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
  • Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
    Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  • Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
    Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
  • Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
    Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  • Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
    Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
  • Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
    Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
  • Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
    Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
  • Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
    Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
  • Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
    Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
  • Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
    Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
  • Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
    Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  • Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
    Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
  • Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
    Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
  • Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
    Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
  • Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
    Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
  • Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
    Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
  • Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
    Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
  • Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
    Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
  • Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
    Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
  • Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
    Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
  • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
    Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
  • Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
    Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  • Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
    Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
  • Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
    Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  • Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
    Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 
 
Imieniny:
Wiktora i Eustachego
Wszystkiego najlepszego!