Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Wsparcie projektu turystyczno-rekreacyjnego w powiecie opatowskim

Podpisanie preumowy projekt turystyczny Powiat OpatowskiW Starostwie Powiatowym w Opatowie Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa oraz starosta opatowski Bogusław Włodarczyk podpisali pre-umowę na dofinansowanie projektu pn. „Budowa infrastruktury do wykonywania zadań z zakresu kultury, turystyki i rekreacji w powiecie opatowskim" w ramach działania 7.2 „Rozwój potencjału endogenicznego jako element strategii terytorialnej dla określonych obszarów" RPOWŚ na lata 2014 – 2020. Inwestycja ma zostać zrealizowana w bieżącym roku. W uroczystości wzięła udział także Ewelina Bień radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Opera i muzyka ludowa Kielecczyzny - w filharmonii

Siedziba Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach"Sprzedana narzeczona" Bedricha Smetany pokazana zostanie w Kielcach w piątek 23 lutego oraz dzień wcześniej, w ramach próby generalnej z udziałem publiczności, w Filharmonii Świętokrzyskiej. Niedzielne przedpołudnie będzie okazją do bliskiego poznania folkloru ziemi świętokrzyskiej, prezentowanego przez Zespół Pieśni i Tańca "Morawica" oraz Dziecięcy Zespół "Górne nutki".

Jazzowo o wiośnie

Ulyanica viasna płytaChoć do schyłku zimy jeszcze daleko, staszowianie już za kilka dni przywitają wiosnę. Przywitają muzycznie dzięki koncertowi grupy "Ulyánica", łączącej fascynację muzyką Polesia z rytmami jazzowymi. Na spotkanie muzyczne w Staszowskim Ośrodku Kultury zapraszamy 24 lutego o godz. 18.00.

Zaśpiewają w języku angielskim

The joy of singing Włoszczowa logo konkursu wokalnegoTrwają zgłoszenia udziału w XII edycji Konkursu Piosenki Anglojęzycznej "The Joy of Singing", organizowanego wspólnie przez Szkołę Podstawową nr 2 oraz Dom Kultury we Włoszczowie. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 4 marca. Najlepszych wokalistów poznamy 10 marca br.

Taneczne warsztaty w Kielcach

warsytatz

Przez 3 dni, od 23 do 25 lutego w Kielcach trwać będą, organizowane przez Kielecki Teatr Tańca, warsztaty taneczne. Poprowadzą je pedagodzy tańca.

Święto muzyki w Busku-Zdroju

Międzynarodowy Festiwal w Busku Zdroju fot BSCKTrwają przygotowania do Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz. To największe i najważniejsze wydarzenie kulturalne, spośród odbywających się w Busku-Zdroju. Festiwal poświęcony jest pamięci zmarłej w 1986 roku Krystynie Jamroz, operowej śpiewaczce pochodzącej z tego miasta, która występowała na  deskach oper we Wrocławiu, Poznaniu i Teatru Wielkiego w Warszawie.

W Wilkowie zmierzą się ze świętokrzyską gwarą

dyktandoZ trudną, ale piękną, gwarą świętokrzyską po raz drugi zmierzą się uczestnicy dyktanda organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Świętej Katarzyny i Doliny Wilkowskiej, Urząd Miasta i Gminy Bodzentyn oraz bodzentyńskie Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki. II Dyktando Gwarowe odbędzie się 3 marca w Wilkowie, a chcący sprawdzić swoją znajomość mowy z Kielecczyzny mogą się zgłaszać do 24 lutego.

Życie codzienne dawnej wsi na wystawie w Dworku Laszczyków

Życie codzienne dawnej wsi plakat wystawyWernisaż wystawy zatytułowanej "Życie codzienne dawnej wsi - wystawa malarstwa Mieczysława Pasińskiego" odbędzie się w Dworku Laszczyków w Kielcach w najbliższy piątek 23 lutego o godz. 16.00. W spotkaniu organizowanym przez Muzeum Wsi Kieleckiej wezmą udział także bliscy artysty.

"Z wdzięczności do Niepodległości" - koncert w Ożarowie

Koncert 27 lutego w OżarowieWe wtorek 27 lutego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ożarowie odbędzie się kolejny koncert i spotkanie z cyklu "Z wdzięczności do Niepodległości", organizowany przez Świętokrzyski Ogród Inspiracji u Przybyszów i Ożarowską Akademię Seniora.

Spotkanie z Joanną Bator

Wojewódzka Biblioteka Publiczna - budynekInstytut Książki i Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach zapraszają na spotkanie autorskie z Joanną Bator, które odbędzie się w czwartek 22 lutego o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51