Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Seniorzy-fotograficy nagrodzeni

Rozstrzygnięcie konkursu Świętokrzyskie w obiektywie aparatu fotograficznegoPonad 150 fotografii wpłynęło na ogłoszony przez  Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego konkurs „Świętokrzyskie w obiektywie aparatu fotograficznego". W piątek, 24 lutego w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach laureatom konkursu nagrody wręczyli: Jerzy Pyrek, doradca marszałka ds. seniorów, Krzysztof Zając, prezes Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Świętokrzyskiego, Andrzej Borowiecki, zarządzający Domem Opieki Rodzinnej w Pierzchnicy oraz Mariusz Masny, dyrektor Muzeum Wsi Kieleckiej.  Wydarzeniu towarzyszył wernisaż prac konkursowych.

Filharmonia zaprasza na muzyczne zakończenie karnawału

Siedziba Filharmonii Świętokrzyskiej w KielcachCiekawie zapowiada się ostatni karnawałowy weekend w Filharmonii Świętokrzyskiej. W piątek 24 lutego w Kielcach wystąpi zespół wokalny Affabre Concinui, a w sobotę, 25 lutego obejrzymy retransmisję opery 'Rusałka", przygotowanej przez artystów Metropolitan Opera.

Galeria "Wieża Sztuki" zaprasza

Przenikanie fioletu plakat wystawyW sobotę 25 lutego kielecka Galeria "Wieża Sztuki" zaprasza o godz. 17.00 na wernisaż wystawy prac Lidii Olszyny-Mikołajczak pt. "Przenikanie fioletu". Będzie je można oglądać do 25 marca br.

Ostatkowy koncert w sztetlu

koncert Antidotum w Chmielniku plakatTo już prawie tradycja, bowiem po raz trzeci - w ostatkową niedzielę 26 lutego i zarazem na pożegnanie karnawału  - w synagodze w Chmielniku wystąpi chór ANTIDOTUM, pod dyrekcją Ewy Robak. Przy fortepianie chórzystom towarzyszy Michał Kopeć. Początek koncertu o godz. 15.00.

Hucznie zakończą karnawał

Kusoki Świętokrzyskie fot Fundacja KorzenieW ostatni weekend karnawału 25 i 26 lutego w Ciekotach w gminie Masłów już po raz 6. odbędą się Kusoki Świętokrzyskie - dwudniowe spotkania, organizowane przez Fundację Korzenie. Artyści przypomną ludowe melodie, obrzędy związane z czasem zapustów, można będzie także posilić się, kosztując tradycyjnych świętokrzyskich potraw.

Sztuk! Sztuk! znów w teatrze

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w KielcachW niedzielę, 26 lutego o godz. 12.15 Teatr Lalki i Aktora „Kubuś" w Kielcach zaprasza na spotkanie z cyklu Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci!, czyli inscenizowane czytanie sztuki „Frania Piorun" Magdaleny Żarneckiej.

Ważny moment dla Ostrowieckiego Browaru Kultury

Przekazanie terenów pod Ostrowiecki Browar KulturyMiejska Biblioteka Publiczna, Miejskie Centrum Kultury oraz Biuro Wystaw Artystycznych znajdą się w miejscu dawnego browaru przy ul. Siennieńskiej 54 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ten ponad stuletni budynek zostanie zmodernizowany tak, aby zachować charakter starej budowli eksponując swoje historyczne walory. W Ostrowcu Świętokrzyskim marszałek Adam Jarubas wziął udział w oficjalnym przekazaniu dawnego browaru do modernizacji.

Galeria "Wieża Sztuki" zaprasza

Przenikanie fioletu plakat wystawyW sobotę 25 lutego kielecka Galeria "Wieża Sztuki" zaprasza o godz. 17.00 na wernisaż wystawy prac Lidii Olszyny-Mikołajczak pt. "Przenikanie fioletu". Będzie je można oglądać do 25 marca br.

Warsztaty Encyklopedia aktorstwa w teatrze

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w KielcachTeatr Lalki i Aktora „Kubuś" w Kielcach zaprasza na warsztaty pn. ENCYKLOPEDIA AKTORSTWA z cyklu: Warsztaty teatralne dla pedagogów i pasjonatów, które odbędą się w dniach 25-26 lutego.

Ciepłe jazzowe brzmienia na Planty 7 już w sobotę

Instytut Kultury Spotkania i Dialogu w KielcachInstytut Kultury Spotkania i  Dialogu im. Jana Karskiego zaprasza w sobotę 25 lutego o godzinie 17.00 na koncert Jazz & Love Trio.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51