Jesteś tutaj:
 

Na czasie Na czasie

Rusza największa inwestycja drogowa w regionie

Podpisanie umowy na budowę drogi 754 (4).jpgPodpisana została umowa na budowę około 28-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 754 od Ostrowca Świętokrzyskiego, poprzez Bałtów do Czekarzewic. To jedna z największych inwestycji drogowych w regionie, której koszt wyniesie około 92,8 mln zł. 

Aktualności Aktualności

Zbliżają się Świętokrzyskie Dni Informatyki

Świętokrzyskie Dni Informatyki 2016 - logoBiuro Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego przygotowuje przedsięwzięcie pod nazwą Świętokrzyskie Dni Informatyki, połączone z cykliczną imprezą targową INNO-Tech – IV Międzynarodowymi Targami Innowacji i Nowych Technologii. Imoreza odbędzie się w Kielcach w dniach 27-28 października 2016r., w obiektach Targów Kielce. Planowana formuła spotkania to sesja plenarna, spotkania i warsztaty a także stoiska wystawowe, przygotowane przez zainteresowane udziałem firmy.
 

Cytomammobus ŚCO w Skarżysku Kościelnym

Cytomammobus ŚCOFachowcy Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach przez 2 dni będą wykonywać bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne w Skarżysku Kościelnym. Mieszkanki powiatu skarżyskiego będą mogły z nich skorzystać 24 i 25 października.

Wyprawy z nutką nostalgii

buty piechurówWiększość zapewne już odlicza godziny do zakończenia pracy i rozpoczęcia upragnionego weekendu. Jak i gdzie spędzić te kilkadziesiąt wolnych godzin? Proponujemy sobotnią wyprawę w okolice Połańca oraz niedzielny spacer alejkami koneckiej nekropolii.

Wizyta nauczycieli z pięciu państw w regionie

Delegacja Erasmus w Kielcach (01).JPGW województwie świętokrzyskim goszczą przedstawiciele uczestników projektu pn. "Care4Mobility" z Niemiec, Litwy, Turcji, Holandii i Włoch, współpracujący przy jego realizacji z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Skarżysku-Kamiennej. Dziś, w trakcie wizyty w Departamencie Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, dydaktycy  mieli okazję poznać rolę regionalnego samorządu w systemie oświaty.

Zmieniaj lokalnie - promuj wolontariat

Zmieniaj lokalnieUczniowie gimnazjów i szkół średnich, którzy chcą zrealizować inicjatywę lokalną i wypromować swoje działania w mediach społecznościowych, mogą wziąć udział w konkursie "Zmieniaj lokalnie", organizowanym przez Główną Kwaterę Związku Harcerstwa Polskiego. Zgłoszenia trwają do niedzieli, 30 października. Najlepsze inicjatywy poznamy 5 grudnia podczas Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Pieśni łysogórskie zabrzmią na Świętym Krzyżu

Święty KrzyżJuż w sobotę 22 października we wnętrzach klasztornych na Świętym Krzyżu zabrzmią „Pieśni łysogórskie" – spektakl słowno-muzyczny, oparty na pochodzących z XIII i XIV wieku pieśniach maryjnych, spisanych przez benedyktyńskiego zakonnika Andrzeja ze Słupi, przeora zakonu benedyktynów na Świętym Krzyżu. Podczas koncertu zaprezentują się, m.in. zespół DesOrient, chór „Schola Gregoriana Silesiensis" oraz soliści: Łukasz Mazur, Robert Pożarski, Radosław Pachołek oraz Ilona Sojda. Usłyszymy średniowieczne pieśni, m.in. „Lament świętokrzyski" oraz „Zdrowaś królewno wyborna". Wykład na temat „Pieśni łysogórskich" wygłosi prof. Krzysztof Bracha – historyk z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Najnowsza inwestycja ZUO Janik Sp. z o.o.

wizyta w Regionalnym Zakładzie Zagospodarowania OdpadówMarszałek Adam Jarubas był  gościem otwarcia hali przeznaczonej do realizacji procesu mechanicznego przetwarzania odpadów w nowo wybudowanym obiekcie w Regionalnym Zakładzie Zagospodarowania Odpadów. Jej wybudowanie było możliwe dzięki funduszom pozyskanym przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów „Janik" Sp. z o. o. m.in. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Marszałek zapoznał się również z przebiegiem prac na ul. Traugutta w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie jest przeprowadzana modernizacja fragmentu drogi wojewódzkiej, na odcinku od Ronda 25-lecia Solidarności do Ronda Republiki Ostrowieckiej.

Był rok 1940

Był rok 1940, inscenizacja historycznaBył rok 1940..., to tytuł imprezy historycznej, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 22 października na leśnej polanie w Skarżysku-Kamiennej. Inicjatorem wydarzenia w ramach projektu  „W hołdzie lokalnym bohaterom – Ich życie za naszą wolność – w 76. rocznicę hitlerowskiego mordu 760 Polaków w lesie na Brzasku" jest  Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej wspólnie ze Stowarzyszeniem Towarzystwo Impuls.

Za miesiąc w Kielcach rozpocznie się Festiwal Form Dokumentalnych NURT

Nurt 2016 plakat festiwalu filmów dokumentalnychRóżnorodne realizacje dokumentalne, przedstawiające m.in. tematykę wykluczenia społecznego ludzi niepełnosprawnych, jak również poświęcone aktualnej sytuacji konfliktów zbrojnych na Ukrainie i w Syrii, złożą się na rozpoczynający się za miesiąc XXII Festiwal Form Dokumentalnych NURT 2016. Potrwa on od 21 do 25 listopada. W tym czasie uczestnicy pokazów obejrzą 30 filmów. 

Odtworzono dachy w skansenie

Warsztaty w Muzeum Wsi KieleckiejDzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego udało się wyremontować 650 metrów kwadratowych gontowego dachu na dworze z Suchedniowa, a także wymienić strzechę na budynkach w zagrodzie z Bukowskiej Woli (cztery obiekty) oraz chałupie z Rokitna w Parku Etnograficznym Muzeum Wsi Kielckiej w Tokarni. W trakcie inwestycji realizowane były lekcje i warsztaty muzealne, w czasie których dzieci poznawały pracę cieśli, gonciarza i dekarza.

Beneficjenci zapoznali się z kryteriami horyzontalnymi projektów EFS

Specjaliści z Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Problematyka równości szans kobiet i mężczyzn oraz zagadnienia dotyczące dostępności projektów Europejskiego Funduszu Społecznego dla osób niepełnosprawnych były tematem spotkania informacyjnego dotyczącego spełniania kryteriów horyzontalnych na etapie tworzenia i realizacji projektów RPOWŚ 2014-2020. Spotkanie odbyło się w piątek, 21 października, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach.

Roztańczone puzzle w Bilczy

Roztańczone puzzle w Bilczy„Roztańczone Puzzle", to hasło przewodnie trzeciej już edycji Przeglądu Szkolnych Zespołów Tanecznych Gminy Morawica oraz Otwartego Rodzinnego Turnieju „Układanie puzzli na czas". Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 23 października, na terenie hali sportowo-rekreacyjnej „Bilcza".

3 spotkania ze sztuką w BWA

BWA Kielce siedzibaŚwiat natury i architektury ogródków działkowych, uchwyconych obiektywem aparatu fotograficznego Jana Bujnowskiego będzie tematem wystawy zatytułowanej "Działki", którą od piątku 21 października pokaże w galerii dolnej Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach. Tego dnia obejrzymy także "Notatniki Świętokrzyskie" wykonane przez Halinę Cader (prezentacja w galerii małej) oraz efekty Międzynarodowego Triennale Malarstwa Regionu Karpat – SREBRNY CZWOROKĄT 2015 (galeria górna). Na wernisaże zapraszamy o godz. 18.00.

Końskie wśród nagrodzonych tytułem Grunt na Medal 2016

Grunt na medal laureaciZakończyła się siódma już edycja konkursu „Grunt na Medal". O tytuł najbardziej atrakcyjnej działki przeznaczonej pod projekt produkcyjny w każdym województwie, ale przede wszystkim o zainteresowanie inwestorów z całego świata, przez blisko pół roku, walczyły 142 gminy, które zaprezentowały łącznie 179 ofert. 20 października w Warszawie, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Tomasz Pisula, wspólnie z marszałkami województw i kierownictwem Centrów Obsługi Inwestora, wręczył nagrody  wojewódzkim zwycięzcom konkursu, który odbywał się pod honorowym patronatem wicepremiera, ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego oraz Związku Województw RP. W województwie świętokrzyskim zwycięzkim samorządem jest miasto i gmina Końskie.
 

Wyświetlanie 1 - 14 z 514 rezultatów.
Pozycji na stronę 14
z 37

 
 
 

Polecamy:

           

 
 • JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
  JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
 • Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
  Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
 • Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
  Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
  Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
  Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
 • ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
  ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
  Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
  Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
 • Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
  Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
 • Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
  Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
 • Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
  Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
 • Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
  Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
 • Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
  Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
 • Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
  Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
 • Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
  Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
  Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
 • Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
  Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
  Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
 • Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
  Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 
 
Imieniny:
Rafała i Marcina
Wszystkiego najlepszego!