Jesteś tutaj:
 

Szanowni Państwo!

Seniorzy.pngWitamy na stronie internetowej przygotowanej dla seniorów, ich rodzin, organizacji pozarządowych, gminnych rad seniorów i samorządów terytorialnych. Jej celem jest przekazywanie informacji i promocja działań, aktywności, dobrych praktyk, doświadczeń, dorobku i integracji międzypokoleniowej w województwie świętokrzyskim.

Aktualności Aktualności

Kolejna placówka ochrony zdrowia dołączyła do programu "Przychodnie Przyjazne Kombatantom"

Posiedzenie WRKiOR (6).JPGW Urzędzie Marszałkowskim obradowała Wojewódzka Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych. Podczas posiedzenia, które odbyło się w czwartek, 6 kwietnia, kolejna placówka ochrony zdrowia dołączyła do programu "Przychodnie Przyjazne Kombatantom". Porozumienie w tej sprawie przewodniczący rady Maciej Lis podpisał z przychodnią ARTIMED w Kielcach.

Starachowiccy seniorzy mogą się cieszyć kolejnymi zniżkami

Starachowicka Karta Seniora 60+Program Starachowicka Karta Seniora 60+ wzbogacił się o kolejnych trzynastu partnerów, oferujących zniżki na swoje produkty i usługi dla seniorów. W gronie tym znalazły się firmy i instytucje  nie tylko z terenu miasta, ale także z terenu kraju.  Na chwilę obecną Program Starachowicka Karta Seniora liczy 65 partnerów, a prezydent miasta zaprasza do współpracy kolejnych.

Już niebawem rusza Sędziszowska Akademia Trzeciego Wieku

Sędziszowska Akademia Trzeciego Wieku Mieszkańcy Gminy Sędziszów, po 60 roku życia, mogą zgłaszać się do udziału w bezpłatnych zajęciach organizowanych w ramach projektu „Senioralna Akademia Trzeciego Wieku". Inicjatorami przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Oświaty, Kultury i Sportu Miasta i Gminy Sędziszów oraz Wacław Szarek, burmistrz Gminy Sędziszów.

Rywalizują o grant w konkursie "Decydujesz, pomagamy"

Skarzyski Klub Seniora.jpgSkarżyski Klub Seniora znalazł się w gronie najlepszych projektów, startujących w ogólnopolskim konkursie "Decydujesz, pomagamy". Inicjatywa dla seniorów ze Skarżyska-Kamiennej ma szansę zdobyć grant w wysokości 5 tys. zł. Głosowanie trwa do 4 kwietnia w sklepach Tesco w Skarżysku-Kamiennej: przy ul. Piłsudskiego 36, Spółdzielczej 32 oraz w Suchedniowie przy ul. Zagórskiej 1a.

Pokażą jak dbać o bezpieczeństwo i aktywność seniorów

Kampania bezpieczny i aktywny senior.jpgRuszyła regionalna odsłona ogólnopolskiej kampanii "Bezpieczny i aktywny senior". Kampania zmienia sposób postrzegania starości, jej celem jest także ograniczenie liczby przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych, ochrona interesów seniorów oraz promocja zdrowego i bezpiecznego stylu życia. Inauguracja odbyła się w środę, 8 marca, podczas konferencji zorganizowanej w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

Ruszają nowe inicjatywy dla seniorów

ASOS 2017Blisko 820 tys. zł otrzymały świętokrzyskie organizacje pozarządowe na realizację projektów w ramach rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych - edycja 2017. W sumie w regionie zrealizowanych zostanie dziewięć inicjatyww w: Kielcach, Bilczy, Bliżynie, Bodzechowie, Sędziszowie, Suchedniowie i Ostrowcu Świętokrzyskim.

Seniorzy-fotograficy nagrodzeni

Rozstrzygnięcie konkursu Świętokrzyskie w obiektywie aparatu fotograficznegoPonad 150 fotografii wpłynęło na ogłoszony przez  Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego konkurs „Świętokrzyskie w obiektywie aparatu fotograficznego". W piątek, 24 lutego w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach laureatom konkursu nagrody wręczyli: Jerzy Pyrek, doradca marszałka ds. seniorów, Krzysztof Zając, prezes Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Świętokrzyskiego, Andrzej Borowiecki, zarządzający Domem Opieki Rodzinnej w Pierzchnicy oraz Mariusz Masny, dyrektor Muzeum Wsi Kieleckiej.  Wydarzeniu towarzyszył wernisaż prac konkursowych.

Na plus dla seniorów

senior plus.jpgRuszyła kolejna edycja otwartego konkursu ofert w ramach programu "Senior plus". Jednostki samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o środki na utworzenie lub wyposażenie placówki dla osób starszych oraz na zapewnienie funkcjonowania już istniejących miejsc. Zgłoszenia trwają do 13 marca.

Paczka to nie tylko prezenty dla rodzin w potrzebie

logoPomimo że finał Szlachetnej Paczki dawno za nami, drużyna Super W działa na pełnych obrotach. Wolontariusze pomagają seniorom lub prowadzą warsztaty rozwojowe. Liderzy planują wydarzenia oraz inne atrakcje i rozwiązania. Wystartowały też nowe projekty, dzięki którym potrzebujące rodziny otrzymają specjalistyczne wsparcie prawników czy lekarzy.

Zmienił się wzór legitymacji emeryta-rencisty

Legitymacja ZUSEmeryci i renciści, którzy w lutym zgłoszą się po legitymację z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, otrzymają dokument w innej wersji graficznej. Nowe biało-zielone legitymacje dostosowane zostały do potrzeb osób słabowidzących i niewidzących. Stare legitymacje zachowują ważność i nie będą wymieniane.

Wypromuj swój pomysł na bezpieczeństwo na szczeblu międzynarodowym

Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości logoOrganizacje pozarządowe, które w tym roku realizują, koordynują lub mają ciekawe pomysły na inicjatywy profilaktyczne mogą zgłosić swoje propozycje do programu prac Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości na 2017 rok. Zakres tematyczny projektów obejmuje cztery obszary: bezpieczeństwo seniorów, zapobieganie cyberprzestępczości, włamaniom do domów i kradzieżom kieszonkowym. Nabór trwa do 6 lutego.

Szukają nowych rozwiązań na rzecz osób starszych

Logo sieć wsparciaOrganizacje, instytucje, projektanci, artyści i społecznicy, którzy chcą odpowiedzieć na społeczne wyzwania związane z okresem starości mogą wziąć udział w konkursie Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę".  W ramach projektu "Generator innowacji, sieci wsparcia" pomysły dotyczące wspierania osób starszych i ich opiekunów mogą otrzymać dotacje w wysokości do 50 tys zł. Nabór propozycji trwa do 28 lutego.

Buska Karta Seniora czeka na partnerów

Herb Buska-ZdrojuBusko-Zdrój dołączyło do grona świętokrzyskich miast, w których osoby po 60 roku życia będą mogły korzystać z tzw. karty seniora. Miasto przyjęło program "Buska Karta Seniora", który zwiększy dostępność do dóbr kultury i sportu, poprzez wprowadzenie oferty ulg dla seniorów. W ramach karty, firmy i instytucje świadczyć będą  usługi po cenach promocyjnych.

Kampania zmienia sposób postrzegania starości

logoOgraniczenie liczby przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych, ochrona interesów seniorów oraz promocja zdrowego i bezpiecznego stylu życia - to założenia nowej kampanii informacyjnej pn. "Bezpieczny i Aktywny Senior". Pierwszy etap przedsięwzięcia promuje ulotka, informator i film, pomagający w odpowiedzialnym i dobrym wyborze całodobowej placówki opiekuńczej da osób starszych.

O systemie opieki nad osobami samotnymi i starszymi

Spotkanie na temat Samorządowego Systemu Teleopieki Domowej (6).JPGPrezentacji modelu i zasad funkcjonowania Krajowego Samorządowego Systemu Teleopieki Domowej poświęcone było spotkanie, które odbyło się w czwartek, 19 stycznia, w Urzędzie Marszałkowskim. Województwo świętokrzyskie może być pierwszym, które przyjmie ten model kompleksowo, jako profesjonalne rozwiązanie w opiece nad osobami starszymi. W spotkaniu udział wzięli: Jerzy Pyrek, doradca marszałka ds. seniorów, Barbara Jakacka-Green, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej i Anna Nocuń, dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia.

Bajeczne warsztaty dla seniorów w Pacanowie

ECB oferta 2017Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie stworzyło specjalną ofertę warsztatów dla seniorów i kuracjuszy okolicznych uzdrowisk w Busku i Solcu-Zdroju. Udział w warsztatach to okazja do zabawy nawiązującej do europejskich baśni oraz powrót do czasów młodości, wspomnień i groteskowych historii. Pierwsze spotkanie pt. "Słodkie chwile" planowane jest w sobotę, 21 stycznia.

Ruszył Skarżyski Program Seniora

logo miasta Skarżysko-KamiennaSkarżyscy seniorzy od początku roku mogą korzystać ze specjalnej oferty lokalnych instytucji w ramach tzw. karty seniora. W mieście ruszył Skarżyski Program Seniora. Początkowo do inicjatywy przystąpiło sześciu partnerów. Na osoby, które ukończyły 60 rok życia, czekają m.in. zniżki na zakup biletów do kina, muzeum, na krytą pływalnię, kręgielnię czy lodowisko, jak również tańsze usługi gastronomiczne, krawieckie i remontowo-budowlane.

Świętokrzyska Karta Seniora z kolejnymi partnerami

Nowi partnerzy Świętokrzyskiej Karty Seniora (16).JPGO 12 pozycji poszerzyła się lista partnerów projektu Świętokrzyska Karta Seniora. Uroczyste podpisanie porozumień z nowymi członkami odbyło się w czwartek, 12 stycznia, w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach z udziałem Adama Jarubasa, marszałka województwa świętokrzyskiego i Jerzego Pyrka, pełnomocnika marszałka do spraw seniorów.

PIT po nowemu dla emerytów i rencistów

PITZmieniły się warunki naliczania składek ZUS od umów zlecenia dla osób, które pozostają na emeryturze lub pobierają rentę. Składki nalicza się od wszystkich zawartych przez emeryta i rencistę umów zleceń, aż do osiągnięcia poziomu minimalnego wynagrodzenia w podstawie wymiaru składek. Dobrze o tym pamiętać w rozliczeniu podatkowym PIT za 2016 rok.

Z myślą o wzroście jakości usług społecznych

niepełnosprawnośćKonsultacje społeczne dotyczące potrzeb osób starszych, chorych i niepełnosprawnych organizuje samorząd Połańca. Pozyskanie tego typu informacji, to element procedury ubiegania się o środki unijne przeznaczone na podnoszenie jakości usług społecznych. Najbliższe spotkanie z mieszkańcami zaplanowano we wrotek, 3 stycznia o godz. 16 w Urzędzie Miasta i Gminy Połaniec.

Wyświetlanie 1 - 20 z 81 rezultatów.
Pozycji na stronę 20
z 5
 
 
 
 

Polecamy:

         

 
 • JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
  JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
 • Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
  Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
 • Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
  Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
  Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
  Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
 • ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
  ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
  Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
  Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
 • Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
  Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
 • Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
  Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
 • Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
  Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
 • Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
  Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
 • Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
  Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
 • Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
  Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
 • Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
  Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
  Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
 • Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
  Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
  Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
 • Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
  Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 
 
Imieniny:
Jerzego i Wojciecha
Wszystkiego najlepszego!