Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Dla lepszego komfortu jazdy i bezpieczeństwa

Otwarcie drogi w  Działoszycach.Poprawa płynności ruchu, komfortu podróży oraz zwiększenia bezpieczeństwa na drogach,  a także polepszenie warunków mieszkańców poprzez  ograniczenia hałasu i drgań - to jedne z głównych założeń, jakie przyświecały modernizacji fragmentu drogi wojewódzkiej 768 w Działoszycach. W uroczystym przekazaniu wykonanej inwestycji,  które odbyło się dziś na działoszyckim rynku, udział wzięli  przedstawiciele samorządu województwa:  marszałek Adam Jarubas, wicemarszałek Jan Maćkowiak, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Tadeusz Kowalczyk, burmistrz Działoszyc Zdzisław Leks, Wojciech Siporski, dyrektor Departamentu Infrastruktury w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, Damian Urbanowski, dyrektor Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Zarządu Dróg oraz mieszkańcy miasta.

Rusza budowa kolejnego odcinka S7

Droga ekspresowa w województwie świętokrzyskimDziś w Kielcach podpisano umowę na budowę odcinka drogi ekspresowej S7 Chęciny-Jędrzejów. Jak informuje rzecznik kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, nowa trasa przyczynić ma się do poprawy bezpieczeństwa ruchu i komfortu jazdy. Inwestycja potrwa niecałe dwa lata. 

Przebudowa drogi 752

remont.pacholkiŚwiętokrzyscy drogowcy szykują się do przebudowy drogi wojewódzkiej nr 752 na odcinku Krajno Zagórze – Bodzentyn.

Rozmowy o obwodnicy Brzezin

asfaltTrwają konsultacje społeczne w sprawie koncepcji przebiegu drogi wojewódzkiej nr 763 pn. "Budowa obwodnic. w m. Radkowice i w m. Brzeziny w ciągu Drogi Wojewódzkiej 763". 

Remont mostu w Strzelcach

Znak ostrzegawczy - roboty na drodzeŚwiętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach planuje wykonanie remontu mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 757 w miejscowości Strzelce (powiat staszowski).

Ściegiennego z dwiema jezdniami

ulicaW sobotę (23 maja) kierowcy pojadą dwiema jezdniami ulicy Ściegiennego. Udostępnienie kierowcom drogi w szerszym zakresie planowane jest na godzinę 11.

Mosty i droga z nową nawierzchnią

wezel Kielce-PolnocCztery mosty wzdłuż świętokrzyskich dróg krajowych będą gruntownie wyremontowane w tym roku. Ruszył również przetarg na remont nawierzchni na odcinku Motkowice – Kije drogi krajowej nr 78. 

(Nie) Tanie zimowe utrzymanie

nowyplugNiecałe 4 miliony złotych kosztowało zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich w sezonie 2014/2015. Była to najtańsza akcja „Zima" w ciągu ostatnich trzech lat. Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarząd Województwa przyjął informację Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich na temat zimowego utrzymania dróg wojewódzkich w sezonie 2014/2015.

Dodatkowe 2 miliony złotych na drogę Ćmielów – Ożarów

samochodyPodczas dzisiejszego posiedzenia Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zdecydował o przekazaniu na modernizację drogi wojewódzkiej nr 755 na odcinku Ćmielów - Ożarów dodatkowych prawie 2 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013.

Co dalej z kieleckimi przystankami?

Remont przystanków w KielcachW połowie kwietnia rozpoczęła się przebudowa przystanków autobusowych na terenie Kielc. Prace postępują jednak wyjątkowo mozolnie, a w wielu miejscach nie widać wręcz nikogo z ekipy budowlanej. Miejski Zarząd Dróg rozważa rozwiązanie umowy z wykonawcą.

Wyświetlanie 501 - 510 z 1 010 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 101