Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

S7 szansą na pobudzenie rozwoju gospodarczego

S7. Siedem wyzwań. Milion szans - konferencja w Targach KielceZainicjowanie wspólnych działań służących tworzeniu miejsc pracy i wsparciu rozwoju gospodarczego obszarów znajdujących się przy drodze S7 – to główny cel konferencji, którą w Kielcach zorganizowały zarządy pięciu specjalnych stref ekonomicznych. W spotkaniu udział wziął wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński, który podkreślił, że tylko wspólne działania pomogą w wykorzystaniu potencjału „siódemki", a co za tym idzie zwiększeniu polskich inwestycji. W konferencji udział wzięli także wiceminister gospodarki, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Arkadiusz Bąk oraz marszałek Adam Jarubas i wicemarszałek Jan Maćkowiak.

Prace na drodze w Ożarowie

Znak ostrzegawczy - roboty na drodzeTrwa modernizacja drogi wojewódzkiej nr 755 od Bałtówki przez Ożarów, ulicą Ostrowiecką do torów kolejowych.

Skanska zmodernizuje linie kolejową

Skanska moderniacja linii kolejowejDziś ruszają prace związane z modernizacją linii kolejowej nr 8 na odcinku Skarżysko-Kamienna - Suchedniów. Skanska, która jest generalnym wykonawcą inwestycji, zrealizuje kontrakt w ciągu trzech i pół miesiąca. 

W piątek autobusy pojadą inaczej

autobus w KielcachW związku z przejazdem Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności i Olimpijczyków" (3 lipca) w Kielcach na trasie Krakowska - Pakosz - al. Legionów, wystąpią utrudnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej.

Drogowe utrudnienia w regionie

remont.pacholkiRaport drogowy na temat utrudnień w regionie świętokrzyskim. Sprawdź, gdzie trwają roboty i czas przejazdu może się wydłużyć.

Mniej kursów w Sandomierzu

autobus SandomierzSandomierska komunikacja zawiesza na okres wakacji szkolnych wybrane kursy na pięciu liniach autobusowych.

Drogowcy szykują się do remontu drogi w Suchedniowie

samochód na drodzeŚwiętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 751 na odcinku Suchedniów – Michniów.

Druga nocna linia w Kielcach

autobus.bok.jpgW najbliższy weekend (27/28 czerwca) Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach uruchamia drugą nocną linię, która zabierze pasażerów z Bukówki na Herby.

Autobusy wracają na przebudowaną pętlę

Autobusy w szeregu - nowe MPKBudowa pętli autobusowej na kieleckiej Bukówce już zakończona. Autobusy miejskie wracają na starą trasę. Zmiana na linii nr 9.

Pieniądze na remont, utrzymanie i zarządzanie dróg wojewódzkich

Umowa-dotacja celowa na utrzymanie dróg.Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz wicemarszałek Jan Maćkowiak podpisali w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim z wojewodą świętokrzyskim umowę o udzielenie dotacji celowej z budżetu państwa na dofinansowanie remontu, utrzymania dróg wojewódzkich i zarządzania tymi drogami. Dotacja wynosi ponad 21,6 mln złotych.

Wyświetlanie 491 - 500 z 1 000 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 100