Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Kolejne ulice w gminie Masłów będą oświetlone

Kolejne ulice w gminie Masłów będą oświetloneGmina Masłów stawia na bezpieczeństwo na drogach. W najbliższym czasie oświetlenie uliczne zostanie wybudowane w części Woli Kopcowej i Dąbrowy. Ogłoszono również przetargi na opracowanie projektów budowy oświetlenia w kilku innych sołectwach.

Most na Wiśle połączy Świętokrzyskie z Małopolską

most_153 mln 718 tysięcy złotych ma kosztować wybudowanie mostu na Wiśle w Nowym Korczynie. To najkorzystniejsza oferta firmy Intercor sp. z o.o. z Zawiercia. Jeśli nie będzie protestów innych firm startujących w przetargu, umowa na wykonie inwestycji zostanie podpisana w pierwszej połowie kwietnia. Most ma być oddany do użytku w 2020 roku.

Bodzentyn inwestuje w drogi

znak informujący o robotach drogowychSześć ważnych ciągów komunikacyjnych w gminie Bodzentyn zostanie wkrótce zmodernizowanych. Nowe nawierzchnie, utwardzone pobocza zyskają drogi w Kamieńcu, Świętej Katarzynie oraz we Wzdole Parcele. Przebudowana zostanie również szosa z Wilkowa do Krajna Zagórze.

Z parlamentarzystami o wsparciu koncepcji rozwoju sieci kolejowej

Prezentacja koncepcji rozbudowy sieci kolejowej spotkanie z parlamentarzystamiW siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego z udziałem posłów ziemi świętokrzyskiej i władz województwa świętokrzyskiego odbyło się kolejne spotkanie dotyczące koncepcji połączenia sieci kolejowej województwa świętokrzyskiego z Centralnym Portem Komunikacyjnym dla Rzeczypospolitej Polskiej, w tym modernizacji trasy kolejowej nr 25 oraz budowy nowego odcinka linii kolejowej Tumlin – Wąsosz Konecki.

Łódzkie i świętokrzyskie razem za ważną inwestycją kolejową

umowa inwestycja kolejowaWładze samorządów województw łódzkiego i świętokrzyskiego podpisały w Opocznie list intencyjny w sprawie współpracy i współdziałania w celu modernizacji i rozbudowy infrastruktury kolejowej łączącej województwa. Plany te mają związek z projektem stworzenia połączenia kolejowego z Kielc do Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Podpisano umowę na kolejne elektryczne pojazdy kolejowe

Umowa na pociągi elektryczneFirma NEWAG S.A., która w latach ubiegłych dostarczyła dla województwa świętokrzyskiego 6 pojazdów kolejowych ponownie wygrała przetarg, ogłoszony w grudniu 2017 roku, na dostawę 2 fabrycznie nowych czteroczłonowych pojazdów kolejowych z napędem elektrycznym (EZT), przeznaczonych do obsługi kolejowych przewozów pasażerskich. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Jan Maćkowiak i prezes Zarządu NEWAG S. A. Zbigniew Konieczak. Wartość umowy to ponad 44, 3 mln zł brutto.

Remont na krajowej drodze nr 9

GDDKiA logoWymianę nawierzchni i wykonanie nowego oznakowania poziomego obejmą prace zaplanowane na drodze krajowej nr 9 na odcinku Klimontów-Byszówka. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach ogłosiła pierwszy w tym roku przetarg na modernizację podległych jej arterii komunikacyjnych w województwie świętokrzyskim.

Trwa budowa obwodnicy Chmielnika

Budowa północnej obwodnicy Chmielnika (3).jpgAdam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego i Damian Urbanowski, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg w Kielcach oraz Marek Kwiecień członek Zarządu Powiatu w Kielcach odwiedzili budowę północnej obwodnicy Chmielnika.

Stacja PKP Włoszczowa Północ z podziemnym przejściem

przejście pkpPodziemne przejście na drugi peron zostało otwarte dla podróżnych w poniedziałek, 12 lutego. Tunel ma podjazd dla niepełnosprawnych i windę, co z pewnością ułatwi zarówno odjazdy, jak i przyjazdy na tym odcinku Centralnej Magistrali Kolejowej.

Zakończono przebudowę odcinka drogi wojewódzkiej 973

oddanie DW 973 w ZbludowicachZakończyła się realizacja zadania pn. „Przebudowa DW 973 Busko-Zdrój – Nowy Korczyn na odcinku od km 4+478 do km 5+524 wraz z budową chodnika". W uroczystym odbiorze inwestycji w Zbludowicach wziął udział marszałek Adam Jarubas.

Wyświetlanie 11 - 20 z 520 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 52