Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Umowa na współfinansowanie rozbudowy drogi wojewódzkiej 973 podpisana

podpisanie umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej 973W Starostwie Powiatowym w Busku-Zdroju marszałek Adam Jarubas podpisał umowy o dofinansowaniu zadania pod nazwą "Przebudowa DW 973 Busko-Zdrój – Nowy Korczyn na odcinku od km 4+478 do km 5+524 wraz z budową chodnika" z przedstawicielami samorządów miasta i gminy Busko-Zdrój oraz Powiatu Buskiego. W spotkaniu uczestniczyli gospodarze powiatu buskiego: starosta Jerzy Kolarz i  wicestarosta Stanisław Klimczak oraz burmistrz Buska Waldemar Sikora.

Powstanie obwodnica Pińczowa

umowaUmowa na realizację inwestycji pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 766 na odcinku Pińczów – Węchadłów do skrzyżowania z DW 768 dł. ok. 27,0 km /Budowa obwodnicy Pińczowa/" została podpisana dziś, 24 maja w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Planowana droga przeniesie ruch towarowy poza miasto, co przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa mieszańców.  Przebiegać będzie po północno-wschodniej stronie miasta Pińczów, głównie przez tereny rolne, częściowo zalesione. W uroczystym wydarzeniu uczestniczyli marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas wraz  z wicemarszałkiem Janem Maćkowiakiem a także zastępca dyrektora ds. realizacji inwestycji Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach Karol Rożek, burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak oraz wykonawcy inwestycji.

Stacje naprawy rowerów powstają w Starachowicach

Wycieczki rowerowe to dziś jedna z ulubionych form aktywnego spędzania wolnego czasu, ale niespodziewana awaria jednośladu podczas miejskiej wycieczki może zepsuć każdą wyprawę. Mając to na uwadze prezydent Starachowic zdecydował, że na terenie miasta powstaną trzy samoobsługowe stacje naprawy rowerów.

Będą chodniki przy krajówce w gminie Brody

Będą chodniki przy krajówce w gminie BrodyRozpoczęła się budowa dwóch chodników przy drodze krajowej nr 9 – w Rudniku i w Lubieni. W przekazaniu placu budowy wykonawcy firmie Transbud ze Strawczyna uczestniczyli m.in. Marzena Bernat, wójt gminy Brody oraz Krzysztof Strzelczyk, dyrektor kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Od piątku zmieni się organizacja ruchu na S7

drogaPierwszymi fragmentami nowej jezdni drogi ekspresowej S7 Jędrzejów – granica województwa z docelową warstwą ścieralną nawierzchni będą mogli jeździć kierowcy już pod koniec tego tygodnia. W piątek 19 maja wykonawca inwestycji planuje przełożenie ruchu na dwa fragmenty jezdni, na których ułożona została ostatnia warstwa nawierzchni.

Dla powiatu na remont drogi do szpitala

herb powiatu kieleckiego 100 tysięcy złotych pomocy finansowej dla Powiatu Kieleckiego zamierza przekazać wojewódzki samorząd. Pieniądze będą przeznaczone na modernizację drogi powiatowej prowadzącej do Szpitala św. Rafała w Czerwonej Górze. Zarząd Województwa przejął dziś projekt uchwały Sejmiku w tej sprawie. Ostateczną decyzję podejmą radni województwa na najbliższej sesji, ponieważ to do ich prerogatyw należy udzielanie pomocy finansowej innym jednostkom samorządu terytorialnego.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa na drogach

Podpisanie  umów o przyznanie pomocy w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w regionie (6).JPGBlisko 2 miliony złotych ze środków finansowych Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach przeznaczone zostanie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. W działania te zaangażują się ochotnicze straże pożarne z regionu. W środę 10 maja podpisano porozumienie pomiędzy Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Oddział w Kielcach w sprawie współpracy w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie województwa świętokrzyskiego.

Trwają Targi AUTOSTRADA w Kielcach

targi Dziś, 9 maja o godzinie 10.00 w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyło się uroczyste otwarcie XXIII Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA. Gości przywitał prezes zarządu Targów Kielce Andrzej Mochoń. W inauguracji wydarzenia uczestniczyli podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit,  dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztof Kondraciuk oraz wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak. Najważniejszej w tej części Europy wystawie towarzyszą: XVIII Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MASZBUD, XIII Międzynarodowe Targi Infrastruktury, Salon Technologia i Infrastruktura Lotnisk TRAFFIC EXPO - TIL, IX Międzynarodowe Targi Transportu Drogowego - Pojazdy Użytkowe ROTRA oraz IV Salon Europarking.

Jednym śladem

festyn Jednym śladem w Miedzianej GórzeWydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Kielcach, wraz z samorządem gminy Miedziana Góra, zorganizował na Torze Kielce w Miedzianej Górze festyn pod hasłem „Jednym śladem".

Z Kielc do Sandomierza w majowy weekend pociągiem

pociągW weekend majowy zostanie wznowione połączenie kolejowe z Kielc do Sandomierza. - Serdecznie zapraszam mieszkańców regionu i turystów do skorzystania z oferty. Oprócz zwiedzania miasta czekać na nich będzie wiele atrakcji związanych z odbywającym się w Sandomierzu Festiwalem Filmów i Spotkań Niezwykłych z udziałem znanych aktorów, m.in. Andrzeja Seweryna, Wojciecha Pszoniaka, Daniela Olbrychskiego - zachęca wicemarszałek Jan Maćkowiak, który pierwszym weekendowym pociągiem turystycznym również planuje podróż do Sandomierza. Pierwsze turystyczne połączenie kolejowe do Sandomierza zostanie uruchomione już jutro, 29 kwietnia o godzinie 7.23. Kursował będzie przez cały majowy weekend do 3 maja.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51