Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Podróżujesz komunikacją publiczną? Weź udział w ankiecie

pociąg Wojewódzki Zarząd Transportu przygotował ankietę preferencji oraz jakości transportu publicznego w regionie (autobus, bus, pociąg). Badanie pozwoli na poprawę dotychczas świadczonych usług. Opinia lokalnej społeczności umożliwi określenie i wprowadzenie oczekiwanych standardów przewozowych. Badanie jest anonimowe. ANKIETA

Bilety komunikacji miejskiej w Kielcach za złotówkę

biletyMożna już kupować bilety komunikacji miejskiej za pomocą mPay – darmowej aplikacji na telefony komórkowe. Pasażerowie korzystający z rozwiązania mogą też uczestniczyć w promocji, dzięki której cena mobilnych biletów wynosi tylko 1 zł.

Powstanie obwodnica Kazimierzy Wielkiej

Podpisanie umowy na budowę obwodnicy Kazimierzy Wielkiej (06).JPGUmowę na realizację budowy północno-wschodniej obwodnicy Kazimierzy Wielkiej o długości około 3,045 km oraz budowę zachodniej obwodnicy o długości 1,4 km o wartości prawie 38 mln zł, w siedzibie kazimierskiego starostwa, podpisał Damian Urbanowski, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach z Jolantą Głodowicz,  członkiem Zarządu i prokurentem Edytą Nieścioruk, przedstawicielkami konsorcjum firm TRAKT S.A. Górki Szczukowskie k. Kielc oraz PRI FART Kielce - wykonawcy robót. W uroczystym podpisaniu umowy na realizację inwestycji, która wyprowadzi ruch tranzytowy z centrum Kazimierzy Wielkiej uczestniczył Tadeusz Kowalczyk, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, marszałek Adam Jarubas oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta i Gminy w Kazimierzy Wielkiej.

Nowa usługa dla pasażerów komunikacji miejskiej

autobusZarząd Transportu Miejskiego w Kielcach wprowadził nową usługę dla pasażerów, polegającą na przesyłaniu komunikatów o kończącym się terminie ważności biletów okresowych. Informacja jest przesyłana e-mailem lub sms-em.

Bezpieczniej w gminie Daleszyce

Uroczystość odbioru chodnika w gminie Daleszyce (20).JPGBezpieczniej i bardziej komfortowo będą mogli się teraz przemieszczać mieszkańcy gminy Daleszyce na odcinku Kranów - Daleszyce - Niwy dzięki wybudowaniu liczącego prawie 1,5 kilometra odcinka chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 764. Inwestycja była warta ponad milion złotych, a w jej oficjalnym oddaniu uczestniczyli marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, wicemarszałek Jan Maćkowiak oraz członek Zarządu Województwa, Piotr Żołądek.

Budują obwodnicę Staszowa

Wbicie pierwszej łopaty pod budowę obwodnicy Staszowa (23).JPGRozpoczęła się budowa północno-zachodniej obwodnicy Staszowa, długo wyczekiwanej inwestycji, która usprawni ruch w regionie, a poprzez jego ograniczenie w centrum miasta poprawi warunki życia mieszkańcom. 11 lipca marszałek Adam Jarubas i wicemarszałek Jan Maćkowiak „wbili łopatę" pod nową inwestycję i przekazali plac budowy wykonawcy. W wydarzeniu uczestniczył także radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Izydor Grabowski.

Ruszyła budowa obwodnicy Staszowa

Ruszyła budowa obwodnicy Staszowa 1.jpgPo ponad 7-letnim procesie planowania, konsultacji społecznych i uzgodnień środowiskowych, rozpoczęto budowę obwodnicy Staszowa. Uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej ZRID dla etapów II i IV pozwoliło na rozpoczęcie prac przygotowawczych, m.in. wycinki drzew oraz odhumusowania terenu. Prace te mają być wykonane do końca lipca br.

W niedzielę wyruszy pociąg do zdrowia

pociągJutro, 24 czerwca Samorząd Województwa Świętokrzyskiego ponownie uruchamia wakacyjne połączenie kolejowe na linii Kielce - Sandomierz. W każdy weekend do 27 sierpnia, jak również 15 sierpnia pociągiem odjeżdżającym z Kielc o godzinie 7.34 będzie można wyruszyć do Sandomierza. Dodatkowo w niedzielę 25 czerwca w godzinach 7.34 – 10.00 podczas podróży pociągiem będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach akcji profilaktycznej „Pociąg do zdrowia", organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Rusza wakacyjny pociąg do Sandomierza

plakat Pociąg do zdrowiaJuż w najbliższy weekend 24 – 25 czerwca Samorząd Województwa Świętokrzyskiego ponownie uruchamia wakacyjne połączenie kolejowe na linii Kielce - Sandomierz. W każdy weekend do 27 sierpnia, jak również 15 sierpnia pociągiem odjeżdżającym z Kielc o godzinie 7.34 będzie można wyruszyć do Sandomierza. Dodatkowo 25 czerwca w godzinach 7.34 – 10.00 podczas podróży pociągiem będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach akcji profilaktycznej „Pociąg do zdrowia", organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Powstanie obwodnica Chmielnika

Podpisanie umowy na budowę  obwodnicy Chmielnika (08).JPGUmowa na realizację inwestycji pn.: „Budowa północnej obwodnicy Chmielnika w ciągu DW 765 od skrzyżowania z DK 73" została podpisana dziś, 20 czerwca w Urzędzie Gminy w Chmielniku przez dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach Damiana Urbanowskiego oraz wykonawcę inwestycji  Mirosława Szczukiewicza – prezesa firmy FART Kielce. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim przeniesienie ruchu pojazdów samochodowych z centrum Chmielnika na nowo zmodernizowany odcinek drogi DW 765 po stronie północnej o dł. ok 2,7 km, co znacznie usprawni komunikację w tym obszarze a przede wszystkim przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa mieszańców. Pierwsze prace rozpoczną się w ciągu najbliższego miesiąca. W uroczystym wydarzeniu uczestniczyli marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas wraz z wicemarszałkiem Janem Maćkowiakiem, Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz burmistrz Miasta i Gminy Chmielnik Paweł Wójcik.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51