Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Mniej za bilety w Sandomierzu

logo zakładu komunikacji w sandomierzuWkrótce sandomierzanie korzystający z komunikacji miejskiej mniej zapłacą za bilety okresowe. Za miesięczny karnet trzeba będzie zapłacić 50 zł, a za ulgowy połowę tej kwoty.

Lotnisko w Radomiu zostało członkiem świętokrzyskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

umowa czlonkowska - port lotniczy radom i rot wśWspólne działania promocyjne to jedno z głównych założeń umowy członkowskiej, jaką podpisał Port Lotniczy Radom z Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego. Dzięki niej region świętokrzyski ma kolejny atut w postaci połączeń lotniczych. Natomiast radomskie lotnisko zyska klientów, którzy będą podróżować w celach turystycznych lub biznesowych do Świętokrzyskiego.

W Kazimierzy Wielkiej podpisano umowę na projekt ścieżki rowerowej

W Kazimierzy Wielkiej podpisano umowę na projekt ścieżki rowerowej.jpgUmowę na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę ścieżki edukacyjno-przyrodniczej, podpisały  samorządy gmin: Kazimierza Wielka, Czarnocin, Opatowiec i Wiślica oraz Powiatu Kazimierskiego z projektantem ścieżki rowerowej - firmą Ajko - Artur Kręcisz ze Staszowa. Spotkanie miało miejsce w Starostwie Powiatowym w Kazimierzy Wielkiej.

W Czekarzewicach położą nowy asfalt

Urząd Gminy w Tarłowie.pngDwa fragmenty drogi krajowej nr 79 w Czekarzewicach będą miały nową nawierzchnię. Ogłoszono przetarg na remont odcinków o łącznej długości 1 km. Zakończenie modernizacji jezdni planowane jest w połowie br.

Ogłoszono przetargi na remonty świętokrzyskich dróg krajowych w 2017

drogaPierwsze przetargi na remonty nawierzchni świętokrzyskich dróg krajowych na terenie kieleckiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zostały ogłoszone. Do połowy roku wyremontowana zostanie nawierzchnia na blisko 7 km odcinku drogi krajowej nr 74 Jałowęsy – Opatów oraz na dwóch półkilometrowych odcinkach drogi nr 9 w Lipniku i Pęchowie. W br. nową nawierzchnię zyskają odcinki świętokrzyskich dróg krajowych o łącznej długości blisko 50 km.

Ponad 54 mln złotych na likwidację miejsc niebezpiecznych w Świętokrzyskiem

GDDKiA logoZadania za ponad 54 mln złotych zostaną zrealizowane w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych przez kielecki Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W programie znalazło się 26 inwestycji, m.in.: budowa chodników i sygnalizacji świetlnych, przebudowa skrzyżowań czy budowa ciągów pieszo-rowerowych przy drogach krajowych województwa świętokrzyskiego. Pięć inwestycji zrealizowanych zostało w 2016 r., a pozostałe projektowane i realizowane będą w latach 2017-2018.

Umowa na budowę obwodnicy Zbludowic podpisana

Podpisanie umowy na budowę obwodnicy Zbludowice (12).JPGŚwiętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach podpisał w Busku-Zdroju umowę na realizację inwestycji budowy obwodnicy Zbludowic - niezwykle potrzebnej dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i komfortu podróżujących inwestycji na Ponidziu. Jej wagę podkreślali obecni na spotkaniu marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz wicemarszałek Jan Maćkowiak.

Kup bilet przez telefon

telefon komórkowyOd środy, 1 lutego, w Kielcach przejazd komunikacją miejską będzie możliwy dzięki aplikacji „SkyCash". Program ten pozwala kupić bilet przez telefon komórkowy.

Ciuchcią przez Solec

ciuchcia soleckaJuż od środy, 1 lutego, w Solcu-Zdroju będzie można korzystać z bezpłatnych przejazdów pojazdem „Bus Solec" na terenie miasta. Władze gminy zapowiadają, że kursy utrzymane będą do 15 maja. Natomiast w sezonie letnio-jesiennym udostępniona będzie „Ciuchcia".

Niecodzienna oferta dla odwiedzających skarżyskie muzeum

Koleją do kultury logo akcjiMuzeum im. Orła Białego podpisało umowę z Kolejami Mazowieckimi i od 23 stycznia można skorzystać ze specjalnej oferty na zakup biletu do Muzeum. Ze zniżki może skorzystać każdy, kto kupi bilet na pociąg KM – zarówno w kasie biletowej, jak również u kierownika pociągu. Bilet może być kartonikowy, ale też zakodowany na Karcie Mazowieckiej lub zakupiony za pomocą systemu SkyCash. W dwóch ostatnich przypadkach należy zachować potwierdzenie zakupu biletu.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51