Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

PitStop w Skarżysku

PitStop w SkarżyskuNa wiosnę warto wykonać kontrolny przegląd samochodu. Będzie można to zrobić bezpłatnie podczas akcji ProfiAuto PitStop. Na kierowców, którzy przyjadą w sobotę, 22 kwietnia, na parking przed Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, czekać będą specjaliści, którzy sprawdzą najważniejsze elementy wpływające na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Nie zabraknie też dodatkowych atrakcji.

O potrzebie debaty nad transportem zbiorowym

Spotkanie poświęcone sympozjum dotyczącemu transportu publicznegoW Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego wicemarszałek województwa Jan Maćkowiak spotkał się z przedstawicielami Stowarzyszenia Seniorów Kadry Kierowniczej PKS, którzy wystąpili z inicjatywą zorganizowania sympozjum dotyczącego zbliżających się zmian w transporcie zbiorowym.

Zmiana w organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Popiełuszki, ul. Tarnowskiej, ul. Wapiennikowej

objazdW najbliższym czasie kierowcy w Kielcach muszą liczyć się z utrudnieniami na skrzyżowaniu al. Popiełuszki – ul. Tarnowskiej i ul. Wapiennikowej. Od piątku 7 kwietnia  rozpoczęły się tam prace związane z budową ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Wyremontują drogi krajowe

znak ostrzegawczy o robotachDo końca 2017 roku zostaną wyremontowane 52 km dróg na terenie objętym działalnością kieleckiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Obecnie rozpoczęła się modernizacja drogi krajowej nr 74 na odcinku Jałowęsy - Opatów.

Przebudowa drogi powiatowej pod inwestorów

Podpisanie umowy na dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej w Jędrzejowie (1).JPGZarząd Województwa Świętokrzyskiego na przebudowę drogi powiatowej numer 178 Sędziszów-Mierzawa o długości około 700 mb. przeznaczy 100 tysięcy złotych w formie dotacji celowej.  Marszałek Adam Jarubas, wicemarszałek Jan Maćkowiak podpisali umowę na wsparcie inwestycji ze starostą jędrzejowskim Edmundem Kaczmarkiem.

Nowe drogi z PROW w gminie Morawica

Otwarcie drogi w Zaborzu gm. Morawica (06).JPGUroczyste otwarcie trzech dróg gminnych, wybudowanych dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, odbyło się na terenie gminy Morawica. W całym województwie w ramach tego programu w ciągu trzech lat powstanie 2,5 tysiąca kilometrów dróg. Gośćmi tego wydarzenia oraz spotkania podsumowującego ostatnie inwestycje drogowe na terenie gminy Morawica byli marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas i członek Zarządu Województwa Marek Szczepanik.

Remont ul. Szczepaniaka

objazd

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dziś (20 marca) całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego została ul. Szczepaniaka na odcinku od ul. Husarskiej do skrzyżowania z al. Na Stadion. Objazd zamkniętego odcinka został wyznaczony w obu kierunkach ulicami Osobną - Pakosz - al. Na Stadion. Dojazd do ul. Petyhorskiej odbywał się będzie poprzez ul. Króla Jana III Sobieskiego. Prace związane są z przygotowaniami do Młodzieżowych Mistrzostw Europy w piłce nożnej, które odbędą się w czerwcu br. Planowany termin zakończenia modernizacji to koniec maja tego roku.

Umowa na budowę obwodnicy Jędrzejowa podpisana

umowa na obwodnicę Jędrzejowa- Inwestycja jest jednym z najważniejszych zadań dla regionu, które znajduje się na liście Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego – mówił marszałek Adam Jarubas, który razem z wicemarszałkiem Janem Maćkowiakiem 17 marca w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie uczestniczył w uroczystym podpisaniu umowy na realizację budowy obwodnicy Jędrzejowa wraz z rozbudową drogi wojewódzkiej.

Utrudnienia w ruchu na ul. Szczepaniaka

objazdW związku z rozpoczynającymi się pracami remontowymi fragmentu ulicy Szczepaniaka w Kielcach, od skrzyżowania z ul. Husarską do skrzyżowania z al. Na Stadion, od soboty 18 marca do odwołania wprowadzona zostanie częściowa zmiana przejazdu oraz godzin kursowania na liniach 4, 44, 103, 107, 108, 113. Od 20 marca odcinek ten zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego.

Na trasie Ostrowiec Świętokrzyski - Bałtów wystąpią utrudnienia w ruchu

utrudnienia na drodzeTrwa rozbudowa DW 754 Ostrowiec Świętokrzyski – Bałtów. W dniu 7 marca br. (wtorek) na remontowanym odcinku nastąpi zmiana w organizacji ruchu. Droga wojewódzka nr 754 na odcinku od skrzyżowania z ul. Jana Samsonowicza do granicy z woj. mazowieckim zostanie zamknięta. Nie będzie także możliwy wjazd w DW 754 od strony DK 79.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51