Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Bodzentyn inwestuje w drogi

znak informujący o robotach drogowychSześć ważnych ciągów komunikacyjnych w gminie Bodzentyn zostanie wkrótce zmodernizowanych. Nowe nawierzchnie, utwardzone pobocza zyskają drogi w Kamieńcu, Świętej Katarzynie oraz we Wzdole Parcele. Przebudowana zostanie również szosa z Wilkowa do Krajna Zagórze.

Z parlamentarzystami o wsparciu koncepcji rozwoju sieci kolejowej

Prezentacja koncepcji rozbudowy sieci kolejowej spotkanie z parlamentarzystamiW siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego z udziałem posłów ziemi świętokrzyskiej i władz województwa świętokrzyskiego odbyło się kolejne spotkanie dotyczące koncepcji połączenia sieci kolejowej województwa świętokrzyskiego z Centralnym Portem Komunikacyjnym dla Rzeczypospolitej Polskiej, w tym modernizacji trasy kolejowej nr 25 oraz budowy nowego odcinka linii kolejowej Tumlin – Wąsosz Konecki.

Łódzkie i świętokrzyskie razem za ważną inwestycją kolejową

umowa inwestycja kolejowaWładze samorządów województw łódzkiego i świętokrzyskiego podpisały w Opocznie list intencyjny w sprawie współpracy i współdziałania w celu modernizacji i rozbudowy infrastruktury kolejowej łączącej województwa. Plany te mają związek z projektem stworzenia połączenia kolejowego z Kielc do Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Podpisano umowę na kolejne elektryczne pojazdy kolejowe

Umowa na pociągi elektryczneFirma NEWAG S.A., która w latach ubiegłych dostarczyła dla województwa świętokrzyskiego 6 pojazdów kolejowych ponownie wygrała przetarg, ogłoszony w grudniu 2017 roku, na dostawę 2 fabrycznie nowych czteroczłonowych pojazdów kolejowych z napędem elektrycznym (EZT), przeznaczonych do obsługi kolejowych przewozów pasażerskich. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Jan Maćkowiak i prezes Zarządu NEWAG S. A. Zbigniew Konieczak. Wartość umowy to ponad 44, 3 mln zł brutto.

Remont na krajowej drodze nr 9

GDDKiA logoWymianę nawierzchni i wykonanie nowego oznakowania poziomego obejmą prace zaplanowane na drodze krajowej nr 9 na odcinku Klimontów-Byszówka. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach ogłosiła pierwszy w tym roku przetarg na modernizację podległych jej arterii komunikacyjnych w województwie świętokrzyskim.

Trwa budowa obwodnicy Chmielnika

Budowa północnej obwodnicy Chmielnika (3).jpgAdam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego i Damian Urbanowski, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg w Kielcach oraz Marek Kwiecień członek Zarządu Powiatu w Kielcach odwiedzili budowę północnej obwodnicy Chmielnika.

Stacja PKP Włoszczowa Północ z podziemnym przejściem

przejście pkpPodziemne przejście na drugi peron zostało otwarte dla podróżnych w poniedziałek, 12 lutego. Tunel ma podjazd dla niepełnosprawnych i windę, co z pewnością ułatwi zarówno odjazdy, jak i przyjazdy na tym odcinku Centralnej Magistrali Kolejowej.

Zakończono przebudowę odcinka drogi wojewódzkiej 973

oddanie DW 973 w ZbludowicachZakończyła się realizacja zadania pn. „Przebudowa DW 973 Busko-Zdrój – Nowy Korczyn na odcinku od km 4+478 do km 5+524 wraz z budową chodnika". W uroczystym odbiorze inwestycji w Zbludowicach wziął udział marszałek Adam Jarubas.

Wspólnie o większą dostępność komunikacyjną

Przedstawienie koncepcji połączenia sieci kolejowej z CPK (14).JPGWładze samorządu województwa, przedstawiciele rządu w województwie, samorządowcy oraz władze lokalnych spółek kolejowych będą zabiegać o to, by zrealizowana została inwestycja modernizacji linii kolejowej Skarżysko-Kamienna - Opoczno oraz budowa trasy kolejowej Tumlin - Wąsosz Konecki. Dzięki temu w godzinę możliwy byłby dojazd z Kielc do Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz w 75 minut do Warszawy.

Prawo jazdy na nowych zasadach

nauka jazdyBędą zmiany w kodeksie drogowym. Nowe przepisy dla przyszłych kierowców zaczną obowiązywać od 4 czerwca. Osoby, które po tym terminie odbiorą prawo jazdy kategorii „B", czyli prawo do prowadzenia samochodów do 3,5 tony, muszą liczyć się ze sporymi zmianami. Pojawi się dwuletni okres próbny, w tym czasie „świeżo upieczony" kierowca będzie musiał jeździć wolniej, odbyć kurs doszkalający, a za poważne wykroczenia zostanie skierowany na powtórny kurs.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51