Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Zmiany na trasie autobusu nr 7

Zmiany na trasie autobusu nr 7Od dziś, 20 września, w związku z planowanym remontem nawierzchni torowej i zamknięciem ulicy Kieleckiej w Zagnańsku (w rejonie przejazdu kolejowego) Zarząd Transportu Miejskiego w  Kielcach wprowadza zmiany w trasie przejazdu linii autobusowej nr 7.

Dzień bez samochodu w Starachowicach

Dzień bez samochodu w StarachowicachDziś, 19 września  mieszkańcy Starachowic z ramach „Dnia bez samochodu", mogą przyłączyć się do akcji i  zadbać o środowisko, nie stojąc w korkach, a przy tym oszczędzając czas i pieniądze. Wystarczy pokazać dowód rejestracyjny i nie kasować biletu, by jeździć autobusem miejskim za darmo.

Prawie 16 tysięcy pasażerów skorzystało z wakacyjnego pociągu

Prawie 16 tysięcy pasażerów skorzystało z wakacyjnego pociągu- Po raz kolejny decyzja o uruchomieniu przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego wspólnie z Przewozami Regionalnymi sp. z o.o. Oddział Świętokrzyski oferty wakacyjnych połączeń weekendowych relacji Kielce - Sandomierz - Kielce okazała się trafna - ocenia wicemarszałek Jan Maćkowiak.

Budowa 22 kilometrów dróg oraz obwodnic Sukowa i Daleszyc ruszy niebawem

Podpisanie umowy na rozbudowę drogi DW 764 (03).JPGBlisko 175 mln złotych wyniesie wartość robót drogowych w ramach projektu „Rozbudowa DW 764 na odcinku: granica miasta Kielce – granica gminy Daleszyce wraz z budową obwodnic m. Suków i Daleszyce". Będzie ona realizowana ze środków Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 Priorytet 2 Nowoczesna Infrastruktura Transportowa - Działanie 2.2 Infrastruktura drogowa. W piątek 15 września marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas podpisał umowę na dofinansowanie tej inwestycji.

Nowości w sandomierskiej komunikacji miejskiej

Zakład Komunikacji Miejskiej w SandomierzuOd 1 września br. w Sandomierzu obwiązywać będzie nowy rozkład jazdy autobusów miejskich. Będą one jeździć dłużej i częściej. Na ulicach miasta pojawi się również nowy tabor. Sandomierski Zakład Komunikacji Miejskiej planuje także wprowadzenie płatności bezgotówkowej.

Koziołek Matołek zabierze nas do Sandomierza

pociągNiebywała atrakcja dla miłośników podróży, Koziołka Matołka, wróżek i baśniowego świata. Już 12 sierpnia, w sobotę, o godzinie 7:34, z Kielc do Sandomierza wyruszy magiczny pociąg Polregio nr: 20708/9. A na pokładzie najprawdziwszy Koziołek w otoczeniu postaci z baśniowego świata. Dla wszystkich,  którzy zdecydują się na wczesne wstawanie z łóżek mamy wiele atrakcji. Zabawy, animacje, możliwość zrobienia fotografii z ulubionym bohaterem książek Makuszyńskiego

Zmiany w organizacji ruchu

mzdJak informuje Miejski Zarząd Dróg w Kielcach, firma Skanska realizująca budowę ul. rtm. W. Pileckiego w piątek 11 sierpnia, w godzinach popołudniowych planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Popiełuszki, ul. Tarnowskiej oraz ul. Wapiennikowej.

Powiat kielecki i gmina Pierzchnica z nowymi drogami

Otwarcie dróg powiatowych we wsi Skrzelczyce gm. Stopnica (08).JPG7 kilometrów dróg powiatowych oraz 2,5 kilometra dróg gminnych oddano dziś oficjalnie do użytku w gminie Pierzchnica. W uroczystości uczestniczył członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Piotr Żołądek, który podkreślał znaczenia tych inwestycji dla lokalnych społeczności.

Półmetek intensywnych prac na Centralnej Magistrali Kolejowej

włoszczowa Trwają prace remontowe na Centralnej Magistrali Kolejowej. Wyłączono z ruchu kilkudziesięciokilometrowy fragment na trasie Idzikowice-Knapówka. Nieczynna jest też stacja kolejowa Włoszczowa Północ. Na pięciu odcinkach non stop trwa modernizacja. Przy wymianie m.in. sieci trakcyjnej, układaniu torów i rozjazdów pracuje nawet 700 osób i 230 maszyn. Budowane są trzy nowe nastawnie. Efektem prac wartych 162 mln zł będą przede wszystkim stacje i linie dostosowane do prędkości 200 km/h, a w przyszłości nawet do 230 km/h. Utrudnienia potrwają do 10 sierpnia 2017 roku.

Najpopularniejsza wyszukiwarka połączeń komunikacji miejskiej od września w Kielcach

logoSerwis JakDojade.pl to usługa umożliwiająca planowanie podróży przy pomocy środków komunikacji miejskiej, która dostępna jest już w innych miastach w kraju. Uruchomienie wyszukiwarki w Kielcach planowane jest na przełomie sierpnia i września.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51