Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Remont ul. Szczepaniaka

objazd

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dziś (20 marca) całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego została ul. Szczepaniaka na odcinku od ul. Husarskiej do skrzyżowania z al. Na Stadion. Objazd zamkniętego odcinka został wyznaczony w obu kierunkach ulicami Osobną - Pakosz - al. Na Stadion. Dojazd do ul. Petyhorskiej odbywał się będzie poprzez ul. Króla Jana III Sobieskiego. Prace związane są z przygotowaniami do Młodzieżowych Mistrzostw Europy w piłce nożnej, które odbędą się w czerwcu br. Planowany termin zakończenia modernizacji to koniec maja tego roku.

Umowa na budowę obwodnicy Jędrzejowa podpisana

umowa na obwodnicę Jędrzejowa- Inwestycja jest jednym z najważniejszych zadań dla regionu, które znajduje się na liście Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego – mówił marszałek Adam Jarubas, który razem z wicemarszałkiem Janem Maćkowiakiem 17 marca w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie uczestniczył w uroczystym podpisaniu umowy na realizację budowy obwodnicy Jędrzejowa wraz z rozbudową drogi wojewódzkiej.

Utrudnienia w ruchu na ul. Szczepaniaka

objazdW związku z rozpoczynającymi się pracami remontowymi fragmentu ulicy Szczepaniaka w Kielcach, od skrzyżowania z ul. Husarską do skrzyżowania z al. Na Stadion, od soboty 18 marca do odwołania wprowadzona zostanie częściowa zmiana przejazdu oraz godzin kursowania na liniach 4, 44, 103, 107, 108, 113. Od 20 marca odcinek ten zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego.

Na trasie Ostrowiec Świętokrzyski - Bałtów wystąpią utrudnienia w ruchu

utrudnienia na drodzeTrwa rozbudowa DW 754 Ostrowiec Świętokrzyski – Bałtów. W dniu 7 marca br. (wtorek) na remontowanym odcinku nastąpi zmiana w organizacji ruchu. Droga wojewódzka nr 754 na odcinku od skrzyżowania z ul. Jana Samsonowicza do granicy z woj. mazowieckim zostanie zamknięta. Nie będzie także możliwy wjazd w DW 754 od strony DK 79.

Umowa na budowę ścieżki rowerowej podpisana

Umowa na ścieżkę rowerową  (1).jpgW miejscowości Umer w gminie Zagnańsk marszałek Adam Jarubas i wicemarszałek Jan Maćkowiak oraz wójt Zagnańska Szczepan Skorupski i wójt Miedzianej Góry Zdzisław Wrzałka podpisali umowę na realizację projektu pn. „Budowa ciągu pieszo-rowerowego przy DW 750 na odcinku od km 0+000 do km 13+919".

Budują obwodnicę Ćmielowa

Budują obwodnicę ĆmielowaTrwają prace związane z budową obwodnicy Ćmielowa na której wykonanie czekają mieszkańcy i kierowcy. Do połowy roku 2018 ma powstać pięciokilometrowy odcinek obwodnicy, który w znacznym stopniu odciąży istniejącą drogę nr 755, która przebiega przez centrum Ćmielowa oraz wyprowadzi z miasta ruch tranzytowy pojazdów ciężarowych, a tym samym poprawi bezpieczeństwo mieszkańców.

Pomoc finansowa dla Powiatu Jędrzejowskiego

Starostwo Powiatowe w JędrzejowieZarząd Województwa przyjął projekt uchwały Sejmiku Województwa o przekazaniu Powiatowi Jędrzejowskiemu 100 tysięcy złotych dotacji celowej na przebudowę drogi Sędziszów – Mierzawa. Ostateczna decyzja w tej sprawie będzie należała do radnych województwa i zapadanie na najbliższej sesji Sejmiku.

Mniej za bilety w Sandomierzu

logo zakładu komunikacji w sandomierzuWkrótce sandomierzanie korzystający z komunikacji miejskiej mniej zapłacą za bilety okresowe. Za miesięczny karnet trzeba będzie zapłacić 50 zł, a za ulgowy połowę tej kwoty.

Lotnisko w Radomiu zostało członkiem świętokrzyskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

umowa czlonkowska - port lotniczy radom i rot wśWspólne działania promocyjne to jedno z głównych założeń umowy członkowskiej, jaką podpisał Port Lotniczy Radom z Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego. Dzięki niej region świętokrzyski ma kolejny atut w postaci połączeń lotniczych. Natomiast radomskie lotnisko zyska klientów, którzy będą podróżować w celach turystycznych lub biznesowych do Świętokrzyskiego.

W Kazimierzy Wielkiej podpisano umowę na projekt ścieżki rowerowej

W Kazimierzy Wielkiej podpisano umowę na projekt ścieżki rowerowej.jpgUmowę na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę ścieżki edukacyjno-przyrodniczej, podpisały  samorządy gmin: Kazimierza Wielka, Czarnocin, Opatowiec i Wiślica oraz Powiatu Kazimierskiego z projektantem ścieżki rowerowej - firmą Ajko - Artur Kręcisz ze Staszowa. Spotkanie miało miejsce w Starostwie Powiatowym w Kazimierzy Wielkiej.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51