Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Ruszył projekt "Asystent aktywności" w starachowickim MOPS

logo projektu Asystent AktywnościTrwa rekrutacja do projektu „Asystent aktywności", który realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Starachowicach. Przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Formularze zgłoszeniowe przyjmowanie będą do 11 sierpnia br.

"Białe Ługi" przenoszą się do Staszowa

Białe Ługi przenoszą się do StaszowaLokalna Grupa Działania Białe Ługi będzie miała swoją siedzibę w Staszowie. Rozpoczęła się już budowa nowego obiektu na działce, leżącej u zbiegu ulic Langiewicza i Opatowskiej w sąsiedztwie ronda z ulicą Rakowską.

Pomoc dla osób niepełnosprawnych

umowyKolejne już umowy z organizacjami pozarządowymi na wsparcie realizacji zadań z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych w ramach ogłoszonego otwartego konkursu ofert zostały podpisane w czwartek 13 lipca przez Adama Jarubasa marszałka województwa świętokrzyskiego oraz Piotra Żołądka członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Przekazane środki finansowe umożliwią osobom z niepełnosprawnościami udział w różnych aktywnościach.

Otwarte drzwi

pDo 7 sierpnia 2017 r. można nadsyłać prace dyplomowe, które swoją tematyką obejmują zagadnienia związane z rehabilitacją lub niepełnosprawnością w wymiarze zdrowotnym, zawodowym czy społecznym. Konkurs „Otwarte Drzwi" odbywa się już po raz czternasty, jego organizatorem jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Teleopieka wsparciem dla seniorów

Konferencja na temat teleopieki nad osobami starszymi (05).JPGO potrzebie i możliwościach wsparcia seniorów systemem teleopieki dyskutowano w środę 5 lipca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. W rozmowach uczestniczyli Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Jerzy Pyrek, doradca marszałka ds. seniorów, Waldemar Grzyb, przewodniczący Wojewódzkiej Społecznej Rady Seniorów oraz Marek Materek, prezydent Starachowic.

Wręczenie świadectw rodzinom zastępczym

Wręczenie świadectw rodzinom zastępczym (04).JPGWe wtorek 4 lipca w Świętokrzyskim Ośrodku Adopcyjnym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego odbyło się wręczenie świadectw ukończenia szkolenia dla kandydatów do pełnienia funkcji niezawodowej rodziny zastępczej skierowane na prośbę Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z powiatu sandomierskiego, skarżyskiego i kieleckiego.

"Decydujesz, pomagamy" - przedłużono termin składania wniosków

program Decydujesz pomagamy logoDo 10 lipca można składać wnioski w grantowym programie pn. 'Decydujesz, pomagamy" firmy Tesco oraz Fundacji Tesco Dzieciom. Promuje on inicjatywy mające służyć lokalnym społecznościom. Z pomocy może skorzystać aż 125 organizacji pozarządowych, którym organizatorzy przyznają po 5 000 zł wsparcia. Marszałek Adam Jarubas objął program patronatem honorowym.

Na wsparcie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych

Podpisanie umów z organizacjami pozarządowymi na wsparcie ze środków PFRON realizacji zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej– Gratuluję profesjonalizmu i niezwykłej wyobraźni przy tworzeniu tych projektów. One są bardzo ważne, bo wspierają osoby, które bardzo tego na co dzień potrzebują w trudnych sytuacjach, w jakich się znalazły – mówił członek zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek do przedstawicieli organizacji pozarządowych, z którymi samorząd województwa podpisał umowy na wsparcie ze środków PFRON realizacji zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Do 10 organizacji trafi prawie 152 tysiące złotych.

Rusza Program Działaj Lokalnie

logo Programu Działaj LokalnieW najbliższą sobotę, 1 lipca odbędzie się inauguracja X edycji Programu Działaj Lokalnie w siedzibie Fundacji FARMa w Staszowie. Wydarzeniu towarzyszyć będzie uroczyste podpisanie umów w ramach projektów dofinansowanych przez staszowski Ośrodek Działaj Lokalnie.

Nowy Dom Pomocy Społecznej powstanie w Skarżysku-Kamiennej

Przekazanie placu pod budowę DPS w Skarżysku-KamiennejW Skarżysku-Kamiennej, z udziałem marszałka Adama Jarubasa w piątek, 23 czerwca odbyło się uroczyste przekazanie placu pod budowę Domu Pomocy Społecznej. Powstanie on w budynku przy ulicy Ekonomii 7, w którym do czerwca ub. roku mieściło się III Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica. Powiat Skarżyski na realizację tego projektu otrzymał ponad 4 miliony złotych dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego (Działanie 7.3. Infrastruktura społeczna i zdrowotna).

Tata jest potrzebny...

tata z córkąPonad sto lat temu w Stanach Zjednoczonych Ameryki Sonora Louise Smart Dodd postanowiła uhonorować swojego tatę i zorganizowała festyn na jego cześć. Ta inicjatywa szybko zyskała społeczną aprobatę i w 1942 roku Dzień Ojca wpisano do kalendarza. W Polsce ojcowie obchodzą swoje święto 23 czerwca. W podziękowaniu za miłość, troskę, radosne chwile przygotujmy tatom fantastyczne niespodzianki.

Środki na rozwój wysokiej jakości usług społecznych

fot10 umów o łącznej wartości prawie 10 mln zł podpisał dziś, 19 czerwca w Starostwie Powiatowym w Kielcach Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego z wnioskodawcami ubiegającymi się o przyznanie pomocy finansowej na realizację działań, które ułatwią dostęp i podniosą jakość usług społecznych w ramach Poddziałania 9.2.1 „Rozwój wysokiej jakości usług społecznych" RPOWŚ 2014-2020.

Sprawdź dowód osobisty przed urlopem

dowód osobistyPlanując wyjazd wakacyjny trzeba pamiętać o wielu ważnych sprawach. Jedną z nich, dość często pomijaną, jest posiadanie ważnego dowodu osobistego. Dotyczy to zarówno dzieci jak i osób dorosłych.

Szkoły wyższe i organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o środki z PFRON

studenciDo końca czerwca trwa nabór wniosków w aktualnym konkursie do programu "Absolwent", wspierającego osoby niepełnosprawne w wejściu na rynek pracy. Dofinansowane na ten cel z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymać mogą szkoły wyższe, organizacje pozarządowe bądź partnerstwa szkół wyższych z organizacjami pozarządowymi.

Bariery są w naszej głowie - spotkanie w ramach Świętokrzyskiej Ekonomii Społecznej

Bez Barier z Ekonomią Społeczną spotkanie200 uczniów szkół integracyjnych z województwa świętokrzyskiego uczestniczyło w spotkaniu o charakterze równościowym „Bez Barier z Ekonomią Społeczną – Niepełnosprawność jest barierą" zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Goście wydarzenia: Adam Nyk, Marta Słomka oraz Michał Szafrański opowiadali o swoim codziennym życiu, zmaganiach z niepełnosprawnością, pokonywaniu przeszkód oraz zdradzili co im daje siły by się motywować. W spotkaniu uczestniczyli m. in: marszałek Adam Jarubas, Barbara Jakacka – Green, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej oraz Karolina Jarosz, zastępca dyrektora ROPS.

Wielkie świętowanie sukcesów podopiecznych Akademii Przyszłości

akademia przyszłosci.pngW najbliższą niedzielę, 11 czerwca w Kielcach odbędzie się Gala Sukcesów, organizowana przez wolontariuszy Akademii Przyszłości. Po roku intensywnej pracy z tutorami, dzieci biorące udział w programie zostaną docenione – najmłodsi otrzymają indywidualne Dyplomy Sukcesów na którym będą umieszczone ich największe osiągnięcia. Uroczystość połączona będzie z Galą Wojewódzkiej Szlachetnej Paczki. Uczestnicy wraz z rodzinami spotkają się o godzinie 11.00 na ul. Zakładowej w Targach Kielce.

Drzewo na urodziny

sadzonka drzewaTradycję sadzenia drzew z okazji narodzin potomka postanowiły przypomnieć władze Sandomierza. W wyznaczonych punktach miasta rodzice nowo narodzonych sandomierzan mogą zasadzić wybrane drzewko. Na potwierdzenie tego faktu otrzymają specjalny certyfikat z danymi dziecka, numerem i nazwą gatunku sadzonki.

Wsparcie dla niewidomych i niedowidzących na rynku pracy

logo szansa dla niewidomych"Trampolina do kariery" - to projekt realizowany przez Fundację Szansa dla Niewidomych Tyflopunkt w Kielcach, którego celem jest integracja społeczna i aktywizacja zawodowa osób z dysfunkcją wzroku. Adresatami działania są niedowidzący i niewidomi mieszkańcy województwa świętokrzyskiego w wieku od 18 do 65 lat, chcący podjąć zatrudnienie, a także członkowie ich rodzin.

Młodzi działają, urząd pomaga

konferencja w Regionalnym Centrum Wolontariatu– Chodzi nam o to, by stworzyć pewną kulturę świadomości tego, że aktywność społeczna młodych jest czynnikiem rozwojowym i należy ją wspierać – mówił marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas podczas konferencji prasowej z udziałem przedstawicieli beneficjentów tegorocznej edycji konkursu „Świętokrzyskie dla młodych" na wsparcie realizacji zadań publicznych Województwa Świętokrzyskiego o charakterze edukacyjnym i wychowawczym, wzmacniających postawy społeczne i obywatelskie młodzieży z regionu świętokrzyskiego. Do 16 organizacji pozarządowych działających na rzecz młodzieży trafi w br. w sumie 80 tysięcy złotych. W spotkaniu dotyczącym konkursu, które odbyło się w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach, uczestniczyli również Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz Barbara Zamożniewicz, rzecznik młodzieży przy Urzędzie Marszałkowskim.

Zajęcia dla seniorów

para seniorów na rowerach Od czerwca do października na suchedniowskich seniorów czekają specjaliści z dziedziny komunikacji interpersonalnej, medycyny, informatyki, grafiki, rzeźby, matematyki, którzy będą zachęcać do aktywnego spędzania wolnego czasu. Zapisy na zajęcia edukacyjne, artystyczne i ruchowe dla osób starszych, realizowane w ramach projektu "Milowy krok - rada 60+", przyjmowane są w Urzędzie Miasta i Gminy w Suchedniowie.

Wyświetlanie 1 - 20 z 520 rezultatów.
Pozycji na stronę 20
z 26