Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Wszystkie kolory świata w Kielcach

Akcja Wszystkie Kolory Świata w Galerii Echo.jpgSzmaciane lalki prezentujące różne narodowości - uszyte przez wychowanków Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Kielcach będzie można kupić w sobotę, 25 lutego, w Galerii Echo w Kielcach. Dochód przeznaczony zostanie na pomoc dzieciom z Angoli w ramach akcji UNICEF  "Wszystkie kolory świata". Licytacje rozpoczną się po godz. 11.

Nowe kwalifikacje - praca

szpilki i agrafki krawieckie.jpgNieuczący się lub nieaktywni zawodowo mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, którzy chcieliby zyskać nowe kwalifikacje i zwiększyć swoje sznase na rynku pracy, mogą wziąć udział w projekcie pn. "Od uzależnienia do niezależności", realizowanym przez warszawską firmę APRIL24.

O wsparciu rodziny i pomocy osobom starszym

Spotkanie grupy ds. współpracy międzyinstytucjonalnej (3).JPGFormy wspierania rodziny w sprawowaniu opieki i wychowaniu dzieci oraz działania centrów usług środowiskowych były m. in. tematem trzeciego spotkania Grupy Tematycznej ds. współpracy międzyinstytucjonalnej w ramach projektu pn. "Świętokrzyska Ekonomia Społeczna". Spotkanie odbyło się w piątek, 24 lutego, w Urzędzie Marszałkowskim.
 

14 mln na wsparcie zadań z zakresu usług społecznych

Umowy - Rozwój wysokiej jakości usług społecznych w StarachowicachW Starachowicach marszałek Adam Jarubas popisał umowy na dofinansowanie 15 projektów w ramach Poddziałania 9.2.1 „Rozwój wysokiej jakości usług społecznych" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Łączna wartość projektów to ponad 14 mln zł, w tym wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego to 12,9 mln zł.

Na plus dla seniorów

senior plus.jpgRuszyła kolejna edycja otwartego konkursu ofert w ramach programu "Senior plus". Jednostki samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o środki na utworzenie lub wyposażenie placówki dla osób starszych oraz na zapewnienie funkcjonowania już istniejących miejsc. Zgłoszenia trwają do 13 marca.

Rusza Objazdowa Akademia Młodego Radnego

Objazdowa akademia młodego radnego.jpgMłodzieżowe rady gmin z województwa świętokrzyskiego mogą skorzystać z oferty nieodpłatnych warsztatów w ramach Objazdowej Akademii Młodego Radnego, prowadzonej przez Barbarę Zamożniewicz, Rzecznika Świętokrzyskiej Młodzieży. Spotkania mają na celu podniesienie umiejętności, a także skuteczności działania młodych radnych. Do wyboru jest pięć warsztatów o różnej tematyce. Zajęcia są nieodpłatne.

Dostrzegają lokalne bariery w życiu osób niepełnosprawnych

Wspólna przestrzeń wspólna sprawa.jpgUczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim i Gimnazjum Nr 1 w Chęcinach znaleźli się w gronie laureatów pierwszego etapu konkursu "Wspólna przestrzeń, wspólna sprawa" - na najlepszy materiał filmowy pokazujący, jakie bariery architektoniczne napotykają osoby niepełnosprawne. Zwycięskie drużyny czekają teraz na wizyty studentów architektury, którzy pomogą im stworzyć odpowiednie rozwiązania potrzebne do likwidacji barier.

Będą nowe miejsca w żłobkach

Maluch Plus logo.jpgBlisko 200 nowych miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 powstanie w regionie. Inwestycje w żłobkach zrealizowane zostaną w ramach dofinansowania z programu "Maluch plus". Województwo świętokrzyskie otrzymało na ten cel 3 mln 400 tys zł.

Na wspieranie zadań z zakresu ochrony zdrowia i przeciwdziałania uzależnieniom

herb województwa świętokrzyskiego Obradujący pod przewodnictwem marszałka Adama Jarubasa Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyjął uchwałę w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert dla podmiotów o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na wspieranie realizacji zadań publicznych Województwa Świętokrzyskiego w 2017 roku z zakresu: ochrony i promocji zdrowia, w tym działalności leczniczej w rozumieniu ustawy z 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej oraz przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym – zakres zwalczanie narkomanii.

Harcerze świętują i podsumowują zimę

Dzień Myśli Braterskiej logo22 lutego przypada Dzień Myśli Braterskiej. To święto przyjaźni obchodzone przez harcerzy i skautów na całym świecie. Tradycją tego dnia jest zamieszczanie przez harcerzy, a także byłych i obecnych instruktorów ZHP, zdjęcia profilowego w mundurze harcerskim na swoim profilu społecznościowym na Facebooku. Z tej okazji warto przypomnieć jakie atrakcje dla świętokrzyskich harcerzy przygotowały hufce, w ramach tegorocznej akcji zimowej.

Powiat Kielecki przeciwko handlowi ludźmi

Starostwo Powiatowe w Kielcach.jpgW środę, 22 lutego w Starostwie Powiatowym w Kielcach odbędzie się konferencja pt. "Powiat Kielecki przeciwko handlowi ludźmi", adresowana do nauczycieli, rodziców, młodzieży oraz osób, które decydują się na emigrację zarobkową. Początek o godz. 10.

Pokażą możliwości, które stoją przed osobami z dysfunkcjami wzroku

Konferencja plakatRozwiązania i standardy, ułatwiające osobom niewidomym i słabowidzącym funkcjonowanie w przestrzeni publicznej, będą tematem bezpłatnej konferencji, którą organizuje Fundacja Szansa dla Niewidomych i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Wydarzenie odbędzie się 2 marca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach. Początek o godz. 11.

Spotkanie dla organizacji pozarządowych działających w obszarze polityki społecznej

Urząd Marszałkowski nowy budynekPlanowane w 2017 roku konkursy ofert dla NGO's oraz programy PFRON dotyczące problematyki osób niepełnosprawnych będą tematem spotkania informacyjnego organizowanego w czwartek, 23 lutego, w Urzędzie Marszałkowskim. Adresatami szkolenia są świętokrzyskie organizacje pozarządowe. Rejestracja uczestników trwa do 22 lutego.

Starachowicka Spółdzielnia Socjalna na pierwszym miejscu

Wspólny projekt gminy i powiatu jakim jest Starachowicka Spółdzielnia Socjalna Osób Prawnych, znalazł się na pierwszym miejscu listy rankingowej formularzy rekrutacyjnych Kielecko-Ostrowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. Samorządy ubiegają się o blisko 100 tys. zł. z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Rozpoczął się tydzień pomocy dla ofiar przestępstw

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 2017W środę, 22 lutego, przypada Dzień Ofiar Przestępstw, ma on przypominać o trudnej sytuacji ofiar zbrodni czy występków. W związku z tym już od poniedziałku, 20 lutego, w prokuraturach regionalnych, okręgowych i rejonowych w całym kraju uzyskać można bezpłatne porady prawne w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Akcja organizowana jest po raz szesnasty i potrwa do 26 lutego.

Wprowadzą dzieci do świata przyrody

Z Naturą w Sercu – Świętokrzyskie Źródła WrażliwościNauczyciele, liderzy i animatorzy prowadzący edukację ekologiczną w regionie, m.in. w: gminach, powiatach, nadleśnictwach, parkach krajobrazowych, a także organizacjach i stowarzyszeniach mogą wziąć udział w bezpłatnym projekcie edukacyjnym pn.: "Z Naturą w Sercu - Świętokrzyskie Źródła Wrażliwości". Zgłoszenia trwają do 28 lutego.

LECHSTARTER - kończy się etap zgłoszeń

Lechstarter banerTylko do środy, 22 lutego, organizacje, start-upy czy stowarzyszenia mogą zgłaszać ciekawe pomysły, zmieniające miejską przestrzeń i łączące społeczność lokalną, w ramach programu grantowego LECHSTARTER. Ubiegać się można o granty w wysokości 50 i 100 tys. zł. Łączna pula pieniędzy do rozdania to aż milion złotych.

Trzy dni badań w ramach profilaktyki onkologicznej

badanie radiologiczne dziecka.jpgBodzentyn jest kolejnym przystankiem ogólnopolskiej akcji profilaktycznej "Kocham, więc badam!" To już piąta miejscowość na mapie województwa świętokrzyskiego, w której lekarz radiolog dziecięcy przebada małych pacjentów. Badania w mobilnym ambulansie Fundacji "Słoneczna Przyszłość" potrwają trzy dni.

Zbuduj zespół i poprowadź Ekstremalną Drogę Krzyżową w twojej okolicy

Ekstremalna Droga Krzyżowa baner

Trwają zgłoszenia regionalnych tras i sztabów, które mogą dołączyć do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna - organizatora Szlachetnej Paczki. W zeszłym roku wydarzenie, jednej nocy, zgromadziło ponad 26 tysięcy osób, które przeszły w sumie 188 tras w Polsce i za granicą. Tegoroczna edycja EDK odbędzie się 7 kwietnia.

Handel ludźmi tematem konferencji

Starostwo Powiatowe w KielcachCzym jest handel ludźmi oraz jak ustrzec się przed tym niebezpiecznym procederem dowiedzą się słuchacze konferencji "Powiat Kielecki przeciwko handlowi ludźmi", która odbędzie się w środę, 22 lutego, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kielcach. Adresatami spotkania są nauczyciele, rodzice, młodzież oraz osoby, które decydują się na emigrację zarobkową.

Wyświetlanie 1 - 20 z 520 rezultatów.
Pozycji na stronę 20
z 26