Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Rozlicz PIT w galerii handlowej

szybki PIT w galeriach handlowych.png

Mieszkańcy Kielc, Ostrowca, Starachowic i Skarżyska-Kamiennej będą mieli okazję rozliczyć swoje zeznania podatkowe w galeriach handlowych. Dyżury pracowników urzędów skarbowych i Izby Administracji Skarbowej, odbędą się w piątek i sobotę, 24-25 marca, w godz. od 12 do 20.

Trwa kibicowska zbiórka dla Polaków na Ukrainie, Litwie i Białorusi

plakat kresy.jpgKibice Wisły Sandomierz i Korony Kielce włączyli się ogólnopolską zbiórkę wielkanocną dla rodaków żyjących na Kresach Wschodnich. Akcję zainicjowało stowarzyszenie "Polscy kibice dla Kresowiaków", które do 6 kwietnia zbiera trwałe produkty spożywcze, chemię gospodarczą i środki higieniczne dla Polaków zamieszkałych na Ukrainie, Litwie i Białorusi.

Pieniądze na pomoc społeczną

herb województwa świętokrzyskiego23 propozycje przedsięwzięć z zakresu pomocy społecznej, profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania przemocy otrzymają dofinansowanie w ramach ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski konkursu na wspieranie realizacji zadań publicznych Województwa Świętokrzyskiego w 2017 roku. Zarząd Województwa zatwierdził dzisiaj podział pieniędzy przeznaczonych na ten konkurs - do organizacji pozarządowych trafi 340 tysięcy złotych.

Plastyk organizuje pomoc dla Syrii

Plastyk dla Syrii.jpgPokazy taneczne, pokaz aikido, występy muzyczne i stoisko z pracami plastycznymi uczniów Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach będą towarzyszyć akcji charytatywnej pod hasłem "Miejsce przy stole. Plastyk dla Syrii 2017". Zbiórka pieniędzy odbędzie się w piątek, 17 marca, w galerii Korona w Kielcach.

PIT wypełni urząd, a nie podatnik

Rozliczanie dochodu w urzędzie skarbowymOd środy, 15 marca, aby rozliczyć PIT-37 wystarczy złożyć wniosek PIT-WZ, a urząd skarbowy sam przygotuje zeznanie podatkowe na podstawie danych, które posiada. Wniosek o sporządzenie zeznania można złożyć wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem Portalu Podatkowego lub systemu e-Deklaracje, udostępnionych przez Ministerstwo Finansów.

Na kulturę, edukację i wychowanie – dla NGO-sów

Korowód na rozpoczęcie festiwalu harcerskiego w Kielcach  (06).jpg250 tysięcy złotych na projekty z zakresu kultury oraz 100 tys. zł na przedsięwzięcia edukacyjne i wychowawcze - Zarząd Województwa rozstrzygnął dwa konkursy dla organizacji pozarządowych na dofinansowanie realizowanych przez nie zadań w 2017 roku. W pierwszym z konkursów do dofinansowania wybrano 77 projektów, w drugim – 32.

Świętokrzyskie dla młodych

herb województwa świętokrzyskiego Zarząd Województwa przyjął dziś uchwałę o ogłoszeniu otwartego konkursu ofert pn. „Świętokrzyskie dla młodych" – na wsparcie zadań publicznych o charakterze edukacyjnym i wychowawczym, wzmacniających postawy społeczne i obywatelskie młodzieży z województwa świętokrzyskiego. W tym roku do rozdysponowania w ramach konkursu na inicjatywy młodzieżowe jest 80 tys. zł.

Już niebawem rusza Sędziszowska Akademia Trzeciego Wieku

Sędziszowska Akademia Trzeciego Wieku Mieszkańcy Gminy Sędziszów, po 60 roku życia, mogą zgłaszać się do udziału w bezpłatnych zajęciach organizowanych w ramach projektu „Senioralna Akademia Trzeciego Wieku". Inicjatorami przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Oświaty, Kultury i Sportu Miasta i Gminy Sędziszów oraz Wacław Szarek, burmistrz Gminy Sędziszów.

Co nowego w funduszach, czyli warsztaty dla NGO

Fundusze Europejskie dla NGO.pngBezpłatne seminarium i warsztaty edukacyjne dla świętokrzyskich organizacji pozarządowych organizuje Towarzystwo Amicus z Białegostoku. Spotkania odbędą się w Kielcach w dniach 28-29 marca, w ramach projektu Fundusze Europejskie dla Organizacji Pozarządowych w Polsce. Dodatkową możliwością dla uczestników będą konsultacje indywidualne.

Nowy sposób na popularyzację pomagania

Ambasadorzy wolontariatu.jpgRegionalne Centrum Wolontariatu rusza z nowym programem pn. "Ambasadorzy Wolontariatu", którego celem jest promowanie wolontariatu i aktywności społecznej w szkołach i uczelniach. Ambasadorzy mają zachęcać rówieśników do bezinteresownej pracy na rzecz innych poprzez media społecznościowe, organizowanie spotkań promocyjnych oraz wywieszenie plakatów. Zgłoszenia trwają do poniedziałku, 20 marca.

Rywalizują o grant w konkursie "Decydujesz, pomagamy"

Skarzyski Klub Seniora.jpgSkarżyski Klub Seniora znalazł się w gronie najlepszych projektów, startujących w ogólnopolskim konkursie "Decydujesz, pomagamy". Inicjatywa dla seniorów ze Skarżyska-Kamiennej ma szansę zdobyć grant w wysokości 5 tys. zł. Głosowanie trwa do 4 kwietnia w sklepach Tesco w Skarżysku-Kamiennej: przy ul. Piłsudskiego 36, Spółdzielczej 32 oraz w Suchedniowie przy ul. Zagórskiej 1a.

Podpisano umowy na nowe projekty z zakresu aktywizacji społeczno-zawodowej

umowa

W piątek 10 marca o godz. 12.00 w Fundacji Miśka Zdziśka "Błękitny Promyk Nadziei" w Jędrzejowie odbyło się uroczyste podpisanie  umów na dofinansowanie 9 projektów w ramach Działania 9.1 „Aktywna integracja zwiększająca szanse na zatrudnienie" RPO WŚ 2014-2020. W wydarzeniu uczestniczył Piotr Żołądek członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz zastępcy dyrektora Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego: Małgorzata Muzoł i Adam Żebrowski.

Partnerstwo sukcesu - przykłady i doświadczenia współpracy międzysektorowej

Spotkanie Grupy Tematycznej ds. ES (7).JPGModelowe rozwiązania współpracy podmiotów ekonomii społecznej z pozostałymi aktorami rozwoju społeczno-gospodarczego były tematem trzeciego posiedzenia Grupy Tematycznej ds. współpracy pomiędzy: nauką, NGO, biznesem i administracją, w ramach projektu pn. "Świętokrzyska Ekonomia Społeczna". Spotkanie odbyło się w piątek, 10 marca w Urzędzie Marszałkowskim.

Obradowała Wojewódzka Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych

Wojewódzka Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych (2).JPGWojewódzka Społeczna Rada do spraw Osób Niepełnosprawnych obradowała w czwartek, 9 marca, w Urzędzie Marszałkowskim. Posiedzenie otworzyła Karolina Jarosz, wicedyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.

68 milionów złotych na Infrastrukturę zdrowotną i społeczną

Podpisanie preumów z RPOWŚ (28).JPGPreumowy dofinansowania ze środków unijnych 39 projektów z zakresu tworzenia infrastruktury zdrowotnej i społecznej w naszym województwie zostały podpisane dziś w Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach. Ich wartość to aż 68 mln złotych.

Wskazówki życia w świetlicach Caritas

Caritas Kielce siedzibaOsiem placówek wsparcia dziennego z województwa świętokrzyskiego objętych zostało projektem pn. "Wskazówki życia w  świetlicach Caritas". W placówkach prowadzone są warsztaty profilaktyczne, zajęcia hobbystyczne, edukacyjne i warsztaty kulturalno-naukowe. Z realizowanych przedsięwzięć skorzystają zarówno dzieci jak i ich rodzice. Projekt rozpoczął się w lutym i potrwa do listopada 2018 roku.

Pokażą jak dbać o bezpieczeństwo i aktywność seniorów

Kampania bezpieczny i aktywny senior.jpgRuszyła regionalna odsłona ogólnopolskiej kampanii "Bezpieczny i aktywny senior". Kampania zmienia sposób postrzegania starości, jej celem jest także ograniczenie liczby przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych, ochrona interesów seniorów oraz promocja zdrowego i bezpiecznego stylu życia. Inauguracja odbyła się w środę, 8 marca, podczas konferencji zorganizowanej w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

Pre-umowy na realizację zadań z zakresu opieki społecznej i zakup sprzętu medycznego

Fundusze Europejskie.jpgW Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach podpisane zostaną pre-umowy z działania 7.3 „Infrastruktura zdrowotna i społeczna" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 -2020. W spotkaniu uczestniczyć będą marszałek Adam Jarubas i członek Zarządu Województwa Marek Szczepanik.

Ruszają nowe inicjatywy dla seniorów

ASOS 2017Blisko 820 tys. zł otrzymały świętokrzyskie organizacje pozarządowe na realizację projektów w ramach rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych - edycja 2017. W sumie w regionie zrealizowanych zostanie dziewięć inicjatyww w: Kielcach, Bilczy, Bliżynie, Bodzechowie, Sędziszowie, Suchedniowie i Ostrowcu Świętokrzyskim.

Marcowe dyżury specjalisty w Jędrzejowie

dyżury specjalisty w JędrzejowieBezpłatne dyżury specjalisty - psychologa prowadzi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie w ramach współpracy z Ośrodkiem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem działającym przy Centrum Interwencji Kryzysowej Caritas Diecezji. Z marcowych porad skorzystać będą mogli mieszkańcy powiatu doznający przemocy, pokrzywdzeni lub zagrożeni przestępstwem.

Wyświetlanie 1 - 20 z 520 rezultatów.
Pozycji na stronę 20
z 26