Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Poradnictwo i konsultacje prawne prowadzone są w Stąporkowie

Poradnictwo i konsultacje prawne prowadzone są w StąporkowiePoradnictwo specjalistyczne w dziedzinie uzależnień, współuzależnień oraz poradnictwo w zakresie przeciwdziałania przemocy i konsultacje prawne zapewnia lokalnej społeczności Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stąporkowie.

Kup prezent dla mamy

mama i córka robiące serduszko z dłoniOsobom zapracowanym i tym, którym z kalendarzem nie zawsze jest po drodze przypominamy o zakupie drobiazgu, kwiatów lub czekoladek dla ukochanych mam. Dziś bowiem przypada ich święto, obchodzone już od czasów starożytnych. Dzień Matki to także okazja do różnego rodzaju podsumowań i konkluzji, czy nasz świat przetrwa. Raport o dzietności w województwie świętokrzyskim opublikował Urząd Statystyczny w Kielcach.

"Paragedon" zaktywizuje osoby niepełnosprawne

konferencja prasowa dotycząca Festiwalu ParagedonW połowie września bieżącego roku w Kielcach odbędzie się festiwal aktywności ruchowej dla osób niepełnosprawnych „Paragedon". Pomysłodawcami przedsięwzięcia, które ma na celu m.in. zaktywizowanie środowiska osób z różnymi dysfunkcjami, zachęcenie ich do podejmowania wyzwań sportowo-rekreacyjnych, są Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie oraz europoseł Bogdan Wenta. Partnerami akcji są samorząd województwa świętokrzyskiego oraz redakcja „Echa Dnia". Szczegóły „Paragedonu" zostały omówione na konferencji prasowej, która odbyła się dziś, 26 maja, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach.

Na modernizację obiektów służacych rehabilitacji osób niepełnosprawnych

Podpisanie umów z zakresu polityki społecznejCzłonek Zarządu Województwa Piotr Żołądek podpisał pierwsze umowy na dofinansowanie modernizacji obiektów służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Łączna kwota wsparcia 6 zadań budowlanych wynosi blisko 1,5 mln zł.

Specjaliści poradzą mieszkańcom Łopuszna, Chęcin, Morawicy i Daleszyc

pomocOsoby i rodziny będące w trudnej sytuacji życiowej z gmin: Łopuszno, Chęciny, Morawica, Daleszyce będą mogły korzystać z bezpłatnych porad specjalistów: mediatora, psychologa, pedagoga, radcy prawnego. Punkty konsultacyjne w powiecie kieleckim uruchomiło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Nowe mieszkania mają pensjonariusze w Łagiewnikach

Nowe mieszkania w DPS w Łagiewnikach 5.jpgPawilon mieszkalny oddano do użytku mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Łagiewnikach. W wyremontowanym budynku zamieszka 18 pensjonariuszy placówki. Uroczystego otwarcia dokonał starosta kielecki Michał Godowski wraz z członkami Zarządu Powiatu w Kielcach Bogdanem Gieradą i Markiem Kwietniem. Na uroczystości obecny był także członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek oraz dyrektor DPS w Łagiewnikach Jerzy Kulpiński.

Zobacz atrakcje ziemi zagnańskiej

seniorki na hamaku

Do poniedziałku, 22 maja, seniorzy i osoby niepełnosprawne mają możliwość zapisania się na wycieczkę po okolicach Zagnańska. Wyprawa, organizowana przez Stowarzyszenie Ziemia Świętokrzyska i kielecki samorząd, odbędzie się 24 maja. Jest ona kolejną z cyklu imprez turystycznych, które inicjatorzy zaplanowali aż do listopada 2017.

Dofinansowują działalność łagowskiego Domu Senior-Wigor

Pensjonariusze Domu Senior-WIGOR  w SędkuGmina Łagów jest jedną z czterech gmin w woj. świętokrzyskim, w której działa Dom Senior-Wigor. Samorząd otrzyma dotację na funkcjonowanie placówki w wysokości ponad 44 tysięcy zł., co znacznie przyczyni się do rozwoju miejsca przyjaznego seniorom.

Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie kazimierskim

Radca prawny i adwokaci udzielają porad mieszkańcom powiatu kazimierskiego. Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej działają w siedzibie Stowarzyszenia Inicjatyw Samorządowych z Lublina w Skalbmierzu, przy ul. Szkolnej 3 oraz w Kazimierzy Wielkiej przy ul. Partyzantów 29.

Liderzy dla Młodzieży - ruszył program dla liderów pracujących z młodzieżą

Inauguracja programu Liderzy dla MłodzieżyUczestnicy sprawdzą swój indywidualny potencjał liderski i zastanowią się, jak w pełni go wykorzystać w pracy nad rozwojem młodzieży w regionie – to między innymi założenia realizowanej po raz pierwszy w Polsce regionalnej Szkoły Liderów działającej na rzecz młodzieży. Program „Liderzy dla Młodzieży" został zainaugurowany 11 maja podczas konferencji „Świętokrzyskie dla młodych". Jest on inicjatywą marszałka województwa świętokrzyskiego, realizowany jest przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  we współpracy z Fundacją Szkoła Liderów z Warszawy. W konferencji, którą prowadzili marszałek Adam Jarubas i Rzecznik Młodzieży przy Urzędzie Marszałkowskim Barbara Zamożniewicz, uczestniczyli młodzi ludzie z naszego regionu, którzy chcą się angażować na rzecz swoich społeczności. Byli także przedstawiciele dorosłych, między innymi: wicemarszałek Jan Maćkowiak, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek, radny Sejmiku Andrzej Swajda, Sekretarz Województwa Bernard Antos, samorządowcy, przedsiębiorcy oraz osoby pracujące z młodzieżą.

Poznają uroki ziemi świętokrzyskiej

karczówkaOd maja do listopada 2017 roku Stowarzyszenie Ziemia Świętokrzyska i kielecki samorząd zapraszają seniorów oraz osoby niepełnosprawne na wycieczki piesze i rowerowe po regionie. Pierwszą wyprawę zaplanowano w środę, 10 maja, a jej trasa przebiegać będzie szlakami turystycznymi wokół Kielc.

Dzienny Dom Seniora powstanie w Zagnańsku

Dzienny Dom Seniora powstanie w ZagnańskuGmina Zagnańsk zakwalifikowała się do „Programu Wieloletniego SENIOR+  na lata 2015-2020, edycja 2017". Samorząd otrzymał dotację z budżetu państwa w wysokości 279.000 zł na utworzenie Dziennego Domu Seniora.

Świętokrzyskie Dni Profilaktyki w Ostrowcu i Kielcach

świętokrzyskie dni profilaktyki logo.jpgW ramach XV Świętokrzyskich Dni Profilaktyki w sobotę, 13 maja, mieszkańcy powiatu ostrowieckiego będą mogli wziąć udział w bezpłatnych badaniach i konsultacjach w kierunku wykrywania osteoporozy. Z kolei w poniedziałek, 15 maja, w Kielcach odbędzie się interdyscyplinarna konferencja naukowa - tradycyjnie dedykowana rodzinie.

Nowi partnerzy Świętokrzyskiej Karty Seniora

umowy z kolejnymi partnerami programu Świętokrzyska Karta SenioraDziewięć nowych podmiotów przystąpiło do grona partnerów Świętokrzyskiej Karty Seniora. W uroczystości podpisania porozumień z nimi brał udział marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas. Po niej odbyło się posiedzenie Świętokrzyskiej Rady Seniorów.

Zaprojektuj Legitymację Osób Niepełnosprawnych

ikony oznaczające niepełnosprawnosćResort rodziny, pracy i polityki społecznej ogłosił ogólnopolski konkurs na zaprojektowanie wyglądu Legitymacji Osób Niepełnosprawnych - "Moja Legitymacja". Koncepcja musi być przygotowana zgodnie z obowiązującymi trendami projektowania, cechować się oryginalnością, estetycznością, wysokim poziomem artystycznym oraz nawiązywać do charakteru dokumentu. Inicjator przedsięwzięcia czeka na prace do 18 maja.

Świętokrzyskie dla Młodych

Świętokrzyskie dla młodych plakat konferencjiMarszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas zaprasza na konferencję pod nazwą "Świętokrzyskie dla młodych", która odbędzie się 11 maja 2017 roku o godz. 10:00 w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach. Konferencja poświęcona jest ważnym zagadnieniom społecznej aktywności młodzieży w naszym regionie.

Bez przemocy w Jędrzejowie

pomocna dłońJeśli chcesz zdobyć albo poszerzyć wiedzę na temat mechanizmów powstawania przemocy, nauczyć się sposobów jej kontrolowania, jak również komunikowania się i rozwiązywania konfliktów w rodzinie bez stosowania przemocy, skorzystaj z „Powiatowego programu korekcyjno–edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie". Realizację zajęć z terapeutą wznowiło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie.

Nowa świetlica w Staszowie z inicjatywy VIVE Serce Dzieciom

Nowa świetlica w Staszowie z inicjatywy VIVE Serce Dzieciom.jpg

Świetlicę dla młodzieży przy ul. Kilińskiego 4 w Staszowie otwarła w czwartek, 27 kwietnia, Fundacja VIVE Serce Dzieciom. Nowa placówka została uruchomiona w ramach lokalnego programu stypendialnego "Korab". To odpowiedź na zwiększone zainteresowanie projektem. 

Otrzymają granty na lokalne projekty społeczne

Tesco Decydujesz pomoagamy logo.pngSześć świętokrzyskich organizacji pozarządowych otrzyma granty po 5 tys zł. na lokalne projekty społeczne w ramach 2. edycji programu "Decydujesz, pomagamy" organizowanego przez Tesco Polska oraz Fundację Tesco Dzieciom. Zwycięzcy zostali wyłonieni w drodze głosowania przeprowadzonego wśród mieszkańców regionu.

Majowe dyżury specjalistów w Jędrzejowie

porady prawne.jpgBezpłatne dyżury specjalistów: psychologa i adwokata wznowiło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie. Z majowych porad skorzystać będą mogli mieszkańcy powiatu, doznający przemocy, pokrzywdzeni lub zagrożeni przestępstwem.

Wyświetlanie 1 - 20 z 520 rezultatów.
Pozycji na stronę 20
z 26