Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Dzięki grantom, zrealizują swoje pomysły

Konferencja w Centrum Wolontaiatu w Kielcach (5).JPGMłodzież z piętnastu świętokrzyskich gmin, które uczestniczą w programie "Mania Działania", ma szansę pozyskać grant w wysokości 1000 zł na realizację swoich pomysłów, działań adresowanych do lokalnej społeczności. Projekt, opierający się na doświadczeniach Fundacji FARMA, prowadzi Regionalne Centrum Wolontariatu przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Szczegóły przedstawiono podczas konferencji Regionalnego Centrum Wolontariatu w  Kielcach, w której uczestniczył marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

W Pacanowie powstają palce zabaw i rekreacji

W Pacanowie powstają palce zabaw i rekreacjiGmina Pacanów działająca w porozumieniu z lokalnymi stowarzyszeniami  realizuje oczekiwany przez młodych rodziców projekt montażu placów zabaw dla dzieci oraz placów, tzw. rekreacji dla starszej młodzieży i dorosłych.

Przeciw przemocy w Jędrzejowie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie Jędrzejowie"Powiatowy program korekcyjno-edukacyjny dla osób stosujących przemoc w rodzinie" od pięciu już lat realizuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie. Program jest przeznaczony dla osób stosujących przemoc z terenu powiatu, zgłoszonych przez poszczególne gminy powiatu, sąd, prokuraturę, instytucje i służby z terenu powiatu oraz dla osób, które zgłoszą się same. Program ma charakter otwarty, tzn., że na zajęcia są przyjmowane nowe osoby przez cały okres jego trwania.

Dyżur specjalisty w Jędrzejowie

Dyżur specjalisty w JędrzejowieBezpłatny dyżur specjalisty psychologa prowadzi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie. Z porad skorzystać będą mogli mieszkańcy powiatu doznający przemocy, pokrzywdzeni lub zagrożeni przestępstwem.

Świetlica w Komórkach będzie rozbudowana

Świetlica w Komórkach będzie rozbudowanaTo już pewne. Niebawem ruszy przebudowa i rozbudowa świetlicy wiejskiej w Komórkach. Samorząd Miasta i Gminy Daleszyce pozyskał na ten cel znaczące dofinansowanie i ogłoszono już przetarg dla wykonawców robót budowlanych.

Edukacja bez barier w Miedzianej Górze

gimnastyka dla seniorówW Miedzianej Górze powstanie Uniwersytet Trzeciego Wieku. Seniorzy będą mogli uczestniczyć w różnych zajęciach – od kursu języka angielskiego, przez wykłady edukacyjne po gimnastykę rehabilitacyjną. Projekt  „Edukacja bez barier" realizowany jest w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Wsparcie Uniwersytetu Trzeciego Wieku".
 

Dodatkowe dyżury w starachowickich punktach nieodpłatnej pomocy prawnej

Dodatkowe dyżury zaplanowano w starachowickich punktach nieodpłatnej pomocy prawnej. 2 kwietnia br. przypada dzień ustawowo wolny od pracy (Poniedziałek Wielkanocny) w związku z tym, mieszkańcy będą mogli skorzystać z porad 3 i 5 kwietnia br.

Azymut na zmiany

1-logoStowarzyszenie „PROREW" ogłasza nabór kandydatów do udziału w projekcie „Azymut na zmiany". Jest on skierowany do osób biernych zawodowo, które nie są zarejestrowane w urzędzie pracy oraz niepełnosprawnych z gmin położonych na Obszarze Strategicznej Interwencji. Z programu będzie mogło skorzystać 100 osób.

Z myślą o rodzinach zastępczych

O roli rodzin zastępczych w opiece nad dziećmi mówił starosta staszowski Michał Skotnicki..JPGNa temat współpracy asystenta z rodziną biologiczną dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej oraz postępowania w sytuacji realizacji postanowień Sądu w sprawie umieszczenia dziecka w pieczy zastępczej, rozmawiała kadra pomocy społecznej z terenu powiatu staszowskiego. Szkolenie zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Staszowie w miejscowym Starostwie Powiatowym.

Spotkanie Wielkanocne w Starej Słupi

Stół z pokarmem wielkanocnym (2).JPGSamorządowcy z Nowej Słupi zapraszają osoby bezdomne, samotne i potrzebujące z terenu gminy na spotkanie wielkanocne. - Dla każdego znajdzie się miejsce przy tradycyjny świątecznym stole - zapewnia Anna Moruś-Mergalska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Słupi. Spotkanie odbędzie się 29 marca.

Kiermasz świąteczny już 19 marca

Kiermasz wielkanocny w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach (15).JPGPo raz jedenasty w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego odbędzie się kiermasz ręcznie wykonanych ozdób świątecznych.  Na zaproszenie  marszałka Adama Jarubasa, placówki wsparcia dziennego, placówki opiekuńcze, stowarzyszenia na rzecz osób z niepełnosprawnością, jednym słowem te, które na co dzień zajmują się opieką i rozwojem najbardziej potrzebujących, prezentują w naszym urzędzie prace podopiecznych. Prace powstają podczas zajęć w ramach warsztatów plastycznych. Jak zapewniają opiekunowie, przygotowanie ozdób świątecznych rozpoczyna się na kilka miesięcy przed kiermaszem.
 

Wspierają działania na rzecz społeczności lokalnej

 logoprogramu grantowego Decydujesz, pomagamy.Organizacje społeczne, instytucje, grupy nieformalne – zaangażowani mieszkańcy świętokrzyskiego mają szanse uzyskać wsparcie na realizację pomysłów poprawiających życie w ich lokalnym otoczeniu. Do 30 marca można zgłaszać inicjatywy w ramach IV edycji programu grantowego „Decydujesz, pomagamy", który honorowym patronatem objął Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Wielkanocna zbiórka żywności

żywność2,5 tysiąca wolontariuszy i ponad 100 sklepów w regionie będzie zaangażowanych w Wielkanocną Zbiórkę Żywności. Akcję w dniach 16 i 17 marca organizuje Federacja Polskich Banków Żywności. – Nie potrzeba dużych pieniędzy, tylko serca i chęci, by dołożyć produkt do oznakowanych koszy - mówi Maria Adamczyk, prezes Świętokrzyskiego Banku Żywności.

Młodzi rodzice na rynku pracy

logo gryf„Młodzi rodzice na rynku pracy" – pod takim hasłem Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska-Gryf" ogłasza konkurs dla stowarzyszeń. Chodzi o to, aby młodzi ludzie poznali swoje prawa, możliwości, uwierzyli w siebie i przekonali się, że założenie rodziny można pogodzić z pracą zawodową. Nabór wniosków rozpocznie się 26 marca.

Mieszkanie plus. W Staszowie powstanie ich ponad 100

Mieszkanie plus w StaszowieW Staszowie powstaną nowe bloki w ramach programu „Mieszkanie Plus". Gmina Staszów wytypowała działki pod ewentualną zabudowę oraz ogłosiła przetarg na wykonanie koncepcji architektonicznej obiektów. Magistrat zbiera również informację dotyczącą ewentualnego zapotrzebowania na lokale.

Postaw na dostępność swojej biblioteki

biblioteka książkiFundacja Szansa dla Niewidomych wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Kielcach serdecznie zapraszają na spotkanie edukacyjno-informacyjne dotyczące dostosowania bibliotek do potrzeb niewidomych i niedowidzących. Odbędzie się ono w piątek 16 marca w godz. 11.00 - 13.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii nr 9 w Kielcach, ul. Okrzei 9.

Paczki żywnościowe dla mieszkańców Nowej Słupi

Produkty. Żywność 2.jpg700 mieszkańców gminy Nowa Słupia odbierze paczki żywnościowe w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Z takiego wsparcia mogą korzystać osoby o określonym kryterium dochodowym, które otrzymują skierowanie od pracownika socjalnego.

Harcerze w służbie społeczeństwu

logo_chZwiązek Harcerstwa Polskiego Chorągwi Kieleckiej po raz kolejny pozyskał środki, które umożliwią harcerzom efektywne działanie na wielu polach ich codziennej służby na rzecz społeczeństwa – w tym przypadku będzie to obszar polityki społecznej: wsparcie dzieci i rodzin z terenów wiejskich oraz poprawa kompetencji cyfrowych osób starszych - szkolenia cyfryzacyjne dla osób 65+. Warto przypomnieć, że w tej chwili są realizowane jeszcze dwa projekty: Świętokrzyska Sieć Świetlic Podwórkowych oraz Latająca Akademia Edukacji Cyfrowej.

Biblioteka dostępna dla osób z dysfunkcją wzroku

sprzęt biblioteczny dla osób niewidomych Jak uczynić z biblioteki miejsce dostępne dla osób niedowidzących i niewidomych - odpowiedź na to pytanie otrzymają uczestnicy spotkania, które odbędzie się 16 marca w Filii nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. Inicjatorami wydarzenia ph. „Postaw na dostępność swojej biblioteki" są Fundacja Szansa dla Niewidomych i Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach.

Kiermasz świąteczny już 19 marca

Kiermasz wielkanocny w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach (15).JPGPo raz jedenasty w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego odbędzie się kiermasz ręcznie wykonanych ozdób świątecznych.  Na zaproszenie  marszałka Adama Jarubasa, placówki wsparcia dziennego, placówki opiekuńcze, stowarzyszenia na rzecz osób z niepełnosprawnością, jednym słowem te, które na co dzień zajmują się opieką i rozwojem najbardziej potrzebujących, prezentują w naszym urzędzie prace podopiecznych. Prace powstają podczas zajęć w ramach warsztatów plastycznych. Jak zapewniają opiekunowie, przygotowanie ozdób świątecznych rozpoczyna się na kilka miesięcy przed kiermaszem.

Wyświetlanie 1 - 20 z 520 rezultatów.
Pozycji na stronę 20
z 26