Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Plastyk i Winda dla Syrii

Plastyk dla Syrii.jpgDrugą zbiórkę na rzecz Syrii organizuje dziś (21 kwietnia) Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach. W ramach akcji "Miejsce przy stole. Plastyk dla Syrii 2017" w kieleckiej Galerii Sztuki Współczesnej Winda odbędzie się recital Agnieszki Kowalczyk-Krzysiek, licytacja prac autorstwa nauczycieli Plastyka oraz degustacja potraw kuchni syryjskiej, przygotowanych przez uczniów. Początek wydarzenia o godz. 18.

W Morawicy będzie "Karta Mieszkańca"

W Morawicy będzie Karta MieszkańcaMorawicka „Karta Mieszkańca" ma być jednym z pierwszych w kraju kawałkiem plastiku sygnowanym przez samorząd. 30 marca, uchwałą Rady Miejskiej w Morawicy przyjęty został do realizacji program Miasta i Gminy Morawica pod nazwą „Karta Mieszkańca". 11 kwietnia, w Centrum Samorządowym w Morawicy odbyło się spotkanie władz Miasta i Gminy Morawica z przedsiębiorcami.

Dla organizacji pozarządowych na promocję zdrowia

stetskopObradujący pod przewodnictwem marszałka Adama Jarubasa Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyjął uchwałę w sprawie podziału środków dla podmiotów o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na wspieranie realizacji zadań publicznych Województwa Świętokrzyskiego w 2017 roku z zakresu: ochrony i promocji zdrowia oraz przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym (zwalczanie narkomanii).

Wciąż można zdobyć fundusze na rozwój lokalnej fauny i flory

program grantowy ENERIS.jpg30 kwietnia upływa termin nadsyłania zgłoszeń do 2. edycji Programu Grantowego ENERIS "Pomysły chroniące środowisko". Do tego czasu instytucje, organizacje pozarządowe, szkoły oraz grupy nieformalne z terenu Kielc, mogą zdobyć  fundusze na realizację eko-projektu. Najciekawszy pomysł otrzyma grant w wysokości 3 tys. zł.

Zielona ławeczka ozdobi miejskie osiedla

zielona ławeczka.jpgRozpoczęła się 3. edycja ogólnopolskiego projektu grantowego "Zielona Ławeczka". To szansa dla mieszkańców otwartych osiedli w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców, którzy wspólnymi siłami chcą przemienić zaniedbane tereny w zielone, wokół swoich bloków. Na inwestycję zdobyć można 1200 zł. Zgłoszenia grup sąsiedzkich trwają do końca kwietnia.

Obradował Regionalny Komitet Rozwoju Ekonomii Społecznej

Posiedzenie Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej (3).JPGTrzecie posiedzenie Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej odbyło się w poniedziałek, 10 kwietnia, w Urzędzie Marszałkowskim. Spotkanie poświęcone było realizacji projektu "Świętokrzyska Ekonomia Społeczna" oraz wynikom badań dotyczących klauzul społecznych i kondycji sektora ekonomii społecznej w województwie świętokrzyskim. Posiedzeniu przewodniczyła Barbara Jakacka-Green, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.

Świętokrzyski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych

Świętokrzyski Mityng Pływacki Olimpiad SpecjalnychW Pływalni Miejskiej w Końskich odbył się Świętokrzyski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych stworzony przez Świętokrzyski Okręgowy Związek Pływacki, a zorganizowany dzięki UKS Wodnik we współpracy z Gminą Końskie. W olimpiadzie uczestniczyło 12 klubów reprezentowanych przez 196 pływaków, którzy popłynęli aż 420 razy. W wydarzeniu wzięła udział Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Zostań "Wolontariuszem Roku"

konkursRok szkolny 2016/2017 został ogłoszony przez Ministra Edukacji Narodowej Rokiem Wolontariatu. W ramach szerzenia idei pozytywnych postaw i działań młodzieży szkolnej zorganizowany został konkurs, który ma na celu także wyłonienie Wolontariusza Roku, czyli osoby, która bezinteresownie i nieodpłatnie angażuje się w pracę na rzecz innych osób lub instytucji. Zgłoszenia młodych dobroczyńców będą przyjmowane do 30 kwietnia 2017 roku.

Ekonomia społeczna zyskuje

banknotyPonad 2 tys podmiotów ekonomii społecznej uzyska pomoc i co najmniej 1250 nowych miejsc pracy w tym obszarze powstanie w ramach programu wsparcia dla podmiotów ekonomii społecznej z wykorzystaniem instrumentów finansowych. W projekcie przewidziano ponad 135 mln zł na preferencyjne pożyczki oraz ponad 4 mln zł na reporęczenia. Fundusze pochodzą z programu Wiedza Edukacja Rozwój.

Zdobądź grant - bądź Po Stronie Natury

Po stronie natury.jpgDo 27 kwietnia trwa nabór wniosków o granty na inicjatywy społeczne w programie "Po Stronie Natury".  W ramach konkursu prywatne i publiczne placówki edukacyjne, fundacje, stowarzyszenia i samorządy mogą zgłaszać swoje pomysły na działania na rzecz natury. Maksymalne dofinansowanie, o jakie mogą się ubiegać autorzy projektów, to 15 tys. zł.

Z dumą o wolontariacie

Wolontariusze to brzmi dumnie.pngWolontariusze europejscy z Włoch, Turcji i Danii, harcerze, ratownicy, przedstawiciele hospicjum księdza Anioła, Stowarzyszenia Animals, Regionalnego Centrum Wolontariatu oraz lokalni społecznicy będą promować ideę wolontariatu. W ramach projektu "Wolontariusz to brzmi dumnie" ostrowiecka młodzież weźmie udział w prelekcjach i warsztatach, które odbędą się w piątek, 7 kwietnia, w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Głosuj na projekt z Kielc

Logo lechstarterRuszyło głosowanie na lokalne inicjatywy integrujące ludzi i uatrakcyjniające miejską przestrzeń z programem LECHSTARTER. Zwycięskie pomysły wybrane zostaną przez internautów. Województwo świętokrzyskie reprezentuje projekt z Kielc pt."Pożegnanie dworca PKS" - Fundacji WLK4. Głosowanie trwa do 8 maja na www.lechstarter.pl.

"Malowane Święta" w Sichowie Dużym

Urząd Gminy w Rytwianach.„Malowane Święta" - to hasło przewodnie konferencji sieci regionalizmu, która odbędzie się 7 kwietnia w Zespole Placówek Oświatowych - Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Sichowie Dużym.

OSP Grzybowa Góra nominowana do nagrody Floriany 2017

florianyZakończony został kolejny etap I edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY. Wpłynęło aż 375 zgłoszeń prospołecznych inicjatyw z całej Polski, z czego 14 z województwa świętokrzyskiego. Kapituła wyłoniła 57 nominacji, wśród deconionych znalazła się OSP Grzybowa Góra w kategorii VI. Rozwój sportu i rekreacji oraz turystyki.

PFRON zachęca do współtworzenia konkursu

niepełnosprawnośćO temacie tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Sztuka Osób Niepełnosprawnych" po raz kolejny zdecydują jego uczestnicy. Propozycje zgłaszać mogą m.in. środowiskowe domy samopomocy, warsztaty terapii zajęciowej oraz domy pomocy społecznej. Nabór tematów trwa do 12 kwietnia.

Zwiększą samodzielność osób niepełnosprawnych

Podpisywanie umowy w ramach Konkursu pt. Kurs na samodzielność.Trzy świętokrzyskie organizacje pozarządowe otrzymały dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację projektów zwiększających samodzielność osób niepełnosprawnych. Pieniądze trafią do Staszowa, Kielc i Ostrowca Świętokrzyskiego. Środki przyznane zostały w ramach konkursu „Kurs na samodzielność".

Karta Dużej Rodziny z kolejnymi partnerami

Karta Dużej Rodziny W tym roku do programu Karta Dużej Rodziny dołączyło 100 nowych partnerów. Wśród nich jest firma Lidl Polska, która  przygotowała specjalną ofertę dla posiadaczy Karty. Od dziś do końca kwietnia we wszystkich sklepach obowiązują 10% zniżki na świeże owoce, warzywa, bakalie oraz mąki.

Weź udział w ocenie programu Pomoc Żywnościowa

sałatkaTrwają otwarte konsultacje społeczne dotyczące oceny Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Kwestionariusz przygotowany przez Komisję Europejską skierowany jest m.in. do przedstawicieli organizacji i instytucji, uczestniczących w realizacji programu Pomoc Żywnościowa 2014-2020 oraz osób, które otrzymują z niego wsparcie. Opinie wyrażać można do 5 maja.

Posiłki od Pajacyka teraz także w wakacje

PajacykTrwa nabór wniosków do programu dożywiania "Pajacyk" na okres tegorocznych wakacji. Dożywianie w wakacje to nowa aktywność realizowana, w ramach programu, przez Polską Akcję Humanitarną. O pomoc w sfinansowaniu posiłków mogą zwracać się świętokrzyskie organizacje prowadzące placówki wsparcia dziennego. Nabór trwa do 30 kwietnia.

Starachowice z nową placówką pomocy

Starachowice.JPGBezpłatną pomoc psychologiczną, terapeutyczną i prawną otrzymają mieszkańcy Starachowic i powiatu starachowickiego w ramach nowo utworzonego Centrum Interwencji Kryzysowej "Przystań". Ośrodek mieści się w starachowickiej galerii handlowej "Skałka". Centrum rozpocznie swoją działalność w poniedziałek, 3 kwietnia.

Wyświetlanie 1 - 20 z 520 rezultatów.
Pozycji na stronę 20
z 26