Jesteś tutaj:
 

Na czasie Na czasie

Środki dla szkół zawodowych oraz utworzenie Sejmiku Młodzieżowego tematami obrad Sejmiku

sesja sejmiku 19 marcaKwestie udzielenia pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego z terenu województwa na kształcenie zawodowe, rehabilitacji osób niepełnosprawnych czy programu przeciwdziałania narkomanii były tematem obrad XLII sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Radni przyjęli również aktualizację programu ochrony środowiska przed hałasem dla terenów poza aglomeracjami, położonych w pobliżu dróg wojewódzkich oraz wyrazili poparcie dla idei stworzenia Sejmiku Młodzieżowego.

Aktualności Aktualności

Pięć ochotniczych straży pożarnych otrzyma dofinansowanie na zakup aut

Pięć ochotniczych straży pożarnych otrzyma dofinansowanie na zakup aut (12).JPGJednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w Miedzianej Górze, Tychowie Starym, Łącznej, Starej Słupi i Działoszycach otrzymają dofinansowanie na dosprzętowienie i przygotowanie samochodów technicznych. 18 kwietnia, druhowie i przedstawiciele gmin podpisali porozumienia z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Kielcach. W wydarzeniu udział wziął marszałek Adam Jarubas, prezes Wojewódzkiego Zarządu OSP Mirosław Pawlak i Beata Oczkowicz, dyrektor Biura Spraw Obronnych, Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Rowerem po gminie Włoszczowa

plakat rowerowy rajd włoszczowaKondycję i wiedzę o atrakcjach gminy Włoszczowa będzie można sprawdzić już wkrótce, 28 kwietnia, podczas „Rodzinnego Rajdu Rowerowego", organizowanego przez Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie i miejscowy samorząd. Zainteresowani udziałem w tym bezpłatnym wydarzeniu, które odbędzie się w ramach obchodów 20-lecia województwa świętokrzyskiego i 20-lecia powiatu włoszczowskiego, powinni się zarejestrować do 25 kwietnia.

20 lat w obiektywie

fotografO tym, jak przebraża się nasze otoczenia najlepiej świadczą zdjęcia. Do udokumentowania zmian, które nastąpiły w ciągu 20 lat w powiecie buskim zachęca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Mikołaja Kopernika z Buska-Zdroju, organizując konkurs fotograficzny dla 38 placówek oświatowych. Przedsięwzięcie wpisuje się w obchody 20-lecia województwa świętokrzyskiego.
 

Wiosenny spływ kajakowy

kajakiSandomierski Oddział PTTK zaprasza wszystkich na kajakową podróż po Małopolskim Przełomie Wisły. Wyprawę zaplanowano 28 i 29 kwietnia 2018 roku. Zainteresowani spływem mogą się zgłaszać do 20 kwietnia.

Dyżur cytomammobusa w Lipniku i Górnie

cytomammobusDziś, 18 kwietnia, mieszkanki Lipnika mają możliwość skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych wykonywanych w cytomammobusie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, który będzie dyżurował przy lokalnym Urzędzie Gminy. Natomiast, 19 kwietnia, z bezpłatnej mammografii i cytologii skorzystają panie z gminy Górno. Cytomammobus ŚCO będzie stacjonował przy ośrodku zdrowia w Radlinie.

Święte góry naszych przodków

widok na Lysice_ Psary.jpgW Górach Świętokrzyskich nie brakuje miejsc, które od tysiącleci uważane są za wyjątkowe - pełne niezwykłej mocy, gromadzące kosmiczną energię. Nasi przodkowie, którzy żyli w głębokiej symbiozie z przyrodą doskonale to wyczuwali i wykorzystywali tworząc miejsca kultu. O takich "miejscach mocy" opowie w czwartek, 19 kwietnia, dr Cezary Jastrzębski, pracownik UJK, regionalista, przewodnik, w ramach kolejnej odsłony kieleckich "geoczwartków".

Nagrodzono zwycięzców konkursów przedmiotowych

Podsumowanie konkursów przedmiotowych (4).JPGNa zaproszenie Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty i Dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, była gościem gali podsumowującej konkursy przedmiotowe dla uczniów województwa świętokrzyskiego. Uroczystość wręczenia medali i dyplomów laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów odbyła się w Centrum Targowym Kielce. - Serdecznie gratuluję wam zdolności popartych olbrzymią pracą - mówiła Agata Binkowska, zwracając się do młodzieży.

Otwarcie pracowni hotelarskiej w jędrzejowskiej szkole

Otwarcie pracowni hotelarskiej w Jędrzejowie (07).JPGW Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie, marszałek Adam Jarubas oraz radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Bogusława Wypych i Leszek Wawrzyła, uczestniczyli w uroczystym otwarciu pracowni hotelarskiej, stworzonej w ramach projektu „Świętokrzyscy hotelarze dla rynku pracy", dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Szkoła otrzymała wsparcie w wysokości 561 451 zł, w tym 186 961 zł na pracownię gastronomiczną.

Huczna inauguracja sezonu turystycznego w Sandomierzu

baner rozpoczęcie sezonu turystycznego sandomierzMiędzy innymi: powitanie księcia Mieszka I i księżniczki Dobrawy, pokazy dawnych wojsk pieszych, łuczników, zainaugurują sezon turystyczny 2018 w Sandomierzu. Sympatycy podróżowania i wszystkie osoby związane z branżą turystyczną powinny się pojawić w niedzielę, 22 kwietnia, na sandomierskiej Starówce o godzinie 14.

Rekordowy początek sezonu w Chęcinach

zamek_checiny_rekordowy_kwiecien_01.jpgOgromnym zainteresowaniem osób z różnych regionów Polski cieszyła się w słoneczne weekendy kwietnia chęcińska warownia. Na Zamek Królewski w Chęcinach dotarło prawie 5,5 tysięca turystów. - To 4 owocne dni prognozujące świetny sezon - komentuje Grzegorz Pierzak, dyrektor Zamku Królewskiego w Chęcinach.

Zbadaj wzrok w kierunku plamki żóltej i AMD

badanie okaKlinika Okulistyki WSzZ oraz Świętokrzyski Oddział Stowarzyszenia Zwyrodnienia Plamki Związanego z Wiekiem (AMD) organizują "Dzień badań przesiewowych w kierunku chorób plamki żółtej i AMD". Zainteresowani skontrolowaniem wzroku pod kątem tych schorzeń powinni się pojawić 27 kwietnia w Poradni Okulistycznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, po uprzedniej rejestracji.

Poprowadź firmę z głową

notes z dlugopisemBezpłatne spotkanie dla osób bezrobotnych, które planują stworzenie własnej firmy, organizuje w poniedziałek, 23 kwietnia, Powiatowy Urząd Pracy w Skarżysku-Kamiennej. Kurs pn. „Własna firma - zrób to z głową!" odbędzie się w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Skarżysku-Kamiennej.

Świętokrzyskie zaprasza na wakacje

latawcePedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach organizuje konkurs pod tytułem "Świętokrzyskie zaprasza na wakacje", adresowany do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu powiatu kieleckiego i Kielc. Prace należy przesyłać do 14 czerwca. Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach 20-lecia województwa świętokrzyskiego.

Finisz przygotowań - most w Nowym Korczynie już w 2020 roku

Umowa na nowy most na Wiśle (22).JPGJuż za 30 miesięcy województwa świętokrzyskie i małopolskie połączy nowa przeprawa mostowa. Obecnie działający prom pomiędzy Nowym Korczynem a Borusową zostanie zastąpiony 677-metrowym mostem na drodze wojewódzkiej 973. Dziś odbyło się uroczyste przekazanie umów na wykonanie tej inwestycji, wartej ponad 53 miliony złotych, która znacznie skróci czas przejazdu z województwa świętokrzyskiego do wschodniej części Małopolski.

Wyświetlanie 15 - 28 z 528 rezultatów.
Pozycji na stronę 14
z 38

 
 
 

Polecamy:

         

 
 • JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
  JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
 • Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
  Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
 • Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
  Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
  Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
  Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
 • ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
  ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
  Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
  Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
 • Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
  Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
 • Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
  Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
 • Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
  Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
 • Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
  Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
 • Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
  Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
 • Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
  Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
 • Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
  Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
  Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
 • Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
  Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
  Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
 • Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
  Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 
 
Imieniny:
Adolfa i Tymona
Wszystkiego najlepszego!