Jesteś tutaj:
 

Na czasie Na czasie

Radni Sejmiku uchwalili budżet na 2018 rok

sesja Sejmiku 21 grudniaDochody na poziomie 688 769 446 zł, wydatki w wysokości 763 552 550 zł, przy deficycie 74 783 104 zł – to najważniejsze dane charakteryzujące budżet województwa świętokrzyskiego na 2018 rok. Radni województwa uchwalili go podczas ostatniej w tym roku sesji, która odbyła się w Filharmonii Świętokrzyskiej w czwartek 21 grudnia 2017 roku. Najwięcej środków przeznaczono na transport, w tym inwestycje drogowe.

Aktualności Aktualności

Dzień Judaizmu w Chmielniku

Dzień Judaizmu w Chmielniku 2018 (25).JPG„Pokój! Pokój dalekim i bliskim!"  to hasło tegorocznego Dnia Judaizmu. W Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym „Świętokrzyski Sztetl", czyli w dawnej synagodze w Chmielniku spotkali się przedstawiciele różnych wyznań, by rozmawiać o przeszłości i współistnieniu różnych religii w Polsce. Mówili  także o przyszłości, o tym by eliminować nietolerancję, antysemityzm czy wykluczenie. Debacie przysłuchiwali się uczniowie świętokrzyskich szkół. W spotkaniu uczestniczyła Agata Binkowska członek Zarząu Województwa.

Patriotyczne uroczystości w gminie Mirzec

plakat uroczystości mirzecReferaty, projekcje filmów, akademie składają się na tegoroczne obchody 155. rocznicy wybuchu powstania styczniowego w gminie Mirzec. Na dwudniowe uroczystości, 20 i 21 stycznia, zaprasza wszystkich zainteresowanych przeszłością Polski mirzecki samorząd.

50 milionów złotych na Otwarte Strefy Aktywności

ćwicząca mama i córkaOd kilku lat można zaobserwować zwiększająca się liczbę osób aktywnie spędzających wolny czas - biegających, jeżdżących na rowerach czy wędrujących po szlakach pieszych. Aby umożliwić Polakom w różnym wieku dbanie o sprawność fizyczną, Ministerstwo Sprotu i Turystyki przygotowało "Program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA)", którego celem jest tworzenie stref aktywności w pobliżu miejsca zamieszkania. Na realizację OSA resort przeznaczy w 2018 roku 50 milionów złotych.

Muzeum przypomina postać Ryszarda Miernika

wystawa poświęcona Ryszardowi Miernikowi w Tokarni fot Muzeum Wsi Kieleckiej"Galaktyka Miernika" - to tytuł nowej wystawy dostępnej w Parku Etnograficznym w Tokarni, w sektorze małomiasteczkowym. Na wystawie Muzeum Wsi Kieleckiej przypomina postać Ryszarda Miernika - znakomitego poety, rzeźbiarza, publicysty, osoby znanej i cenionej w świętokrzyskim środowisku literackim.

XXIX Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek w Staszowie

XXIX Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek w StaszowieXXIX Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek, odbędzie się 21 stycznia w hali widowiskowo-sportowej OSiR w Staszowie. Organizatorami wydarzenia są: miejscowa Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Św. Barbary, Staszowski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie, Urząd Miasta i Gminy oraz Starostwo Powiatowe w Staszowie.

SHL-ką przez Gołoborze

SHLką przez Gołoborze okładka książkiW piątek 19 stycznia o godz. 17.30 Gminna Biblioteka Publiczna w Samsonowie zaprasza wszystkich na spotkanie autorskie z Ryszardem Mikurdą – regionalistą, historykiem motoryzacji, autorem książki „SHL-ką przez Gołoborze".

Kielecki pośredniak aktywizuje

Miejski Urzad Prac 5Staże, szkolenia indywidualne, prace interwencyjne, jednorazowe dotacje na założenie działalności gospodarczej - to przykładowe działania Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach skierowane do niepracujących kielczan, a oferowane w ramach projektu „Aktywizacja zawodowa osób powyżej 29 roku życia pozostających bez pracy w gminie Miasto Kielce (IV)", współfinansowanego z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 - 2020.

Przejdź do ofensywy. Idź na cytologię

plakat badania cytologiczne Jakub Żubrowski zachęca do profilaktykiJakub Żubrowski, pomocnik Korony Kielce został twarzą drugiej odsłony kampanii promującej badania cytologiczne „Z miłości do kobiet". – Większość tego rodzaju akcji wspierają kobiety, bo rak szyjki macicy, to problem, który bezpośrednio ich dotyczy. Myślę jednak, że w taki sam sposób dotyka nas – facetów. Męski głos również powinien być słyszalny – nie ma wątpliwości Jakub Żubrowski.

Zmierzą się z maratonem

medale maraton zimowyWiatr, mróz, śnieg czy deszcz, mknące wskazówki zegara i prawie 45 km do pokonania - przed takim wyzwaniem staną 20 stycznia uczestnicy drugiej edycji Zimowego Maratonu Świętokrzyskiego. O tym, że fanów takiej formy turystyki nie brakuje, świadczy liczba chętnych - ponad 500 osób. Ostatecznie w ekstremalnej wędrówce weźmie udział 400 piechurów z całej Polski, którzy pomaszerują śladem świętokrzyskich gwarków.

Powiat jędrzejowski ponownie zwycięzcą Rankingu Powiatów

Powiat jędrzejowski ponownie zwycięzcą Rankingu PowiatówPowiat jędrzejowski powtórzył sukces z ubiegłego roku i jest liderem wśród powiatów do 120 tysięcy mieszkańców w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów. Powiat otrzymał także honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2017.

Krok w stronę samodzielności

niepełosprawny na wózku Bezpłatne porady psychologa, psychiatry i prawnika ruszają w ramach projektu „Centrum  Asystentury Społecznej – krok w stronę samodzielności". Wystarczy umówić się na wizytę. To kolejny etap wdrażania programu realizowanego przez  powiat kielecki i osiem gmin: Chęciny, Górno, Łopuszno, Miedziana Góra, Sitkówka-Nowiny, Morawica, Nowa Słupia i Zagnańsk. 

Nowy spektakl Kieleckiego Teatru Tańca obejrzymy w lutym

Zza Moich Oczu próba spektaklu w KTT w Kielcach (002).JPG2 lutego br. Kielecki Teatr Tańca pokaże najnowszy spektakl zatytułowany "Zza Moich Oczu". Składa się on z trzech części, do których choreografię przygotowały Karolina Garbacik, Izabela Zawadzka oraz Małgorzata Ziółkowska.

Lepsze warunki dla dzieci z autyzmem

Otwarcie Zespołu Placówek Oświatowych po rozbudowie w Kielcach (04).JPGDwukrotnie zwiększyła się powierzchnia placówek oświatowych dla dzieci z autyzmem na kieleckim Słowiku. Uroczyste otwarcie i poświęcenie obiektu po rozbudowie odbyło się w poniedziałek, 15 stycznia 2018 roku. Gośćmi wydarzenia byli Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego i Barbara Jakacka-Green, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach.

Nowy samochód dowiezie na badania cytologiczne

Przekazanie specjalistycznego samochodu dla ŚCO w Kielcach (09).JPGNowy samochód opel vivaro przystosowany również do przewozu osób niepełnosprawnych został zakupiony przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Dzięki temu mieszkanki Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego będą mogły łatwo i bezpłatnie dotrzeć do lecznicy na badania cytologiczne. 15 stycznia, na spotkaniu z udziałem marszałka Adama Jarubasa i prof. Stanisława Góździa, dyrektora ŚCO, zaprezentowany został nowy pojazd.

Wyświetlanie 15 - 28 z 528 rezultatów.
Pozycji na stronę 14
z 38

 
 
 

Polecamy:

         

 
 • JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
  JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
 • Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
  Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
 • Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
  Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
  Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
  Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
 • ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
  ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
  Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
  Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
 • Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
  Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
 • Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
  Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
 • Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
  Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
 • Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
  Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
 • Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
  Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
 • Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
  Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
 • Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
  Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
  Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
 • Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
  Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
  Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
 • Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
  Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 
 
Imieniny:
Antoniego i Rościsława
Wszystkiego najlepszego!