Jesteś tutaj:
 

Na czasie Na czasie

Pokaż, że warto mieszkać w Świętokrzyskiem

Warto mieszkać w Świętokrzyskiem konkurs dla gimnazjalistów.jpg„W Świętokrzyskiem Ci się uda. Tu warto mieszkać!" – tak brzmi hasło konkursu dla gimnazjalistów z naszego regionu, którego celem jest pokazanie korzystnych zmian, jakie zaszły w świętokrzyskich miastach i gminach od początku istnienia województwa, czyli od 1 stycznia 1999 roku. Konkurs ma także odpowiedzieć na pytanie, jak zmieniło się życie młodych ludzi, ich najbliższe otoczenie oraz miejsce nauki i wypoczynku.

Aktualności Aktualności

Sztuk! Sztuk! znów w teatrze

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w KielcachW niedzielę, 26 lutego o godz. 12.15 Teatr Lalki i Aktora „Kubuś" w Kielcach zaprasza na spotkanie z cyklu Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci!, czyli inscenizowane czytanie sztuki „Frania Piorun" Magdaleny Żarneckiej.

Świętokrzyskie w pierwszej piątce

Świętokrzyskie znalazło się w pierwszej piątce wyróżnionych w kategorii „województwa" prestiżowego rankingu „Dotacje Unijne w Oświacie" przeprowadzonego przez miesięcznik „Wspólnota". Nagrody zostaną wręczone w Toruniu podczas marcowej IV Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI.

Spotkanie informacyjne na temat dofinansowania projektów edukacyjnych RPOWŚ 2014-2020 w ramach konkursów ogłaszanych w I półroczu 2017 r.

EFS

Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych aplikowaniem w konkursach edukacyjnych RPO do udziału w spotkaniu informacyjnym na temat możliwości tworzenia projektów w I półroczu 2017 r. Konferencja skierwana jest do przedstawicieli żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych, szkół o zawodowym profilu kształcenia, a także przedstawicieli organów prowadzących ww. placówki oraz innych podmiotów działających w sferze edukacji. Spotkanie odbędzie się 6 marca 2017 r. o godz. 10.00 w sali koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej przy ul. S. Żeromskiego 12 w Kielcach. Zgłoszenia do udziału przyjmowane są do 01.03.2017 r.

Rekrutacja startupów do akceleratora KPT ScaleUp

KPT krk Technologiczne startupy powalczą o udział w prestiżowym programie akceleracyjnym, realizowanym przez Krakowski Park Technologiczny. Projekt skierowany jest głównie do firm posiadających prototyp produktu B2B oraz  przedsiębiorców działających w jednym z obszarów: Industry 4.0, IIoT lub smart city. Zgłoszenie odbywa się w formie elektronicznej, do 12 marca 2017 roku. Komisja rekrutacyjna zakwalifikuje 12 młodych firm do udziału w 3-miesięcznym programie rozwoju ich biznesów.

Bezpieczeństwo i rynek pracy oraz szkolnictwo zawodowe wśród tematów obrad WRDS

Posiedzenie plenarne Wojewódzkiej Rady Dialogu SpołecznegoPodczas posiedzenia plenarnego Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego omawiane były tematy sytuacji w CELSA Huta Ostrowiec, dyskutowano o bezpieczeństwie pracy oraz szkolnictwie zawodowym. Zaopiniowany został również Świętokrzyski Plan Działań na Rzecz Zatrudnienia na rok 2017.

14 mln na wsparcie zadań z zakresu usług społecznych

Umowy - Rozwój wysokiej jakości usług społecznych w StarachowicachW Starachowicach marszałek Adam Jarubas popisał umowy na dofinansowanie 15 projektów w ramach Poddziałania 9.2.1 „Rozwój wysokiej jakości usług społecznych" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Łączna wartość projektów to ponad 14 mln zł, w tym wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego to 12,9 mln zł.

Drożdżówki dla pacjentów ŚCO na tłusty czwartek

Tłusty czwartek w Świętokrzyskim Centrum Onkologii (3).jpgPacjenci hospitalizowani w Świętokrzyskim Centrum Onkologii otrzymali dziś (23 lutego) na deser drożdżówki upieczone specjalnie na tłusty czwartek w szpitalnym Dziale Żywienia. Świętokrzyskie Centrum Onkologii jest jednym z nielicznych szpitali w Polsce, który nie korzysta z cateringu, ale we własnej kuchni przygotowuje smaczne, zdrowe posiłki.

Świat zabawek w Targach Kielce

Kids timeDziś w Kielcach rozpoczęły się III Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka Kids' Time. Tegoroczna edycja będzie rekordowa. Przez 3 dni, 466 firm branży dziecięcej będzie prezentować swoje produkty, zajmując wszystkie 7 hal kieleckiego ośrodka wystawienniczo–kongresowego. Targi mają charakter Business to Business.

Nowatorska operacja kardiochirurgów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach

Operacja kardiochirurgów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.JPGKardiochirurdzy z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach wykonali, po raz pierwszy w historii regionu, zabieg wszczepienia zastawki biologicznej z CorMatrixu, czyli unikalnej macierzy zewnątrzkomórkowej. Takich operacji w całej Polsce zrealizowano dotychczas zaledwie kilkanaście, w większości u dzieci. Lekarzy z Kielc wspierali w trakcie zabiegu specjaliści z Kliniki Kardiochirurgii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, którzy mają duże doświadczenie w tym zakresie.

Na plus dla seniorów

senior plus.jpgRuszyła kolejna edycja otwartego konkursu ofert w ramach programu "Senior plus". Jednostki samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o środki na utworzenie lub wyposażenie placówki dla osób starszych oraz na zapewnienie funkcjonowania już istniejących miejsc. Zgłoszenia trwają do 13 marca.

Rusza Objazdowa Akademia Młodego Radnego

Objazdowa akademia młodego radnego.jpgMłodzieżowe rady gmin z województwa świętokrzyskiego mogą skorzystać z oferty nieodpłatnych warsztatów w ramach Objazdowej Akademii Młodego Radnego, prowadzonej przez Barbarę Zamożniewicz, Rzecznika Świętokrzyskiej Młodzieży. Spotkania mają na celu podniesienie umiejętności, a także skuteczności działania młodych radnych. Do wyboru jest pięć warsztatów o różnej tematyce. Zajęcia są nieodpłatne.

Międzynarodowy konkurs graficzny

ekoUczniowie techników i liceów ogólnokształcących w kraju i za granicą mogą zgłosić swój udział w konkursie, polegającym na przygotowaniu plakatu pt.: Recykling – ratunek dla świata". Praca powinna zawierać fotografię lub ilustrację samodzielnie wykonaną przez autora. Plakaty konkursowe należy przesłać w terminie do 31.03.2017 roku. Organizatorem jest Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie we współpracy z małopolskim Klastrem Poligraficznym.

Ważny moment dla Ostrowieckiego Browaru Kultury

Przekazanie terenów pod Ostrowiecki Browar KulturyMiejska Biblioteka Publiczna, Miejskie Centrum Kultury oraz Biuro Wystaw Artystycznych znajdą się w miejscu dawnego browaru przy ul. Siennieńskiej 54 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ten ponad stuletni budynek zostanie zmodernizowany tak, aby zachować charakter starej budowli eksponując swoje historyczne walory. W Ostrowcu Świętokrzyskim marszałek Adam Jarubas wziął udział w oficjalnym przekazaniu dawnego browaru do modernizacji.

Obchody rocznicy bitwy pod Małogoszczem

plakat obchodów rocznicy bitwy pod małogoszczemWykładem o uczestnikach bitwy pod Małogoszczem zainaugurowane zostaną obchody 154. rocznicy tego wydarzenia. Prelekcji będzie można wysłuchać w piątek, 24 lutego, w sali widowiskowej Domu Kultury w Małogoszczu. Głównym uroczystościom, które zaplanowano w niedzielę, 26 lutego, towarzyszyć będzie jubileuszowy Małogoski Złaz Turystyczny.

Wyświetlanie 15 - 28 z 528 rezultatów.
Pozycji na stronę 14
z 38

 
 
 

Polecamy:

         

 
 • JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
  JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
 • Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
  Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
 • Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
  Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
  Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
  Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
 • ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
  ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
  Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
  Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
 • Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
  Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
 • Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
  Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
 • Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
  Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
 • Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
  Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
 • Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
  Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
 • Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
  Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
 • Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
  Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
  Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
 • Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
  Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
  Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
 • Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
  Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 
 
Imieniny:
Mirosława i Aleksandra
Wszystkiego najlepszego!