Jesteś tutaj:
 

Dzień Dziecka w regionie

Dzień Dziecka w regionie

Mnóstwo atrakcji czeka na najmłodszych w dniu ich święta. Konkursy, warsztaty, koncerty i świetna zabawa. Zobaczcie ofertę najciekawszych imprez w regionie przygotowanych specjalnie z okazji Dnia Dziecka.


Wspólne świętowanie Dnia Dziecka w stolicy regionu rozpocznie się w godzinach od 10.00 do 14.00 na Stadionie Lekkoatletycznym „Budowlani"  przy ul. Bocznej w Kielcach. Będą atrakcyjne występy i konkursy. Zobaczymy pokazy prowadzone przez strażaków i policjantów. Gościem specjalnym imprezy będzie zespół Little Breavers - najmłodszy zespół rockowy  świata - średnia wieku to 9,5 lat.
Potem o godz. 16.30 w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się koncert, na który zaprasza marszałek województwa świętokrzyskiego oraz prezydent Kielc. Na scenie zaprezentują się taneczne zespoły dziecięce z regionu świętokrzyskiego i ukraińskiego obwodu winnickiego.

   

Duże gry, zabawy w stylu retro oraz oczywiście konkursy z nagrodami dla dzieci przygotowało na dzień dziecka Muzeum Zabawek i Zabawy wraz z Kawiarnią Kawka Zabawka. W tym dniu wstęp do muzeum dla dzieci jest bezpłatny. Świętowanie zacznie się od 9.00 wraz z pierwszymi zwiedzającymi, każdy gość muzeum będzie mógł skakać na olbrzymiej, ponad dziesięciometrowej skakance, trenować rzucanie serso do celu oraz grać w duże gry planszowe. Dzieci, które będą uczestniczyły w konkursach, mogą liczyć na upominki.
Po godzinie 16.00 na dziedzińcu pojawią się siatkarze z kieleckiego klubu Fart. Zawodnicy będą bawili się razem z dziećmi. Od godziny 17.00 odbywać się będzie kurs tańca nowoczesnego.
Natomiast w sobotę 2 czerwca odbędą się bezpłatne zajęcia fitnessowe na dziedzińcu muzeum. Mogą w nich uczestniczyć zarówno dzieci, jak i rodzice. Przygotowane zostaną specjalne przyrządy do ćwiczeń: trampolina, rowerki, piłki. Będzie można wygrać bezpłatne wejściówki na zajęcia fitness oraz nauczyć się skutecznych ćwiczeń.

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza na pokaz bajek w musicalowym wydaniu. Dzieci obejrzą m.in. Czerwonego Kapturka, Śpiącą Królewnę, Jasia i Małgosię, Dziewczynkę z zapałkami. Scenki teatralne i tańce odbywać się będą w barwnej scenografii pełnej efektów wizualnych. Widowisku towarzyszyć będzie  muzyka skomponowana przez Jarosława Kukulskiego. Przedstawienie "Baśniowe Dźwięki" rozpocznie się 1 czerwca o godzinie 9.00  w sali widowiskowej WDK.

Muzeum Narodowe w Kielcach przygotowało specjalną wystawę dla najmłodszych odbiorców. W Sali Ekonomskiej Pałacu Biskupów Krakowskich będzie można zobaczyć wyjątkowo barwne ilustracje do wielu popularnych bajek takich jak „Wróbelek Elemelek", „Krasnal Hałabła", których autorem jest Zenon Witwicki. Dodatkową atrakcją będą projekcje animowanych bajek m.in. „Szewczyk Niteczka", „Dwanaście miesięcy", „Deszczowe Grzyby". Ekspozycja będzie czynna od 2 do 24 czerwca w godz. 10.00 do 18.00. Honorowy patronat nad projekcją bajek objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

1 czerwca w Pałacyku Zielińskiego o godz. 19.30 wystąpi wspomniany zespół  Little Breavers - najmłodszy zespół rockowy  świata - średnia wieku to 9,5 lat. Według krytyków nasi muzycy rockowi mogliby się nauczyć od tych dzieciaków luzu i obycia scenicznego. Zespół gościł już w pałacyku w styczniu. Blisko dwugodzinny koncert zadziwił widzów profesjonalizmem członków grupy.

   


Od 1 czerwca w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach będzie można oglądać wystawę ilustracji do bajki Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi" (w 170 rocznicę urodzin Poetki). Autorką prac jest Joanna Casselius. Wernisaż zaplanowano na godzinę 18:00.
W tym samym dniu BWA zaprasza także na Dzień Dziecka Dla Dorosłych, czyli projekcje starych bajek i ich „głośne czytanie nocą". Początek godz. 19:00.
Wcześniej – o godz. 17.30 -  na Placu Artystów zaprezentowana zostanie instalacja artystyczna autorstwa Katarzyny Krzykawskiej pt. „Schwartzarbeit"  z cyklu „Bajki dla dorosłych". Będzie można ją oglądać do niedzieli 3 czerwca.

Wyjątkowo zapowiada się tegoroczne świętowanie Dnia Dziecka w Pacanowie. 1 czerwca rusza tam bowiem jubileuszowy 10. Festiwal Kultury Dziecięcej. Podczas trzydniowej imprezy wystąpią gwiazdy, jak m.in. Katarzyna Groniec, czy Robert Janowski. Na scenie pojawią się dziecięce teatry z kraju i zagranicy. Będą występy zespołów, a znani dorośli, jak  Wanda Chotomska, Kevin Aiston i Joanna Trzepiecińska będą czytać bajki. W piątek i sobotę impreza odbędzie się na terenie Europejskiego Centrum Bajki, zaś w niedzielę wszyscy przeniosą się na stadion w Pacanowie. Tam imprezę poprowadzą Dorota Chotecka i Radosław Pazura. Warsztaty, pokazy i konkursy będą przez cały czas odbywać się w specjalnie na ten cel przygotowanych strefach wiedzy, twórczości, czy zabawy.

Po raz szósty już bałtowski Jurapark przygotował dla najmłodszych wiele atrakcji w ramach Świętokrzyskiego Pikniku Jurajskiego. Dzieci będą mogły same wykonać  szałas i nauczyć się krzesania ognia. W specjalne strefie "Skarby ziemi" polscy podróżnicy zaprezentują swe najlepsze okazy - meteoryty, skamieniałości sprzed milionów lat i opowiedzą o swych wyprawach. W  "Wiosce Artystycznej" najmłodsi sprawdza swoich sił w malarstwie, rzeźbiarstwie, tkactwie czy wycinkach. Będzie tez strefa "Ginące Zawody", w której będzie można dowiedzieć się na czym polega garncarstwo, wikliniarstwo czy pszczelarstwo. Gry logiczne i sprawnościowe czekają na wszystkich tych, którzy zajrzą do  "Strefy Zabaw", Dla wszystkich wystąpi grupa „Zabili Mi Żółwia".

Muzeum Wsi Kieleckiej organizuje Dzień Dziecka 1 czerwca w Parku Etnograficznym w Tokarni. Z myślą o najmłodszych przygotowano m.in. dawne gry i zabawy. Dzieci będą mogły m.in. potoczyć fajerki, czy poprzeciągać sznur oraz wykonać dawne ozdoby, np. pajączki z bibuły i serwetki. Na terenie parku zapłoną ogniska, przy których będzie można upiec kiełbaski, zaplanowano też występy młodych twórców, karaoke i "Dyskotekę młodego człowieka". O godz. 12.30 na scenie wystąpią policjanci z komendy wojewódzkiej, którzy pokażą jak najmłodsi powinni się zachowywać w przypadku ataku agresywnego psa. Imprezie będą towarzyszyły kolejne warsztaty dla dzieci z dysfunkcją wzroku, podczas którego zaprezentowane będą już gotowe prace.

2 czerwca godz. 12:00  Centrum  Edukacyjne Szklany Dom w Ciekotach zaprasza dzieci na ostatnie przed wakacjami spotkanie z bajką. Tym razem dzieci nie tylko posłuchają bajki, ale i ją obejrzą. W przedstawieniu teatrzyku marionetkowego pokazany zostanie  "Kopciuszek". Spotkanie poprowadzi Ewa Lubacz, aktorka kieleckiego Teatru Kubuś. Po spektaklu organizatorzy zapraszają dzieci na piernikowe przyjęcie.

Od kilku lat Ochotnicza Straż Pożarna w Dziebałtowie organizuje dla najmłodszych z pobliskich miejscowości imprezy okolicznościowe. W tym roku odbędzie się I Piknik Historyczny  w sobotę 2 czerwca. Impreza została zorganizowana dzięki współpracy OSP, firmy eRkar oraz sołectw z miejscowości Brody, Dziebałtów, Gatniki, Sokołów i Wincentów. Gmina Końskie jest jednym ze sponsorów imprezy. Główną atrakcją pikniku będzie obecność grup rekonstrukcyjnych wraz ze sprzętem wojskowym.  Będzie można min.  zobaczyć działko przeciwlotnicze, samochody, motocykle, broń - wszystko w klimacie z okresu II Wojny Światowej. Już od rana przez cały dzień będzie można podziwiać pasjonatów z grup rekonstrukcyjnych oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a około godziny 15:00 zademonstrują nam oni inscenizowaną potyczkę. Na imprezie zostanie również przeprowadzony pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego, pokaz ratownictwa medycznego i technicznego, planowo z udziałem strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich.
Ponadto będą konkursy z nagrodami, strzelnica paintballowa, dmuchane zabawki, basen z kulkami, konsole do gry, karaoke, przejażdżki pojazdami 4x4, wata cukrowa, a wszystko to za darmo dla najmłodszych. Cała impreza odbędzie się na polach Dziebałtowa między Dziebałtowem, Brodami, a Wincentowem. Drogi dojazdowe będą odpowiednio oznaczone, a miejsca parkingowe zapewnione.

W niedzielę 3 czerwca odbędzie się inauguracja działalności nowego amfiteatru w Stąporkowie. Uroczystość organizowana jest z okazji Dnia Dziecka. O godz. 15.30 z placu targowego wyruszy barwny korowód dzieci poprzebieranych za baśniowe postaci. Potem w nowym amfiteatrze rozpoczna sie zabawy, konkursy i koncerty z udzialem zespołów „Ciepełko", Małe Gagatki", „Why", „Hell", grupy teatralnej „Asomia", Kacpra Coasia, Mateusza Zawady. Ciekawostką będzie turniej szachowy rozgrywany na specjalnie uszytej wielkiej szachownicy rozłożonej przed sceną. A sędziować będzie mistrz szachowy, dawny burmistrz Stąporkowa Zdzisław Socha. Będzie też dmuchany zamek i trampolina.

Dzień Dziecka w Sandomierzu obchodzony będzie 1 czerwca w ramach „ Europejskiego Turnieju Sportu dla Wszystkich" oraz  Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł".
Na Miejskim Stadionie Sportowym w godz.10.00 – 13.00 odbędą się: Turniej piłki nożnej reprezentacji sandomierskich szkół podstawowych,  II Derby sandomierskich szkół gimnazjalnych,  Turniej tenisa ziemnego oraz  Konkurs kibica na  najlepszy strój, okrzyk, transparent, pomysł.
Od godz. 16.00 na terenie pływalni „Błękitna Fala"  odbędą się dziecięce zawody pływackie „Pływać jak foczka". Natomiast na terenie Kompleksu Rekreacyjnego przy ul. Żółkiewskiego w  godz. 10.00 – 12.00 będą miały miejsce gry i zabawy dla przedszkolaków  
To nie koniec atrakcji. Na terenie Bulwaru im. Marszałka Piłsudskiego w godz.10.00 – 12.00 na najmłodszych czekają zabawy na wodzie z udziałem ratowników wodnych WOPR, turniej kibiców, konkursy ze strażakami, policyjne pokazy i rejs statkami „Maria" i „Albatros" po Wiśle.

   


W Skarżysku-Kamiennej 1 czerwca o godz.  9.30 przed Urzędem Miasta nastąpi przekazanie władzy i uroczysty przemarsz na plac Staffa, gdzie przez cały dzień będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci. Będą występy przedszkolaków, warsztaty szkółki bębniarskiej, hip-hopu i tańca towarzyskiego, malowanie twarzy, malowanie włosów i robienie figur z balonów oraz pokazy naukowe. O godz. 18.40 w sali widowiskowa Miejskiego Centrum Kultury wystawione zostanie przedstawienie „Bajka na dobranoc".

W sobotę 2 czerwca w godzinach między 14.00 a 18.00 na terenie Centrum Kultury w Jędrzejowie odbędą się Jędrzejowskie Misiowanki, czyli Dzień Dziecka z Fundacją Miśka Zdziśka. W programie liczne konkursy i zabawy dla całej rodziny, muzyka na żywo, pokazy alpinistów, samochodów wojskowych i terenowych, tresury psów, znakowanie rowerów, ognisko z kiełbaskami i wiele innych niespodzianek. W trakcie festynu stoiska ze swoimi pracami zaprezentują dzieci i młodzież z placówek szkolno-wychowawczych i terapeutycznych z terenu powiatu. Dodatkowo jako gwiazda festynu wystąpi mistrz Polski beatboxerów.

Z okazji Dnia Dziecka, Zespół Pałacowy w Kurozwękach przygotował moc atrakcji. Dzieci będą mogły zwiedzić pałac, stanąć oko w oko z prawdziwym amerykańskim bizonem oraz poszaleć w królestwie struktur dmuchanych. Odbędą się też  bezpłatne warsztaty muzyczno-edukacyjne realizowane w ramach projektu „ Świętokrzyskie czaruje Chopinem" przez uczniów i profesorów Państwowej Szkoły Muzycznej w Kielcach.


Na terenie amfiteatru w ostrowieckim parku miejskim odbędzie się kilkugodzinna zabawa, którą rozpocznie wernisaż wystawy fotograficznej "Okiem dziecka". Autorami zdjęć są uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Pierwsi wykonawcy natomiast  pojawią się na scenie o 17.00. Koncert z udziałem dziecięcej widowni i wykonawców rozpoczną prezentacje artystyczne przedszkolaków. Ze spektaklem muzycznym " Świętokrzyskie abecadło" wystąpią przedszkolaki z PP nr 15. Po nich scenę opanują tancerze ze Szkoły Tańca "Progres" i Szkoły Tańca "Twist". Swoje umiejętności zaprezentują także uczniowie Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia, którzy wystąpią z programem "Bajkowy koncert". Wieczorem zaśpiewają wokalistki z zespołu "Perły Ryszarda Góry".

 

Magda Popkrzepa
Fot: Zbigniew Masternak


 

 
 
 
 

Polecamy:

       

 
  • JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
    JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
  • Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
    Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
  • Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
    Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
  • Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
    Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
  • Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
    Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
  • Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
    Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
  • ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
    ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
  • Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
    Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
  • Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
    Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
  • Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
    Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  • Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
    Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
  • Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
    Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  • Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
    Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
  • Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
    Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
  • Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
    Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
  • Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
    Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
  • Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
    Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
  • Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
    Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
  • Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
    Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  • Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
    Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
  • Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
    Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
  • Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
    Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
  • Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
    Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
  • Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
    Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
  • Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
    Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
  • Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
    Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
  • Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
    Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
  • Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
    Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
  • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
    Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
  • Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
    Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  • Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
    Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
  • Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
    Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  • Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
    Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 
 
Imieniny:
Marii i Marcelego
Wszystkiego najlepszego!