Jesteś tutaj:
 
«Powrót

AGROTRAVEL i ACTIVE LIFE z wieloma atrakcjami

AGROTRAVEL i ACTIVE LIFE z wieloma atrakcjami

Targi AGROTRAVEL 2018 (27).JPGMuzycznym akcentem w wykonaniu winnickiego zespołu ludowego "Podolscy Muzycy" i uroczystym przecięciem wstęgi przez marszałka województwa Adama Jarubasa, reprezentującego kraj partnerski -  Ukrainę Vasyla Yordana, trzeciego sekretarza Ambasady Ukrainy w RP, przedstawiciela obwodu winnickiego Volodymyra Merezhko oraz prezesa Targów Kielce Andrzeja Mochonia,  zainaugurowano jedne z największych wydarzeń poświęconych turystyce wiejskiej i aktywnej  "AGROTRAVEL & ACTIVE LIFE". W otwarciu międzynarodowej wystawy uczestniczyli także  europarlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej - Czesław Siekierski i Bogdan Wenta, przedstawiciele  samorządu województwa: wicemarszałek Jan Maćkowiak wraz z członkami Zarządu Województwa - Agatą Binkowską i Piotrem Żołądkiem, Grzegorz Gałuszka, radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, reprezentanci powiatów, miast i gmin oraz członkowie organizacji  turystycznych, Lokalnych Grup Działania, touroperatorzy i właściciele biur podróży.

Dziesiąta, jubileuszowa edycja wydarzenia, jest zarazem pierwszą w nowej formule. - Podczas tegorocznej edycji najbardziej pachnących, kolorowych i muzycznych targów wprowadzamy nowy element promujący aktywny styl życia. To kolejny ukłon w stronę konsumentów, dla których stworzyliśmy tę imprezę – mówił Andrzej Mochoń,  prezes Targów Kielce. Jak dodał, mają one również znaczenie dla biznesu. - Dziesięć lat temu nikt nie rozróżniał dwóch terminów - walory turystyczne a produkt turystyczny. To właśnie AGROTRAVEL przyczyniło się do uświadomienia, że turystom nie wystarczają już walory krajobrazowe, czyste powietrze, czy chodzące po podwórku kury, ale konkretny produktu związany z turystyką wiejską lub aktywną, pozwalający ciekawie spędzić czas – zaznaczył prezes Mochoń.

W podobnym tonie wypowiadał się gospodarz województwa marszałek Adam Jarubas. - Agrotravel to jedna z najciekawszych, najbarwniejszych imprez targowych, okraszona konferencjami, warsztatami dotyczącymi kreowania turystyki źródeł, turystyki wiejskiej i aktywnej.  Kiedyś słowo „wiejski"  oznaczało „gorszy".  Za sprawą targów pozbyło się tego pejoratywnego wydźwięku i nabrało nowego charakteru. Teraz „wiejski" to bardziej prawdziwy, zdrowy, ekologiczny, dlatego zachęcam do odwiedzenia targowych stoisk, skorzystania z przedstawianej przez lokalnych wytwórców, gospodarzy oferty – zapraszał marszałek województwa świętokrzyskiego.

Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Aktywnej AGROTRAVEL & ACTIVE LIFE to doskonała forma promocji krajów i regionów oraz oferowanych przez nich atrakcji turystyki wiejskiej i aktywnej. W tym roku na targowych stoiskach swoje oferty przedstawi blisko stu wystawców m.in. z: Polski,  Litwy, Czech, Węgier oraz będącej partnerem "AGROTRAVEL & ACTIVE LIFE" Ukrainy, reprezentowanej przez obwód winnicki . – Serdecznie zapraszam do odwiedzenia punktu wystawienniczego Winniczyzny. Prezentujemy tam całe nasze bogactwo – malownicze krajobrazy,  nieskażoną przyrodę, zabytkową architekturę, uzdrowiska, możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Z bliska można przyjrzeć się jak powstają pisanki według tradycyjnej ukraińskiej szkoły malowania, rodzime hafty czy słomiane plecionki, zabawki, ozdoby – namawiał Volodymyr Merezhko, dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Rozwoju Regionalnego Winnickiej Obwodowej Administracji Państwowej, zaznaczając, że wieloletnia kooperacja z województwem świętokrzyskim przyczyniła się do dużych zmian w rozwijaniu turystyki, kultury  i reklamowaniu ich na innych rynkach.  Stoisko obwodu winnickiego kusić będzie też znakomitymi, lokalnymi potrawami i muzyką w wykonaniu zespołu ludowego "Podolscy Muzycy".
 
Stałym punktem targów AGROTRAVEL & ACTIVE LIFE jest międzynarodowa konferencja, która w tym roku  poświęcona została tworzeniu, rozwojowi, wartości i promocji turystycznych marek terytorialnych, a także własnych produktów turystycznych. Seminarium otworzył wykład Adam Jarubasa, marszałka województwa świętokrzyskiego i Moniki Knefel, prezes Izby Gospodarczej „Krąg Turystyki Zdrowotnej", przedstawiający zależności między inteligentnymi specjalizacjami w zakresie turystyki a rozwojem regionu. – Turystyka, szczególnie zdrowotna i prozdrowotna, może być obszarem generowania innowacji, wpływać na rozwój gospodarczy. O tym, że tak się dzieje przekonują „twarde" dane – w Polsce 700 tysięcy osób pracuje tej branży, a wydatki na nią to 13 mld euro. Świętokrzyskie jako jeden z kilku regionów wskazał turystykę zdrowotną i prozdrowotną  jako kluczową dziedzinę regionalną wrażliwą na unowocześnianie, odwołując się do posiadanych zasobów przyrodniczych i walorów uzdrowiskowych, ale również uwzględniając tendencje demograficzne oraz modę na dbanie o swoje ciało i urodę – wskazywał Adam Jarubas, wspominając o produktach, miejscach, które mogą wpłynąć na dynamizację turystyki w regionie.  – Duży potencjał tkwi w okolicy Kazimierzy Wielkiej, gdzie odkryto złoża wód siarkowych. Obecnie trwają prace nad operatem uzdrowiskowym. Mało znana i wykorzystana jest Ameliówka, a to wzniesienie charakteryzuje się znakomitymi parametrami jeśli chodzi o poziom stężenia jodu – jest on tak wysoki jak przy sztormowej pogodzie nad morzem. Ciekawym produktem o właściwościach leczniczych, wyciszających, który warto byłoby wykorzystać mocniej, jest krzemień pasiasty - nadmienił marszałek Świętokrzyskiego.
W dalszej części Grzegorz Gałuszka, dyrektor Uzdrowiskowego Szpitala  Kompleksowej Rehabilitacji „KRYSTYNA" w Busku-Zdroju i Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej zaprezentowali potencjał "srebrnej" turystyki na przykładzie Świętokrzyskiego, a Viega Kuliavets, wicedyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Rozwoju Regionalnego Administracji Państwowej Obwodu Winnickiego na Ukrainie, przybliżył walory Winniczyzny i opowiedział o kierunkach rozwoju turystyki na tym terenie.

W trakcie trzydniowej wystawy nie zabraknie także cieszących się ogromnym zainteresowaniem szkoleń, warsztatów, spotkań branżowych przedsiębiorców, którzy chcą nawiązać współpracę w zakresie budowania oraz rozwoju markowych i sieciowych produktów turystyki wiejskiej lub aktywnej.
Propozycje wystawców uzupełnią degustacje regionalnych dań, lokalnych przysmaków, jarmark  rękodzieła oraz konkursy dla zwiedzających.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Regionalna  Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego i Targi Kielce S.A.

 
 
 
 

Polecamy:

         

 
 • JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
  JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
 • Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
  Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
 • Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
  Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
  Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
  Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
 • ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
  ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
  Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
  Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
 • Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
  Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
 • Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
  Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
 • Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
  Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
 • Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
  Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
 • Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
  Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
 • Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
  Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
 • Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
  Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
  Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
 • Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
  Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
  Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
 • Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
  Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 
 
Imieniny:
Macieja i Bogusza
Wszystkiego najlepszego!