Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Jarmark Wielka Majówka od czwartku w Kielcach

Smaki regionów majóka Kielce plakat.jpgOd czwartku, 27 kwietnia do środy, 3 maja na ul. Sienkiewicza i Placu Artystów w Kielcach staną kramy z rękodziełem i tradycyjnymi produktami regionalnymi, a także będzie można wziąć udział w zabawach i atrakcjach jakie zostały przygotowane w ramach Jarmarku Wielka Majówka i II kieleckiego Zlotu Food Trucków, organizowanych przez firmę Smaki Regionów. Patronat na jarmarkiem objął Portal "Wrota Świętokrzyskie".

Wyruszą szlakiem legionistów

odcisk stóp na asflaciePo raz osiemnasty Oddział PTTK im. St. Jeżewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza wszystkich na Rajd Legionowym Szlakiem, który odbędzie się 13 maja br. Przedsięwzięcie ma na celu oddanie hołdu marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu i legionistom walczącym o niepodległą Polskę, poznanie biografii ppłk Antoniego Jabłońskiego oraz promowanie turystyki aktywnej wśród dzieci i młodzieży. Zainteresowani udziałem w rajdzie mogą się zapisywać do 5 maja.

Na majówkę rowerem

plakat rajdu rowerowegoMiłośnicy dwóch kółek z nadzieją patrzą w niebo, aby słoneczna aura w końcu zawitała nad Świętokrzyskie i można było rowerem pojechać w siną dal. Do takiej wspólnej, rodzinnej, rowerowej wyprawy zachęca Klub Seniora Złotego Wieku w Lechowie, który wraz z LZS Lechów organizuje Majowy Rajd Rowerowy. Zgłoszenia przyjmowane są do końca tego tygodnia (29 kwietnia).

A czy znasz ty...

głaz narzutowy w LipnikuNa kolejną z cyklu weekendowych wędrówek "A czy znasz ty ..." zaprasza w sobotę, 29 kwietnia, ostrowiecki Oddział Świętokrzyski PTTK im. St. Jeżewskiego. Tym razem wielbiciele pieszych eskapad poszukają pomnika przyrody w Lipniku.

Szydłowska Majówka z Historią

W najbliższą niedzielę, 30 kwietnia, na placu zamkowym w Szydłowie odbędzie się „Szydłowska Majówka z Historią", podczas której odbywać się będą pokazy nawiązujące do różnych epok historycznych. Organizatorem wydarzenia, będącego inauguracją sezonu turystycznego, jest Gminne Centrum Kultury w Szydłowie.

Konkurs eduakcyjny "Geostanowiska w twoim sąsiedztwie"

plakat geostanowiskaPo raz kolejny Geopark Kielce - Centrum Geoedukacji organizuje konkurs edukacyjny pn. "Geostanowiska w twoim sąsiedztwie", przeznaczony dla dwu-, trzy- lub czteroosobowych zespołów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa świętokrzyskiego. - Zadaniem uczestników będzie wykonanie plakatu prezentującego ciekawe pod względem geologicznym miejsce, znajdujące się blisko szkoły lub miejsca zamieszkania startujących w konkursie uczniów. Na zgłoszenia czekamy do 15 maja br.- informuje Witold Wesołowski z Centrum Geoedukacji w Kielcach.

Na pograniczu Pienin i Gorców

plakat czorsztyn-niedzicaŚredniowieczne zamki w malowniczej górskiej scenerii zwiedzą uczestnicy jednodniowej wycieczki zaplanowanej na 6 maja. Wyprawę organizuje Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach, który czeka na zgłoszenia chętnych do 4 maja.

Zainaugurowano sezon turystyczny w regionie świętokrzyskim

Inauguracja  sezonu turystycznego 2017 (6).JPGW Kompleksie „Świętokrzyska Polana" w Chrustach (gm. Zagnańsk) odbyła się dziś inauguracja kolejnego sezonu turystycznego w województwie świętokrzyskim. Reprezentanci organizacji, stowarzyszeń, przedsiębiorstw turystycznych oraz przedstawiciele różnych szczebli samorządu mieli okazję nie tylko poznać dane dotyczące ruchu turystycznego w 2016 roku, plany na nadchodzący sezon, ale także poznać wszystkie atuty funkcjonującego od niedawna produktu turystycznego – Kompleksu „Świętokrzyskiej Polana".

"Przygoda" zaprasza na weekendowe rajzy

zamek w stopnicyChoć aura za oknem bardziej przypomina zimę niż wiosnę w rozkwicie, wielbicielom przemierzania regionu wzdłuż i wszerz ten fakt nie przeszkadza. Niestrudzeni krajoznawcy z Klubu Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" proponują wszystkim sobotnią wycieczkę do Szczaworyżu (22 kwietnia) oraz niedzielne zwiedzanie suchedniowskiego kamieniołomu (23 kwietnia).

Świętokrzyskie zachwala swoje walory na Targach LATO

lato logo Z bogatą ofertą prezentowaną przez świętokrzyskie hotele, biura podróży, placówki kulturalne i muzealne, organizacje turystyczne, zapoznają się wszyscy, którzy odwiedzą 22. Targi Turystyki i Wypoczynku LATO w Warszawie. Gromadząca corocznie wielu wystawców z kraju i zagranicy impreza potrwa od 21 do 23 kwietnia 2017 roku.

Wyświetlanie 501 - 510 z 1 010 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 101
 

Baner GreenVelo