Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Weekendowe eskapady z "Przygodą"

klasztor cystersów wąchockW ten weekend Klub Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" z Kielc przygotował dwie ciekawe imprezy dla lubiących przemierzać kilometry. W sobotę, 14 kwietnia, turyści poznają m.in. tajemnicę Góry Kapturowej, zaś dzień później, 15 kwietnia, przemierzą dolinę rzeki Kamiennej.

Wiosenny rajd rowerowy w Sitkówce-Nowinach

plakat rajdu rowerowegoPopularyzacja atrakcji turystycznych i propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu - to główne cele Gminnego Rajdu Rowerowego, organizowanego przez samorząd Sitkówki-Nowiny. Pierwsza w tym roku rowerowa eskapada odbędzie się w niedzielę, 15 kwietnia.

Rowerem w siną dal...

krajobraz z roweremPiękna aura zachęca do opuszczenia domowych pieleszy, pójścia na spacer albo wyprawienia się rowerem w siną dal. Dwie propozycje poznawania zakątków województwa świętokrzyskiego z wysokości rowerowego siodełka ma staszowskie Koło Grodzkie PTTK. W sobotę, 14 kwietnia, krajoznawcy przemierzą 60 km i dołączą do Rajdu Wiosennego organizowanego przez AKTK PTTK "Sabat" z Kielc. Natomiast dzień później, 15 kwietnia, wybiorą się na objazd trasy zlotowej przygotowanej na Europejski Tydzień Turystyki Rowerowej UECT.

Na powitanie wiosny

oleśnica rynekDziś, 11 kwietnia, mija termin przesyłania zgłoszeń na Rajd Wiosenny, organizowany przez Akademicki Klub Turystyki Kwalifikowanej PTTK "Sabat". Trasa, zaplanowanej na 14 kwietnia wędrówki, prowadzić będzie przez urokliwe zakątki Niecki Połanieckiej.

Spotkanie z podróżnikiem w pińczowskiej bibliotece

omanNie tylko o wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO Parku Narodowym Serengetii będzie można usłyszeć dziś, 9 kwietnia, w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Pińczowie. O swoich wyprawach m.in. do Tanzanii i innych krajów Afryki, państw Bliskiego Wschodu, opowie globtroter Leszek Szczasny. Początek spotkania o godzinie 17.

Powędruj ze skarżyskim PTTK

pttk skarżysko logoDo podążania świętokrzyskimi szlakami pieszymi, odkrywania niezwykłych miejsc, zachęca Oddział Miejski PTTK w Skarżysku-Kamiennej, który organizuje weekendowe eskapady po regionie. W sobotę, 7 kwietnia, skarżyscy krajoznawcy proponują dłuższy spacer z Rożków do Orońska.

Weekend na rowerze

wiosenny rowerMiłośnicy rowerowych przejażdżek z nadzieją oczekują weekendu, aby odkurzyć swoje "dwa kółka" i wyruszyć w siną dal. Do udziału w zorganizowanych rajdach namawiają Koło Grodzkie PTTK ze Staszowa oraz Świętokrzyski Klub Turystów Kolarzy "Kigari", inaugurujący 8 kwietnia tegoroczny sezon kolarski.

"Przygoda" na wiosennym szlaku

droga przez las wiosnaPrzed nami prawdziwie wiosenne dni. Warto więc wyciągnąć wygodne buty i udać się w nieznane wspólnie z Klubem Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" z Kielc. Na nadchodzący weekend, 7 i 8 kwietnia, klubowicze proponują sobotnią wyprawę w okolice Suchedniowa oraz niedzielną marszrutę do "Piekła".

Nowy Korczyn z lotu ptaka

Nowy KorczynNajcenniejsze zabytki i najciekawsze miejsca, które warto odwiedzić w Nowym Korczynie prezentuje najnowszy film, który promuje gminę. Wszystko z lotu ptaka. – Chcieliśmy wykorzystać nowości techniczne, czyli zdjęcia wykonane z drona, żeby pokazać to, co nie jest widoczne z poziomu ziemi – mówi Paweł Zagaja, wójt gminy Nowy Korczyn

Górskie wędrowanie z "Sabatem"

skały w SudetachDziewięć osób ma jeszcze szansę na udział w XXVII Wyprawie Górskiej organizowanej przez Akademicki Klub Turystyki Kwalifikowanej PTTK "Sabat" między 28 kwietnia a 3 maja. Tym razem krajoznawcy z działającego przy Politechnice Świętokrzyskiej klubu udadzą się w Sudety Zachodnie. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 kwietnia.

Wyświetlanie 11 - 20 z 520 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 52
 

Baner GreenVelo