Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Mikołajkowa wyprawa w góry i wizyta w Muzeum Bombki Choinkowej

Bombki Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej oraz wyprawa w Beskid Sądecki to plany sandomierskiego Oddziału PTTK na 9 i 10 grudnia. W trakcie dwudniowego wypadu w góry (9 i 10 grudnia) wspólnie z Sandomierskim Klubem Górskim, działającym przy Oddziale PTTK w Sandomierzu, turyści dotrą do Szczawnicy i Jaworek. W niedzielę, 10 grudnia, Oddział PTTK w Sandomierzu proponuje poznanie pięknego świata ozdób choinkowych w trakcie wizyty w fabryce i muzeum bombek w Nowej Dębie.
 

Zagłosuj na chęcińską twierdzę

zamek chęciny potJeszcze do 19 listopada internauci mają możliwość oddania głosu na najatrakcyjniejszy, innowacyjny i najbardziej przyjazny dla podróżujących produkt w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej. Świętokrzyskim kandydatem do zdobycia "Certyfikatu Internatów 2017" jest Zamek Królewski w Chęcinach.

Bądź bezpieczny nad wodą również zimą

plakat bezpieczna woda zimaPo raz kolejny Ministerstwo Sportu i Turystyki przygotowało zimową odsłonę akcji "Bezpieczna Woda". Kampania ma uświadomić dzieciom i młodzieży, z jakimi zagrożeniami mogą się zetknąć podczas zabaw na zamarzniętych zbiornikach wodnych. W przybliżaniu tej tematyki mają pomóc materiały edukacyjno-informacyjne, przygotowane przez resort sportu i turystyki.

Huczny jubileusz Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego

plakat rotW tym roku mija piętnaście lat od momentu powołania Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, której działalność skupia się m.in. na realizowaniu zadań związanych z rozwojem turystyki, promowaniem regionu, doskonaleniem kadr podmiotów związanych z usługami dla podróżnych, ochroną dóbr dziedzictwa kulturalnego. Uroczysta gala podsumowująca funkcjonowanie i osiągnięcia ROT odbędzie się 1 grudnia 2017 roku.

Święto wina i winiarzy w Sandomierzu

plakat święta młodego wina w sandomierzuSandomierszczyzna to jeden z czołowych regionów rodzimych uprawy winorośli. Działający tu winiarze rozwijają winnice, doskonalą technologię produkcji oraz organizują coroczne spotkanie będące świętokrzyską odpowiedzią na tradycyjne, francuskie beaujolais nouveau. W nadchodzący weekend (18 i 19 listopada) podczas piątej edycji Święta Młodego Wina w Sandomierzu wielbiciele tego trunku będą mogli ocenić, jak udały się tegoroczne zbiory.
 

Zachwycające Galapagos

iguana z galapagosO endemicznych gatunkach roślin i zwierząt, pirackich  skarbach i innych ciekawostkach Ekwadoru będzie można usłyszeć podczas kolejnej odsłony "Klubu Podróżnika", którą zaplanowano 16 listopada. Gościem spotkania pt. "Galapagos. Boże Narodzenie na równiku" będzie pasjonatka dalekich wypraw Barbara Libiszowska-Pawlak. Początek o godzinie 18.

Weekend z "Przygodą"

jesienny lasKlub Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" zachęca wszystkich lubiących piesze wyprawy do spędzenia przedostatniego listopadowego weekendu na świeżym powietrzu. W sobotę, 18 listopada, wspólnie z Oddziałem Świętokrzyskim PTTK w Kielcach klubowicze podsumują sezon turystyczny w Górach Świętokrzyskich, natomiast dzień później, 19 listopada, wyruszą na wycieczkę andrzejkową po okolicy Kielc.
 

Wieczór wróżb z kieleckim Oddziałem PTTK

plakat andrzejkiWielkimi krokami zbliża się dzień pełen wróżb i ostatnich hucznych zabaw przed adwentem - andrzejki. Część osób już z pewnością poczyniła plany związane z atrakcyjnym spędzeniem tego czasu z przyjaciółmi lub rodziną. Ci, którzy chcieliby przekonać się jak wygląda magiczny wieczór wśród turystycznej braci, mogą skorzystać z propozycji Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach. Kieleccy krajoznawcy zapraszają 25 listopada do Świętej Katarzyny.

Wkrótce startuje konkurs "New Tech-New Travel"

logo konkursu new tech new travelPolska Organizacja Turystyczna po raz drugi organizuje konkurs technologiczny pn. "New Tech-New Travel", którego celem jest promocja nowoczesnych koncepcji ułatwiających podróżowanie, usprawniających procesy zarządzania w podmiotach związanych z turystyką lub wspierających reklamę polskich firm i regionów turystycznych. Przedsiębiorstwa typu "start-up", które opracowały innowacyjne rozwiązania dla sektora turystyki mogą przesyłać swoje pomysły od 30 listopada 2017 roku do 15 stycznia 2018 roku.

I Sejmik Turystyczny Województwa Świętokrzyskiego

logo świętokrzyskieWyznaczenie nowych obszarów rozwoju świętokrzyskiej turystyki oraz podsumowanie dotychczasowych osiągnięć marki regionu - to główne tematy organizowanego po raz pierwszy Sejmiku Turystycznego Województwa Świętokrzyskiego, który odbędzie się 17 listopada br. Wydarzenie będzie jednym z paneli Świętokrzyskiego Forum Ekonomicznego zaplanowanego w kieleckim centrum wystawienniczo-kongresowym w tym samym terminie. Zainteresowani przyszłością turystyki w Świętokrzyskiem mogą potwierdzić swój udział w Sejmiku do 14 listopada.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51
 

Baner GreenVelo