Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Powędrują po "Koronę"

drogowskaz na tle niebaW sobotni poranek, 23 września, na jesienną edycję "Rajdu po Koronę" zaprasza Oddział PTTK w Końskich. Tym razem krajoznawcy zaplanowali piętnastokilometrowy marsz, w trakcie którego zdobędą kolejne wzniesienia: Szczytniak i Górę Chełmową.

Weekend z turystycznymi rabatami

plakat akcji polska za pół cenyJuż od dziś, 18 września, można nabyć z rabatem bilety do wielu atrakcji turystycznych, kulturalnych, sportowych, a także zamówić noclegi w promocyjnej cenie w ramach trzeciej edycji akcji „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny". W tegoroczną odsłonę przedsięwzięcia, którą zaplanowano od 6 do 8 października, włączyło się 15 obiektów z województwa świętokrzyskiego.

Nowy Wiśnicz znany i nieznany

nowy wiśnicz zamekDo dawnej posiadłości Kmitów i Lubomirskich - Nowego Wiśnicza, zaprasza 7 października, Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach. W programie wyprawy znalazły się najciekawsze zabytki miasta m.in. czternastowieczny zamek, Rynek z dwustu- i trzystuletnimi kamienicami, zespół klasztorny karmelitów. Rejestracja chętnych trwa do 30 września.

Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy już 23 września

plakat rajd pielgrzymkowyJeszcze przez dwa dni, do 20 września, grupy znajomych, rodziny, uczniowie, lubiący wędrówki oraz rajdowi „wyjadacze" mogą się zapisywać na tegoroczną edycję Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego. Ta największa w Polsce jednodniowa impreza turystyki pieszej, która co roku gromadzi tysiące uczestników, odbędzie się w sobotę, 23 września.

Kraina Cyklopów zaprasza

maleniec fabryka „Kraina Cyklopów: kuźnice i wielkie piece" - pod takim hasłem w niedzielę, 17 września, w Maleńcu odbędzie się impreza promująca lokalne dziedzictwo poprzemysłowe. Inicjatorami pikniku, organizowanego w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, są Stowarzyszenie „W Dolinie Czarnej" oraz Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu.

Zagłosuj na Sandomierz

dom długosza sandomierzChcesz zobaczyć Sandomierz z podniebnej perspektywy? Oddaj swój głos na królewskie miasto w plebiscycie ogłoszonym przez stację Planete+. Miejscowość, która wygra, zostanie sfilmowana z lotu ptaka, a ujęcia udostępnione zostaną w odcinku specjalnym programu „Polska z góry". Głosowanie trwa do 26 września.

Skorzystaj z oferty wydarzeń - trwają Europejskie Dni Dziedzictwa

Europejskie Dni Dziedzictwa plakatRozpoczyna się kolejny weekend Europejskich Dni Dziedzictwa. W ramach akcji  organizowane są dni otwarte w obiektach zabytkowych, tematyczne wystawy w muzeach i instytucjach kultury, bibliotekach, sesje popularnonaukowe, pikniki historyczne i festyny. Hasło przewodnie EDD w 2017 r. to „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu".

Wytopki Ołowiu po raz 25.

TokarniaW niedzielę 17 września zapraszamy serdecznie do Parku Etnograficznego Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni na doroczne "Wytopki Ołowiu". Od godz. 12.00 dlo 17.00 można będzie przyjrzeć się tradycyjnym metodom wytapiania tego metalu, a także obejrzeć pracę m.in. kowala czy garncarza. Imprezie towarzyszyć będzie otwarcie wystawy zabytkowych maszyn rolniczych.

Ekologicznie i geologicznie w Centrum Geoedukacji

plakat piknik geologicznyW niedzielę, 17 września, Geopark Kielce zaprasza wszystkich na IV Piknik Geologiczny, który odbędzie się w Centrum Geoedukacji na kieleckiej Wietrzni. Tegorocznej edycji przedsięwzięcia przyświeca hasło "EKO brzmi geologicznie". Na przybywających do Centrum czekać będą stanowiska warsztatowe, gdzie poprzez naukę i zabawę zapoznają się z zagadnieniami związanymi z ochroną środowiska przyrodniczego.

Na spacer z "Przygodą" i sandomierskimi krajoznawcami

mur oporowy w bobrzyJak w każdy weekend Klub Turystów Pieszych "Przygoda", działający przy kieleckim Oddziale Świętokrzyskim PTTK, proponuje aktywny wypoczynek i podziwianie malowniczych świętokrzyskich krajobrazów oraz ocałałych śladów bogatej przeszłości. Tym razem w sobotę, 16 września, piechurzy poznają urokliwe zakątki gminy Zagnańsk i Masłów, a 17 września, po spacerze wokół Góry Grodowej upieką ziemniaki przy zabytkowym murze oporowym w Bobrzy. Również w niedzielę, na wyprawę na Święty Krzyż zaprasza Oddział PTTK z Sandomierza.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51
 

Baner GreenVelo