Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Pożegnaj zimę wspólnie ze skarżyskim PTTK

drzewo na pagórkuZa kilka dni pożegnamy astronomiczną zimę i powitamy bardziej radosną porę roku - wiosnę. Z tej okazji Oddział Miejski PTTK w Skarżysku-Kamiennej zaprasza do udziału w XVIII Rajdzie Wiosennym "Topienie Marzanny", który odbędzie się 24 marca br. Na zgłoszenia od grup szkolnych, klubów, organizacji społecznych i turystów indywidualnych organizatorzy czekają do 21 marca.

Świętokrzyskie czarownice zapraszają na rajd

plakat rajdu czarownicMoc wrażeń czeka wszystkich, którzy zdecydują się wyruszyć w sobotę, 17 marca, na poszukiwanie świętokrzyskich czarownic. Oprócz słynących ze swej szczególnej urody pań, piechurzy na swojej drodze spotkają świętokrzyskich zbójów, czarty i poznają uroki magicznych Gór Świętokrzyskich. Organizatorami szóstej edycji Rajdu Pieszego "W poszukiwaniu świętokrzyskich czarownic" są: Agencja Turystyki Geo Travel, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego oraz Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach.

Świętokrzyskie "NA STYKU KULTUR"

Kapsuła 5D.jpgWalory regionu świętokrzyskiego będą promowane na rozpoczynających się jutro, 16 marca, w Łodzi, Targach Turystycznych "NA STYKU KULTUR". Podczas trzydniowej imprezy zaprezentowane zostaną m.in.: przewodniki po szlakach pieszych i rowerowych, filmy w technice 5D o najciekawszych zakątkach województwa oraz oferty miasta Kielce i Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.

Pieniądze dla Stacji Hajdaszek i Ośrodka Edukacji Przyrodniczej

stacja w UmianowicachZarząd Województwa Świętokrzyskiego zdecydował o finansowaniu dwóch sztandarowych inwestycji realizowanych przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach. Chodzi o Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach oraz „Stację Hajdaszek – Kolejowy Skansen". Oba prowadzone przez jednostkę samorządu województwa przedsięwzięcia miały już wcześniej podpisane pre-umowy. Podczas ostatniego posiedzenia Zarządu Województwa zapadły ostateczne decyzje finansowe.

Weekendowa porcja turystycznej aktywności

śnieżynka kwiatKolejną porcję widokowych wrażeń i potężną dawkę ruchu jako remedium na wiosenne przesilenie zaordynują chętnym członkowie Klubu Turystów Pieszych PTTK "Przygoda". Na sobotę i niedzielę, 17 i 18 marca, piechurzy z "Przygody" przygotowali wyprawy tematyczne. Zachęcają również do udziału w Niedzieli Palmowej (25 marca) w Ochotnicy Dolnej.

W Chęcinach powstanie nowa trasa turystyczna

chęciny"Śladami króla Łokietka" - taką nazwę nosić będzie powstająca w Chęcinach trasa turystyczna. Liczący ponad kilometr szlak wytyczono obok zabytkowych zabudowań miasta, co uzupełni dotychczasową ofertę turystyczną. Wkrótce rozpocznie się pierwszy etap prac.

Staszowski PTTK zainauguruje sezon rowerowy

rowerowe szprychyW sobotę, 17 marca, tradycyjnym Rajdem na Wiśniówkę staszowskie Koło Grodzkie PTTK zainauguruje sezon rowerowy 2018. Natomiast dzień później, 18 marca, PTTK ze Staszowa proponuje nieco dłuższą przejażdżkę "W poszukiwaniu wiosny".

Na terenie Nadnidziańskiego Parku Krajobrazowego powstanie ścieżka edukacyjno-przyrodnicza

Umowa na zwiększenie edukacji ekologicznej oraz ograniczenie negatywnego oddziaływania turystyki na obszary cenne przyrodniczo na terenie Powiatu Kazimierskiego i Powiatu BuskiegoMarszałek Adam Jarubas oraz starosta kazimierski Jan Nowak podpisali umowę na dofinansowanie projektu pn. „Zwiększenie edukacji ekologicznej oraz ograniczenie negatywnego oddziaływania turystyki na obszary cenne przyrodniczo na terenie Powiatu Kazimierskiego i Powiatu Buskiego" w ramach Działania „Ochrona i wykorzystanie obszarów cennych przyrodniczo" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.

Ogród Botaniczny, Kadzielnia i Wietrznia piękniejsze dzięki unijnym funduszom

Rozbudowa Ogrodu Botanicznego w Kielcach  (09).JPGOgrody japońskie, orientalne, włoskie, alpinarium, wodospady w Ogrodzie Botanicznym, ścieżki edukacyjne w rezerwacie Kadzielnia, czy geologiczny ogród doświadczeń w rezerwacie Wietrznia – między innymi o takie nowe atrakcje wzbogacą się Kielce. Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz prezydent Kielc Wojciech Lubawski podpisali 14 marca umowy na dofinansowanie dwóch projektów: „Rozbudowa Ogrodu Botanicznego w Kielcach w oparciu o endogeniczne zasoby dziedzictwa naturalnego" oraz „Rozbudowa infrastruktury edukacyjnej na terenach przyrodniczo cennych administrowanych przez Geopark Kielce".

Na rewitalizację miasta i rozwój turystyki w Sandomierzu

Podpisanie umowy na rewitalizację Sandomierza 14 marcaUmowę na dofinansowanie projektów: „Rewitalizacja Sandomierza - miasta dziedzictwa kulturowego i rozwoju" oraz „Podniesienie atrakcyjności turystycznej Sandomierza poprzez wykorzystanie potencjałów endogenicznych" podpisali w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego marszałek Adam Jarubas i burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51
 

Baner GreenVelo