Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Ponidzie z "Kompasem"

Pińczów- kaplica św. AnnyTo ostatni moment na podjęcie decyzji o wyruszeniu z Klubem Turystyki Kwalifikowanej "Kompas" na wycieczkę autokarowo-pieszą po niezwykle urokliwym Ponidziu. Eskapada odbędzie się 18 czerwca na trasie przejazdu kolejki "Ciuchcia Ekspres Ponidzie". Rejestracja chętnych prowadzona jest do 31 maja.

Kajakiem po Wisłoce

kajakowa podróżDo 31 maja fani aktywnego wypoczynku w kajaku mogą potwierdzić swój udział w spływie organizowanym przez Koło PTTK w Połańcu. Wodna wyprawa ph. "Wisłoka 2017" odbędzie się 10 czerwca na trasie Podleszany - Tursko Małe o długości około 22 km.

Zobaczą nadwiślańskie krajobrazy

małopolski przełom wisłyNa eskapadę szlakiem Małopolskiego Przełomu Wisły zaprasza w niedzielę, 4 czerwca, Oddział PTTK w Sandomierzu. W programie wyprawy znalazły się m.in: Annopol, Piotrawin, Tarłów, Maruszów. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są do 3 czerwca.

Wybierz swój EDEN

grafika konkursu EDENDo 11 czerwca Polska Organizacja Turystyczna czeka na zgłoszenia mniej znanych lub jeszcze nieodkrytych obszarów turystycznych o wyjątkowych walorach dla dziedzictwa europejskiego, które mogłyby stanowić alternatywę dla kierunków cieszących się dużym powodzeniem wśród podróżujących, w ramach konkursu EDEN. Tegoroczna edycja plebiscytu, zainicjowanego w 2006 roku przez Komisję Europejską, odbywa się pod hasłem "Turystyka kulturowa".

Pora na "50-tkę Świętokrzyską"

medal 50-tka świętokrzyskaŚmiałków na pokonanie nieco dłuższego niż maraton dystansu "50-tki Świętorkzyskiej" przybywa z roku na rok. Nie dziwi więc fakt, że limit miejsc na tegoroczną wędrówkę długodystansową został wyczerpany po kilkudziesięciu minutach po uruchomieniu zapisów. Szczęśliwcy, którym udało się znaleźć w gronie uczestników, wyruszą 27 maja na trasę z Rakowa do Huty Starej.

Wędrówka z Babą Jagą i nie tylko...

Jubileusz klubu PrzygodaCotygodniową porcję wrażeń na pieszych szlakach województwa świętokrzyskiego zaserwują w weekend Klub Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" i Oddział Świętokrzyski PTTK im. St. Jeżewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na patriotyczną majówkę w sobotnie przedpołudnie zapraszają natomiast rady sołeckie ze Stadnickiej Woli i Nieba. W niedzielę, 28 maja, do wspólnego wędrowania mniejszych i większych podróżników zachęca Baba Jaga.

Prehistoria w pigułce

plakat pikniki archeologicznego praosada rydnoJak wyglądała codzienność naszych przodków sprzed 10 tysięcy lat, w jaki sposób wytwarzali krzemienne narzędzia oraz co było ich przysmakiem - ciekawostki z życia naszych protoplastów będzie można poznać w trakcie trzydniowego Pikniku Archeologicznego "PraOsada RYDNO", który rozpocznie się już jutro, 26 maja. Organizatorami edukacyjnego wydarzenia są: Stowarzyszenie "PraOsada RYDNO", Oddział PTTK w Skarżysku-Kamiennej i Polskie Towarzystwo Historyczne - Oddział w Skarżysku-Kamiennej.

Powiat Kielecki pomostem do Europy

Święty Krzyż"Powiat Kielecki pomostem do Europy" to hasło przewodnie Jarmarku Świętokrzyskiego, kóry już w najbliższą niedzielę 28 maja odbędzie się na Świętym Krzyżu. Organizowane już po raz 12, całodniowe spotkanie przygotowują wspólnie: Powiat Kielecki, gminy Nowa Słupia i Bieliny.

Rowerowy weekendowy zawrót głowy

rower odpoczynekNadchodzący weekend, według synoptyków, będzie sprzyjał wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Tym, którzy potrzebują chwili oddechu polecamy lenistwo z książką lub filmem, chcącym nadrobić towarzyskie kontakty - piknikowe spotkania w gronie znajomych, a aktywnym - rowerowe eskapady po regionie. Na te ostatnie zapraszają: Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Górno, Grupa Inicjatywna Ostrower oraz Świętokrzyski Klub Turystów Kolarzy "Kigari".

Zgłoś innowacyjne rozwiązania w turystyce

nagroda UNWTOPo raz czternasty Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) zachęca osoby prywatne, instytucje, przedsiębiorstwa do udziału w konkursie dotyczącym innowacji w turystyce pn."Awards for Excellence and Innovation in Tourism". Zgłoszenia do tegorocznej edycji można przesyłać do 30 września 2017 roku. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 17 stycznia 2018 roku podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych "FITUR" w Hiszpanii.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51
 

Baner GreenVelo