Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Zmierzą się z maratonem

medale maraton zimowyWiatr, mróz, śnieg czy deszcz, mknące wskazówki zegara i prawie 45 km do pokonania - przed takim wyzwaniem staną 20 stycznia uczestnicy drugiej edycji Zimowego Maratonu Świętokrzyskiego. O tym, że fanów takiej formy turystyki nie brakuje, świadczy liczba chętnych - ponad 500 osób. Ostatecznie w ekstremalnej wędrówce weźmie udział 400 piechurów z całej Polski, którzy pomaszerują śladem świętokrzyskich gwarków.

Marcowe harce z katarzynkami i Krystynką

toruń"W Ciechocinku, tam gdzie dom zdrojowy..." słowa przeboju T-Raperów znad Wisły będą mogli zanucić uczestnicy marcowej wycieczki, organizowanej przez Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach. Wyprawa do słynnego uzdrowiska oraz znanego z wyśmienitych pierników Torunia odbędzie się 10 i 11 marca. Zapisy trwają do końca lutego bieżącego roku.

Wypatrują śniegu i mrozu

mały narciarzZ niecierpliwością wypatrują śniegu i mrozu narciarze, snowboardziści, właściciele ośrodków narciarskich i wielbiciele innych dyscyplin zimowych. Choć aura dotychczas nie była dla nich łaskawa, to kilka chłodniejszych nocy sprawiło, że w ośrodkach narciarskich uruchomiono armatki i sztuczne naśnieżenie stoków. Najbardziej zadowoleni będą najmłodsi lub początkujący fani szusowania. Dla nich już otwarto trasy na kieleckim Stadionie oraz w Krajnie.

Zimowy rajd szlakiem powstania

polana dionizego czachowskiegoDzieje powstania styczniowego na ziemi świętokrzyskiej i losy jego dowódców poznają uczestnicy corocznego Rajdu Zimowego, organizowanego przez Oddział Świętokrzyski PTTK im. St. Jeżewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tym razem młodzi piechurzy, wędrując szlakiem powstania styczniowego, dotrą do Sudołu. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia, a zgłoszenia drużyn szkolnych, harcerskich, zuchowych, itp., przyjmowane są do 17 stycznia.

Zostań geo-badaczem ziemskich tajemnic

geoferie plakatSpecjalną, bezpłatną ofertę na czas przerwy międzysemestralnej przygotowało dla dzieci i młodzieży Centrum Geoedukacji w Kielcach. W trakcie organizowanych po raz siódmy "GEO-Ferii" będzie można dowiedzieć się wszystkiego o przepuszczalności skał, Układzie Słonecznym i wodzie. Pierwsze zajęcia odbędą się 13 lutego.

Wykład o "najczystszym synu wolności"

tadeusz kościuszkoW dwusetną rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki, przywódcy insurekcji kościuszkowskiej, inżyniera wojskowego, polskiego i amerykańskiego generała, Muzeum Regionalne PTTK i Komisja Opieki nad Zabytkami przy Oddziale PTTK w Końskich organizują 12 stycznia konferencję poświęconą wielkiemu Polakowi.

"Przygoda" proponuje aktywny weekend

święty krzyż Interesujące marszruty dla osób, lubiących odkrywanie bliższych i dalszych zakątków województwa świętokrzyskiego, przygotował na najbliższy weekend Klub Turystów Pieszych PTTK "Przygoda". W sobotę, 13 stycznia, piechurzy dotrą na Św. Krzyż, a w niedzielę, 14 stycznia, podziwiać będą meandrująca Kamienną.

Wyprawa do Bochni i Brzeska

bochnia kopalnia soliKoło Miejskie PTTK w Busku-Zdroju zachęca wszystkich, którzy lubią poznawać interesujące miejsca, do udziału w wycieczce do Bochni i Brzeska. W trakcie zaplanowanej na 21 stycznia wyprawie, uczestnicy zajrzą w głębokie sztolnie jednego z najstarszych ośrodków wydobycia soli oraz do wnętrz działającego od ponad 170 lat browaru.

Poszusuj z Oddziałem PTTK Kielce

narty z pttk kielcePoczątkujący, "średniacy" i zaawansowani narciarze oraz snowboardziści ze zniecierpliwieniem oczekują na opady białego puchu w Świętokrzyskiem. Tym, którzy wolą wykorzystać dobre warunki pogodowe w położonych bardziej na południe rejonach kraju, polecamy styczniową wyprawę narciarską organizowaną przez Oddział Świętokrzyski PTTK Kielce. Na białczańskie stoki kieleccy krajoznawcy zapraszają 27 stycznia.

Rusza budowa zbiornika wodnego w Radoszycach

Rusza budowa zbiornika wodnego w Radoszycach (4).jpgRuszają prace przy budowie radoszyckiego, 22-hektarowego zbiornika wodnego z plażą usytuowaną blisko lasu, oświetleniem, miejscami parkingowymi oraz stoiskami handlowymi. Marszałek Adam Jarubas i członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Agata Binkowska „wbili łopatę" pod nową inwestycję pt. „Zapobieganie skutkom klęsk żywiołowych poprzez budowę wielofunkcyjnego zbiornika wodnego małej retencji w Radoszycach" i przekazali plac budowy wykonawcy.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51
 

Baner GreenVelo