Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Obchody rocznicy bitwy pod Małogoszczem

plakat obchodów rocznicy bitwy pod małogoszczemWykładem o uczestnikach bitwy pod Małogoszczem zainaugurowane zostaną obchody 154. rocznicy tego wydarzenia. Prelekcji będzie można wysłuchać w piątek, 24 lutego, w sali widowiskowej Domu Kultury w Małogoszczu. Głównym uroczystościom, które zaplanowano w niedzielę, 26 lutego, towarzyszyć będzie jubileuszowy Małogoski Złaz Turystyczny.

Wycieczka do obozu "Wybranieckich"

logo ktp pttk przygodaSobotnia wycieczka Klubu Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" poświęcona będzie pamięci przewodnika świętokrzyskiego, Krzysztofa Bogusza. Zaplanowną na 25 lutego eskapadę poprowadzi Ryszard Łopian, a miejscem startu będą Skorzeszyce.
 

Przejdą po trasie dawnej wąskotorówki

turystka w lesieJeśli należysz do osób lubiących wypoczynek w ruchu, skorzystaj z propozycji Koła Grodzkiego PTTK w Staszowie, które na niedzielne przedpołudnie, 26 lutego, zaplanowało wyprawę szlakiem kolejki wąskotorowej.
 

Klub Górski PTTK Kielce na czerwonym szlaku

znak czerwonego szlaku na drzewieJeśli lubisz podejmować wyzwania, chcesz sprawdzić swoją formę i przy okazji poznać Wyżynę Sandomierską weź udział w wyprawie organizowanej przez Klub Górski PTTK Kielce 5 marca. Celem pieszej eskapady będzie przejście kolejnego fragmentu szlaku czerwonego Annopol - Gołoszyce.

Raz, dwa, trzy, cztery maszerują... baby

kobiety idące ośnieżoną drogą Nie tylko kobiece drużyny, ale także męskie, młodzieżowe i rodzinne mogą wziąć udział w 42. "Rajdzie Bab", organizowanym  przez zarząd koneckiego Oddziału PTTK i Klub Turystyki Aktywnej "PASAT" przy współudziale: miejscowego magistratu, Starostwa Powiatowego w Końskich oraz koneckiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1. W trakcie imprezy, zaplanowanej na sobotę, 4 marca, uczestnicy przemierzą dwunastokilometrową trasę oraz sprawdzą swoją wiedzę i sprawność w kilku konkurencjach - niespodziankach.

Zostań instruktorem turystyki rowerowej

neonowy rowerPasjonaci krajoznawstwa oraz jazdy na dwóch kółkach mogą połączyć swoje zainteresowania i zostać instruktorami turystyki rowerowej. Kurs odbędzie się 22 i 23 kwietnia br. w Centrum Edukacyjnym "Szklany Dom" w Ciekotach, a poprowadzą go specjaliści z Towarzystwa Turystów Przyrodników i Krajoznawców z Warszawy.

Trzy certyfikaty dla Świętokrzyskiego

TokarniaAż trzy tegoroczne certyfikaty dla najlepszych produktów turystycznych, przyznawane przez Polską Organizację Turystyczną, trafiły do województwa świętokrzyskiego. Wręczono je podczas gali zorganizowanej w siedzibie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Kapituła przyznała certyfikat POT Wschodniemu Szlakowi Rowerowemu Green Velo, ośrodkowi Świętokrzyska Polana z Zagnańska koło Kielc oraz Muzeum Wsi Kieleckiej za Park Etnograficzny w Tokarni. 

Szus po świętokrzyskich stokach

narciarzZima nieco rozluźniła mroźny uścisk i w ten weekend zamiast białego puchu możemy spodziewać się przelotnego deszczu. Mimo takiej aury świętokrzyskie ośrodki narciarskie chwalą się dobrymi warunkami do uprawiania zimowych sportów i ciekawymi imprezami przygotowanymi z myślą o fanach „parapetów" i „boazerii".

Rajd Szlakiem Powstańców 1863 po raz dziewiąty

zimowa drogaDziś, 17 lutego, mija termin przesyłania zgłoszeń drużyn szkolnych, które chciałyby wziąć udział w dziewiątej edycji Rajdu Szlakiem Powstańców 1863. Tegoroczna odsłona przedsięwzięcia, zaplanowanego na 23 lutego, poświęcona jest pamięci Jerzego Kapuścińskiego, przewodnika świętokrzyskiego i wybitnego znawcy regionu. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Ziemia Świętokrzyska przy współudziale: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego W Kielcach, Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich W Nowej Słupi, Urzędu Gminy w Nowej Słupi i miejscowej podstawówki.

Piechotą w góry

Gołoborze zimą.jpgPrzed nami kolejny weekend pełen podróżniczych wrażeń. W sobotę, 18 lutego, kielecki Klub Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" zaprasza na wyprawę do rezerwatu "Zachełmie". Dzień później, 19 lutego, krajoznawcy z "Przygody" i Klub Górski PTTK Kielce zachęcają do podjęcia wyzwania i zimowego zdobycia najwyższego szczytu Gór Świętokrzyskich.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51
 

Baner GreenVelo