Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Przypomną Republikę Pińczowską

rajd republiki pińczowskiejChoć istniała tylko około miesiąca, stała się ważnym wydarzeniem w historii zmagań Polaków z hitlerowskim okupantem. Republika Pińczowska została powołana 73 lata temu, po wyzwoleniu przez połączone siły Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich i Armii Ludowej, okupowanego przez III Rzeszę terenu przedwojennego powiatu pińczowskiego i miechowskiego. Ten istotny fakt przypomni I Rajd Pieszy Republiki Pińczowskiej, który odbędzie się 5 i 6 sierpnia.

Nadpilickie krajobrazy

skansen rzeki pilicy - zabudowania ze SpałyPod takim hasłem Oddział Świętokrzyski PTTK im. St. Jeżewskiego organizuje 19 sierpnia wycieczkę autokarową z cyklu "Piękna nasza Polska cała...". Tym razem celem podróży będą atrakcje turystyczne województwa łódzkiego m.in.: "Niebieskie Źródła", sulejowskie opactwo cystersów i romański kościół św. Idziego w Inowłodzu.

Weekend na rowerze

koło roweroweDwa warianty kolejowo-rowerowej eskapady do Sandomierza przygotował Świętokrzyski Klub Turystów Kolarzy "KIGARI". Wycieczkę zaplanowano na niedzielę, 30 lipca. Zainteresowani powinni potwierdzić swój udział, ponieważ wyprawa dojdzie do skutku przy przynajmniej sześciu uczestnikach.
 

Rockowy Sabat na Kadzielni

konferencja ROT z udziałem marszałkaDe Mono, Oddział Zamknięty, Wanda i Banda, Golden Life, Mr Zoob, Big Day, Rezerwat, a także kultowy w latach 80-tych zespół OMD i popularny wśród nieco młodszej widowni Sunrise Avenue – takie m.in. gwiazdy polskiego i światowego rocka wystąpią 26 sierpnia w amfiteatrze na Kadzielni podczas Rockowego Sabatu. Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego zaprasza na wielkie widowisko telewizyjne promujące region - w jego scenariuszu znajdzie się wiele odniesień do atrakcji turystycznych regionu i tradycji świętokrzyskich legend. Przyjadą wielcy wykonawcy, będzie też transmisja w telewizji Polsat. Co ważne, bez problemu będzie można kupić bilet na to wydarzenie.

Górska wyprawa pasmem granicznym

łemkowski cmentarzZ dala od zamieszkałych miejscowości, po granicznych szczytach Beskidu Niskiego prowadzić będzie trasa niedzielnej wyprawy Klubu Górskiego PTTK w Busku-Zdroju. Zainteresowani zdobyciem m.in. Kamienia i Kanasiówki, powinni do środy, 27 lipca, potwierdzić chęć udziału u organizatora.

Kajakiem po Nidzie

kajakUroki meandrującej Nidy będzie można podziwiać już w sobotę, 29 lipca, uczestnicząc w spływie kajakowym przygotowanym przez kielecki Oddział Świętokrzyski PTTK. Zainteresowani aktywnym wypoczynkiem w kajaku mogą się już zapisywać w biurze Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach.

Kurozwęcki labirynt z Kościuszką

labirynt w kurozwękachOd 11 lat w Kurozwękach w okresie wakacji tworzony jest labirynt. Turyści mieli już okazję podążać ścieżką wyciętą w kukurydzy, która miała kształt futbolówki, Koziołka Matołka czy znanej z wiersza Juliana Tuwima lokomotywy. W tym roku przybywający do Kurozwęk będą mogli obejrzeć labirynt przedstawiający Tadeusza Kościuszkę na koniu. Otwarcie tej niezwykłe atrakcji odbędzie się już 23 lipca o godzinie 13.

O zalewajko!

Zalewajka.jpgPrzepis na zalewajkę jest dość prosty. Ugotowane, pokrojone w kostkę ziemniaki zalewa się żurem z kwasu chlebowego. Ale co dodać, aby smakowała i pachniała znakomicie? Wędzonego boczku, majeranku, śmietany, czosnku? Stosownych porad mogą udzielić świętokrzyskie gospodynie, które do perfekcji opracowały receptury przygotowania tej tradycyjnej potrawy regionalnej. Swoimi dokonaniami chwalić się będą 23 lipca podczas VII Świętokrzyskiego Święta Zalewajki, organizowanego w Osadzie Średniowiecznej w Hucie Szklanej. Początek o godzinie 12.

Pieszo, kajakiem, rowerem...

turyściJeśli nie masz pomysłu, jak zagospodarować wolny czas podczas nadchodzącego weekendu, skorzystaj z propozycji Koła PTTK w Połańcu lub Koła Grodzkiego PTTK w Staszowie. Połanieccy krajoznawcy zachęcają do udziału w wyprawie pieszej po Górach Świętokrzyskich lub w wyścigach kajakowych po zbiorniku w Otałężu. Natomiast staszowscy wielbiciele podróżowania zapraszają na rowerową eskapadę do Borkowa.

Poznaj Świętokrzyskie z Geo Travel

plakat free tourAgencja Turystyki Geo Travel, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach zaprasza w każdą sobotę i niedzielę wakacji na wycieczkę z przewodnikiem. W trakcie Świętokrzyskiego Free Touru turyści zobaczą Osadę Średniowieczną, Łysą Górę oraz fragment Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51
 

Baner GreenVelo