Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Żółtym szlakiem do Chęcin

spacer.chęcinyAtrakcyjną propozycję na spędzenie ostatniego marcowego weekendu przygotował dla wszystkich "niespokojnych duchów" Oddział PTTK w Busku-Zdroju. W niedzielę, 26 marca, zachęca wszystkich do spaceru po urokliwych terenach Chęcińsko-Kieleckiego Parku Krajobrazowego.

Uczczą rocznicę bitwy pod Grochowiskami

plakat uroczystości na grochowiskachW sobotę, 25 marca, wystartuje piąta edycja "Biegu na Grochowiska" - przedsięwzięcia, które nie tylko promuje aktywność fizyczną, ale także jest okazją do poznania faktów dotyczących jednej z najkrwawszych bitew powstania styczniowego. Do startu w imprezie namawiają: Urząd Miasta i Gminy w Pińczowie, 5 Sów Run Team Pińczów, Lokalna Grupa Działania "Ponidzie", miejscowy Zespół Szkół oraz Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. Bieg poprzedzą uroczyste obchody wybuchu powstania styczniowego.

Wyeksponują pamiątkowe obiekty

krzyż sieradowiceWkrótce turyści podążający przez Sieradowską Górę bez trudu odnajdą pamiątkowe obiekty mówiące o przeszłości ziemi świętokrzyskiej - metalowy krzyż, ustawiony w miejscu stacjonowania oddziału "Jędrusie" oraz płytę z cytatem z "Dzienników" Stefana Żeromskiego. Miejsca te zostaną uporzadkowane, a przestrzeń wokół nich zostanie na nowo zaaranżowana.

Poczuj klimat Podola

kamieniec podolskiBezkresne stepy, naddniestrzańskie panoramy, zabytkowe zamki i pałace - atmosferę dawnej Rzeczypospolitej będzie można poczuć w trakcie czterodniowej wyprawy kieleckiego Oddziału Świętokrzyskiego PTTK na Ukrainę. Wycieczka odbędzie się między 31 maja a 3 czerwca. Rejestracja chętnych do 10 kwietnia br.

Poszukaj wiosny

plakat rajdu wiosennegoDziś, 20 marca, mija termin przesyłania zgłoszeń na Rajd Wiosenny, organizowany przez Akademicki Klub Turystyki Pieszej PTTK "Sabat". Trasa, zaplanowanej na 25 marca wędrówki, prowadzić będzie przez bardzo ciekawe i malownicze Przedgórze Iłżeckie.

Aktywny weekend w regionie

rower w lesieWszystkim, którzy chcą poznawać uroki regionu świętokrzyskiego i przy okazji wzmacniać kondycję, proponujemy udział w  rajdach rowerowych i pieszych.  Na weekendowe krótsze i dłuższe wycieczki zapraszają:  Klub Turystów Pieszych PTTK "Przygoda", Oddział PTTK im. St. Jeżewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim, staszowskie Koło PTTK,  Muzeum Historii Kielc oraz Stowarzyszenie "Rowerowe Świętokrzyskie".

Opowiedzą o "Słowiańskiej Toskanii"

zamek na MorawachPołożone "za miedzą" Morawy Południowe mogą pochwalić się przepięknymi krajobrazami, światowej klasy zabytkami, niezwykłym klimatem i wyśmienitymi trunkami. O urokach krainy nad rzeką Morawą będzie można usłyszeć już dziś, 16 marca, podczas kolejnego z cyklu spotkania "Klubu Podróżnika"w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Ruszył konkurs "Gmina Przyjazna Rowerzystom"

plakat konkursu gmina przyjazna rowerzystomDo 10 sierpnia bieżącego roku miasta, miasteczka i wsie, które zrealizowały inwestycje związane z turystyką rowerową mogą zgłosić się do szóstej edycji konkursu "Gmina Przyjazna Rowerzystom". Nagrodami w organizowanym przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, przedsięwzięciu są m.in.: rower ze wspomaganiem elektrycznym, wykonanie aplikacji 3D promującej atrakcje rowerowe, prezentacja na Targach Bike-Expo.

Wagary w plenerze

szlaki piesze1Ciekawy sposób na spędzenie Dnia Wagarowicza mają dla wszystkich uczniów i nie tylko starachowicki Oddział Międzyszkolny PTTK, Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach oraz miejscowe Gimnazjum nr 1. 20 marca po raz 29. organizują Rajd Wagarowicza, który zakończy się na terenie starachowickiego "Ekomuzeum". Zgłoszenia grup przyjmowane są do piątku, 17 marca.

Marcowe wyprawy piesze i rowerowe

postać z roweremWszystkim, którzy chcą poznawać uroki regionu świętokrzyskiego i przy okazji wzmacniać kondycję, proponujemy udział w rajdach rowerowych i pieszych. Już jutro, 16 marca, na ponad dwudziestokilometrową wycieczkę do Czajkowa zaprasza Klub Grodzki PTTK w Staszowie. Natomiast w sobotę i niedzielę wspólne wyprawy proponują Klub Turystów Pieszych PTTK "Przygoda", Oddział PTTK im. St. Jeżewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim, staszowskie Koło PTTK oraz Stowarzyszenie "Rowerowe Świętokrzyskie".

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51
 

Baner GreenVelo