Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Aktywny weekend z buskim Oddziałem PTTK

logo pttkW ramach Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej 2017 Oddział PTTK w Busku-Zdroju organizuje w sobotę, 23 września, bezpłatną wycieczkę pieszą do rezerwatu "Karabosy". Natomiast w niedzielę, 24 września, buski Klub Górski zaprasza na wyprawę na Czerwone Wierchy lub Gubałówkę.

Pomaszerują Szlakami Walk Partyzanckich

logo rajdu szlakami walk partyzanckich"Bądź aktywny - działaj" - taka myśl przyświeca tegorocznej edycji Harcerskiego Rajdu Szlakami Walk Partyzanckich, który zaplanowano między 29 września a 1 października. W marszrucie mogą wziąć udział patrole reprezentujące drużyny harcerskie lub młodzież szkolną, liczące od pięciu do piętnastu osób, wraz z pełnoletnim opiekunem. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 września.

Powędrują po "Koronę"

drogowskaz na tle niebaW sobotni poranek, 23 września, na jesienną edycję "Rajdu po Koronę" zaprasza Oddział PTTK w Końskich. Tym razem krajoznawcy zaplanowali piętnastokilometrowy marsz, w trakcie którego zdobędą kolejne wzniesienia: Szczytniak i Górę Chełmową.

Weekend z turystycznymi rabatami

plakat akcji polska za pół cenyJuż od dziś, 18 września, można nabyć z rabatem bilety do wielu atrakcji turystycznych, kulturalnych, sportowych, a także zamówić noclegi w promocyjnej cenie w ramach trzeciej edycji akcji „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny". W tegoroczną odsłonę przedsięwzięcia, którą zaplanowano od 6 do 8 października, włączyło się 15 obiektów z województwa świętokrzyskiego.

Nowy Wiśnicz znany i nieznany

nowy wiśnicz zamekDo dawnej posiadłości Kmitów i Lubomirskich - Nowego Wiśnicza, zaprasza 7 października, Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach. W programie wyprawy znalazły się najciekawsze zabytki miasta m.in. czternastowieczny zamek, Rynek z dwustu- i trzystuletnimi kamienicami, zespół klasztorny karmelitów. Rejestracja chętnych trwa do 30 września.

Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy już 23 września

plakat rajd pielgrzymkowyJeszcze przez dwa dni, do 20 września, grupy znajomych, rodziny, uczniowie, lubiący wędrówki oraz rajdowi „wyjadacze" mogą się zapisywać na tegoroczną edycję Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego. Ta największa w Polsce jednodniowa impreza turystyki pieszej, która co roku gromadzi tysiące uczestników, odbędzie się w sobotę, 23 września.

Kraina Cyklopów zaprasza

maleniec fabryka „Kraina Cyklopów: kuźnice i wielkie piece" - pod takim hasłem w niedzielę, 17 września, w Maleńcu odbędzie się impreza promująca lokalne dziedzictwo poprzemysłowe. Inicjatorami pikniku, organizowanego w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, są Stowarzyszenie „W Dolinie Czarnej" oraz Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu.

Zagłosuj na Sandomierz

dom długosza sandomierzChcesz zobaczyć Sandomierz z podniebnej perspektywy? Oddaj swój głos na królewskie miasto w plebiscycie ogłoszonym przez stację Planete+. Miejscowość, która wygra, zostanie sfilmowana z lotu ptaka, a ujęcia udostępnione zostaną w odcinku specjalnym programu „Polska z góry". Głosowanie trwa do 26 września.

Skorzystaj z oferty wydarzeń - trwają Europejskie Dni Dziedzictwa

Europejskie Dni Dziedzictwa plakatRozpoczyna się kolejny weekend Europejskich Dni Dziedzictwa. W ramach akcji  organizowane są dni otwarte w obiektach zabytkowych, tematyczne wystawy w muzeach i instytucjach kultury, bibliotekach, sesje popularnonaukowe, pikniki historyczne i festyny. Hasło przewodnie EDD w 2017 r. to „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu".

Wytopki Ołowiu po raz 25.

TokarniaW niedzielę 17 września zapraszamy serdecznie do Parku Etnograficznego Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni na doroczne "Wytopki Ołowiu". Od godz. 12.00 dlo 17.00 można będzie przyjrzeć się tradycyjnym metodom wytapiania tego metalu, a także obejrzeć pracę m.in. kowala czy garncarza. Imprezie towarzyszyć będzie otwarcie wystawy zabytkowych maszyn rolniczych.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51
 

Baner GreenVelo