Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Wielkie gotowanie w plenerze już w najbliższy weekend

Gotowanie w plenerze, prezentacja regionalnych produktów, kiermasze, dawne gry i zabawy, występy artystyczne, konkursy nagrodami – to tylko niektóre z atrakcji III Świętokrzyskiego Festiwalu Smaków, który odbędzie się 28 i 29 kwietnia w Parku Etnograficznym w Tokarni w ramach obchodów jubileuszu 20 – lecia województwa świętokrzyskiego. Do udziału w imprezie zachęcali podczas spotkania w Dworku Laszczyków Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Stanisław Wróbel, redaktor naczelny dziennika „Echo Dnia", Mariusz Masny, dyrektor Muzeum Wsi Kieleckiej, Michał Godowski, starosta kielecki oraz Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego.

AGROTRAVEL i ACTIVE LIFE z wieloma atrakcjami

Targi AGROTRAVEL 2018 (27).JPGMuzycznym akcentem w wykonaniu winnickiego zespołu ludowego "Podolscy Muzycy" i uroczystym przecięciem wstęgi przez marszałka województwa Adama Jarubasa, reprezentującego kraj partnerski -  Ukrainę Vasyla Yordana, trzeciego sekretarza Ambasady Ukrainy w RP, przedstawiciela obwodu winnickiego Volodymyra Merezhko oraz prezesa Targów Kielce Andrzeja Mochonia,  zainaugurowano jedne z największych wydarzeń poświęconych turystyce wiejskiej i aktywnej  "AGROTRAVEL & ACTIVE LIFE". W otwarciu międzynarodowej wystawy uczestniczyli także  europarlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej - Czesław Siekierski i Bogdan Wenta, przedstawiciele  samorządu województwa: wicemarszałek Jan Maćkowiak wraz z członkami Zarządu Województwa - Agatą Binkowską i Piotrem Żołądkiem, Grzegorz Gałuszka, radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, reprezentanci powiatów, miast i gmin oraz członkowie organizacji  turystycznych, Lokalnych Grup Działania, touroperatorzy i właściciele biur podróży.

Agrotravel w nowej formule

050.jpgW tym roku, znane i cieszące się ogromną popularnością, Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej AGROTRAVEL, wzbogaciły swoją formułę. Podczas dziesiątej edycji wydarzenia, które odbędzie się między 20 a 22 kwietnia w Targach Kielce, zaprezentują się nie tylko gospodarstwa i stowarzyszenia agroturystyczne, producenci regionalnych produktów, ale także ośrodki specjalizujące się w aktywnym wypoczynku. Imprezie towarzyszyć będą: międzynarodowa konferencja pn. „Turystyczna marka terytorialna", warsztaty tematyczne i spotkania w formule B2B.
 

Rowerem po gminie Włoszczowa

plakat rowerowy rajd włoszczowaKondycję i wiedzę o atrakcjach gminy Włoszczowa będzie można sprawdzić już wkrótce, 28 kwietnia, podczas „Rodzinnego Rajdu Rowerowego", organizowanego przez Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie i miejscowy samorząd. Zainteresowani udziałem w tym bezpłatnym wydarzeniu, które odbędzie się w ramach obchodów 20-lecia województwa świętokrzyskiego i 20-lecia powiatu włoszczowskiego, powinni się zarejestrować do 25 kwietnia.

Święte góry naszych przodków

widok na Lysice_ Psary.jpgW Górach Świętokrzyskich nie brakuje miejsc, które od tysiącleci uważane są za wyjątkowe - pełne niezwykłej mocy, gromadzące kosmiczną energię. Nasi przodkowie, którzy żyli w głębokiej symbiozie z przyrodą doskonale to wyczuwali i wykorzystywali tworząc miejsca kultu. O takich "miejscach mocy" opowie w czwartek, 19 kwietnia, dr Cezary Jastrzębski, pracownik UJK, regionalista, przewodnik, w ramach kolejnej odsłony kieleckich "geoczwartków".

Wiosenny spływ kajakowy

kajakiSandomierski Oddział PTTK zaprasza wszystkich na kajakową podróż po Małopolskim Przełomie Wisły. Wyprawę zaplanowano 28 i 29 kwietnia 2018 roku. Zainteresowani spływem mogą się zgłaszać do 20 kwietnia.

Huczna inauguracja sezonu turystycznego w Sandomierzu

baner rozpoczęcie sezonu turystycznego sandomierzMiędzy innymi: powitanie księcia Mieszka I i księżniczki Dobrawy, pokazy dawnych wojsk pieszych, łuczników, zainaugurują sezon turystyczny 2018 w Sandomierzu. Sympatycy podróżowania i wszystkie osoby związane z branżą turystyczną powinny się pojawić w niedzielę, 22 kwietnia, na sandomierskiej Starówce o godzinie 14.

Rekordowy początek sezonu w Chęcinach

zamek_checiny_rekordowy_kwiecien_01.jpgOgromnym zainteresowaniem osób z różnych regionów Polski cieszyła się w słoneczne weekendy kwietnia chęcińska warownia. Na Zamek Królewski w Chęcinach dotarło prawie 5,5 tysięca turystów. - To 4 owocne dni prognozujące świetny sezon - komentuje Grzegorz Pierzak, dyrektor Zamku Królewskiego w Chęcinach.

Śpiewająca wycieczka z "Przygodą"

drzewo wiosenneNiezwykle ciekawie zapowiada się wycieczka Klubu Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" z Kielc, zaplanowana na 28 kwietnia. W tę ostatnią sobotę miesiąca krajoznawcy wraz z chętnymi, ze śpiewem na ustach, wyruszą na ośmiokilometrową trasę. Obowiązują zapisy.

Poznaj region z PTTK

końskieTym, którzy jeszcze nie zaplanowali weekendu, polecamy poznawanie urokliwych zakątków województwa świętokrzyskiego wspólnie z przewodnikami PTTK. Na krajoznawcze wycieczki zapraszają: Oddział Świętokrzyski PTTK im. St. Jeżewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim, Oddział PTTK w Końskich i Oddział Miejski PTTK w Skarżysku-Kamiennej.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51
 

Baner GreenVelo