Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

"Przygoda" zaprasza na weekendowe rajzy

zamek w stopnicyChoć aura za oknem bardziej przypomina zimę niż wiosnę w rozkwicie, wielbicielom przemierzania regionu wzdłuż i wszerz ten fakt nie przeszkadza. Niestrudzeni krajoznawcy z Klubu Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" proponują wszystkim sobotnią wycieczkę do Szczaworyżu (22 kwietnia) oraz niedzielne zwiedzanie suchedniowskiego kamieniołomu (23 kwietnia).

Świętokrzyskie zachwala swoje walory na Targach LATO

lato logo Z bogatą ofertą prezentowaną przez świętokrzyskie hotele, biura podróży, placówki kulturalne i muzealne, organizacje turystyczne, zapoznają się wszyscy, którzy odwiedzą 22. Targi Turystyki i Wypoczynku LATO w Warszawie. Gromadząca corocznie wielu wystawców z kraju i zagranicy impreza potrwa od 21 do 23 kwietnia 2017 roku.

Sandomierz w weekend zainauguruje sezon turystyczny

sandomierz rynekMiędzy innymi: uroczysta zmiana warty, turniej rycerski, piknik animacyjno-badawczy, koncerty, zainaugurują sezon turystyczny 2017 w Sandomierzu. Sympatycy podróżowania i wszystkie osoby związane z branżą turystyczną powinny się pojawić w niedzielę, 23 kwietnia, na sandomierskiej Starówce o godzinie 10.

Z wizytą na "Czerwonej Wyspie"

zdjęcia z madagaskaruO endemicznych gatunkach roślin i zwierząt, wielowiekowych tradycjach i niezwykłej kulturze mieszkańców Madagaskaru będzie można usłyszeć podczas kolejnej odsłony "Klubu Podróżnika". Gościem spotkania pt. "Madagaskar - lemury, baobaby, famadihana...", które zaplanowano 20 kwietnia,  będzie pasjonatka dalekich wypraw Danuta Rasała.

Serce Gór Świętokrzyskich na początek sezonu

turyściChoć prawdziwi turyści pokonują kolejne kilometry zaplanowanych tras bez względu na pogodę i porę roku, to istotnym wydarzeniem w życiu krajoznawczej braci jest oficjalne otwarcie sezonu turystycznego. W Górach Świętokrzyskich tegoroczny czas eskapad zainaugurowany zostanie 23 kwietnia na trasie z Łagowa do Nowej Słupi.

Maraton pieszy "Nad Kamienną"

skarżysko rajdTo nie jest wiosenny spacerek, ale wymagający hartu ducha i dobrej kondycji maraton pieszy po ziemi skarżyskiej. Propagująca Rok Rzeki Wisły, aktywny wypoczynek i piękno powiatu skarżyskiego pięćdziesięciokilometrowa marszruta odbędzie się 13 i 14 maja bieżącego roku. Zainteresowani udziałem w Skarżyskim Maratonie Pieszym "Nad Kamienną" mogą się zgłaszać do 21 kwietnia.

Rowerem wzdłuż wąskich torów

neonowy rowerW Świętokrzyskiem nie brakuje ciekawych tras rowerowych. Frajdę z jazdy poczują zarówno doświadczeni cykliści, dla których przeznaczono szlaki o dużej trudności, jak również amatorzy rodzinnych wypadów, mający do dyspozycji mniej wymagające trasy. Jedną z nich będzie można poznać już 23 kwietnia podczas IV Rodzinnego Rajdu Rowerowego ph. "Wzdłuż wąskich torów". Organizatorami propagującej aktywny wypoczynek imprezy są grupa Rowerowy Jędrzejów i jędrzejowski magistrat.

Wokół kieleckiej Wietrzni

Wietrznia KielceInstytut Dizajnu w Kielcach wraz Geoparkiem Kielce zapraszają już w najbliższy czwartek  na prezentację koncepcji zagospodarowania terenu Wietrzni. Spotkanie odbędzie się 20 kwietnia o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Centrum Geoedukacji, ul. Daleszycka 21.
 

Geo Travel i "Przygoda" świętują w terenie

drzewa ozdobione pisankamiTym, którzy lubią aktywnie spędzać święta, Agencja Turystyki Geo Travel proponuje wielkanocne wycieczki po województwie świętokrzyskim. 16 i 17 kwietnia, można z przewodnikami udać się do trzech interesujących miejsc: Sandomierza, Kielc i na Święty Krzyż. Natomiast w Lany Poniedziałek, 17 kwietnia, na eskapadę po okolicy Kielc zaprasza Klub Turystów Pieszych PTTK "Przygoda".

Sandomierz poleca się na Wielkanoc

sandomierz rynekJedno z najstarszych i najważniejszych historycznie miast Polski - Sandomierz kryje w sobie niezwykłe atrakcje. Na siedmiu wzgórzach poprzecinanych głębokimi jarami, z bujną zielenią i malowniczymi widokami turyści odnajdą ponad 120 zabytkowych budowli odzwierciedlających wszystkie style minionych epok. Można więc wykorzystać zbliżającą się świąteczną przerwę i odwiedzić to niesamowite miejsce.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51
 

Baner GreenVelo