Jesteś tutaj:
 

50 milionów złotych na Otwarte Strefy Aktywności

ćwicząca mama i córkaOd kilku lat można zaobserwować zwiększająca się liczbę osób aktywnie spędzających wolny czas - biegających, jeżdżących na rowerach czy wędrujących po szlakach pieszych. Aby umożliwić Polakom w różnym wieku dbanie o sprawność fizyczną, Ministerstwo Sprotu i Turystyki przygotowało "Program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA)", którego celem jest tworzenie stref aktywności w pobliżu miejsca zamieszkania. Na realizację OSA resort przeznaczy w 2018 roku 50 milionów złotych.

Wypatrują śniegu i mrozu

mały narciarzZ niecierpliwością wypatrują śniegu i mrozu narciarze, snowboardziści, właściciele ośrodków narciarskich i wielbiciele innych dyscyplin zimowych. Choć aura dotychczas nie była dla nich łaskawa, to kilka chłodniejszych nocy sprawiło, że w ośrodkach narciarskich uruchomiono armatki i sztuczne naśnieżenie stoków. Najbardziej zadowoleni będą najmłodsi lub początkujący fani szusowania. Dla nich już otwarto trasy na kieleckim Stadionie oraz w Krajnie.

W Bodzentynie popularyzują sporty zimowe

stok"Zimowe Wyczyny z Bodzentyńskiej Doliny" - to bezpłatny projekt, który propaguje wśród dzieci i młodzieży z bodzentyńskich podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych sporty zimowe - narciarstwo zjazdowe oraz jazdę na snowboardzie. Zapisy do trzeciej edycji tego programu ruszają dziś, 11 stycznia, w siedzibie Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie.

Ponad 700 tysięcy na szkolenia młodych sportowców

DZIECIĘCA PIŁKA RĘCZNA 720 tysięcy złotych to kwota jaką Samorząd Województwa przeznaczy w tym roku na wsparcie szkoleń i współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Pieniądze dzielone będą w konkursie dla organizacji pozarządowych realizujących zadania publiczne z zakresu kultury fizycznej. Oferty w ramach ogłoszonego konkursu można składać do końca stycznia tego roku.

Sport Wszystkich Dzieci

plakat sport dla wszystkichStowarzyszenia i związki sportowe, podmioty działające w sferze upowszechniania kultury fizycznej, mogą do 22 stycznia składać wnioski o dofinansowanie zadań z zakresu rozwijania sportu dzieci i młodzieży w ramach Programu "Sport Wszystkich Dzieci". Na ten cel w 2018 roku przeznaczono łącznie 55 milionów złotych.

LGD "Dorzecze Bobrzy" przydziela granty

logo lgd dorzecze bobrzyStowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Bobrzy", zrzeszające pięć świętokrzyskich gmin - Miedzianą Górę, Mniów, Strawczyn, Zagnańsk oraz Piekoszów, ogłosiło nabór wniosków na trzy przedsięwzięcia przygotowane w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju. Są one związane z: organizacją imprez kulturalnych lub sportowych propagujących lokalne dziedzictwo; przygotowaniem jarmarków, koncertów, warsztatów, przedstawień plenerowych z inicjatywy mieszkańców oraz rozwijaniem działalności gospodarczej przez firmy już istniejące.

Konecka Gala Sportu 2018

herb Końskich Urząd Miasta i Gminy Końskie po raz kolejny organizuje galę sportu. To okazja, by nagrodzić najlepszych sportowców, trenerów, działaczy sportowych czy sponsorów. Kandydatów może zgłosić każdy. Termin mija 25 stycznia.

Lodowisko w Stopnicy

łyżwyMa wymiary 20 metrów na 40, a w jego tafli można się przejrzeć. W Stopnicy otwarto sztuczne lodowisko. Zainteresowanie jest ogromne. Ceny biletów wstępu dla dzieci i młodzieży są symboliczne.

Najlepsi świętokrzyscy sportowcy nagrodzeni

Sportowy Rok 2017 Województwa Świętokrzyskiego (09).JPG300 nagród, wyróżnień i statuetek zostało wręczonych podczas uroczystego podsumowania roku sportowego 2017.  Uhonorowano sportowców w różnych kategoriach wiekowych, medalistów Mistrzostw Świata i Europy, złotych medalistów Mistrzostw Polski, młode talenty świętokrzyskiego sportu w dyscyplinach olimpijskich. Wyróżnione zostały również osoby zasłużone na rzecz sportu województwa świętokrzyskiego, szkoleniowcy i działacze, kluby, związki sportowe, samorządy lokalne, a także organizatorzy wyróżniających się imprez sportowych rangi międzynarodowej i krajowej, promujących województwo świętokrzyskie. Uroczysta gala odbyła się 19 grudnia w Filharmonii Świętokrzyskiej. Nagrody wręczali: wicemarszałek Jan Maćkowiak, radni Sejmiku: Grzegorz Gałuszka i Grzegorz Świercz oraz Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego. Organizatorami uroczystości był Samorząd Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyska Federacja Sportu.

Modernizacja staszowskiej hali OSiR tuż, tuż

Modernizacja staszowskiej hali OSiR tuż, tużWkrótce rozpoczną się prace modernizacyjne hali widowiskowo-sportowej OSiR w Staszowie. Umowę na realizację inwestycji, którą dofinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, podpisano 7 grudnia, w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51