Jesteś tutaj:
 

Trwa kibicowska zbiórka dla Polaków na Ukrainie, Litwie i Białorusi

plakat kresy.jpgKibice Wisły Sandomierz i Korony Kielce włączyli się ogólnopolską zbiórkę wielkanocną dla rodaków żyjących na Kresach Wschodnich. Akcję zainicjowało stowarzyszenie "Polscy kibice dla Kresowiaków", które do 6 kwietnia zbiera trwałe produkty spożywcze, chemię gospodarczą i środki higieniczne dla Polaków zamieszkałych na Ukrainie, Litwie i Białorusi.

Nocną pływać będą w Morawicy

IV Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki 2017Całą noc z 11 na 12 marca pływać będą uczestnicy IV Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego w pływalni „Koral" w Morawicy. Organizowana tam rywalizacja odbywać się będzie w ramach największej masowej imprezy pływackiej, nie tylko w Polsce ale i na świecie ph. OTYLIADA „Cała Polska pływa z nami".

W Mircu rozegrano Turniej Santander Cup

W Mircu rozegrano Turniej Santander Cup 2017Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „Santander Cup" dla rocznika 2008 odbył się w hali sportowej przy Zespole Szkół w Mircu. Sponsorem  całego turnieju był Santander Consumer Bank, który ufundował nagrody dla uczestników, jak również przekazał sprzęt sportowy w postaci piłek i dresów dla oddziału Akademii Piłkarskiej Star w Mircu. W rywalizacji wzięło udział 10 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy.

Dla organizacji pozarządowych na sport i turystykę

piłka Prawie 1 milion 900 tysięcy złotych dla organizacji pozarządowych realizujących zadania z zakresu kultury fizycznej oraz 60 tysięcy złotych na projekty dotyczące turystyki i krajoznawstwa – Zarząd Województwa przyjął dziś uchwały o podziale pieniędzy zarezerwowanych w budżecie województwa na 2017 rok dla NGO-sów działających w obszarze sportu oraz turystyki i krajoznawstwa.

I Bieg do Serca Kołłątaja

logo biegu kołłątajaZ okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja staszowski magistrat, lokalny Ośrodek Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenie „ReKultura" i Nadleśnictwo Staszów organizują po raz pierwszy Bieg do Serca Kołłątaja. Wydarzenie odbędzie się 29 kwietnia br., a dziesięciokilometrową trasę wyznaczono przez malownicze lasy golejowskie. Zapisy już się rozpoczęły.

48 godzin rowerem po Syberii

Walerian Romanowski gościem marszałka Adama Jarubasa i wicemarszałka Jana MaćkowiakaDo minus 45 stopni Celsjusza dochodziły temperatury podczas bicia rekordów Guinessa w ciągłej jeździe na rowerze przez mieszkającego w naszym województwie Waleriana Romanowskiego. Spotkali się dziś z nim marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz wicemarszałek Jan Maćkowiak. Sponsorem wyjazdu Polaka na Syberię było Uzdrowisko Busko-Zdrój.

Mistrzostwa Polski Klas E-sportowych "SCHOOL CHALLENGE"

ZDZW dniach 11-12 marca 2017 roku w Zespole Szkół ZDZ w Kielcach odbędą się Dni Otwarte oraz Mistrzostwa Polski Klas E-sportowych „SCHOOL CHALLENGE" w grach Counter Strike i League of Legends.

SKS-y wróciły do ostrowieckich szkół

SKS-y wróciły do ostrowieckich szkółZarząd Powiatu Ostrowieckiego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, powierzył trzem szkołom ponadgimnazjalnym realizację ogólnopolskiego programu „Szkolny Klub Sportowy". Będzie on realizowany w LO nr I im. Stanisława Staszica, LO nr II im. Joachima Chreptowicza oraz w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Realizację zajęć w szkołach rozpoczęto w połowie lutego br.

Wyróżniono najlepszych młodych sportowców w województwie świętokrzyskim

gala 7 wspaniałychDziś, 27 lutego o godzinie 12.00 w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się gala konkursu „Siedmiu Wspaniałych – świętokrzyscy uczniowie-sportowcy 2016 roku". Jest to już 5. edycja wydarzenia organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach, którego celem jest wyłonienie i uhonorowanie uczniów z  drugich i trzecich klas gimnazjów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami na arenach sportowych w roku 2016. W wydarzeniu uczestniczył Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Województwa Świętokrzyskiego – członek komisji konkursowej „Siedmiu Wspaniałych – świętokrzyscy uczniowie-sportowcy 2016 roku".

Gala konkursu "Siedmiu Wspaniałych – świętokrzyscy uczniowie-sportowcy 2016 roku"

Siedmiu Wspaniałych W poniedziałek 27 lutego o godzinie 12.00 w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach rozpocznie się gala konkursu „Siedmiu Wspaniałych – świętokrzyscy uczniowie-sportowcy 2016 roku". Jest to już 5. edycja wydarzenia organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach, którego celem jest wyłonienie i uhonorowanie uczniów z województwa świętokrzyskiego, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami na arenach sportowych w roku 2016. W konkursie biorą udział wychowankowie drugich i trzecich klas gimnazjów oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51