Jesteś tutaj:
 

Taneczne show w Suchedniowie

Taneczne show w SuchedniowieWidowiskowe i niepowtarzalne układy choreograficzne będą mieli okazję oglądać miłośnicy tańca, na XIII Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych Suchedniów 2018, który odbędzie się 14 kwietnia w hali sportowo-rehabilitacyjnej w Suchedniowie. Organizatorami wydarzenia jest Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica" oraz Formacja Taneczna „AXIS".

Dziecięcy turniej szczypiorniaka z gwiazdami PGE VIVE Kielce

piłka ręczna12 kwietnia zawodnicy kieleckiej drużyny PGE VIVE uroczyście otworzą turniej dziecięcej piłki ręcznej, organizowany w ramach drugiej edycji Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej.Horyzonty Aktywności Fizycznej – Dziecięca Piłka Ręczna. Sportowa rywalizacja, w której weźmie udział 8 drużyn z kieleckich podstawówek, odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 39, przy ul. M. Krzyżanowskiej 8 w Kielcach.

Samorząd województwa wspiera działania sportowe

151 dotacji na kulturę fizyczną (07).JPGMilion 120 tysięcy złotych przekazał samorząd województwa dla stowarzyszeń, które działają na rzecz popularyzowania sportu wśród dzieci i młodzieży. To już druga transza dotacji na ten cel w tym roku. - W ramach wspierania takiej działalności rocznie przekazujemy 2 miliony 200 tysięcy złotych - mówił Adam Jarubas.  We wtorek, 10 kwietnia, marszałek województwa świętokrzyskiego podpisał umowy z czterema stowarzyszeniami, które wspierają realizację polityki zrównoważonego rozwoju i wyrównywania szans.

Wiosenny Marszobieg w Skarżysku

plakat marszobieg wiosennyPonad osiem kilometrów pokonają uczestnicy Powiatowego Marszobiegu Wiosennego ph. "Bezpiecznym krokiem przez życie", który odbędzie się w sobotę, 14 kwietnia, w Suchedniowie. Zainteresowani udziałem w edukacyjno-prozdrowotnym przedsięwzięciu mogą się rejestrować do 13 kwietnia, do godziny 12.

Starachowicki półmaraton już w niedzielę

plakat starachowice półmaratonMocą w nogach i "silną głową" będą musieli się wykazać uczestnicy drugiej edycji Półmaratonu Starachowickiego, który odbędzie się w niedzielę, 8 kwietnia. Ci, którzy czują potrzebę wiosennego przewietrzenia sportowej garderoby, mają jeszcze szansę na zgłoszenie. Zostało kilkadziesiąt miejsc.

Medale z Ćmielowa dla mistrzów szachowych

medaleNajlepsi europejscy szachiści nagrodzeni zostaną medalami, które wykonane zostały w Fabryce Porcelany AS Ćmielów. Autorem projektu jest Jerzy Dobrzański, właściciel firmy. Mistrzostwa Europy Szkół w Szachach odbędą się w Krakowie w dniach 26 czerwca – 9 lipca.

Startują maratony MTBCROSS i cykl biegowy CrossRun

logo mtb crossmaraton i cross runInauguracja tegorocznej edycji zawodów dla rowerowych maniaków odbędzie się w niedzielę, 8 kwietnia, na wymagającej trasie wokół Chęcin. Natomiast biegacze wystartują w pierwszym biegu z cyklu CrossRun 2018 w sobotę, 7 kwietnia, w tej samej miejscowości.

Miliony złotych dla małych i średnich klubów sportowych

płynący chłopiecRuszyła kolejna edycja programu ministerialnego "Klub", w którym małe i średnie kluby sportowe z całej Polski, mają możliwość pozyskać fundusze na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu poprzez organizację obozów, zakup sprzętu sportowego i pokrycie kosztów wynagrodzenia szkoleniowców. Do rozdysponowania jest kwota 40 milionów złotych. Wnioski o dofinansowanie można składać do 8 maja 2018 roku.

Gmina Strawczyn z tytułem "Lidera Sportu"

Gmina Strawczyn z tytułem Lidera SportuGmina Strawczyn otrzymała nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie „Wzorowa Gmina"  w kategorii „Sport". Przyznana nagroda to podziękowanie i docenienie wieloletniego wysiłku całego samorządu gminy Strawczyn, dzięki któremu na przestrzeni lat gmina zmieniła swoje oblicze, stając się miejscem bardziej przyjaznym dla jej mieszkańców. Otrzymany tytuł „Lidera Sportu" to także symbol sukcesu osiągniętego poprzez skuteczne pozyskiwanie i wykorzystywanie środków finansowych pochodzących z Unii Europejskiej.

Rozbudowa infrastruktury sportowej w Skarżysku - Kamiennej

Dofinansowanie projektu na rozbudowe infrastruktury sportowej w Skarżysku - Kamiennej  (04).JPGW Skarżysku – Kamiennej przy II Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Technicznych powstanie hala sportowa. Umowę na dofinansowanie inwestycji podpisali w środę, 21 marca marszałek Adam Jarubas oraz starosta skarżyski Jerzy Żmijewski. Inwestycja realizowana będzie w ramach działania „Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51