Jesteś tutaj:
 

Nagrody dla laureatów konkursu i stypendia dla młodych sportowców

sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego 26 majaPodczas sesji Sejmiku wręczone zostały nagrody zwycięzcom konkursu dla gimnazjalistów „W Świętokrzyskiem Ci się uda. Tu warto mieszkać!" organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego - Biuro Komunikacji Społecznej. Uczniom i ich opiekunom gratulowali marszałek Adam Jarubas i przewodniczący Sejmiku Arkadiusz Bąk. Również podczas sesji 48 młodych sportowców z naszego regionu otrzymało stypendia sportowe samorządu województwa.

"Paragedon" zaktywizuje osoby niepełnosprawne

konferencja prasowa dotycząca Festiwalu ParagedonW połowie września bieżącego roku w Kielcach odbędzie się festiwal aktywności ruchowej dla osób niepełnosprawnych „Paragedon". Pomysłodawcami przedsięwzięcia, które ma na celu m.in. zaktywizowanie środowiska osób z różnymi dysfunkcjami, zachęcenie ich do podejmowania wyzwań sportowo-rekreacyjnych, są Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie oraz europoseł Bogdan Wenta. Partnerami akcji są samorząd województwa świętokrzyskiego oraz redakcja „Echa Dnia". Szczegóły „Paragedonu" zostały omówione na konferencji prasowej, która odbyła się dziś, 26 maja, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach.

Znów "zapolują" na biegaczy

plakat hunt runTylko 37 dni pozostało do rozpoczęcia niezwykle trudnej rywalizacji współczesnych gladiatorów pn. "Hunt Run", która od kilku lat odbywa się w Bałtowie. Ci, którzy chcą sprawdzić spryt i wytrzymałość w bardzo urozmaiconym terenie naszpikowanym przeszkodami, mają jeszcze szansę na rejestrację. Pozostało 300 wolnych miejsc.

Dziecięca Piłka Ręczna – turniej powiatowy

Turniej powiatowy Dziecięca piłka ręcznaW hali sportowej w Kielcach odbył się drugi etap realizacji programu „Dziecięca piłka ręczna". Zwycięzcy zakończonych turniejów gminnych uczestniczyli w rozgrywkach na szczeblu powiatowym. W wydarzeniu wzięli udział Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Jacek Wołowiec, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Grzegorz Budziosz prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej, Grzegorz Tkaczyk – były piłkarz ręczny - zawodnik Vive Tauron Kielce i członek reprezentacji Polski, oraz reprezentantki Korona Handball.

Sprawdzą hart ducha

logo biegu górskiegoPo raz czwarty Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach organizuje w stolicy regionu świętokrzyskiego Kielecki Bieg Górski. Impreza, w której z roku na rok uczestniczy coraz więcej zawodników, odbędzie się 4 czerwca. Udział w Biegu Górskim potwierdziło do tej pory prawie 400 osób.

"Szczęśliwa trzynastka" Suchedniowskiego Rajdu Rowerowego

plakat suchedniowskiego rajdu rowerowegoPo raz trzynasty Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów przygotowało turystyczną imprezę rowerową, która ma na celu integrację lokalnego środowiska, zachęcenie do poznawania okolicy i propagowanie aktywności fizycznej. Co roku w Suchedniowskim Rajdzie Rowerowym uczestniczy wielu mieszkańców i fanów dwóch kółek z innych regionów Polski. Tegoroczna edycja turystycznej przejażdżki odbędzie się 28 maja. Start o godzinie 10 z terenu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suchedniowie.

Rowerowa niedziela w Jędrzejowie

rowerowe szprychyDo 18 maja amatorzy wypadów "na dwóch kółkach" mogą zgłosić swój udział w IV Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Gminy Jędrzejów pn. "Ścieżką wzdłuż wąskich torów", który organizują grupa Rowerowy Jędrzejów i jędrzejowski magistrat. Propagujące zdrowy i aktywny tryb życia przedsięwzięcie zaplanowano na niedzielę, 21 maja.

Dziecięca piłka ręczna

Dziecięca piłka ręczna spotkanie w RadoszycachW hali sportowej w Radoszycach odbyły się mistrzostwa powiatu koneckiego „Dziecięcej piłki ręcznej". W wydarzeniu wzięli udział Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa, Jacek Wołowiec, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Michał Pękala, wójt gminy Radoszyce. Gościem specjalnym był piłkarz ręczny, zawodnik Vive Tauron Kielce Krzysztof Lijewski.

Głosuj na siłownię terenową od Nestlé w twojej okolicy

O siłownie terenową walczy kilkanaście miast i gmin naszego regionu, w ramach ogólnopolskiej  akcji „Nestlé porusza Polskę", promującej aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia. Jeśli chcesz, by jedna z nich znalazła się w twojej okolicy, wejdź na stronę internetową www.nestleporusza.pl i zagłosuj.

Sandomierzanie mogą ćwiczyć w wodzie

gimnastyka korekcyjna w wodzieZajęcia dla osób z wadami postawy ciała w formie nauki pływania i zajęć korekcyjnych prowadzi Pływalnia Kryta „Błękitna Fala" w Sandomierzu. Adresatami akcji są dzieci, młodzieży oraz dorośli.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51