Jesteś tutaj:
 

Gala konkursu "Siedmiu Wspaniałych – świętokrzyscy uczniowie-sportowcy 2016 roku"

Siedmiu Wspaniałych W poniedziałek 27 lutego o godzinie 12.00 w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach rozpocznie się gala konkursu „Siedmiu Wspaniałych – świętokrzyscy uczniowie-sportowcy 2016 roku". Jest to już 5. edycja wydarzenia organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach, którego celem jest wyłonienie i uhonorowanie uczniów z województwa świętokrzyskiego, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami na arenach sportowych w roku 2016. W konkursie biorą udział wychowankowie drugich i trzecich klas gimnazjów oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Kolporter Arena z nową murawą

Kolporter Arena z nową murawąDziś (23 lutego) w ratuszu odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Kielce. Radni wyrazili zgodę na zwiększenie planu wydatków majątkowych o kwotę 700.000 zł na nowe zadanie inwestycyjne  pn. "Wymiana murawy oraz wegetacyjnej warstwy podłoża na płycie boiska Stadionu Piłkarskiego przy ul. Ściegiennego 8 w Kielcach".

Pobiegną w hołdzie żołnierzom wyklętym

plakat biegu tropem wilczymJuż po raz piąty fani biegania będa mogli w aktywny sposób przyłączyć się do popularyzowania wiedzy na temat żołnierzy polskich, działających w latach 1944-1963 w podziemiu antykomunistycznym i antysowieckim, uczestnicząc w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym". Wydarzenie odbędzie się 26 lutego w wielu miastach w Polsce i na świecie. W województwie świętokrzyskim biegowo-edukacyjne imprezy zaplanowano w: Kielcach, Chrobrzu, Sulisławicach, Sandomierzu, Włoszczowie i Starachowicach. Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Fundacja Wolność i Demokracja, mecenat nad wydarzeniem objął Instytut Pamięci Narodowej.
 

Szus po świętokrzyskich stokach

narciarzZima nieco rozluźniła mroźny uścisk i w ten weekend zamiast białego puchu możemy spodziewać się przelotnego deszczu. Mimo takiej aury świętokrzyskie ośrodki narciarskie chwalą się dobrymi warunkami do uprawiania zimowych sportów i ciekawymi imprezami przygotowanymi z myślą o fanach „parapetów" i „boazerii".

Szach i mat w Bejscach

Turniej szachowy w BejscachMiłośnicy  gry w szachy zaprezentują swe umiejętności podczas 6. Turnieju Szachowego „O Mistrzostwo Gminy Bejsce". Rywalizacja odbędzie się w najbliższą niedzielę, 19 lutego w świetlicy w Kaczkowicach.

Hetman Cup 2017 we Włoszczowie

piłka nożna halowaX Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Hetman Cup 2017, rozegrany zostanie 18 lutego w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszczowie. Organizatorem wydarzenia jest Klub Sportowy Hetman Włoszczowa. Tegoroczna edycja turnieju przypada w  jubileusz 70-lecia działalności klubu.

XXXII Międzynarodowe Targi Kontraktacyjne dla Branży Sportowej SPORT-ZIMA

Beskid Dostosowując się do potrzeb branży sportowej i outdoorowej Targi Kielce Sport-Expo, pod nową nazwą Sport-Zima 2017 zmieniają swoją formułę i miejsce. XXII Międzynarodowe Targi Branży Sportowej odbędą od 24 do 26 lutego w Szczyrku, w Hotelu Orle Gniazdo, doskonale znanym z pierwszych edycji. Pierwszy raz w historii imprezy na stokach Beskid Sport Areny będzie można przetestować najnowsze kolekcje tak wielu wiodących producentów sprzętu.

Wyróżniono najlepszych sportowców z Łagowa

Sukces ŁKS Łagów (2).jpgZawodnicy klubu sportowego ŁKS GEORYT ŁAGÓW działającego na terenie gminy Łagów, zostali laureatami plebiscytu na najpopularniejszego sportowca powiatu kieleckiego. Uczestnikiem uroczystej gali w Targach Kielce byli Jan Maćkowiak, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Nie daj się rakowi! Pobiegnij na zdrowie!

suchedniowski bieg kobietNiecałe 40 miejsc zostało jeszcze dla pań, które chcą aktywnie włączyć się do akcji propagującej profilaktykę chorób nowotworowych wśród kobiet. Po raz trzeci Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy sieBIEGA, Grupa Biegający Suchedniów oraz suchedniowski samorząd organizują 5 marca rekreacyjny Bieg Kobiet "Nie cyckamy się z rakiem".
 

Walentynki - romantycznie lub ekstremalnie

serce wydeptane na śnieguJeśli wciąż zastanawiacie się, czym zaskoczyć ukochaną lub ukochanego z okazji walentynek, wybierzcie się wspólnie do Sandomierza albo do Strawczyna. Na wszystkich, którzy w niedzielę, 12 lutego, odwiedzą królewskie miasto nad Wisłą czeka moc atrakcji m.in. kiermasz walentynkowy. Ci, którzy odwiedzą Strawczyn będą mieli okazję na ekstremalne okazanie swych uczuć w trakcie Biegu Walentynkowego lub wspólnego morsowania.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51