Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Zagan Acoustic zagra w Kielcach

Siedziba Filharmonii Świętokrzyskiej w KielcachZagan Acoustic - kwartet muzyczny, działający od 2006 r., w najbliższy piątek 21 lipca wystąpi w Kielcach, na dziedzińcu Filharmonii Świętokrzyskiej, w ramach "Lata w filharmonii". Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

Zdrowo i blisko natury

Festiwal Akademii Poprawy Jakości Życia plakat"Festiwal Akademii Poprawy Jakości Życia" odbędzie się w sobotę i niedzielę 22-23 lipca w Centrum Edukacyjnym "Szklany Dom" w Ciekotach. Będzie można wysłuchać prelekcji dotyczących zdrowego odżywiania, naturalnych kosmetyków i możlwości wykorzystywania ziół. Tego dnia odbędzie się również wernisaż wystawy prac Marzeny Smolińskiej i Agnieszki Łuczyńskiej oraz wieczorny koncert. Niedziela poświęcona zostanie warsztatom prozdrowotnym.

Kielecki Teatr Tańca zaprezentuje się w Chinach

występy KTT w Chinach plakatOd 21 do 23 lipca Kielecki Teatr Tańca weźmie udział w Międzynarodowym Festiwalu Tańca Xinjiang, gdzie zaprezentuje 3 spektakle: "Stymulacja ciała" w choreografii Elżbiety i Grzegorza Pańtaków, "Łk 10,29 (Kto jest moim bliźnim?)" przygotowane przez Roberta Bondarę oraz "Poza horyzont" z choreografią Jacka Przybyłowicza.

Georgij Agratina gościem jędrzejowskiego festiwalu

Klasztor JędrzejówNajbliższe muzyczne spotkanie w ramach XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Jędrzejów 2017 odbędzie się w sobotę 22 lipca. O godz. 19.00 w Archioparctwie Cystersów wystąpi multiinstrumentalista Georgij Agratina, któremu towarzyszyć będzie organista Robert Grudzień, dyrektor festiwalu.

Festiwal "Dookoła Wody"

dookoła wody Od piątku do niedzieli (21-23 lipca) Sandomierz zaprasza wszystkich mieszkańców regionu na wielokulturową i fascynującą podróż muzyczną przez bliskie i dalekie zakątki kuli ziemskiej, podczas organizowanego już po raz dziewiąty Festiwalu "Dookoła Wody 2017". Będą koncerty, ciekawe spotkania, pokazy oraz mnóstwo innych atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Tegoroczny festiwal bardzo mocno skupi uwagę na królowej polskich rzek – Wiśle.

VI Krzemionkowskie Spotkania z Epoką Kamienia już za chwilę

Krzemionkowskie Spotkania z Epoką Kamienia fot. K. StelmasikMuzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim organizuje już po raz szósty Krzemionkowskie Spotkania z Epoką Kamienia, które odbędą się 22 i 23 lipca w Rezerwacie w Krzemionkach.

Chopinowskie impresje w Busku

Sanatorium MarconiDo piątku 21 lipca w sanatorium Marconi w Busku-Zdroju rozbrzmiewać będą kompozycje Fryderyka Chopina. Trwa XXIII Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny "Lato z Chopinem" im. Barbary Hesse-Bukowskiej.

Wieczór organowy w Sandomierzu

sandomierska katedraW sandomierskiej katedrze o godz. 18.30 rozpocznie się dzisiaj (środa 19 lipca) koncert zorganizowany w ramach XXVIII Sandomierskich Wieczorów Organowych. Wystąpi śpiewaczka Urszula Kryger oraz organista Mirosław Pietkiewicz.

Amulet Miejski w Kielcach

Amulet Miejski warsztaty zaproszeniePracownia Własnoręczni i Instytut Dizajnu w Kielcach zapraszają na kolejne warsztaty z cyklu "Ślady". Warsztaty dla dorosłych pod nazwą "Amulet Miejski" odbędą się w sobotę 22 lipca w godz. 11.00 – 13.00.

 

"Muzyka kontynentów" zabrzmi w Pierzchnicy

kościół pw św. Małgorzaty w Pierzchnicy fot. diecezja kielecka"Muzyka kontynentów" to tytuł koncertu, który w najbliższy czwartek 20 lipca odbędzie się w kościele pw. św. Małgorzaty w Pierzchnicy. Wystąpią Krakowscy Kameraliści: skrzypek Krzysztof Leksycki, grający na klarnecie Antoni Majerski, pianista Jerzy Kluzowicz oraz basista Wiesław Murzański.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51