Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Doroczne święto muzyczne już od piątku w Kielcach

Siedziba Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach8 koncertów, projekcje filmów dokumentalnych, spotkania z artystami oraz wystawa plastyczna - tak zapowiada się zbliżający się festiwal muzyki klasycznej i współczesnej - organizowane po raz 25. Świętokrzyskie Dni Muzyki. Niewątpliwą gwiazdą spotkań będzie polski kompozytor Krzysztof Penderecki, który poprowadzi koncert inauguracyjny 24 marca.

I Krzemionkowskie Seminarium Archeologiczne

krzemień fot Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimOd piątku do niedzieli (24-26 marca) w Muzeum Historyczno-Archeologicznym - Rezerwacie Krzemionki w Sudole k. Ostrowca Świętokrzyskiego trwać będzie, organizowane po raz pierwszy, Krzemionkowskie Seminarium Archeologiczne, poświęcone tematyce związanej z archeologią prehistorycznego górnictwa krzemienia, obróbki, dystrybucji i wykorzystywania skał krzemionkowych oraz metodom i teoriom związanym z ich badaniami w dawnych kulturach i w cywilizacjach starożytnych.

W ciemnych pokojach

W ciemnych pokojach fotografie w Muzeum Dialogu Kultur w KielcachFotografie izraelskiej artystki Iris Nesher, pokazujące izraelskie twórczynie - aktorki, poetki i pisarki, można będzie od czwartku, 23 marca oglądać w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach. Wystawa zatytułowana "W ciemnych pokojach", czynna będzie do 14 maja br.

Świat i już

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w KielcachW najbliższą niedzielę, tj. 26 marca o godz. 12.15 Teatr Lalki i Aktora „Kubuś" zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci!, czyli inscenizowane czytanie sztuki „Świat i już" Philippe'a Dorina, w reżyserii Roksany Miner. Wystąpią Eewa Lubacz i Hanna Świętnicka.

Wystawa na Międzynarodowy Dzień Teatru

Teatr Żeromski - wejście27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru, święto wszystkich aktorów, reżyserów, scenografów. Już w piątek 24 marca w Kielcach, w teatrze im. S. Żeromskiego można będzie oglądać wystawę pt. "Erwin Axer. Stulecie urodzin. 1917–2017".

II Kieleckie Dni Tischnerowskie

II Kieleckie Dni Tischnerowskie plakatOd 21 do 30 marca już po raz drugi w Kielcach będzie miał miejsce cykl wydarzeń upamiętniających ks. Józefa Tischnera - niezwykłego duchownego i filozofa. Wśród nich - wystawa obrazów, monodram, koncert, wykład i projekcja filmowa. Organizatorem wydarzeń jest Instytut Kultury Dialogu i Spotkania im. Jana Karskiego.

Olsztyńskie Studium Aktorskie zaprezentuje się w Kielcach

spektakl Studium Aktorskiego w Olsztynie fot Teatr im. Stefana Jaracza w OlsztynieW środę i czwartek, 22 i 23 marca na Dużej Scenie Teatru im. Żeromskiego w Kielcach wystąpią studenci Studium Aktorskiego im. Sewruka w Olsztynie ze spektaklem dyplomowym pt. „Zespół Śmierci i Tańca, czyli piosenki Tiger Lillies".

Światowy Dzień Wody w Teatrze "Kubuś"

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach„Nie marnujmy wody!" - pod takim hasłem odbywają się tegoroczne obchody Światowego Dnia Wody. Święto to, ustanowione w 1992 roku przez ONZ, ma przypominać, że wodę należy szanować. Ważne jest, by już u najmłodszych dzieci wyrobić dobre nawyki, dlatego od kilku lat Teatr Lalki i Aktora „Kubuś" włącza się w te obchody. 21 i 22 marca tuż po porannych spektaklach, mali widzowie wezmą udział w niecodziennych pokazach.
 

Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w szkole muzycznej

Puszta Band plakat koncertuW najbliższą sobotę, 25 marca, o godz. 18.30 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach odbędzie się koncert grupy Puszta Band, zorganizowany w ramach obchodów Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskej.

Światowy Dzień Poezji

pióroSpotkanie związane z obchodami Światowego Dnia Poezji organizuje we wtorek, 21 marca, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach. Tego dnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach można będzie m.in. posłuchać wierszy ks. Jana Twardowskiego.
 

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51