Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Dzień kultury i historii Ormian w Plastyku

Wernisaż wystawy Ludobójstwo Ormian w Zespole Szkół Plastycznych w KielcachW piątek, 21 kwietnia w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach obchodzono dzień kultury i historii armeńskiej. Uczniowie spotkali się z Edgarem Ghazaryanem – ambasadorem Republiki Armenii w RP, odbył się również wernisaż wystawy „Ludobójstwo Ormian". W wydarzeniu wziął udział wicemarszałek Jan Maćkowiak.

Plastyk i Winda dla Syrii

Plastyk dla Syrii.jpgDrugą zbiórkę na rzecz Syrii organizuje dziś (21 kwietnia) Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach. W ramach akcji "Miejsce przy stole. Plastyk dla Syrii 2017" w kieleckiej Galerii Sztuki Współczesnej Winda odbędzie się recital Agnieszki Kowalczyk-Krzysiek, licytacja prac autorstwa nauczycieli Plastyka oraz degustacja potraw kuchni syryjskiej, przygotowanych przez uczniów. Początek wydarzenia o godz. 18.

Faktura czasu według Leszka Mądzika

Fotografie Leszka MądzikaBiblioteka Uniwersytecka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach serdecznie zaprasza na wystawę fotografii Leszka Mądzika pt. "Faktura czasu". Wernisaż wystawy odbędzie się w środę, 26 kwietnia  o godz. 17:30 w Galerii Biblioteki Uniwersyteckiej UJK, ul. Świętokrzyska 21e. Portal "Wrota Świętokrzyskie" objął wystawę patronatem medialnym.

Przed nami Konkurs Teatrów Tańca

Kielecki Teatr Tańca logoW sobotę 22 kwietnia w Kielcach, w ramach trwającego 17. Festiwalu Tańca Kielce, odbędzie się organizowany po raz 3, Konkurs Teatrów Tańca. Prezentacje odbędą się na dużej scenie Kieleckiego Teatru Tańca, o godz. 17.00. Najlepszych obejrzymy dzień później, w niedzielę 23 kwietnia, o godz. 18.00.

Dzień Wolnej Sztuki

Muzeum Narodowe  Kielcach Pałac Biskupów KrakowskichNa Dzień Wolnej Sztuki - akcję bezpłatnego, niespiesznego zwiedzania obiektu i poznawania eksponatów oraz spotkanie - zaprasza w najbliższą sobotę 22 kwietnia Muzeum Narodowe w Kielcach. Akcja odbędzie się,  o godz. 12.00, w Pałacu Biskupów Krakowskich oraz w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego.

Prace Józefa Chełmowskiego pokaże Muzeum Wsi Kieleckiej

wystawa prac Józefa ChełmowskiegoMuzeum Wsi Kieleckiej zaprasza w piątek 21 kwietnia do Parku Etnograficznego w Tokarni na uroczyste otwarcie ekspozycji pod tytułem: „Na granicy światów. Józef Chełmowski – malarstwo i rzeźba". Wernisaż wystawy odbędzie się o godzinie 12.00 w sali XVIII-wiecznego spichlerza ze Złotej Pińczowskiej. W spotkaniu wezmą udział muzealnicy z Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie.
 

Nowa ekspozycja w skarżyskim muzeum

Wystawa Dzieje Papieru i Papiernictwa plakat wystawyDo obejrzenia nowej wystawy, zatytułowanej "Dzieje papieru i papiernictwa" zachęca skarżyskie Muzeum im. Orła Białego. Ekspozycja, przygotowana przez Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, dostępna będzie od piątku 21 kwietnia. Wernisaż zaplanowano na godz. 16.00.

Świętokrzyski Sztetl uhonorowany w Warszawie prestiżowym Medalem Powstania w Getcie Warszawskim

Medal Powstania w Getcie Warszawskim dla OEM Świętokrzyski SztetlW środę 19 kwietnia, w 74. rocznicę powstania w Getcie Warszawskim Ośrodek Edukacyjno-Muzealny „Świętokrzyski Sztetl" z Chmielnika – jako jedyna instytucja ze świętokrzyskiego – otrzymał prestiżowy Medal Powstania w Getcie Warszawskim. Medal został wręczony podczas uroczystej gali w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Nowa ekspozycja - w nowej siedzibie

wystawa Pomiędzy plakatNa nową wystawę w nowej siedzibie zaprasza w piątek, 21 kwietnia Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim. W budynku przy al. 3 Maja 6 zaprezentowane zostaną prace, składające się na wystawę zatytułowaną "Pomiędzy". Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.00.

 

 

Weekend w filharmonii

Siedziba Filharmonii Świętokrzyskiej w KielcachJuż  w piątek 21 kwietnia o godzinie 19.00 w Filharmonii Świętokrzyskiej rozpocznie się koncert pt. „Muzyka srebrnego ekranu". Podczas wydarzenia zabrzmią melodie, znane z realizacji filmowych, skomponowane przez wybitnych kompozytorów, m.in.: Krzysztofa Komedę, Waldemara Kazaneckiego i Wojciecha Kilara. Natomiast w sobotę, 22 kwietnia dzięki transmisji obejrzymy realizację nowojorskiej Metropolitan Opera, dzieło Piotra Czajkowskiego – „Eugeniusz Onegin".

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51