Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Uroczystości na Karczówce

Karczówka klasztorW najbliższą niedzielę, 21 stycznia w klasztorze Księży Pallotynów na Karczówce w Kielcach odbędą się uroczystości związane z obchodami 155. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Spotkanie z Andrzejem Przychodnim

Wojewódzka Biblioteka Publiczna - budynekW piątek 19 stycznia o godz. 17.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach rozpocznie się spotkanie z Andrzejem Przychodnim, autorem książki pt. "Kamień Nerthus".

Dzień Judaizmu w Chmielniku

Dzień Judaizmu w Chmielniku 2018 (25).JPG„Pokój! Pokój dalekim i bliskim!"  to hasło tegorocznego Dnia Judaizmu. W Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym „Świętokrzyski Sztetl", czyli w dawnej synagodze w Chmielniku spotkali się przedstawiciele różnych wyznań, by rozmawiać o przeszłości i współistnieniu różnych religii w Polsce. Mówili  także o przyszłości, o tym by eliminować nietolerancję, antysemityzm czy wykluczenie. Debacie przysłuchiwali się uczniowie świętokrzyskich szkół. W spotkaniu uczestniczyła Agata Binkowska członek Zarząu Województwa.

Siedem nieb patriarchy Henocha

XXI Dzień Judaizmu logoW ramach obchodów XXI Dnia Judaizmu, Stowarzyszenie Jana Karskiego w Kielcach zaprasza we wtorek 16 stycznia o godz. 18.00 do Instytutu Kultury Spotkania i Dialogu na monodram  Jerzego Łazewskiego pt. "Siedem nieb patriarchy Henocha".

Muzeum przypomina postać Ryszarda Miernika

wystawa poświęcona Ryszardowi Miernikowi w Tokarni fot Muzeum Wsi Kieleckiej"Galaktyka Miernika" - to tytuł nowej wystawy dostępnej w Parku Etnograficznym w Tokarni, w sektorze małomiasteczkowym. Na wystawie Muzeum Wsi Kieleckiej przypomina postać Ryszarda Miernika - znakomitego poety, rzeźbiarza, publicysty, osoby znanej i cenionej w świętokrzyskim środowisku literackim.

SHL-ką przez Gołoborze

SHLką przez Gołoborze okładka książkiW piątek 19 stycznia o godz. 17.30 Gminna Biblioteka Publiczna w Samsonowie zaprasza wszystkich na spotkanie autorskie z Ryszardem Mikurdą – regionalistą, historykiem motoryzacji, autorem książki „SHL-ką przez Gołoborze".

Nowy spektakl Kieleckiego Teatru Tańca obejrzymy w lutym

Zza Moich Oczu próba spektaklu w KTT w Kielcach (002).JPG2 lutego br. Kielecki Teatr Tańca pokaże najnowszy spektakl zatytułowany "Zza Moich Oczu". Składa się on z trzech części, do których choreografię przygotowały Karolina Garbacik, Izabela Zawadzka oraz Małgorzata Ziółkowska.

Będzie głośno

Siedziba Filharmonii Świętokrzyskiej w KielcachW środę 17 stycznia w siedzibie Filharmonii Świętokrzyskiej będzie wyjątkowo głośno, a to za sprawą nie koncertu, a projekcji filmu. Zapraszamy do obejrzenia francusko-szwedzkiej produkcji z 2010 r. pt. "Nieściszalni".

Spotkanie z pisarzem w masłowskiej bibliotece

powieści wiłkomirskiegoDwie interesujące pozycje książkowe autorstwa Bogusława Wiłkomirskiego, wybitnego nauczyciela profesora nauk biologicznych, będą prezentowane w środowe popołudnie, 17 stycznia, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Masłowie. Organizatorami wydarzenia, które rozpocznie się o godzinie 17, są Gminna Biblioteka Publiczna w Masłowie, Towarzystwo Biblioteki Masłowskiej, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz klub Seniora.

Nie ma w nich zimy! Piękny koncert charytatywny Marszałkowe Kolędowanie

Koncert charytatywny UMWŚ  (05).jpgNadkomplet publiczności obejrzał i wysłuchał drugiego koncertu charytatywnego "Marszałkowe Kolędowanie - Nie ma zimy w nas!". Na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach zaprezentowali się radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, członkowie Zarządu Województwa, pracownicy Urzędu Marszałkowskiego oraz jednostek organizacyjnych samorządu województwa. Gorąca i rodzinna atmosfera gościła w sercach zarówno wykonawców, jak i publiczności. W ten sposób urzędnicy pomogli małej Oliwce, urodzonej w 23. tygodniu ciąży, oraz świetlicom środowiskowym.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51