Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Znamy wyniki VII edycji konkursu "Student - Wynalazca"

Student WynalazcaPięć równorzędnych nagród głównych i osiem wyróżnień przyznała komisja VII edycji konkursu „Student - Wynalazca" organizowanego przez Politechnikę Świętokrzyską. Wśród zwycięzców znalazł sie student z Politechniki Świętokrzyskiej, który zaprezentował „Głowicę pomiarową do pomiaru przemieszczeń względnych".  W ramach kluczowej wygranej laureaci wezmą udział w 45. Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie. Dodatkowo przyznano 7 nagród specjalnych. Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas docenił  pomysły studentów z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy oraz Politechniki Świętokrzyskiej.

Barlinek S.A. jednym z największych światowych producentów podłóg drewnianych

BarlinekBarlinek S.A. o podłogach drewnianych wie naprawdę dużo – produkuje je od ponad 40 lat i eksportuje do 55 krajów na 5 kontynentach. To największy polski i jeden z największych światowych producentów podłóg drewnianych o potencjale produkcji ponad 10 milionów m2 rocznie. W Kielcach mieści się główna siedziba i Zarząd Grupy. Posiada trzy zakłady produkcyjne (w Polsce –  Barlinku, na Ukrainie i w Rumunii). Barlinek jest liderem w swojej kategorii. Nie bez przyczyny w mowie potocznej określenie „Deska Barlinecka" używane jest jako synonim całej kategorii drewnianych podłóg warstwowych.

Posiedzenie Komitetu Sterującego podsumowującego inicjatywę Lagging Regions

KomitetW dniach 2-3 lutego br. w Rzeszowie odbyło się spotkanie Komitetu Sterującego w związku z realizacją działania „Lagging Regions". Jest to wspólna inicjatywa Komisji Europejskiej, Ministerstwa Rozwoju oraz dwóch wybranych województw: świętokrzyskiego i podkarpackiego. Jej głównym celem jest rozwój gospodarczy tych dwóch regionów Polski, a efekty tych działań będą mogły zostać wykorzystane przy planowaniu polityki spójności w następnym okresie programowania, czyli w latach 2020-2027.

Szkoła dla eksportera

EENNa kanale YouTube PARP pojawiło się kolejne 5 filmów szkoleniowych dla MŚP - to już piąta edycja cyklu wykładów online, które dostarczają rzetelnej wiedzy zarówno doświadczonym jaki początkującym eksporterom, a także osobom dopiero planującym rozpoczęcie działalności gospodarczej. Projekt realizowany jest przez ośrodek Enterprise Europe Network przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Zgłoś się do OMNIPLAST 2017

OMNIPLASTOd lat Targi Kielce wraz ze zbliżającymi się w maju Międzynarodowymi Targami Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych, organizują dla wystawców i ich przedstawicieli konkurs wiedzy OMNIPLAST. Zmagania dzielą się na 3 etapy. Od 1 lutego do 23 maja 2017 r. startujący będą musieli wykazać się znajomością m.in. technologii przetwórstwa TS oraz właściwości materiałów polimerowych, a także ogólnej tematyki rynku tworzyw sztucznych w Polsce i w Europie. Finał odbędzie sie 23 maja, pierwszego dnia targów PLASTPOL. Pula nagród to w sumie 12 tysięcy złotych.

KPT wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom

logo Kielecki Park Technologiczny stara się o przyłączenie kolejnych terenów inwestycyjnych do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Obecność w strefie to konkretne  korzyści do których należą m.in. zwolnienie podatkowe, darmowa pomoc przy załatwianiu formalności związanych z inwestycją, czy zwolnienie od podatku od nieruchomości. W najbliższym czasie tereny te będą uzbrajane i gotowe do oddania pod koniec roku.

Spotkanie członków klastra INNOWATOR

logo Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa oraz Świętokrzysko-Podkarpacki Klaster Budowlany „INNOWATOR", zapraszają na spotkanie na którym zaprezentowana zostanie "Oferta współpracy nauki z biznesem – możliwości wsparcia w ramach perspektywy finansowej 2014-2020". Konferencja odbędzie się 10 lutego 2017 roku w Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach, ul. Jędrzejowska (obok zamku). W rozmowach będzie uczestniczył Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz  Tomasz Janusz,  z-ca dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej.

Wyjazdowa misja dla przedsiębiorców na targi Hannover Messe 2017

targiDo czwartku, 9 lutego br. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego czeka na wnioski przedsiębiorców z regionu, działających w obszarze automatyki przemysłowej, energetyki, w tym technologii odnawialnych i środowiskowych, informatyzacji procesów produkcyjnych z poziomu Industry 4.0, którzy chcą wziąć udział w wyjazdowej misji gospodarczej podczas Międzynarodowych Targów Hannover Messe 2017, w terminie 23-28 kwietnia 2017 r.

Prawie 18 milionów na badania i rozwój

pieniądzeOpracowanie nowoczesnych linii do segregacji i recyklingu tworzyw sztucznych, badania przemysłowe nad innowacyjnym systemem oddymiania grawitacyjnego czy stworzenie nowoczesnych metod biometrycznych do diagnostyki narządów ruchu - to tylko część z projektów badawczo-rozwojowych, które będą realizowane w ramach rozstrzygniętego konkursu z Regionalnego Programu Operacyjnego na działanie „Badania i rozwój w sektorze świętokrzyskiej przedsiębiorczości". Decyzją Zarządu Województwa 10 projektów otrzyma w sumie prawie 18 mln złotych unijnego dofinansowania.

Miliony na rozwój świętokrzyskiego biznesu

Fundusze Europejskie.jpgPonad 122 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego trafią do małych i średnich firm z regionu. Pieniądze przeznaczone są na wsparcie 195 projektów rozwojowych, związanych z zakupem nowoczesnych urządzeń, wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań i wzrostem zatrudnienia. Zarząd Województwa przyjął listę projektów do dofinansowania z działania  „Wsparcie inwestycyjne sektora MŚP". Całkowita wartość inwestycji, które zostaną zrealizowane z unijnym dofinansowaniem to ponad 201 milionów złotych!

Wyświetlanie 501 - 510 z 1 010 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 101