Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Zainwestuj w pracownika

ręce na klawiaturze"Zainwestuj w pracownika" - pod takim hasłem we wtorek, 17 kwietnia, w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się debata ekspercka dla przedsiębiorców. Pracodawcy zainteresowani zwiększeniem zatrudnienia, podwyższeniem kwalifikacji swoich pracowników, spotkają się z przedstawicielami m.in.: publicznych służb zatrudnienia, Fundacji Agencja Rozwoju Regionalnego, Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Początek o godz. 9.30 w sali konferencyjnej skarżyskiego Starostwa Powiatowego.
 

Gmina Sitkówka-Nowiny atrakcyjna inwestycyjnie

Sitkówka-Nowiny z lotu ptakaGmina Sitkówka-Nowiny uzyskała najwyższą ocenę spośród wszystkich gmin wiejskich województwa świętokrzyskiego w raporcie „Atrakcyjność inwestycyjna regionów 2017". W analizie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie rozpatrywano sekcje gospodarcze, przemysłu przetwórczego, handlu i napraw, zakwaterowania i gastronomii, działalności profesjonalnej, naukowej i technicznej, a także gospodarki narodowej.

Samozatrudnienie w OSI

siph120 osób z województwa świętokrzyskiego ma szansę na bezzwrotną dotację na otwarcie własnej firmy. Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa w Kielcach realizuje projekt „Samozatrudnienie w OSI – Obszarze Strategicznej Interwencji" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Jego celem jest aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych, pozostających bez zatrudnienia oraz nieaktywnych zawodowo zamierzających prowadzić działalność gospodarczą.

Wystawienniczy debiut w Targach Kielce

logo targi automatyki i elektronikiInnowacyjne Targi Elektroniki i Automatyki (TEiA) zadebiutują jutro, 10 kwietnia, w halach kieleckiego ośrodka wystawienniczego. Ekspozycja skierowana jest nie tylko do producentów, kompletatorów urządzeń pomiarowych, sterujących, czy elektroniki przemysłowej, ale również do projektantów i podmiotów związanych z przemysłem, komunikacją, medycyną i innymi branżami zorientowanymi na wdrażanie nowych technologii. Targi Elektroniki i Automatyki potrwają do 12 kwietnia.

Aktywność to twoja szansa

logo krBezpłatne poradnictwo zawodowe oraz szkolenia dla przyszłych magazynierów, kelnerów i przedstawicieli handlowych proponuje Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości. W województwie świętokrzyskim z tej formy wsparcia będzie mogło skorzystać 108 osób. Trwa nabór chętnych do udziału w projekcie

Dni Druku 3D w Kielcach

 targi kielceX jubileuszowa edycja Dni Druku 3D odbędzie się w dniach 10-12 kwietnia w Targach Kielce. To okazja, by zobaczyć wszystko, co oferuje branża druku 3d i pokrewne w Polsce. W tym samym czasie odbywać się będą też inne wystawy – w ten sposób rozpocznie się Przemysłowa Wiosna w Targach Kielce. W ubiegłym roku swoją ofertę przedstawiło ponad 900 firm z 38 krajów. Wystawy zorganizowano w 7 halach, odwiedziło je ponad  12 000 osób.

O współpracy gospodarczej z ambasadorem Republiki Armenii

Rozmowy gospodarcze z ambasadorem Armenii i przedsiębiorcami (1).JPGAmbasador Republiki Armenii w RP Edgar Ghazaryan z marszałkiem województwa świętokrzyskiego Adamem Jarubasem oraz wicemarszałkiem Janem Maćkowiakiem rozmawiali o możliwościach współpracy gospodarczej Armenii i Województwa Świętokrzyskiego. Walory branż oraz interesujących specjalizacji przedstawił Łukasz Walerjan, przedstawiciel DFA - Development Foundation of Armenia.

Najlepsze firmy z powiatu kieleckiego zostaną nagrodzone

herb Starostwa Powiatowego w KielcachPo raz pierwszy firmy z powiatu kieleckiego otrzymają Nagrody Gospodarcze „Łysogórski Tytan".  Gala wręczenia statuetek i bal charytatywny odbędą się 6 kwietnia w Hotelu Binkowski. To połączenie promocji biznesu i działalności dobroczynnej – mówi Michał Godowski, starosta kielecki.

Mobilne Punkty Informacyjne w trasie

Mobilne Punkty Informacyjne o Fudnuszach EuropejskichPraktyczne i ważne informacje o funduszach europejskich oraz porady, jak skorzystać z dofinansowania, mają okazję uzyskać mieszkańcy m.in.: w Bodzentynie, Ostrowcu Świętokrzyskim i Ożarowie. W dniach od 10 do 25 kwietnia wybrane gminy odwiedzają pracownicy Lokalnych Punktów Informacyjnych z naszego regionu.

Polskie Mosty Technologiczne

coi logoPolskie Mosty Technologiczne to projekt kierowany do rozwijających się przedsiębiorstw z całej Polski, które planują w najbliższych latach zdobyć nowe rynki eksportowe, ale brak im wiedzy i kontaktów. 6 kwietnia do Kielc przyjadą eksperci z Polskiej Agencji Handlu i Inwestycji, którzy przedstawią szczegóły tego projektu. Spotkanie odbędzie się na Politechnice Świętokrzyskiej. 

Wyświetlanie 11 - 20 z 520 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 52