Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Pozytywnie o powiększeniu SSE

logo Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice" Zarząd Województwa pozytywnie zaopiniował włączenie do Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice" ponad 11,5 hektara gruntów w Ostrowcu Świętokrzyskim, położonych w rejonie ulic Jana Samsonowicza i Antoniego Hedy ps. "Szary".

Miliony dla gmin na inwestycje proekologiczne

/image/image_gallery?i_id=4153998&t=1524474750468Starachowice, Suchedniów, Raków i Bodzentyn podpisały umowy na dofinansowanie inwestycji związanych z termomodernizacją budynków, gospodarką niskoemisyjną i wodno-ściekową. Umowy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 podpisali z samorządowcami Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego i Marek Szczepanik – członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.  - To problem bardzo istotny dla samorządu województwa i konsekwentnie staramy się go załatwić podpisując  umowy na dofinansowanie kolejnych projektów z tego zakresu – mówił Marek Szczepanik.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich – trwa rejestracja uczestników

Dni Otwarte Funduszy EuropejskichSkorzystałeś z Funduszy Europejskich? Chcesz pokazać innym efekty swojej pracy? Zaproponuj atrakcję i weź udział w akcji, która przyciąga tysiące odwiedzających.  Na stronie www.dniotwarte.eu dostępny jest już formularz rejestracyjny. Masz szansę na ogólnopolską promocję swojego projektu.

Agrotravel w nowej formule

050.jpgW tym roku, znane i cieszące się ogromną popularnością, Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej AGROTRAVEL, wzbogaciły swoją formułę. Podczas dziesiątej edycji wydarzenia, które odbędzie się między 20 a 22 kwietnia w Targach Kielce, zaprezentują się nie tylko gospodarstwa i stowarzyszenia agroturystyczne, producenci regionalnych produktów, ale także ośrodki specjalizujące się w aktywnym wypoczynku. Imprezie towarzyszyć będą: międzynarodowa konferencja pn. „Turystyczna marka terytorialna", warsztaty tematyczne i spotkania w formule B2B.
 

Delegacja z Winnicy z wizytą w regionie

herb województwa świętokrzyskiego i UkrainyOd czwartku do niedzieli w województwie świętokrzyskim przebywać będzie delegacja z ukraińskiego obwodu winnickiego w ramach obchodów jubileuszu 60-lecia współpracy pomiędzy naszymi regionami. Delegacja spotka się  z Zarządem Województwa Świętokrzyskiego oraz weźmie udział w wernisażu wystawy „Świętokrzyskie - Winniczyzna oczami partnera" w Muzeum Dialogu Kultur i X Targach Agrotravel & Active Life.

"Mała" rewitalizacja za wielkie pieniądze

pieniądze (5).jpgPo konkursie na rewitalizację miast powiatowych, Zarząd Województwa Świętokrzyskiego rozstrzygnął dziś kolejny konkurs rewitalizacyjny – tym razem dedykowany mniejszym miastom i miejscowościom – siedzibom gmin. I choć określany jest on  jako „mała rewitalizacja", tak naprawdę w grę wchodzą wielkie pieniądze – ponad 100 milionów złotych, które trafią do 26 gmin  w regionie.

Poprowadź firmę z głową

notes z dlugopisemBezpłatne spotkanie dla osób bezrobotnych, które planują stworzenie własnej firmy, organizuje w poniedziałek, 23 kwietnia, Powiatowy Urząd Pracy w Skarżysku-Kamiennej. Kurs pn. „Własna firma - zrób to z głową!" odbędzie się w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Skarżysku-Kamiennej.

Finisz przygotowań - most w Nowym Korczynie już w 2020 roku

Umowa na nowy most na Wiśle (22).JPGJuż za 30 miesięcy województwa świętokrzyskie i małopolskie połączy nowa przeprawa mostowa. Obecnie działający prom pomiędzy Nowym Korczynem a Borusową zostanie zastąpiony 677-metrowym mostem na drodze wojewódzkiej 973. Dziś odbyło się uroczyste przekazanie umów na wykonanie tej inwestycji, wartej ponad 53 miliony złotych, która znacznie skróci czas przejazdu z województwa świętokrzyskiego do wschodniej części Małopolski.

Weekend w Targach Kielce

targi kielceW piątek, 20 kwietnia, w Targach Kielce rozpoczyna się cykl imprez wystawienniczych. W halach kieleckiego ośrodka zaprezentują się wystawcy wielu branż – od budowanej, wyposażenia wnętrz, aranżacji terenów zielonych, agroturystyki, po zdrowy styl życia. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Wsparcie finansowe dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw

Fundusz Pożyczkowy (02).JPGMożliwości finansowania inwestycji w województwie świętokrzyskim przez Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyski Fundusz Poręczeniowy były głównym tematem spotkania przedsiębiorców z przedstawicielami tych instytucji. Celem powołanych przez Zarząd Województwa w 2010 roku podmiotów finansowych jest wspierania rozwoju mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51