Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Wszystko dla producentów owoców i warzyw - we wtorek Targach Kielce rozpoczną się targi HORTI-TECH

jabłkaOd jutra, 21 listopada w Targach Kielce rozpoczynają się dwudniowe Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH. W trzeciej edycji Targów Technologii Sadowniczych i Warzywniczych udział bierze blisko 100 firm i gama uznanych ekspertów branży. Tylko dzięki nim producenci owoców i warzyw dowiedzą się, jak najlepiej przygotować się na sezon 2018 czyli po jakie udogodnienia sięgnąć, na jakie nowe maszyny warto wydać pieniądze, w jakie nowe gatunki owoców inwestować.  

Świętokrzyskie Forum Ekonomiczne w Kielcach

Świętokrzyskie Forum Ekonomiczne 2017 (15).JPGIdea Przemysłu 4.0, a więc gospodarki opartej na wiedzy przyświeca tegorocznej, drugiej już edycji Świętokrzyskiego Forum Ekonomicznego. W dzisiejszym (17 listopada) wydarzeniu w Targach Kielce, uczestniczą prezesi największych firm w regionie, przedstawiciele rządu i parlamentu z wiceministrem cyfryzacji Markiem Zagórskim na czele oraz reprezentanci władz samorządowych wszystkich szczebli, w tym marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Debatowali o preferencjach dla przedsiębiorstw społecznych i zwykłych

Debata Oxfordska (10).JPGPreferencje dla przedsiębiorstw społecznych w kontekście zagrożeń dla zwykłych przedsiębiorstw, to teza dzisiejszej (16 listopada) „Debaty Oxfordzkiej" w siedzibie Politechniki Świętokrzyskiej. W spotkaniu organizowanym w ramach Dni Ekonomii Społecznej uczestniczyło licznie zebrane grono studentów, reprezentantów kieleckich uczelni wyższych, obrońcy i przeciwnicy tezy oraz Karolina Jarosz, zastępca dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Pracuję legalnie - Zatrudniam legalnie

Konferencja pracuj legalnie.JPGBrak pisemnej umowy o pracę i jej warunków, niewłaściwe opłacanie składek na Fundusz Pracy, niezgłaszanie zatrudnionych do ubezpieczenia społecznego, nielegalny pobyt – z takimi nieprawidłowościami najczęściej spotykali się inspektorzy pracy, kontrolujący świętokrzyskie przedsiębiorstwa pod względem legalności zatrudnienia. Aby  zwiększyć  świadomość na temat zatrudniania zgodnie z obowiązującym prawem, Państwowa Inspekcja Pracy i Zakład Ubezpieczeń Społecznych zainicjowały trzyletnią kampanię ph. „Pracuję legalnie!". Regionalną odsłonę akcji zainaugurowała dziś, 16 listopada, konferencja z udziałem m.in. pracodawców, samorządowców,  przedstawicieli urzędów pracy.

Europejskie Dni Pracodawcy w Kielcach

eurpejskie dni pracodawcy logoOd poniedziałku, 13 listopada, na starym kontynencie trwają drugie Europejskie Dni Pracodawcy. Tak jak w roku ubiegłym, zaangażował się w nie Miejski Urząd Pracy w Kielcach poprzez organizację konferencji pn. "Krajowy Fundusz Szkoleniowy jako odpowiedź na wyzwania rynku pracy", która odbędzie się jutro, 16 listopada, w Targach Kielce oraz webinariów zaplanowanych na 21 i 24 listopada 2017 roku. Europejskie Dni Pracodawców potrwają do 24 listopada 2017 roku.

Świętokrzyskie wyróżnione za ASTANA EXPO

Astana 5.jpgWojewództwo świętokrzyskie zostało wyróżnione za udział i organizację misji wyjazdowej przedsiębiorców na Wystawę Światową ASTANA EXPO. Wyjazd zrealizowano w ramach Projektu Promocji Gospodarczej przygotowanego przez Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.
 

Debatować będą o przedsiębiorstwach społecznych i zwykłych

Świętokrzyska Ekonomia SpołecznaO preferencjach dla przedsiębiorstw społecznych i zwykłych rozmawiać będą uczestnicy „Debaty Oxfordzkiej", która odbędzie się w czwartek, 16 listopada. Organizatorami spotkania w ramach Dni Ekonomii Społecznej jest Politechnika Świętokrzyska we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

KPT uzbroi nowe tereny inwestycyjne

KPT uzbroi nowe tereny inwestycyjneW siedzibie Kieleckiego Parku Technologicznego w Kielcach marszałek Adam Jarubas i dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz podpisali umowę na dofinasowanie projektu „Uzbrojenie terenów inwestycyjnych Kieleckiego Parku Technologicznego Strefa B i C". Na jego realizację KPT otrzyma 4 miliony złotych unijnego dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

O budowie laboratoriów Głównego Urzędu Miar w Kielcach

O budowie laboratoriów Głównego Urzędu Miar w Kielcach.jpg- Budowa w województwie świętokrzyskim laboratoriów Głównego Urzędu Miar wiąże się z wpisaniem tego ważnego projektu do Kontraktu Terytorialnego – mówił marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas na spotkaniu dotyczącym budowy w Kielcach kampusu laboratoryjnego GUM. W dyskusji uczestniczyli m.in.: członek Zarządu województwa Świętokrzyskiego Marek Szczepanik, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach Grzegorz Orawiec, prezes Głównego Urzędu Miar w Warszawie Włodzimierz Lewandowski.

Wkrótce startuje konkurs "New Tech-New Travel"

logo konkursu new tech new travelPolska Organizacja Turystyczna po raz drugi organizuje konkurs technologiczny pn. "New Tech-New Travel", którego celem jest promocja nowoczesnych koncepcji ułatwiających podróżowanie, usprawniających procesy zarządzania w podmiotach związanych z turystyką lub wspierających reklamę polskich firm i regionów turystycznych. Przedsiębiorstwa typu "start-up", które opracowały innowacyjne rozwiązania dla sektora turystyki mogą przesyłać swoje pomysły od 30 listopada 2017 roku do 15 stycznia 2018 roku.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51