Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Promocja gospodarcza świętokrzyskich firm na zagranicznych targach

dyrektor Grzegorz Orawiec o promocji gospodarczej regionuW najbliższych dniach, od 23 do 28 kwietnia 2017 roku, 10 świętokrzyskich przedsiębiorstw z branży metalowej i automatyki przemysłowej weźmie udział w najważniejszych na świecie targach tego sektora – Hannover Messe. W maju na SIAL Szanghaj jedzie 10 firm z branży spożywczo-przemysłowej, trwa również nabór chętnych na wyjazd na EXPO Kazachstan. Wyjazdy finansowane są ze środków unijnych w ramach regionalnego programu promocji gospodarczej.

Płatne staże czekają na studentów i absolwentów

logoRuszył nabór do 14. edycji Programu Kariera organizowanego przez Polską Radę Biznesu. Na studentów czeka kilkadziesiąt ofert płatnych, wakacyjnych staży z różnych branż i firm w całej Polsce. To szansa na zdobycie doświadczenia, zarobienie pieniędzy, a dla wielu osób także na zyskanie stałej pracy. Uczestnicy mogą postawić pierwsze zawodowe kroki pod okiem menedżerów m.in. takich firm, jak: Adamed, Amica, Bakalland, Legia, Pressglass, OEX, TVN, Work Service i wiele innych. Rejestracja trwa do 31 maja 2017 r.

Do 20 mln zł dofinansowania na inwestycje od PARP

PARPDo 26 kwietnia Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyjmuje wnioski w ramach dwóch konkursów dla przedsiębiorców dotyczących Działania 3.2 „Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R" Poddziałania 3.2.1 „Badania na rynek". Pierwszy dotyczy ogólnego dofinansowania projektów, drugi zaś dedykowany jest wsparciu projektów w zakresie elektromobilności.

Druga edycja Kieleckich Dni Biznesu

KDBDo studentów, przedsiębiorców oraz kadry akademickiej skierowane są Kieleckie Dni Biznesu, które odbędą się 20-21 kwietnia w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Głównym celem wydarzenia i projektów towarzyszących jest integracja różnych branż i pokazanie korzyści płynących ze współpracy pomiędzy nimi w ramach realizowania wspólnych projektów. Wydarzenie ma charakter otwarty i bezpłatny. Każdy zainteresowany tematyką ma możliwość wzięcia udziału w programie. Początek spotkania o godzinie 9.30.

Wsparcie dla profilaktyki raka piersi oraz raka szyjki macicy

ścoNowe działania informacyjno-edukacyjne oraz ułatwienie dostępu do badań profilaktycznych raka piersi oraz raka szyjki macicy to główne kroki, jakie zostaną podjęte w ramach podpisanych dziś, 13 kwietnia w Świętokrzyskim Centrum Onkologii, umów na dofinansowanie 8 projektów w zakresie Poddziałania 8.2.2 „Wsparcie profilaktyki zdrowotnej w regionie" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014–2020. W spotkaniu uczestniczyli marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, członek Zarządu Województwa Piotr Żołądek, zastępca dyrektora Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Adam Żebrowski oraz Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, który mocno podkreślił podczas wydarzenia, że to właśnie profilaktyka jest jedyną drogą, która może prowadzić do poprawy wyników leczenia w onkologii. Pierwsze spotkania oraz badania rozpoczną się na przełomie kwietnia i maja br.

Warsztaty tworzenia projektów z Poddziałania 9.2.1 "Rozwój wysokiej jakości usług społecznych" RPO WŚ 2014-2020

logoDepartament Wdrażania Europejskich Funduszy Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych tworzeniem projektów w ramach ogłoszonych właśnie konkursów z Poddziałania 9.2.1 „Rozwój wysokiej jakości usług społecznych" Regionalnego Programu Operacyjnego do udziału w warsztatach, przygotowujących do prawidłowego napisania wniosku aplikacyjnego. Spotkania odbędą się 24 i 25 kwietnia w godzinach 9–14 w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach przy ul. Paderewskiego 34 A w sali 51 (V piętro).

Mikroprzedsiębiorstwa zapłacą niższe składki

logoMinisterstwo Rozwoju przedstawiło założenia projektu, w którym przewidziano zmniejszenie składek na ubezpieczenie społeczne dla przedsiębiorców o niskich przychodach. Nowe zasady mają być korzystne dla ok. 200 tys. firm – przedsiębiorstw o rocznych przychodach na poziomie do 60 tys. zł. Zmiany zaczną obowiązywać od początku 2018 r.

Świętokrzyskie na Międzynarodowej Wystawie Astana EXPO 2017

expo 6 kwietnia 2017 w Ministerstwie Rozwoju odbyła się konferencja prasowa dotycząca przygotowań do udziału Polski w Międzynarodowej Wystawie Astana EXPO 2017. Podczas spotkania zaprezentowano aktualny stan przygotowań do tego wydarzenia.

Łączyć agroturystykę i branżę health and beauty – rozpoczęły się targi AGROTRAVEL

Targi Agrotravel 2017Bogata oferta wypoczynku na wsi, często połączonego z zabiegami zdrowotnymi czy atrakcjami dla turystów została przedstawiona przy akompaniamencie muzyki ludowej oraz w towarzystwie barwnych strojów i pysznego, swojskiego jedzenia w Targach Kielce. W stolicy województwa świętokrzyskiego rozpoczęła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki, którym w tym roku towarzyszą ciekawe konferencje, warsztaty i prezentacje. Wagę synergii we wprowadzaniu nowych rozwiązań dla agroturystyki podkreślał marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas.

Ekonomia społeczna zyskuje

banknotyPonad 2 tys podmiotów ekonomii społecznej uzyska pomoc i co najmniej 1250 nowych miejsc pracy w tym obszarze powstanie w ramach programu wsparcia dla podmiotów ekonomii społecznej z wykorzystaniem instrumentów finansowych. W projekcie przewidziano ponad 135 mln zł na preferencyjne pożyczki oraz ponad 4 mln zł na reporęczenia. Fundusze pochodzą z programu Wiedza Edukacja Rozwój.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51