Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Przedsiębiorcy rozmawiali o efektach misji gospodarczej w Kazachstanie

Spotkanie podsumowujące misję gospodarczą na wystawę EXPO ASTANA 2017 (01).JPGUczestnicy misji gospodarczej na wystawie EXPO ASTANA 2017 w Kazachstanie, wzięli udział w spotkaniu podsumowującym wyjazd. Ze świętokrzyskimi przedsiębiorcami spotkał się Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz Grzegorz Orawiec, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.

Terminal gazowy powstanie w gminie Sędziszów

wizualizacja terminal gazowy w PawłowicachPonad 200 tysięcy ton gazu płynnego będzie przeładowywane w terminalu gazowym firmy GASPOL, który powstanie w Pawłowicach koło Sędziszowa w województwie świętokrzyskim. Wmurowanie kamienia węgielnego pod tę inwestycję odbędzie się 20 września, a całkowity koszt budowy wyniesie około 50 mln złotych. Na miejscu będzie się odbywał przeładunek, magazynowanie i dystrybucja gazu płynnego.

Dni otwarte Narodowego Banku Polskiego

nbpNarodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Kielcach zaprasza 16 i 17 września 2017 r. w godz. 10:00-16:00 na Dni Otwarte. Dla zwiedzających przygotowano szereg wystaw, ciekawostek i cennych eksponatów.

Warto zadbać o komin przed sezonem grzewczym

dym kominW związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2017/2018 prezes Krajowej Izby Kominiarzy przypomina właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.

"Wzór na konkurencję"– dofinansowanie na firmowy design

PARPPolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w naborze projektów na wsparcie w zakresie wykorzystywania procesów wzorniczych w ramach działania „Wzór na konkurencję". Nabór organizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, a uprawnione do udziału w nim są mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z terenu 5 województw Polski Wschodniej, w tym województwa świętokrzyskiego. Nabór wniosków trwa do 15 listopada 2017 r.

DS Smith rozwija swoją działalność

otwarcieNowa hala produkcyjno-magazynowa zastąpiła starą, ponad czterdziestopięcioletnią, w której jeszcze do niedawna trwała produkcja. Na terenie fabryki DS Smith w Kielcach powstał obiekt o łącznej powierzchni 5200 metrów kwadratowych. Dwa razy większa hala to wymóg rynku, a także nowe możliwości, jakie stoją przed firmą w rozwoju rynku opakowań specjalistycznych, które właśnie w tej części są produkowane. 14 września hala została oddana oficjalnie do użytku. Koszt tej inwestycji to 7 milionów złotych.

Wyjazdowa misja gospodarcza do Zagrzebia, Belgradu i Budapesztu

misja gospo. spozywcza.jpgDo 15 września br. trwa nabór wniosków dla przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego, z sektora MŚP, działających w branżach spożywczo-przetwórczej oraz turystyki uzdrowiskowej na uczestnictwo w wyjazdowej misji gospodarczej do Zagrzebia, Belgradu i Budapesztu w terminie 20-24 listopada 2017 r. Koszty misji pokrywa organizator.

W Kielcach powstanie najnowocześniejszy w kraju inkubator technologiczny

koncepcjaBędzie mieć ponad 14 tys. mkw. powierzchni, 6 kondygnacji, przestrzeń coworkingową oraz strefę sportowo-rekreacyjną. Kielecki Park Technologiczny przygotowuje się do kolejnej ważnej inwestycji, budowy najnowocześniejszego w kraju inkubatora.

Ruszyła kolejna edycja konkursu Świętokrzyski Racjonalizator

logoDo 3 listopada br. do Centrum Obsługi Inwestora i Przedsiębiorczości Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego można składać dokumenty w ramach kolejnej edycji konkursu Świętokrzyski Racjonalizator. Konkurs, którego głównym celem jest wyłanianie szczególnie wartościowych inicjatyw w najważniejszych obszarach aktywności gospodarczej, o dużym znaczeniu dla innowacyjnego rozwoju województwa świętokrzyskiego, organizowany jest corocznie przez Samorząd Województwa, począwszy od 2009 roku.

Poprawią efektywność energetyczną budynków

Podpisanie pre-umów w Filharmonii Świętokrzyskiej (10).JPG58 projektów otrzymało dofinansowanie w kwocie 151 837 557,23 złotych na poprawę efektywności energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w sektorze publicznym i mieszkaniowym. Działanie to cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Pre-umowy z wnioskodawcami podpisali marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Marek Szczepanik.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51