Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Koniecznie otwórz firmę!

dokument.jpgStaropolska Izba Przemysłowo-Handlowa w Kielcach ogłasza nabór wniosków do projektu „KOF - Koniecznie Otwórz Firmę!". Program obejmuje wspieranie inicjatyw i rozwiązań zmierzających do tworzenia nowych miejsc pracy oraz budowy postaw kreatywnych, służących rozwojowi przedsiębiorczości i samozatrudnienia w województwie świętokrzyskim. Nabór rozpocznie się jutro, 30 maja 2017 r. i potrwa do 12 czerwca 2017 r. do godziny 15.00.

Projekt "Kielecki Kreator Przedsiębiorczości"

kreator plakat.jpgAkademia Przedsiębiorczości sp. z o.o. w partnerstwie z miastem Kielce i Miejskim Urzędem Pracy w Kielcach rozpoczęła realizację projektu „Kielecki Kreator Przedsiębiorczości" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Głównym celem programu jest rozwój przedsiębiorczości i tworzenie nowych miejsc pracy.

Innowacyjne technologie firmy Invex Remedies

logoFirma INVEX REMEDIES powstała 5 lat temu bazując na 30 letnim doświadczeniu Jednostki Innowacyjno-Wdrożeniowej Inwex założonej przez cenionego chemika i wynalazcę Stanisława Szczepaniaka. Jest on głównym twórcą ponad 100 patentów i 17 zgłoszeń patentowych.

W Suchedniowie trwa II Ogólnopolski Konwent Informatyków

konwentNajlepsi eksperci technologii informacyjnej z administracji publicznej spotkali się dziś, 25 maja na II Ogólnopolskim Konwencie Informatyków w hotelu Paradiso w Suchedniowie. Podczas dwudniowej konferencji uczestnicy wymieniają doświadczenia oraz prezentują nowe systemy i produkty. Organizatorem wydarzenia jest miesięcznik „IT w Administracji" oraz marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas. Wydarzenie zainaugurowali Jacek Orłowski, redaktor naczelny czasopisma „IT w Administracji", Ewelina Gładki, dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz Bernard Antos, Sekretarz Województwa Świętokrzyskiego.

Powstanie obwodnica Pińczowa

umowaUmowa na realizację inwestycji pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 766 na odcinku Pińczów – Węchadłów do skrzyżowania z DW 768 dł. ok. 27,0 km /Budowa obwodnicy Pińczowa/" została podpisana dziś, 24 maja w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Planowana droga przeniesie ruch towarowy poza miasto, co przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa mieszańców.  Przebiegać będzie po północno-wschodniej stronie miasta Pińczów, głównie przez tereny rolne, częściowo zalesione. W uroczystym wydarzeniu uczestniczyli marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas wraz  z wicemarszałkiem Janem Maćkowiakiem a także zastępca dyrektora ds. realizacji inwestycji Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach Karol Rożek, burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak oraz wykonawcy inwestycji.

Wsparcie lokalnych inicjatyw na terenie działania LGD Ponidzie

umowyW Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas podpisał dziś, 24 maja umowy o przyznanie pomocy na realizację operacji w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Łącznie podpisanych zostało 15 umów na kwotę 1 315 375 zł, z wnioskodawcami ubiegającymi się o przyznanie pomocy za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ponidzie".

Podsumowanie targów Hannover Messe 2017

podsumowanie targów Hannover MesseCentrum Obsługi Inwestora i Przedsiębiorczości działające w ramach Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego zorganizowało wyjazdową misję gospodarczą do Hannoveru na największe w Europie targi przemysłowe Hannover Messe 2017. Wzięło w nich udział dziesięć firm z województwa świętokrzyskiego działających w obszarze automatyki przemysłowej, energetyki, technologii odnawialnych i środowiskowych oraz informatyzacji procesów produkcyjnych. 24 maja odbyło się podsumowanie targów. Na spotkaniu byli obecni Grzegorz Orawiec, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej, Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz przedstawiciele dziesięciu firm.

Pieniądze z RPO WŚ na podniesienie jakości kształcenia zawodowego

umowyUmowy na dofinansowanie projektów w ramach Poddziałania 8.5.1 „Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZiU" RPO WŚ 2014 – 2020 podpisali z beneficjentami marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz członek Zarządu Województwa Piotr Żołądek podczas spotkania w Zespole Szkół Ekonomicznych w Kielcach. Łączna kwota unijnego wsparcia to 10 124 275, 65 zł.

Szukają innowacyjnych projektów politycznych

innowacje w polityce.jpg„Innowacje w Polityce" to europejski konkurs, w którym zostaną wyróżnieni politycy odpowiedzialni za realizację programów, które pozytywnie wpłynęły na funkcjonowanie gminy, powiatu i województwa lub miały wpływ na politykę krajową. Do zgłaszania projektów zaprasza Instytut Innowacji w Polityce z siedzibą główną w Wiedniu, w terminie do 15 lipca 2017 roku.

Dla startupów bezpłatne stoiska w Targach Kielce

nabórLokalne Startupy będą miały okazję zaprezentować trendy sztuki sakralnej i dewocjonaliów oraz nowe techniki w budownictwie sakralnym i w dziedzinie konserwatorskiej w kieleckim ośrodku wystawienniczym, podczas targów SACROEXPO w terminie 12-14 czerwca 2017. Wybór osób, które zechcą bezpłatnie skorzystać ze stoiska, następuje w drodze konkursu organizowanego przez Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Kielce. Zgłoszenia przyjmowane są do 26 maja 2017 roku.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51