Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Otwarty konkurs grantowy "Wiosenny Inkubator Innowacji"

inkubator Rusza II nabór pomysłów na innowacje społeczne w obszarze rynku pracy. Zgłoszenia będą przyjmowane od 7 sierpnia do 6 września 2017 r. Do udziału w projekcie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy mają innowacyjne pomysły oraz impuls do działania i zmiany warunków panujących na rynku pracy. Stowarzyszenie WIOSNA czeka zarówno na osoby prywatne (pracujący, bezrobotni, uczniowie i studenci, pracownicy uczelni wyższych), grupy nieformalne (uczestnicy forów internetowych, portali społecznościowych, nieformalnych zrzeszeń) oraz podmioty typu stowarzyszenia, przedsiębiorstwa, uczelnie czy podmioty rynku pracy.

Świętokrzyski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej zaprasza na spotkanie

spotkanie Jesteś osobą bezrobotną i poszukujesz swojego miejsca na rynku pracy? Zastanawiasz jaką ofertę ma dla ciebie ekonomia społeczna? A może działasz w lokalnej organizacji pozarządowej, która chce rozpocząć działalność gospodarczą? Świętokrzyski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – akredytowany przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu animacyjno-inkubacyjnym, które odbędzie 28 lipca br., godz.10.00 – 13.00, w Urzędzie Gminy Włoszczowa ul. Partyzantów 14, sala 45 (parter).

Sitkówka-Nowiny najbogatsza w województwie świętokrzyskim

Sitkówka-Nowiny najbogatsza w województwie świętokrzyskimGmina Sitkówka-Nowiny w ogólnopolskim rankingu zamożności znalazła się wśród 43 gmin w całej Polsce, w której dochody przekraczają 5000 zł na mieszkańca. W grupie tej znalazły się także: Warszawa, Sopot, gminy podwarszawskie, gminy o funkcji turystycznej, a także te z zasobami naturalnymi.

V międzynarodowe spotkania sieciujące sektora spożywczo-przetwórczego

spotkanieŚwiętokrzyskie Centrum Obsługi Inwestora i Przedsiębiorczości działające w strukturach Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego organizuje przy wsparciu Starostwa Powiatu Sandomierskiego V edycję międzynarodowych spotkań sieciujących B2B pn.: „Potencjał eksportowy i handlowy świętokrzyskich producentów sektora spożywczo-przetwórczego", które odbędą się 25 sierpnia 2017 r. o godz. 10.00 na Zamku Królewskim w Sandomierzu.

Nowy portal Kieleckiego Parku Technologicznego

Portal Praca Technopark Kielce banerNowoczesny serwis internetowy dedykowany przedsiębiorcom, studentom oraz absolwentom i osobom bezrobotnym uruchomił Kielecki Park Technologiczny.

Pierwsza firma w Strefie Ekonomicznej Jędrzejów

strefa Spółka Eco Technologia wykupiła pierwszą działkę o powierzchni 9 529 m2 wchodzącą w skład Strefy Ekonomicznej Jędrzejów – podstrefy Krakowskiej Strefy Ekonomicznej. Koszt inwestycji to 300 500 zł netto. Udziałowcy zamierzają wybudować w strefie halę produkcyjną i magazyn.

PŚk stawia na współpracę z przemysłem

PŚk ChemarProfesor Barbara Goszczyńska, prorektor ds. ogólnych Politechniki Świetokrzyskiej oraz Mirosław Malinowski, prezes zarządu spółek Chemar Rurociągi, Chemar Service i Chemar Armatura podpisali 20 lipca umowę o współpracy. Kieleccy przedsiębiorcy są zainteresowani wykorzystaniem specjalistycznej aparatury, w którą uczelnia planuje wyposażyć laboratoria.

"Sukces Biznesu od kuchni"

sukcesAkademicki Inkubator Przedsiębiorczości w Kielcach zaprasza na warsztaty dotyczące aspektów zakładania i prowadzenia własnej firmy prowadzone przez certyfikowaną trenerkę. Szkolenie odbędzie się 10 sierpnia o godzinie 17:00 w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu (ul. Świętokrzyska 21). Na spotkanie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Weź udział w bezpłatnych szkoleniach online z zakresu programowania i przedsiębiorczości

komputer W ramach międzynarodowego projektu IT Launch Box, utworzony został program edukacyjny obejmujący programowanie i przedsiębiorczość. Ze szkolenia skorzystać mogą młodzi, bezrobotni ludzie, potencjalni przedsiębiorcy, organizacje działające w sektorze publicznym, edukacyjnym, pozarządowym i biznesowym, osoby chcące się przebranżowić w kierunku IT. Ważna jest znajomość języka angielskiego na poziomie minimum średniozaawansowanym. Zapisy na stronie  www.itlaunchbox.com.

Stawki za wycinkę drzew

stawki Od miesiąca obowiązują nowe przepisy, dotyczące wycinki drzew. Ustawa mówi przede wszystkim o konieczności zgłoszenia zamiaru usunięcia roślin gminie. Jeśli nie dopełnimy tego obowiązku, zapłacimy karę. Z kolei 17 lipca weszło w życie rozporządzenie ministra środowiska, które określa wysokość stawek opłat dla poszczególnych rodzajów i gatunków drzew w zależności od obwodu pnia mierzonego na wysokości 130 cm. Wyznaczono dwa graniczne obwody – do 100 cmi od 101 cm.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51