Jesteś tutaj:
 

Świętokrzyskie dla dzieci Świętokrzyskie dla dzieci

Zajrzyj na Świętokrzyską Polanę

świętokrzyska polana 1.jpgKompleks Świętokrzyska Polana to doskonałe miejsce dla całej rodziny. Wielkie akwaria Oceanika, Park Miniatur Świętokrzysko, Kraina Zabawy to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na wielkiej polanie w Chrustach koło Kielc.

Zastrzyk adrenaliny nie tylko dla dzieci

park linowy skarbka.jpgNowa atrakcja w Bałtowie z pewnością przyciągnie tłumy osób żądnych mocnych wrażeń. Nowo powstały Bałtowski Park Linowy „Skarbka" to jeden z większych parków linowych w Polsce. Zlokalizowano go na terenie dawnego kamieniołomu, niedaleko, bo tylko 1200 metrów od Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.  Naturalne ukształtowanie terenu dało wyjątkowe możliwości stworzenia sześciu niepowtarzalnych  tras o różnym stopniu trudności i różnorodnych przeszkodach.

Stolica polskiego questingu

Z kolejnej atrakcji, po kinie 5 D, gdzie widzowie oprócz trójwymiarowego obrazu doznają również wrażeń dźwiękowych, ruchowych, dotykowych i zapachowych, nowoczesnym 400- metrowym rollercoasterze, prehistorycznym oceanarium, możliwości uprawiania jazdy konnej i podziwiania uroków rzeki Kamiennej podczas spływu tratwami, będą mieli okazję skorzystać turyści przybyli do Bałtowa. Questing, bo o nim mowa, to rodzaj gry terenowej, prezentującej dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe tych terenów.

Ciuchcią przez Ponidzie

Choć z dawnej ponad trzystukilometrowej sieci Jędrzejowskiej Kolei Dojazdowej została zaledwie setka, to i tak warto wyruszyć w podróż ciuchcią przez rozlewiska Nidy, stuletnie prowizoryczne mosty, pola, wąwozy i porośnięte stepową roślinnością łąki.

W sercu jodłowej puszczy jest osada

Za górami, za lasami, w samym sercu jodłowej puszczy jest niewielka osada, do której chętniej przybywają strudzeni wędrówką na magiczną górę Łysiec, by posilić się kubkiem źródlanej wody, gorącym podpłomykiem oraz spocząć w ciszy brzozowego gaju.

Jak żyli i pracowali nasi przodkowie

Tego z pewnością dowiedzą się najmłodsi turyści podczas wycieczki do rezerwatu archeologiczno-przyrodniczego w Krzemionkach Opatowskich. Na powierzchni około 350 hektarów znajduje się ponad 4500 kopalń. Zobaczymy tu rekonstrukcję miejsca, w którym przy mozolnej pracy wydobywania  krzemienia pracującym w kopalniach górnikom pień sosny służył jako drabina, po której schodzono nawet na głębokość 12 metrów. Rezerwat znajduje się 8 km na północny-wschód od Ostrowca Świętokrzyskiego, około 70 kilometrów od Kielc.

Dwa w jednym, czyli trochę historii i zabawy

Niezwykłe atrakcje dla dzieci -  atmosfera starego dworu, bizony, labirynt w kukurydzy,  przejażdżki traktorem - wszystko w pałacu w Kurozwękach.

Tu dzieci się nigdy nie nudzą

 

Obejrzyj porcelanowe lalki, ołowiane żołnierzyki, koniki bujane, marionetki teatralne, modele samochodów czy też samolotów - tysiące zabawek zebranych w jednym miejscu - w najstarszym Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.


Bliskie spotkanie z władcami lądów

Przyczyny szybkiego wyginięcia dinozaurów nie są do dzisiaj tak naprawdę wyjaśnione. Rozwijały się i żyły w okresie triasu i jury i przez tysiące lat były niezaprzeczalnymi władcami lądów. Pod koniec epoki kredy wszystkie wyginęły…  Wszyscy miłośnicy filmu "Park Jurajski"  Stevena Spielberga marzą, by zobaczyć z bliska wspaniałe olbrzymy.  A jest to możliwe dzięki wspaniałym ich kopiom w JuraParku w Bałtowie.

Wyprawa do Raju

Fantastyczną frajdą dla spragnionych wrażeń małych grotołazów jest wyprawa do Jaskini Raj, jednej z najpiękniejszych grot w Polsce, leżącej w Górach Świętokrzyskich.  Nazwa - Raj jest analogią do znajdującej się w sąsiedztwie, uprzednio odkrytej, o wiele uboższej jaskini - Piekło.  Podziemna wycieczka sprawi, że dzieci dowiedzą się czym są kolumny naciekowe, stalaktyty, skamieniałości koralowców czy perły jaskiniowe…
Wyświetlanie 1 - 10 z 11 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 2