Jesteś tutaj:
 

Pływalnie i kąpieliska

Malowniczo położone zbiorniki wodne - to atut regionu

Kąpieliska:

Radzanów

Średniej wielkości akwen, 6 km na południe od Buska Zdroju. Otoczony wysokim wałem. Duży betonowy i rozgałęziony pomost. Dno muliste, piaszczysta plaża, kąpielisko strzeżone. Wypożyczalnia kajaków, łodzi i rowerów wodnych.

Sędziszów

Kąpielisko Bazy Turystyczno-Kulturalno-Rozrywkowej w Sędziszowie. W konkursie na najbezpieczniejsze i najlepiej przygotowane kąpielisko w regionie do sezonu letniego 2009 r. w województwie świętokrzyskim kąpielisko zajęło trzecie miejsce. Duża strzeżona, piaszczysta plaża, sanitariaty, monitoring, wypożyczanie sprzętu wodnego, baza gastronomiczna, korty tenisowe, zjeżdżalnie, boisko do koszykówki, plac zabaw, skatepark.

Sielpia

Zalew rzeki Czarnej Koneckiej. Znajduje się 10 km od Końskich, przy drodze do Kielc. Jeden z największych zbiorników rekreacyjnych w województwie świętokrzyskim. Kilkusetmetrowa piaszczysta plaża. Kąpielisko w okresie letnim strzeżone, z punktem medycznym. Można wypożyczyć m.in. łódź wiosłową, kajaki, rowery wodne, leżaki, krzesła, parasole, piłki i siatkę (blisko plaży jest boisko do siatkówki plażowej), rowery górskie. Wzdłuż plaży ciągnie się ponadkilometrowy bulwar, przy którym stoi kilkadziesiąt małych gastronomii. Przy zalewie domki letniskowe i hotele.

Starachowice - Lubianka

Zalew rzeki Lubianki, na południowo-zachodnich obrzeżach miasta. Kilkudziesięciometrowa plaża po północnej stronie zalewu. Molo wytyczające obszar brodzika i wchodzące w lustro wody na kilkanaście metrów. Przystań dla żaglówek. Kąpielisko strzeżone, wypożyczalnia sprzętu.

Starachowice - Piachy

Zalew Piachy, na wschodnich obrzeżach miasta. Jedynie północne brzegi nadają się na miejsce do kąpieli i wypoczynku. Kąpielisko: w okresie wakacyjnym strzeżone, wydzielone kąpielisko dla dzieci. Wypożyczalnia sprzętu pływającego: kajaki, deski do nauki pływania.

Suchedniów

Zalew rzeki Kamionki, na obrzeżach miasta. Łagodnie opadająca plaża i w większości piaszczyste lub rzadko porośnięte trawą brzegi. Plaża wysypana świeżym piaskiem, ma kilkanaście metrów. Dno piaszczyste. Kąpielisko strzeżone. Do dyspozycji są korty tenisowe, motorówki, boisko do siatkówki, około 30 kajaków, rowerki wodne, łodzie wiosłowe.

Akweny wodne:

 

Andrzejówka

Zalew rzeki Miławki. 5 km od Chmielnika przy drodze 73 Kielce – Busko, w miejscowości Śladków Mały. Na skraju lasu. Piaszczysta plaża, boisko do piłki nożnej, w okresie letnim parking, gastronomia, wypożyczalnia rowerów wodnych i dwóch ratowników.

Bliżyn

Duże kąpielisko, piaszczysta plaża, trzech ratowników, plac zabaw i pomost.

Bolmin

Jeden z najmłodszych akwenów na terenie województwa. Około 20 km od Kielc przy drodze Kielce - Małogoszcz. Dawna piaskownia. Duża piaszczysta plaża, dno piaszczyste. W większej części zbiornika głębokość nie przekracza 2-3 m. Kąpielisko nieczynne.

Borków

Zalew na rzece Belniance. Gmina Daleszyce. Kąpielisko strzeżone, parking bezpłatny. W okresie letnim na miejscu gastronomia.

Borowa Góra (Kaniów)

Niewielki zalew na dopływie Bobrzy, około 1,5 km od centrum Zagnańska. Kilka małych kilkumetrowych piaszczystych plaż z łagodnym zejściem do wody. Dojazd drogą nr 750. W okresie letnim: ratownicy, plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki, parking, mała gastronomia.

Cedzyna

Kilkunastometrowa plaża, wypożyczalnie kajaków i rowerów wodnych. W promieniu 2 km od plaży kilka luksusowych hoteli, a w pobliskich wsiach Cedzyna i Leszczyny liczne gospodarstwa agroturystyczne.

Chańcza
Zalew rzeki Czarnej Staszowskiej koło Chańczy. Największy akwen w województwie świętokrzyskim. Kilkanaście piaszczystych plaż okolonych lasem. Największa, strzeżona plaża znajduje się około 500 m od tamy. Chańcza nadaje się do żeglugi i uprawiania windsurfingu. Turyści mogą korzystać z kajaków, motorówek, nart wodnych, łodzi wiosłowych i rowerów wodnych. Na miejscu wypożyczalnia sprzętu wodnego. Kilka małych gastronomii, restauracja w ośrodku Cztery Wiatry.

Chycza

Koło Nagłowic. Kąpielisko strzeżone, wokół las, wypożyczalnia sprzętu pływającego, obok ośrodek wczasowy "Oksa" (domki), gastronomia.

Ciekoty - Żeromszczyzna

Niewielkie jeziorko przy trasie Kielce - Święta Katarzyna. Strome, porośnięte trawą brzegi. Kąpielisko niestrzeżone, zakaz kąpieli.

Gacki

Kąpielisko przy Campingu Loch Ness, gmina Pińczów. Warunki do wędkowania i nurkowania. Duża przejrzystość wody.

Golejów

Czysty i zadbany niewielki zalew koło Staszowa. Położony w lesie, 4 km od drogi Staszów - Osiek. Duża i rozległa plaża. W znacznej mierze głębokość jeziora przewyższa 4 m. Kąpielisko niestrzeżone z wydzielonym brodzikiem i częścią dla słabiej pływających. Wypożyczalnia sprzętu. 200 m od plaży restauracja, kilka małych punktów gastronomicznych.

Gutwin
Kąpielisko zajęło pierwsze miejsce w konkursie na "Najbezpieczniejsze i najlepiej zorganizowane kąpielisko do sezonu letniego 2008 w regionie świętokrzyskim". Tereny rekreacyjne, dawniej określane jako „zielone płuca Ostrowca Świętokrzyskiego". Ścieżki rowerowe, duży parking, place zabaw, miejsca do grillowania, Park Linowy. Strzeżone.

Jaśle

Zalew na rzece Jaślana. Kąpielisko strzeżone. Mała gastronomia. Dojazd z drogi nr 7. Gmina Łączna.

Jędrzejów

Piaszczysta plaża, w sezonie letnim ratownicy, wypożyczalnie sprzętu wodnego, boisko do siatkówki, plac zabaw, zjeżdżalnie dla dzieci, stanowiska wędkarskie.

Koprzywnica

Zalew rzeki Koprzywianki. Średniej wielkości akwen w centrum miasta. Strome, zarośnięte przez niskie rośliny wodne brzegi. Najdogodniejsze kąpielisko znajduje się po południowej stronie akwenu. Dno muliste. Kąpielisko strzeżone cały dzień, wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Leszcze

I klasa czystości wody w kąpielisku, plaża strzeżona w okresie letnim, ścieżki rowerowe i piesze, baza noclegowa.

Lipowica

Średniej wielkości akwen po południowej stronie drogi Chęciny - Morawica. Kąpielisko nieczynne.

Łachów

Zalew „Klekot". Sztuczny zbiornik wodny koło Włoszczowy. Powierzchnia około 23 ha, z „wyspą" pośrodku. Kąpielisko strzeżone, wokół las, wypożyczalnia sprzętu pływającego.

Morawica

Zalew w Morawicy posiada piaszczystą plażę, wypożyczalnie sprzętu wodnego, duży bezpłatny parking i boisko do siatkówki. W okresie letnim strzeżony.

Mostki

Zalew rzeki Żarnówki koło Suchedniowa. Średniej wielkości akwen po zachodniej stronie drogi Suchedniów - Parszów. Nieduża piaszczysta plaża. Mała wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych. Kąpielisko strzeżone.

Pińczów

Zalew na rzece Nidzie przy Domu Wycieczkowym MOSiR. Piaszczysta, czysta plaża, strzeżona. Wypożyczalnia sprzętu pływającego, gastronomia, baza noclegowa.

Skalbmierz

Zalew I klasy czystości. Około 9 ha powierzchni lustra wody, plaża długości około 300m, molo w kształcie litery y, wysepka z deptakiem spacerowym. Wypożyczalnia sprzętu pływającego, restauracja. W okresie letnim ratownicy.

Solec-Zdrój

Zalew składa się z połączonych zbiorników o łącznej pow. 6ha. Głębokość waha się od 0,5m do 3m. możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego (kajaki, rowery wodne), boisko do piłki siatkowej oraz plażowej.

Strawczyn

Znajdujący się na granicy Strawczyna i Strawczynka zalew dysponuje parkingiem na 100 samochodów, piaszczystą plażą, w okresie letnim strzeżoną. Dojazd z Kielc przez Kostomłoty Drugie a potem drogą 748, w Strawczynie w prawo na Niedźwiedź.

Szymanowice

Kąpielisko strzeżone, sanitariaty, punkty gastronomiczne.

Umer

Zalew na rzece Bobrzy, przy drodze nr 750, gmina Zagnańsk, plaża piaszczysta, w okresie letnim kąpielisko strzeżone, bezpłatny parking. Powierzchnia 12 ha. Średnia głębokość zbiornika wynosi około 2,5 metra. Zakaz połowu ryb ze środków pływających.

Wilków

Zbiornik retencyjny na rzece Lubrzance. Pełni funkcje rekreacyjne. W okresie letnim plaża z dwoma ratownikami, wypożyczalnia sprzętu wodnego, duży parking, pomost i ścieżki spacerowe.

Zochcinek

Zbiornik retencyjno-rekreacyjny. W okresie letnim ratownik.

Kryta Pływalnia ORKA
Kielce, ul. Kujawska 18
tel. sekretariat 041 342 00 50
tel. kasa 041 342 00 53
fax 041 342 00 60
www.mosir.kielce.pl

Obiekt oddano do użytku we wrześniu 2009 roku. W skład pływalni wchodzą dwa baseny: basen sportowy o wym. 25x12,5 m (przystosowany do rozgrywania zawodów), oraz rekreacyjno-szkoleniowy o wym. 6x12,5 m.
Pływalnia czynna jest codziennie w godz. od 7.00 do 22.00

Kryta Pływalnia DELFIN
Kielce, ul. Krakowska 2
tel. sekretariat 041 366 90 10
tel. kasa 041 366 90 13
fax 041 366 90 20
www.mosir.kielce.pl

Pływalnia znajduje się w centrum Kielc. Wybudowana w latach 60-tych. Obiekt przeszedł gruntowny remont na przełomie lat 2007/2009. Podczas modernizacji dobudowana została zjeżdżalna o długości 93 m.
Obecnie korzystający z pływalni maja do dyspozycji dwa baseny. Mały basen, przeznaczony do nauki pływania oraz basen duży wraz ze zjeżdżalnią, który pełni funkcję sportowo-rekreacyjną.
Pływalnia czynna jest codziennie w godz. od 7.00 do 22.00


Kryta Pływalnia MORS
Kielce, ul. Toporowskiego 96
tel. 041 362 74 71
www.mosir.kielce.pl

Budynek znajduje się obok Szkoły Podstawowej nr 27. W obiekcie jest jeden basen sportowy o wymiarach 25x12,5 m. Pływalnia czynna codziennie w godz. od 7.00 do 22.00

Kryta Pływalnia
Kielce, ul. Jurajska 7
tel. (041) 368 89 07
Pływalnia mieści się przy Szkole Podstawowej nr 25. Czynna codziennie w godz. od 7.00 do 22.00

Pływalnia Miejska im. Stefana Komendy
Busko-Zdrój, ul. Grotta 3a
tel. (041) 378 85 49
fax. (041) 370 81 99
http://plywalnia.busko.pl

Godziny otwarcia: poniedziałek - niedziela 9.30 - 21.00
Pływalnię oddano do użytku w 2001 roku. Główną część obiektu stanowi hala basenu. Zawiera ona nieckę basenu pływackiego o wymiarach: 25x12,5 m oraz głębokości od 1,2 m do 1,8 m. Prócz tego wyposażona jest m.in. w zjeżdżalnię o długości ok. 65 m, mini brodzik o głębokości 30 cm ze zjeżdżalnią "słonik", panel do hydromasażu na stojąco, sześcioosobową wannę yaccuzi. W obiekcie funkcjonuje kawiarnia, sala gimnastyczno-rehabilitacyjna, sauna fińska, solarium, gabinet masażu, sklepik oraz punkt usług kserograficznych.
Budynek dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych.  W obiekcie prowadzone są kursy nauki pływania, kursy ratowników oraz kursy płetwonurkowania.

Pływalnia Miejska w Jędrzejowie
Jędrzejów, ul. Przypkowskiego 4
tel. 041386 52 09

Pływalnię Miejską w Jędrzejowie oddano do użytku w 2000 roku. W obiekcie znajduje się basen o wymiarach 25x12,5m. Ponadto odwiedzający Pływalnię Miejską mogą skorzystać z sauny, stołu do tenisa, boiska do piłki plażowej, oraz plaży trawiastej. W budynku funkcjonuje także siłownia i solarium. Pływalnia Miejska w Jędrzejowie została przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Godziny otwarcia:
1. poniedziałek-piątek od 16:00 do 21:00,
2. sobota-niedziela od 09:00 do 21:00

Pływalnia Miejska w Końskich
Końskie, ul. Warszawska 38
tel. 041 372 90 60
www.basen.umkonskie.pl

Na odwiedzających Pływalnię Miejską w Końskich czeka wiele atrakcji. Prócz basenu można skorzystać m.in. z sauny fińskiej, łaźni parowej, jacuzzi, czy groty solnej. Pływalnia czynna codziennie w godz. od 10:00 do 21:45.

Kryta pływalnia "Neptun"
Ożarów, ul. Ostrowiecka 4a
tel./fax (015) 861 10 00
e-mail: neptun@ozarow.net
www.neptun.ozarow.net

Kryta pływalnia "Neptun" to nowoczesny obiekt powstały w 2002 roku. Składa się z basenu sportowego, brodzika do nauki pływania oraz zjeżdżalni rurowej o długości 72 m i średnicy 120 cm. Basen sportowy, o długości 25 m oraz głębokości 120 - 180 cm jest 6 torowy. Basen rekreacyjny o długości 11m, szerokości od 4 do 6 m oraz głębokości 75 – 120 cm, jest podświetlany i wyposażony w mini zjeżdżalnię. Ponadto kompleks szatniowo-sanitarny znajdujący się w budynku posiada nowoczesny system natrysków i szafek sterowanych elektronicznie.
Godziny otwarcia:
w dni powszednie od 8:00 do 21:00
w soboty, niedziele i święta od 9:00 do 21:00

Pływalnia miejska "Delfinek"
Pińczów, ul. Siedmiu Źródeł 7
tel. 041 357 27 33
Obiekt oddany do użytku w 2006 roku.

Kryta pływalnia "Delfin"
Połaniec, ul. Madalińskiego 1
tel. 015 865 11 30

Obiekt posiada basen o wym. 25x12,5m, brodzik o wym. 6x12,5m, przeciwprądy oraz zjeżdżalnię o dł. 60 m.
Ceny biletów:
od poniedziałku do piątku: normalny 8,00 zł/h (ulgowy 6,00 zł/h, rodzinny 6,00 zł/h);
sobota, niedziela i święta: normalny 9,50 zł/h (ulgowy 7,50 zł/h, rodzinny 7,50 zł/h)
Można także nabyć bilety grupowe 4,50 zł/h od osoby oraz karnet normalny 10 godz. - 60,00 zł (karnet ulgowy 10 godz. - 50,00 zł).
Pływalnia czynna codziennie w godz. od 8.00 do 21.00

Zespół Basenów Krytych "Błękitna Fala"
Sandomierz, ul. Zielna 6
tel. (015) 644 67 20,
fax (015) 644 67 21

W obiekcie znajduje się basen górny sportowy, basen dolny rekreacyjny, zjeżdżalnia (długość rury 60m), sauna, kręgielnia, siłownia, jaccuzi, solarium, gabinet masażu oraz sklepik. Basen górny sportowy o wymiarach 25m na 12,5m (głębokość od 1,40m do 1,80m) wykorzystywany jest do doskonalenia nauki pływania. Natomiast basen dolny rekreacyjny o wymiarach 12m na 6m (głębokość od 0,80m do 1,20m) służy do nauki pływania. Obiekt został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kryta pływalnia MCSiR
Skarżysko-Kamienna, ul. Spółdzielcza 19
tel. 041 253 93 50
www.mcsir.skarzysko.pl

Obiekt posiada 6-torowy basen o wymiarach 25m x 13m oraz głębokości od 0,7m do 1,65m. W budynku odbywają się zajęcia nauki pływania, doskonalenia pływania, a także organizowane są kursy na stopnie ratownika wodnego oraz egzaminy na kartę pływacką.

Kryta pływalnia
Starachowice, ul. Wojska Polskiego 11
tel. (041) 274 74 56
godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: od 7.00 do 21.00,
sobota od 10.00 do 20.00

Kryta pływalnia Olimpic
Strawczynek, ul. Turystyczna 6
tel. (041) 333 57 97
godziny otwarcia: 6.00 do 22.00
www.olimpicstrawczyn.pl

Basen posiada 8 torów, a łączne jego wymiary to 25 x 12,5 m głębokość: od 1,30 - 1,80 m. W obiekcie sauna, 2x jaccuzi, brodziki, zjeżdżalnia, kręgielnia.

Kryta pływalnia Nemo
Włoszczowa,ul. Wiśniowa 43
Tel.797 407 695
godziny otwarcia: 6.00 do 22.00
www.basen-wloszczowa.pl

Zjeżdżalnia, brodziki, sauna widownia na 175 osób, długość basenu 25 m, 6 torów.

Pływalnia Rawszczyzna
Ostrowiec Świętokrzyski, ul. Mickiewicza 32
Tel. (041) 2650000
godziny otwarcia: 6.00 do 22.00
www.mosir.ostrowiec.pl

Jedyny w województwie basen o długości 50 metrów, posiada 10 torów, basen rekreacyjny i basen do nauki pływania. Dodatkowo sauna, jaccuzi, zjeżdżalnie.

Kryta pływalnia Koral
Morawica, ul. Szkolna 6
Tel. (041) 3114702
godziny otwarcia: 6.00 do 22.00
www.morawica.pl/kontak_koral.html

Basen długości 25 metrów z 6 torami i publicznością na 100 osób. Brodzik, zjeżdżalnia.

Kryta Pływalnia Foka
Kielce, os. Barwinek 31
Tel. (041) 2605352
www.mosir.kielce.pl
godziny otwarcia: 7.00 do 22.00

Basen 25m plus basen do nauki pływania, dodatkowo sauna.

Kryta pływalnia Delfinek
Pińczów, ul. 7 źródeł 7
Tel. 413572733
www.mosir.pinczow.com.pl
godziny otwarcia: 8.00-21.30

Basen o wymiarach 25x12,5 m, zjeżdżalnia, jacuzzi

Kryta pływalnia Starachowice
Starachowice, ul. Szkolna 14B
um.starachowice.pl/strona.php?st_id=276
godziny otwarcia: 6.00 – 22.00

Basen sportowy o głębokości do 4m, basen rekreacyjny, brodziki, zjeżdżalnie, sauna, jacuzzi, bilard.

Kazimierski Ośrodek Sportowy – kryta pływalnia
Kazimierza Wielka, ul. Kościuszki 13
Tel. (041) 3501020
www.kazimierzakos.pl/BS/PR.htm
godziny otwarcia: 7.00-22.00

Basen sportowy 25x12,5m., basen rekreacyjny, zjeżdżalia, jacuzzi, brodzik.

Kryta pływalnia Baćkowice
Baćkowice 100
Tel. (015) 8681656
Godziny otwarcia: 8.00-15.00

Basen do nauki pływania o wymiarach 16.5 x 8.5 m, brodzik, sauna, jacuzzi.

 
 
 
 

Polecamy:

         

 
 • JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
  JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
 • Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
  Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
 • Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
  Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
  Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
  Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
 • ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
  ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
  Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
  Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
 • Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
  Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
 • Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
  Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
 • Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
  Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
 • Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
  Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
 • Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
  Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
 • Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
  Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
 • Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
  Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
  Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
 • Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
  Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
  Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
 • Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
  Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 
 
Imieniny:
Daniela i Andrzeja
Wszystkiego najlepszego!